Dodaj do ulubionych

Książki poznane dzięki dziwnym okolicznościom

19.07.03, 00:37
Czy poznliście jakąś książkę przypadkowo dzięki dziwnym okolicznościom?
Wątek na temat "Zabić Drozda" przypomniał mi okoliczności w jakich zapoznałam
się z tą książką. Otóż książkę tę przeczytałam w czasach liceum dzięki temu
że moja przyjacióła podkochiwała się w jedym chłopaku ze szkoły. Więc
pożyczyłam od niego tę książkę (wybór przypadkowy na zasadzie coś z półki z
książkami) aby ona potem mogła mu ją oddać i zacieśnić znajomość. Oczywiście
ten misterny plan wziął w łeb ponieważ gościa akurat nie było w domu gdy
koleżanka książkę odnosiła. Ja zaś poznałam wspamniałą książkę, którą
przeczytałam jedmym tchem, do dziś pamiętam to wydanie żółta okładka i
zdjęcia z filmu.
Obserwuj wątek
    • hania_76 Re: Książki poznane dzięki dziwnym okolicznościom 19.07.03, 15:32
      Ja przeczytałam "Tako rzecze Zaratustra" Nietschego w liceum, żeby zaimponować
      pewnemu koledze :-)
    • Gość: mona Re: Książki poznane dzięki dziwnym okolicznościom IP: *.ptr.net.pl / 192.168.70.* 19.07.03, 17:47
      kilka lat temu, gdy pizza hut pojawiła się w Polsce i była rarytasem, ucztą,
      założyłam się z bratem o pizzę, że przeczytam grubaśną książkę o sztuce w całej
      historii ludzkości aż do czasów współczesnych - co oznaczało lata 60-te, bo
      wtedy wydano książkę
      no i zmordowałam ją, ale nie oszkułam i dzielnie przeczytałam
      nadmienię tylko, że sztuką nie interesuję się w ogóle
    • Gość: Jan Cortazar IP: *.hispeed.ch 20.07.03, 00:15
      Ja przeczytałem "Grę w klasy" dla kobiety :-)
      Najpiękniejsza była prezentacja Magi, ale to na pierwszych stronach, a potem...
      Grubaśne, a olśnienia nie było :-(
      • venus22 Re: Cortazar 20.07.03, 08:15
        zawsze strasznie lubialam czytac i nie moglam sie doczekac kiedy bede juz
        mogla po angielsku..
        Wreszciew uznalam ze moge sprobowac.
        Moja pierwsza ksiazka po angielsku to fikcyjna historia kobiety (Samanthy)
        ktora postanowila zostac pierwszym lekarzem - kobieta.
        Ksiazke napisala Barbara Wood a nazywa sie "Domina".
        czytalam ja w trakcie samochodowej wycieczki trwajacej 10 dni..
        Trudno mi szlo ale jak juz sie wciagnelam to o dziwo dobrze sie czytalo.
        Duzo slow nie znalam, ale wiedzialm wystarczajaco zeby zrozumiec o co chodzi.
        Venus
    • agata_edziecko Re: Książki poznane dzięki dziwnym okolicznościom 23.07.03, 16:54
      Będąc w maturalnej klasie liceum, tuż przed maturą, czytałam w dość dziwny
      sposób Świat według Garpa. Dostała tę książkę moja koleżanka z biblioteki
      szkolnej, była do niej wielka kolejka, ale ona miała "chody" i dali jej bez.
      Miała tylko 2 dni na jej przeczytanie, a chętnych maturzystek do poznania tej
      skandalizującej wówczas książki, było kilka. Postanowiłyśmy czytać ... na głos.
      Niestety, okazało się, że sceny erotyczne są zbyt śmiałe jak na nasze
      nastoletnie uszy i zrezygnowałyśmy. każda dostała kilka godzin na lekturę i ...
      jakoś zdążyłyśmy.
      Lubię tę książkę do dziś :)
      Pozdrawiam
      Agata

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka