Dodaj do ulubionych

Studia w WARSZAWIE - plusy i minusy

06.08.05, 16:35
szanowoni internauci. co wy sadzicie w tym temacie?wielu maturzystow omija
stolyce szerokim kolem,i nni zas pchaja sie tam na cHaama
Obserwuj wątek
        • Gość: mgg Re: Studia w WARSZAWIE - plusy i minusy IP: 80.51.226.* 06.08.05, 19:20
          Tak tak, dużo kosztuje życie w tym mieście, począwszy od cen mieszkań (wynajmu
          itp) az po 2.50 za sok "kubuś" :) Poza tym to miasto nie grzeszy urodą, jest
          brudne, nieprzyjemne, wydaje sie takie nieprzyjazne czlowiekowi, nie ma tam
          zbyt wiele zieleni, sa tylko jakby jej wydzielone obszary (lazienki czy inne
          parki), spora jest tam przestępczość. Za to słynie z dobrych uczelni (chociaz
          mowi sie ze " UW teraz juz tylko jedzie na swojej renomie"), większych
          możliwości pracy... Wydaje mi sie, ze to miasto od ktorego trzeba co pewien
          czas odpocząc...
          Chociaz opinie na jego moga byc naprawde rozne, chyba trzeba przyjechac i
          samemu sie przekonac...
            • Gość: hehe Re: Studia w WARSZAWIE - plusy i minusy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.05, 20:14
              wiesz co? tak naprawde nie mozna mowic ze uW to najlepsza uczelnia. Może jest
              najlepsza pod wzgledem nauczania na kierunkach X, Y, Z, natomiast kierunki A, B
              są dobre np. w Lublinie, a C, D we Wrocławiu. bo uogólniać nie można.

Mnie ogolnie jako miasto warszawa niezbyt się podoba, choć i tak byłam tam
              jakoś w 2001 roku, a ostatnio w kwietniu tego roku i naprawdę się sporo
              zmieniła - na lepsze. ale przynajmniej bilety mają tanie ;p ode mnie z klasy
              tylko jedna osoba będzie studiować w wawie (na WAT), bo jako jedyna tam
              składała. Reszta zostanie na miejscu - we Wrocławiu. po co wyjeżdżać?
    • n_nicky Re: Studia w WARSZAWIE - plusy i minusy 06.08.05, 20:46
      Tak samo jak Warszawa, tak i Poznań, Wrocław, Kraków, Szczecin, Lublin i każde
      inne miasto ma swoje plusy i minusy. Jedni będą pchać się na chama do Krakowa,
      inni do Poznania, jeszcze inni będą omijać szerokim łukiem Gdańsk. Jedyna
      prawidłowość dotycząca Warszawy to ta, że wielu idąc tam liczy na łatwe i
      szybkie kariery. A jak jest naprawdę większość przekonuje niedługo potem;)
    • Gość: gg Re: Studia w WARSZAWIE - plusy i minusy IP: *.zeork.com.pl 06.08.05, 21:05
      Nie wiem dlaczego mówiąc o wyskokim poziomie uczelni warszawskich wskazujecie
      tylko UW. A co z AM i SGGW, które sa wg rankingów również najlepsze w swoich
      dziedzinach. Fakt, nie jest to miejsce przyjazne człowiekowi- (hałas, brak
      zieleni, wysoka przestępczość czy nawet zagrożenie zamachami terrorystycznymi)
      ale są to zjawiska charakterystyczne dla wielu metropolii. Do wszystkiego mozna
      się przyzwyczaić. Ale z tym "kubusiem" to naprawde przegięcie(a tak na
      marginesie za "Grześka" trzeba zapłacić 1,6 zł). Pozdrowienia dla wszystkich
      studentów warszawskich!
      • Gość: hj Re: Studia w WARSZAWIE - plusy i minusy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.05, 10:35
        Według badań Warszawa to drugie po Sopocie miasto ze względu na jakość życia i
        wcale nie zauważyłem tam jakiejś szczególnej przestępczości. Ba mogę powiedzieć
        że jest ona dużo mniejsza niż np. na takiej krakowskiej Nowej Hucie , Łodzi czy
        poznańskich Ratajach.No, może dlatego tak myślę że tam mieszkam i znam to
        miasto jak własną kieszeń a nowy przybysz może tu się poczuć bardzo obco,
        wybierając miejsce zamieszkania w taniej obskurnej i odległej dzielnicy.
        • Gość: majka Re: Studia w WARSZAWIE - plusy i minusy IP: 80.50.61.* 07.08.05, 12:06
          wiem,ze nie mozna uogólniać, ale dla mnie warszawa, to większość +:)
          kiedyś "zakochałam" sie w tym mieście i do tej pory mi to zostało. nie wiem
          dokładnie co mnie tak w niej zauroczyło, pewnie atmosfera, wielki rozmach, ale
          tez te wspomniane zielone azyle, gdzie zawsze można znależć chwile odpoczynku
          od miejskiego gwaru. od pażdziernika zaczynam studia na UW:) w końcu w moim
          mieście:) "W moich snach wciąż Warszawa..."
    • kasienqaz Re: Studia w WARSZAWIE - plusy i minusy 07.08.05, 23:42
      Ja składałam papiery tylko do Warszawy i idę na AM:) Dlatego chcialam studiować
      w Wawie, bo mam tam blisko-60km i znam trochę stolicę, bo często tam bywam. Dla
      mnie wazna była odległość, bo chce jak najczęsciej przyjezdzać do domu.
        • Gość: Tomek Warszawa jak amerykański sen ;) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.05, 15:42
          No wiadomo że Waeszawa to renoma , wielkie miasto itd i ja to wybrałem choć
          mogłem wybrac każde, naprawde każde miasto no ale Lublin to prawie wieś, Kraków
          rownie niebezpieczny no i z praca dla mnie kiepsko ... a Wrolaw za dlako o
          innych miastach liczących sie w Polsce nie mowiąc .... a czy są jezcze jakieś
          wogóle ??

Wybralem Warszawę - zamachy sie nie boję ... jak sie zdaży i przezyje to z
          checią podpale jakiś meczet ( bo okaże sie że ten islam nie taki ładny jak go
          maluja )a co do miassta samego w sobie ... jest tam mnustwo przepięknych
          miejsc ... wystarczy poszukać ;)
          • Gość: Anka-Fanka Re: Warszawa jak amerykański sen ;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.05, 13:01
            Warszawa zyskała opinię chamskiego miasta dzięki przyjezdnym którzy jadąc
            gdzieś w inne rejony kraju narobią sajgonu i wstydu a później mówią że
            przyjechali z Warszawy.Mówię oczywiście nie o wszystkich przyjezdnych.Studenci
            są akurat kulturalni itd.Najgorzej jest kiedy ktoś przyjedzie do Warszawy,
            podejmuje pracę za 450 zł(obniżajac przy tym stawki), wynajmuje mieszkanie w 10
            osob a po jedzienie jezdzi do siebie do miasta lub na wies.Jeśli chodzi o ceny
            to jedzenie jest tak samo drogie jak gdzie indziej.Róznice widac jesli
            potrzebujecie isc np do lekarza albo wynajac mieszkanie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka