Dodaj do ulubionych

Psychologia UJ - egzaminy wstepne

25.06.05, 00:29
Ludziska, powiedzcie mi czym sie rozni test umiejetnosci studiowania na
zwykla psychologie na UJ od testu sprawnosci studiowania na pychologie
stosowana? Kupilam sobie taki poradnik za 75 zeta dla kandydatow na wydzial
filozoficzny..i sie zastanawiam czy te testy sie przydadza zeby sie
przygotowac na psycholgie stosowana na wydziale zarzadzania i komunikacji
spolecznej...POMOZCIE,
a tak w ogole to kto tam sie bedzie wybieral? wpisujcie sie... ktora
psychologie wybieracie? czy jest duza roznica miedzy tymi kierunkami, jesli
tak to na czym polega;p;p?
kto byl na kursie przygotowawczym? bo slyszalam ze w tym pieciodniowym kursie
uczestniczyly az 2 (!!!!) osoby ;P czy toprawda , czy to falsz;p?
i tak w ogole piszcie co u Was slychac :D
pozdrowki
zycze wszystkim powodzenia, sobie takze, zastanawiam sie czy podejmowac ta
probe i rejestrowac sie... 22,1 osob na miejsce w tamtym roku...uwazacie ze w
tym bedzie wiecej? czy moze sie wystrasza;p;p;p
Obserwuj wątek
    • Gość: krk Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.net.autocom.pl 25.06.05, 00:45
      ja sie wybieram na socjologie i egz jest tam taki jak na psychologie ogolna. i
      z tego co wiem to testy na stosowana i ogolna wygladaja inaczej. ale co do
      stosowanej szczegolow niestety nie znam. ale mam pytanie - masz moze skaner?
      jesli masz i jesli bylabys tak mila zeby mi przeslac ze dwa testy z tego
      pradnika... z zeszlego roku przynajmnije. bylabym wdzieczna. jak cos to maila
      podam w nastepnym poscie.
      • Gość: bzium Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.05, 10:59
        ja bylam na kursie i bylo nas 20 a jest 5 edycji kursu kazdy po ok 20 osób więc
        100 osób z kursu na 80 miejsc na dziennych to współczuję tym ludziom bez
        kursu,na stosowana jest trudniejszy test.poza tym i na stosowaną i na ogólną
        jest za mało czasu na test,który jest strasznie trudny.
        • Gość: ewa>bzium Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.05, 12:43
          mogłabyś mi powiedzieć, czy tegoroczny "test sprawności studiowania" będzie
          wyglądał tak jak "testy sprawności umysłowej" z ubiegłych lat? tzn: tekst
          psychologiczny i pytania (i baaardzo mało czasu:\) + zagadki logiczne?
          z góry dzięki za odp :)
          • Gość: bzuim Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.05, 19:10
            bedzie tekst na 6 stron albo więcej i do niego 45 pytań,beda dwa takie.
            • Gość: ewa Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.05, 00:09
              i tak jak rok temu dwie godziny na te 2 teksty?
        • Gość: dr>bzium Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.is.net.pl 26.06.05, 20:27
          yyy, ja sie zamierzam dostać (uwaga) bez kursów, bo jestem b. mądra:D nie, no
          żartuje, oczywiście, natomiast wiem, jak kursy wyglądały (i, nota bene, ile za
          nie trzeba było zapłacić;)) nie chcę się powtarzac, wiec nie powiem, że
          współczuję ludziom z kursem, ake mam trochę inne zdanie na ten temat:)
          pozdrawiam!
          • Gość: rybka Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 27.06.05, 08:14
            Hej, zgadzam się z Tobą w 100% :P
            • Gość: ewa Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.05, 08:47
              wszystko fajnie, tylko widzieliscie testy z poprzednich lat? jeli tak to dziwi
              mnie wasz optymizm.
              • Gość: rybka Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 27.06.05, 09:10
                Kto tu mówi o optymiźmie?? Tak widziałam wszystkie możliwe, wypowiadałam się
                tylko na temat kursów. Jednakże każdy ma swoje zdanie i nie będe się sprzeczać
                na temat skuteczności kursów- wg mnie szanse wszyscy mamy równe, np. ksiązki
                łopatą do głowy Ci nikt nie wbije.
                • Gość: jaaa Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 11:25
                  czy na tym kursie org prze UJ dostaje się jakieś dodatkowe testy czy przerabia
                  sie tylko te z poprzednich lat, które można kupic w instytucie? jak wyglądają
                  te zajęcia? nie wiem ile straciłam ...
    • Gość: malutka Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 27.06.05, 15:55
      Rejestrowaliście się juz na psychologię na Wydz. Filozoficznym?? Mi rejestracja
      poszla niby ok, ale nie poprosili mnie o wyniki matury!!!! tylko kazali wpisac
      wyniki ze swiadectwa ukonczenia szkoly?? O co chodz??
      • Gość: Annuskaaaa Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.adsl.inetia.pl 27.06.05, 17:19
        na psychologię "normalną" nie chcą wyników matur, a jedynie wyniki ze świadectwa, a więc można sie było uż rejestrować przed wynikami!
        • Gość: malutka Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 27.06.05, 21:40
          Dziękuję Ci bardzo :), no to podniosłaś mnie na duchu, bo myślałam, że coś
          spaliłam. Mam nadzieję, że spotkamy się w październiku :)
        • biedrona131 ee?zaraz zaraz.... 28.06.05, 00:52
          hmm jak to nie chca matury???:> wpisujecie oceny ze swiadectwa szkolnego??a
          matura to co??
          • kadlubek07 Re: ee?zaraz zaraz.... 28.06.05, 08:45
            Na stronie socjologii pisze,ze na razie mamy nie podawac wyników matury, uzupełnic je bedzie trzeba dopiero w dniu egzaminu, więc pewnie stąd bierze sie taka niespodzianka w formularzu internetowym

Ja składam na socjologię i p. stosowaną, choć tez przytłacza mnie liczba 22,1 :)
            Jesli chodzi o kursy, to na pewno nie jest regułą ze dostaja sie tylko osoby, które były ich uczestnikami, zresztą juz niedługo sie okaże, jak jest naprawde...
            Ale wydaje mi sie , że testy na psych zwykłą i socjologię beda podobne jesli nie takei same, a stosowana..nie wiem, moze inny, bo tam nie ma egzaminu z lektury

Powodzenia..i udanego dnia, sliczna dzis pogoda :)
    • Gość: jess Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 08:59
      test na stosowaną wygląda w ten sposób, że masz dwa dość spore fragmenty tekstu
      (w zeszłym roku były teksty bodajże Freuda i Skinnera) i później zestaw pytań
      do niego. Teksty są dużo trudniejsze od TUSów z ogólnej. Ale za to nie ma
      lektury, do której z kolei są bardzo szczegółowe pytania na egzaminie na ogólną.

Obydwie psychologie różnią się głównie kadrą i tradycją. Ale to temat na osobny
      wątek.

Kursów absolutnie nie opłaca się brać. Mało kto się z nich dostaje tak
      naprawdę. Za te pieniądze lepiej wyposażyć się w grube podręczniki, słownik
      terminów psychologicznych i samemu się uczyć.

Liczbą kandydatów się nie przejmujcie. Szanse dostania się są zawsze takie
      same, niezależnie od tego, czy jest 2 czy 22 os/msc:) Trzeba myśleć pozytywnie
      i być przekonanym, że albo to, albo nic.

Powodzenia!:)
      • Gość: oska Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.krosno.sdi.tpnet.pl 30.06.05, 13:41
        Hej, mam do was prosbe odnosnie przygotowan na psychologie ogolna na uj. Jak
        przygotowujecie sie do tego egzaminku? Obecnie skonczylam 2 klase lo i
        zastanwaiam sie nad psychologia...ale czy dam rade sie tam dostac? Jak sie
        przygotowac i z czego? W sumie mam jeszcze caly rok ale patrzac na to co
        dzieje sie dzis zaczynam sie powoli bac :P
    • Gość: chmurka Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.05, 13:51
      Ja probuje zdawac na psychologie na filozoficznym i na psychologie stosowana
      mam testy z obydwu tych psychologii i wg mnie dzieli je ogromna przepasc. Na
      tych na filozoficznym jest przynajmniej troche wiecej czasu na myslenie a na
      stosowana malutko czasu i pytania z kosmosu Ciekawe jakie beda pyt do lektury
      na filozoficzny bo czytam ja trzeci raz i nie widze w niej nic arcytrudnego
      Pewnie bedzie jakis haczyk :\ Co do testow na psychologie stosowana to ja
      kupilam je w kwietniu w ich instytucie na ul. Jozefa, moze dalej mozna je tam
      kupic
      A i mam prosbe - piszcie wyniki polski angielski bo ponoc tez to biora pod uwage
      ja mam polski podst 93% rozsz 53%
      angielski podst 100% rozsz 92%
      Pozdrowka i milej nauki, do zobaczenia na egzaminach :)
      • Gość: rybka Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 30.06.05, 17:43
        Biorą pod uwagę tylko TUS i TWL. Do matury rozszerzonej należało przystąpić,
        ale wyników nie biorą pod uwagę. Patrzą na własne egzaminy, które są DECYDUJĄCE.
    • Gość: :( Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.05, 18:21
      ja tam stracilam nadzieje :(((
      • Gość: rybka Re: Psychologia UJ - egzaminy wstepne IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 30.06.05, 19:46
        A to nadzieja trzyma przy życiu prawie cały Wszechświat :) Trzymaj się, będzie
        dobrze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka