05.12.21, 11:22
Chciałabym prosić Was o pomoc. Marzę o czapce ze zdjęcia w kolorze czarnym..Niestety nie mają takiej dostępnej. Czapkę zaofiarowała się zrobić moja kuzynka, lecz nie wiem jaką włóczkę kupić, chodzi o grubosc. Mam taką czapkę w innym kolorze i zmierzyłam grubosc włóczki : 0,5-0,6 cm. Jest to 100% akryl. Gdzie znajdę włóczkę o takiej grubości w kolorze czarnym, niekoniecznie o takim składzie oraz jakiej grubosci druty użyc do jej zrobienia? Z góry dziękuję za pomoc 🌺 link do czapki: https://odziezturystyczna.pl/pl/o/57938-za-duza-wloczkowa-czapka-z-pomponem-beechfield-oversized-hand-knitted-beanie-b483?gclid=EAIaIQobChMIz5jK66rM9AIVpRJ7Ch0QLgEEEAQYCCABEgL0I_D_BwE
Obserwuj wątek
    • farfoclewzupie Re: Czapka 05.12.21, 11:24
      Link do strony z tą czapką: odziezturystyczna.pl/pl/o/57938-za-duza-wloczkowa-czapka-z-pomponem-beechfield-oversized-hand-knitted-beanie-b483?gclid=EAIaIQobChMIz5jK66rM9AIVpRJ7Ch0QLgEEEAQYCCABEgL0I_D_BwE
      • japoneczka01 Re: Czapka 05.12.21, 13:21
        Podaję Ci linki do stron z pasmanteriami sprzedającymi włóczkę wyszukałam te grube czytaj niewydajne do pooglądania, a na końcu z hurtowni włóczek RUMENTO. Tam możesz zadzwonić, albo napisać e-mail i poprosić o próbki. Wtedy na adres domowy otrzymasz próbki włóczek i będziesz wiedziała, którą zamówić. Miałam już kontakt z tą hurtownią i polecam. Poza tym zawsze możesz podejść do sklepu stacjonarnego jak już się zdecydujesz i bezpośrednio zapytać o konkretną włóczkę. Na opaskach włóczek zawsze jest wskazówka co do grubości drutów, a często wymiar próbki, z której możesz zorientować się ile motków trzeba kupić. Najbezpieczniej jednak kupić 1 motek i zrobić samodzielnie próbkę, a wtedy sama zobaczysz ile włóczki będzie potrzebne. Gdyby jednak nie odpowiadała Ci grubość włóczki w motku to można robić podwójną nitką.
        Obiecane linki: ipomoce.pl/akcesoria-plastyczne-i-muzyczne/16351-wloczka-akrylowa-czarna.html
        wloczykijki.pl/pl/p/Himalaya-Everyday-Big-824-czarny/681
        pasmanteria.org.pl/wloczki-welny-kordonki/2177-wloczka-akrylowa-caloroczna-bravo-czarna-8226-4082700662562.html
        sklep.rumento.pl/wloczki/2217-wloczka-dora-czarny-999.html
        sklep.rumento.pl/wloczki/3532-wloczka-puchatek-czarny-76.html
        sklep.rumento.pl/wloczki/3485-wloczka-atlas-grande-czarny-999.html
        Na dole sklepu hurtowni RUMENTO masz adres stacjonarny, adres e-mailowy i telefon.
        • farfoclewzupie Re: Czapka 05.12.21, 14:49
          Dziękuję bardzooo. Wydaje mi się, ze ta ostatnia włóczka będzie najlepsza jesli chodzi o grubośc. Ale zadzwonię tam jutro i dopytam. Ewentualnie poproszę o próbki. Kompletnie się na tym nie znam i żałuję, ze nigdzie nie jest podawana grubość włóczek w cm lub mm. Jeszcze raz dziękuję za pomoc 🌹
          • japoneczka01 Re: Czapka 05.12.21, 20:00
            W tym linku jest instrukcja jak odczytywać oznaczenia na banderolach włóczek. qrkoko.pl/jak-czytac-banderole/
            Te oznaczenia powinny dostarczyć szczegółów. Proś Rumento o próbki, bo jak weźmiesz nić do ręki, to najlepiej ocenisz czy to jest taka włóczka jaką chcesz, a to nic Cię nie kosztuje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka