Dodaj do ulubionych

Pudełka nietypowe.

19.12.08, 22:37
Witam wszystkich :), poszukuję diagramu pudełka podłużnego. Tzn. nie tak jak
większość diagramów stosunek wysokości do boku 1:1 albo nawet 1:2 tylko wręcz
przeciwnie żeby wysokość była np. 6 razy większa od krawędzi boku pudełka.
Próbowałem, ale nie udało mi się przerobić diagramu zwykłego pudełka, nie mam
aż takiej wyobraźni przestrzennej, żeby zrobić to samemu :).

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • lukiluk48 Re: Pudełka nietypowe. 19.12.08, 22:52
      Miałem na myśli taki kształt
      www.leewismer.com/files/tall_box__2__Edie_Hebert.jpg
      A tu pokazano z literami
      www.cardboardboxes.ca/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/tall-box-telescopic.jpg
      Fajnie gdyby był też taki diagramik ze stosunkiem innym niż 1:1 między
      długościami W i L (i przy tym nadal żeby było pudełko wysokie
      • graz.ka Re: Pudełka nietypowe. 20.12.08, 09:06
        A nie wystarczyłoby zrobić go z długiego prostokąta? Wylicz sobie
        tylko wysokość pudełka x 2 - przecież dół-dno powstanie z takiej
        samej części jak przy kwadracie. Ściana to zazwyczaj - tak jest np.
        w tych najbardziej znanych pudełkach Tomoko Fuse - drugą połową
        kwadratu złożona na pół; wysokość jest wtedy 1/4 długości boku.
        Natomiast jeśli chcesz wykorzystać je jako opakowanie na butelkę,
        wazon - tak na wszelki wypadek podkleić trzeba moduły :)
        • lukiluk48 Re: Pudełka nietypowe. 27.12.08, 21:00
          Dzięki za radę.

          Rzeczywiście udało się i wyszło tak jak chciałem.

          Pozdrawiam i życzę fajnego sylwestra :)
          • graz.ka Re: Pudełka nietypowe. 27.12.08, 23:28
            Świetnie :)
            I wzajemnie!
    • graz.ka Na FF 09.01.09, 19:26
      zdjęcie takie pudełka. Z zawartością ;)
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,884,89509791.html
      • llukasz91 Re: Na FF 08.04.09, 15:30
        Podobne złożyłem, tylko mniejsze :)

        A tu mam fotki pudełka, które ostatnio koleżance składałem, nie jest może jakieś
        piękne, ale co tam, pomyślałem, że zamieszczę fotki :)

        https://dl.getdropbox.com/u/68296/origami_fotki/forum_gazeta_origami/mdla_forum_origami1.jpg

        https://dl.getdropbox.com/u/68296/origami_fotki/forum_gazeta_origami/mdla_forum_origami_2.jpg

        https://dl.getdropbox.com/u/68296/origami_fotki/forum_gazeta_origami/mdla_frum_origami_3.jpg

        https://dl.getdropbox.com/u/68296/origami_fotki/forum_gazeta_origami/mdla_forum_origami_4.jpg
        • llukasz91 Re: Na FF 08.04.09, 15:32
          ps: zmieniłem login z lukiluk48 :) szkoda że nie da się zmienić bez tworzenia
          nowego konta... bo wtedy posty stare moglyby być pod nowym loginem widoczne
          • graz.ka Re: Na FF 08.04.09, 18:06
            Nie szkodzi :)
            Witaj w nowej postaci!

            Pudełka bardzo ładne!
    • graz.ka Gdyby znów ktoś potrzebował :) n/t 07.03.10, 14:24

    • graz.ka Re: Pudełka nietypowe. 28.02.11, 19:33
      Pudełko sześcio lub ośmiokątne składałam daaaawno - jeszcze na kursie nauczycielskim prowadzonym przez M. Yoshidę. Góra i dół z dwóch modułów. Chyba to coś Tomoko Fuse musiało być, aczkolwiek nie przypominam sobie, żebym gdzieś schemat widziała, a jakoś wtedy nie rozrysowałam. Dawało się wyliczyć potrzebną wysokość i składać z odpowiedniego prostokąta.
      Na jutro mam sobie przypomnieć :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka