kropidlo5
09.11.09, 10:58
Antysemityzm, jak kazdy inny rasizm, jest dla mnie nie do przyjecia pod kazdym
wzgledem. Ale dla mnie, sa tacy, ktorych negatywne emocje wobec Zydow sa
silne. Nie wiem czemu, ale.
Prawdziwy Polski patriota bedacy antysemita dzisiaj wedlug mnie jest
sabotazysta. Jak wiadomo, Polska przez wieki byla domem dla wielu Zydow,
wlasciwie wiekszosci, sa szacunki, ktore mowia ze znakomita wiekszosc Zydow na
swiecie ma jakies korzenie w Polsce.
Jak rowniez wiadomo, Zydzi z racji tego, ze byli czesto przesladowani i
zmuszani do wielu rzeczy, nauczyli sie organizacji, biznesu i zaradnosci.
Oczywista jest nadreprezentacja Zydow w swiecie nauki, kultury, filmu,
biznesu. Czasem z powodow kumoterskich, czesciej z powodu wiekszej
determinacji i woli pracy.
Tak czy owak- mala niewiele znaczaca Polska, gdyby tylko zaczela byc dumna z
Zydow, od razu wskoczylaby do pierwszej ligi swiatowej. Gdyby taki glupi
antysemita pomyslal biznesowo- juz nie wymagam odruchow moralnych czy
racjonalnych, czysty biznes- nigdy by na Zydow zlego slowa nie powiedzial, a
raczej odwrotnie.
Jakze latwo byloby Polsce znaczyc o wiele wiecej w swiecie, wystarczy, zeby
"przyznala" sie do swoich Zydow. A nawet o nich walczyla.
Co o tym myslicie?