kasitza
20.04.05, 11:06
telewizji: otoz pare ludzi (kosciola, kompetentnyh - bo tu tzreba uwazac, czy dziennikarze sa z rtl, bo oni nie wiedza nic na temat chrzescijanstwa) sie wypowiedzialo wlasnie na temat powodu wyboru imienia benedykt - otoz swiety benedykt zosatl w 1946 roku ogloszony patronem europy. ratzinger bardzo duzo opublikowal na temat chrzescijanstwa w europie, jego zagrozen przez kapitalizm i postep technologii, spoleczenstwo konsumenckie. benedykt 15 to podobno papiez ktory byl przed 1. wojna swiatowa i ostrzegal przed upadkiem cywilizacji europejskiej - w zwiazku z tym wnioskuja znajacy sie na sprawie, ze ratzinger bedzie sie duzo koncentrowal na europie i na zachodnim chrescijanstwie, ktore (trzeba to sobie powiedziec w twarz) zanika z kazdym pokoleniem coraz bardziej.
czy to wszystko sie zgadza, nie wiem. ale pisze co wiem, bo wiele osob bylo ciekawych - ja tyz.