Dodaj do ulubionych

Poprawa bezpieczeństwa na drogach

06.12.07, 20:14
Powstanie kilka wysepek - dzięki temu bezpieczniejsze będą przejścia dla pieszych w najbardziej ruchliwych punktach Ostrowca.

Przynajmniej trzy albo cztery azyle dla pieszych powstaną podczas przebudowy ulicy Waryńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niebawem pierwszy z nich będzie montowany na ulicy Sienkiewicza, naprzeciw Szkoły Podstawowej numer 4.
W ostatnim czasie w mieście powstało kilka azylów dla pieszych, między innymi na ulicach: Iłżeckiej, Polnej, 11 Listopada. Kolejne dwa powstaną na skrzyżowaniu tej ulicy z Sikorskiego. Planowane są też azyle w rejonie Urzędu Skarbowego przy ulicy Polnej.

SPRAWDZONA METODA

- To jest sprawdzone zabezpieczenie, które pozwala na większe niż dotychczas bezpieczeństwo pieszych, szczególnie w rejonie o dużym nasileniu ruchu - mówi Jarosław Adamski, zastępca komendanta powiatowego policji. - Robimy wszystko, aby na terenie miasta zapewnić pieszym maksymalne bezpieczeństwo.

Niebawem podczas przebudowy ulicy Waryńskiego zamontowane zostaną trzy albo cztery azyle dla pieszych. Na ostatnim posiedzeniu Samorządowej Komisji Bezpieczeństwa zaproponowano także powstanie azylu na ulicy Sienkiewicza w rejonie tak zwanych czerwonych bloków, naprzeciw Szkoły Podstawowej numer 4. Azyl jest w fazie projektu i niebawem będzie zamontowany.MIGAJĄCE WYSEPKI?

Podczas spotkania przewodniczący Rady Miasta Mirosław Zgadzajski zaproponował nawet, by nowe azyle wyposażać w migające światła. Dzięki temu byłyby bardziej widoczne wieczorem i nocą. Policjanci uważają, że każdy środek zwiększający bezpieczeństwo na drodze jest wskazany. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w tym przypadku zarówno wykonawcy, jak i inwestorzy poniosą dużo większe koszty związane między innymi z doprowadzeniem energii elektrycznej.

Zadowoleni z azylów są mieszkańcy miasta. - Kiedyś dochodziło tu ciągle do różnych wypadków, kolizji. Teraz jest spokojnie - mówi Anna Kisiel-Niedźwiedzka, która pracuje w pobliskim sklepie, mieszka w pobliżu i często korzysta z przejścia na ulicy Iłżeckiej. - To duże dla nas ułatwienie. Wszyscy chwalą sobie to przejście.
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka