cyryll 07.04.06, 21:37 walbrzych.naszemiasto.pl/wydarzenia/588002.html Trzeba było aż konkursu, (sto osób biorących udział i ponad trzysta nadesłanych prac !), aby coś takiego "spłodzić" ? Gdzie można zobaczyć prace "pokonane" ? Żenujące... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Kriss26 Re: Mamy nowe logo IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 07.04.06, 21:49 w sumie to nie wiem co mam o tym myśleć ale niezaszokowało mnie to coś :/ Odpowiedz Link Zgłoś
waldemar.kiepski Re: Mamy nowe logo 07.04.06, 21:54 Boże grzmisz a nie widzisz... Odpowiedz Link Zgłoś
pressforum Re: A nie wygrał Wałbrzyszanin.......... 07.04.06, 22:10 nie no nie jest zle. naprawde. poszukajcie w sieci jakie loga mają inne miasta. to jest całkiem całkiem. uwierzcie mi. mowi duzo o miescie i wpisuje pierwszą literę nazwy w znak graficzny. spoko jest. Odpowiedz Link Zgłoś
pressforum na przykład poznań 07.04.06, 22:21 ma takie logo: commons.wikimedia.org/wiki/Image:Logo_Poznania.jpg a wrocław takie: www.wroclaw.pl/p/1835/ a olsztyn takie: olga.far.w.interia.pl/olsztyn/logo_olsztyna.JPG szczecin zaś takie: images.google.pl/images?hs=EFc&hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl-PL:official&q=%22logo%20Szczecina%22&btnG=Szukaj&lr=&percentage_served=100&sa=N&tab=wi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a gdzie to W? Re: A nie wygrał Wałbrzyszanin.......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.06, 22:31 Odpowiedz Link Zgłoś
pressforum Re: A nie wygrał Wałbrzyszanin.......... 07.04.06, 22:33 a w regulaminie był zapis, że miał wygrać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiedzący Re: A nie wygrał Wałbrzyszanin.......... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.06, 08:04 Wałbrzyszaninowi przypadło wyróżnienie - regulamin przewidywał, że Prezydent może je przyznać. Logo zwycięskie jest naprawdę spoko - łatwe do zapamientania i nośne. Jednak przedruk z gazety nie oddaje rzeczywistych kolorów. Niebawem będzie na stronie www.um.walbrzych.pl. A jerśli ktoś chce spróbować swoich sił w projektowaniu loga to informuję że Zduńska Wola ogłośiła taki konkurs. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ricota Re: A nie wygrał Wałbrzyszanin.......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.06, 17:26 Brawo dla Wałbrzycha, że ma takie ładne logo, inne miasta nie maja w ogóle Odpowiedz Link Zgłoś
countermeasure Re: A nie wygrał Wałbrzyszanin.......... 10.04.06, 22:52 Nie, ale warto by było :) Odpowiedz Link Zgłoś
cyryll Re: A nie wygrał Wałbrzyszanin.......... 07.04.06, 23:12 >>> nie no nie jest zle. naprawde. Dla mnie - żadna rewelacja. >>> poszukajcie w sieci jakie loga mają inne miasta. Wiesz, to, że znajdziesz coś gorszego (bo pewnie to sugerujesz) nie jest argumentem obronnym. W górę ciągnijmy, nie w dół :). >>> to jest całkiem całkiem. uwierzcie mi. Rozumiem, że trochę w tym siedzisz ? >>> mowi duzo o miescie No... chętnie wysłucham, co też takiego mówi. >>> i wpisuje pierwszą literę nazwy w znak graficzny. A wiesz, że póki nie wyczytałem tego "w opisie" w życiu nie wpadłbym na taką interpretację. Jak jedno oko zamknę, a drugie przymrużę, to i tak bliżej mi w nim do "V" niż do "W". Mniejsza jednak... Zasadność tworzenia logo, obok funkcjonującego od zawsze herbu pozostawię bez dłuższego komentarza (ale poproszę o rozjaśnienie). Ma rozumieć, że co ? Teraz ten znaczek ma być przez ludzi z "zewnątrz" kojarzony z Wałbrzychem ? A nasz dąb waldenburski ? W kibelek ? Już jest be ? >>>spoko jest. No skoro tak mówisz. Jako laik (nie biorący udziału w konkursie i zdający sobie sprawę z mizerii własnej wiedzy w tym temacie) wiem, że: - dalece nieprofesjonalnym jest, wplatanie tekstu w logo. Logo, to logo = znak graficzny. To on (znak graficzny) ma być istotą sprawy i nie powinien być opisany tekstem mówiącym "co autor miał na myśli". - logo ma być tak skonstruowane, aby mogło być używane w każdych warunkach - nawet najbardziej udziwnionych, a nie tylko na plakatach. Dlatego kiepskim pomysłem jest projektowanie go, jako nierozerwalnej całości z "kolorem" (a to zwycięskie, tylko wtedy ma "efekt"). Wyobrażasz sobie ten znak w wersji monochromatycznej ? Pomniejszony i na przykład na pieczątce działu promocji miasta ? Wyjdzie z tego napis "Wałbrzych" plus trzy nieczytelne "gluty" nad nim. Reasumując. Żadna rewelacja (choć adekwatna do nagrody :). Gdyby coś takiego wyrzeźbił jakiś komandos w dziale promocji miasta (własnym sumptem, w dobrej wierze, ale bez wiedzy w temacie) - trudno. Skoro jednak konkurs, 100 ludków, 300 prac (w tym "profesjonalni" graficy - tak na marginesie chętnie dowiedziałbym się, jakież to "agencje reklamowe" reprezentowali, aby móc mijać je w przyszłości łukiem), to rezultat mizerny. Gratuluję zwycięzcy i ubolewam, że nie zakasałem rękawa. Teraz - już "po ptokach" :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ??? Re: A nie wygrał Wałbrzyszanin.......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.06, 08:32 WYPOCINA! Ale nie ma sie co dziwic, skoro jednym z decydujacych o wyborze byl znajacy sie na wszystkim Kruczkowski wraz ze swym siermieznym gustem! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grafik? Re: A nie wygrał Wałbrzyszanin.......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.06, 08:43 szkoda, że nie kazał umieścić na logo swej fotogenicznej buźki!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: A nie wygrał Wałbrzyszanin.......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.06, 08:55 a dla mnie to logo jest symbolicznym oddaniem stanu nawierzchni walbrzyskich ulic (bardzo duza wyrwa, duza wyrwa, wyrwa) Odpowiedz Link Zgłoś
pressforum cyryllowi odpowiadam 08.04.06, 09:21 Naprawdę nie zauwazyłeś litery W, która jak wół wylania się z tego logo? A że widziłeś V to nic dziwnego, całośc jest tak ułozona, żeby dawać efekt poztywynego myślenia, myślenia o sukcesie (ja nie mowie o stanie faktycznym miasta tylko o tym, co ma niesc takie logo). Co do herbu miasta - to logo jest doskonałe, bo wpisuje sie w nie stary herb - zieleń drzewa, wgórza pozostające w tle za drzewem są tu widoczne w łukowatych liniach, a całośc okraszona jasna plama słońca, które zastepuje tu czerwone tło. To akurat nowoczesny wkład w symbolike miasta. A jeślli chodzi o nazwę miasta włożona w logo - otóż nie masz racji. Z wyjątkiem większości firm motoryzacyjnych (poza np. nissanem i fiatem), rzeczywiście symbol graficzny zastępuje nazwę, ale w przypadku innych dziedzin takiej reguły brak. weź po duwagę takie przykłady: http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.gyroworldwide.com/i/levis/levis_lg.gif&imgrefurl=http://www.gyroworldwide.com/case_levis.htm&h=240&w=320&sz=3&tbnid=UeSJFIxagDzXlM:&tbnh=84&tbnw=113&hl=pl&start=1&prev=/images%3Fq%3DLevi%2527s%252Blogo%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl-PL:official%26sa%3DN to na razie tyle. logo wałbrzycha jest OK Odpowiedz Link Zgłoś
cyryll Re: cyryllowi odpowiadam 08.04.06, 16:37 || Naprawdę nie zauwazyłeś litery W, || która jak wół wylania się z tego logo? No nie. Przykro mi, ale nie. Wyczytałem "co autor miał na myśli" i przyjąłem do wiadomości. Sam nie wpadłbym na to. =============== || A że widziłeś V to nic dziwnego, całośc jest tak ułozona, || żeby dawać efekt poztywynego myślenia, myślenia o sukcesie Ech...wybacz. Dla mnie gadanina. Miałem widzieć "czytelne jak wół" W, a nie widziałem, a że zauważyłem "V" - to... też dobrze, bo taki też był zamiar. Nie prowokuj mnie, żebym jeszcze wspomniał, że w chwili zwątpienia zauważyłem i "D"...bo usłyszę jeszcze coś nowego :). =============== || Co do herbu miasta - to logo jest doskonałe, bo wpisuje sie w nie || stary herb - zieleń drzewa, wgórza pozostające w tle za drzewem || są tu widoczne w łukowatych liniach, a całośc okraszona jasna || plama słońca, które zastepuje tu czerwone tło. || To akurat nowoczesny wkład w symbolike miasta. Jestem zmasakrowany tym opisem i czuję się troszkę, jak ta laska z "mamy Cię". W kinie puszczali film - niby 3D. Najpierw była jakaś mowa o percepcji i o tym, że wyjątkowo tępy odsetek populacji może nie dostrzegać "efektu 3D". Puścili zwykły film. Całe kino (podstawionych aktorów) w okularach 3D wyło, darło się i przeżywało a "wkręcana laska" z nimi, żeby (mimo, iż nie widzi żadnego 3D) nie zdeklarować się, jako jedna z nielicznych kretynek na planecie, które tego nie widzą. Czuje się podobnie. Wybacz - nie widzę tego "przesłania", które tak pięknie odczytałeś. Powiem więcej - jestem pod wrażeniem wrażliwości. Czy aby nie byłeś komisji orzekającej przydatność i znaczenie tego logo ? ============== || A jeślli chodzi o nazwę miasta włożona w logo - otóż nie masz racji. || Z wyjątkiem większości firm motoryzacyjnych (poza np. nissanem || i fiatem), rzeczywiście symbol graficzny zastępuje nazwę, ...bo takie jest założenie logo. =============== || ale w przypadku innych dziedzin takiej reguły brak. || weź pod uwagę takie przykłady: images.google.pl (...) Biorę i niczego poza umiejętnością "googlania" mi nie udowadniasz. Po pierwsze wszystko się zmienia z biegiem czasu. Ustroje, sztuka i kanony piękna :). Również i zasady tworzenia logo. To co pokazujesz, to bardzo często logo firm funkcjonujących "od zawsze" (może i źle skonstruowanych wedle dzisiejszych kanonów, ale tak popularnych i związanych z marką - a o to przecież chodzi). Ich poprawki byłyby czystym samobójem ze strony właściciela. Nie zmienia to faktu, że tworzone "sto lat temu" mają się nijak do dzisiejszych zasad. :). Racz też zauważyć, że wiele z tych "napisów", to tak naprawdę "dzieła sztuki" projektowane od podstaw i SPECJALNIE do projektu. Nie wklepane z klawiatury 5 znaków C-A-M-E-L, tylko nowe (w momencie tworzenia) "znaki towarowe", które z racji lat używania stały się emblematami firmy. Dziś czcionka ala Coca-Cola, Camel, czy inna Chupa-Chups stały się "prawdziwymi" (całe obłożenie klawiatury plus cyfry i znaki specjalne) krojami fontów. W momencie tworzenia były "znakiem graficznym" zaledwie kilkuznaczkowym w zależności od długości nazwy. Nie porównuj więc takiej żmudnej i koncepcyjnej pracy projektowej do klepnięcia 9 znaczków "Wałbrzych" popularnym fontem Handel Ghotic (lub jej pochodnych). Wracając do samego logo. Jest ono podobne (aby nie powiedzieć, bardzo zbliżone do tych pokazanych przez Ciebie: www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/skbrgp1765ebxxa5.html czyli = bez pomysłu = podpatrzone = plagiat ?), czyli nijakie. Aby było śmieszniej - mimo całej pracy wypompowującej we mnie tekstem walory tego logo, wciskaniu mowy o współgrających z herbem kolorów, o "W" jak Wałbrzych, którego nie widzę, itd. to tak naprawdę Wałbrzych - jednym wyrazem - kojarzy mi się (i wielu przyjezdnym) z.... Chełmcem! Wystarczyłoby więc ten znaczek bez zbędnych kitów obrócić do góry nogami i trafiłby on do mnie bardziej, niż to co jest obecnie + cała opisówka. =========== pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magda tragiczne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.06, 13:49 nie wierze, ze to cos bylo najlepsze... poza tym tam widac literke V a nie W Odpowiedz Link Zgłoś
pressforum gadanie 08.04.06, 14:02 to bardzo dobre logo jeszcze raz powtórzę, a literka W widoczna na pierwszy rzut oka :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magda Re: gadanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.06, 14:11 a powtarzaj ile chcesz, moze kogos przekonasz ale mnie na pewno nie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktostam Re: gadanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.06, 15:10 To logo ma kilka wad. Przede wszystkim autor wygial je w lewo, a wszelkie badania socjotechniczne podpowiadaja. Powtarzam: podpowiadają, by wyginać cokolwiek w symbolach i w logo w lewo. Taka jest nasza natura, ze postrzegamy postęp i wzrost patrząc z dolnego prawego rogu w kierunku górnego lewego rogu. Po drugie. Te kilka kresek moze symbolizowac wszystko. Bylem pewien, ze nikt nie znajdzie w logo odpowiedniej formuly, bo nasze miasto nie ma swojej tozsamosci. Uciekamy od symboli gorniczych, ale niczym nie potrafimy ich zastapic. Jednym slowem to nie jest wina tworcy logo, ze nie przystaje ono do charakteru naszego miasta. Walbrzych po prostu nie ma teraz zadnej tozsamosci i charakteru. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GRAFIK Re: gadanie IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 08.04.06, 15:06 do pressforum: jeśli zamierzasz nieustannym wmawianiem spowodować, że ludzie uwierzą, że logo jest dobre - to na pewno Ci się w końcu uda. Wiele osób nie ma własnego zdania czy też wyrobionej estetyki w materii plastycznej stąd takie wmawianie naprawdę odnosi skutek. Wiem to z autopsji - ponieważ jest to mechanizm powszechnie stosowany przy przedstawianiu projektów do akceptacji klientom (nie znaczy to, że przedstawiane projekty są niedobre - powtórzę: wiele osób po prostu nie wie jak ma wygladać dobre logo i... trzeba im pomóc, bo dygnitarzowi czy szefowi firmy nie wypada przyznać się, że o czymś nie ma pojęcia) Zaproponowane Logo - moim zdaniem - jest przeciętne. Argumentacja: Przyjęta koncepcja graficzna jest aktualnie często stosowana, co sprawia że będzie to kolejny znaczek z wielu podobnych. Zatem straci na oryginalności i rozpoznawalności, zestawiony z innymi... zginie. Nie sądzę by jurorzy - z całym dla nich szacunkiem - mieli szerokie rozeznanie w aktualnych trendach projektowych i wiedzieli jakie znaki graficzne powstają: myślę jednak, że gdzieś zetknęli się wcześniej z podobną stylistyką, i kiedy zobaczyli podobieństwo - podświadomie zareagowali na to, co już widzieli, a skoro widzieli to znaczy, że było dobre - więc wybrali. I tym samym dali się złapać w pułapkę. Kolorystykę, jej interpretację i wymowę znaku pominę milczeniem: zwykle dorabia się ją na końcu projektu (albo bierze z uprzednich wytycznych, które niby się zrealizowało), właśnie dla ludzi, którzy sami nie potrafią ocenić grafiki i potrzebują supportu w postaci opisu, żeby utwierdzić się iż wybierają dobrze. Łukowate kształty i tęczowe kolory... jeden z potężnych koncernów ubezpieczeniowych w Polsce zrezygnował z kampanii wykorzystującej tęczę... Dlaczego? Ciekawych odsyłam do materiałów ilustrujących paradę równości i tym podobne akcje... Zwrócę uwagę jeszcze na fakt, który świetnie zaistniał w niniejszej dyskusji: logo jest różnie odbierane, jedni widzą w nim "w" inni "v" - a to z miejsca je dyskwalifikuje ponieważ fundamentalnym założeniem projektanta jest jednoznaczność i czytelność w odbiorze. A tego jak widać zabrakło - wpieranie na siłę, że jest "w" i tak ma być... to szukanie ratunku. Mnie najbardziej razi brak stabilności w tym znaku - mam wrażenie, że oparta na wierzchołku trójelementowa bryła runie zaraz w prawo bądź lewo. To wzmaga niepokój i rodzi negatywne odczucia. Prześwity po bokach, nad napisem, osłabiają moc znaku. W żaden sposób nie odnosi się do Wałbrzycha, nic nie mówi o mieście i nie jest na tyle nowoczesne i oryginalne by mogło udźwignąć ciężar zmiany wizerunku miasta na zewnątrz. I rzecz ostatnia, chyba najbardziej przykra. Cały czas zachodziłem w głowę skąd znam ten projekt, czy też - z czym mi się kojarzy... I wiem. Prosze spojrzeć na znak Adidasa Trzy pasy, ten sam kierunek pochylenia, pod nimi podpis. Oczywiscie zamieniona długość elementów - ale jeśli obrócić znaczek o 180 stopni to wychodzi Adidas. *** nie chciałbym by poczytywano mi niniejszą wypowiedź jako atak na autora; bynajmniej; starałem się konstruktywnie skrytykować zagadnienie w oparciu o wiedzę i sposób działania jaki wykorzystuję w pracy grafika. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taki sobie Re: gadanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.06, 15:49 I bardzo dobrze i o to chodziło. Głos dał człowiek kompetentny i wszystko wyjaśnił. Najgorzej gdy odzywają się bądź decyzje wybiórcze podejmują dyletanci wszystkowiedzący. Do dupy z logiem, które każdemu z czym innym się kojarzy a najmniej z Wałbrzychem. Poczekajmy na poniedziałkowe opinie klasy robotniczej (próżniaczej), która tak ochoczo udziela się na forum - na koszt pracodawcy. Zapewne będzie co poczytać. I na koniec prośba do pressforum: kończ Waść, wstydu osczędż. Odpowiedz Link Zgłoś
pressforum Re: gadanie 08.04.06, 18:01 a mnie się logo podoba. analizy (zwłaszcza ten niezbyt czytelny wątek jednego z przedmówców o błedzie bo wygięte w lewo, po czymm stwierdzenie ze trzeba wyginac w lewo, bo badania jakeiś tam to sugerują) pewnie skąd inąd słuszne i nie pozbawione racji. ale mnie się logo podoba. z tęczą i paradą równości nigdy bym go nie skojarzył (wyobraznia ze hej!) ja się w tym znaczku potrafiłem dopatrzyc wałbrzycha, skoro tylko ja, trudno :) logo jest OK Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: freelancer Re: gadanie IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 08.04.06, 18:21 Trudno nie zgodzić się z opiniami kolegi po fachu - są bardzo trafne. Jedyne co bym dodał - nawiązując również do innych przedpiśców - to że nie zawsze to, co aktualnie jest "trendy" nawet projektowo, jest dobre. Często ostatnio zwracam się ku klasycznym sposobom kształtowania wizerunku ponieważ jeszcze nie tak dawno (raptem 20 lat temu) aby zaprojektować logo trzeba było posiadać odpowiednią wiedzę i narzędzia. Dzisiaj każdy, kto ma "legalnego" Corela uważa się za grafika i stąd niestety zalew tego typu produkcji (że nie nazwę tego po imieniu). Drugą sprawą jest kwestia konkursu. Z doświadczenia i rozmów z ludźmi z branży wiem, że dobrzy graficy mają na tyle pracy i obowiązków, że konkurs za cenę stawki godzinowej (lub dwu) raczej nie interesuje nikogo... Żeby jeszcze jakiś prestiż... To decydentom tak dla przemyślenia... No i chyba wszystko jasne. Odpowiedz Link Zgłoś
cyryll Re: gadanie 08.04.06, 19:21 Gość portalu: freelancer napisał(a): (...) || Dzisiaj każdy, kto ma "legalnego" Corela uważa się za grafika A czasami nawet i bez legalnego :) =========== || Z doświadczenia i rozmów z ludźmi z branży wiem, || że dobrzy graficy mają na tyle pracy i obowiązków, || że konkurs za cenę stawki godzinowej (lub dwu) raczej || nie interesuje nikogo... Nie mówimy chyba o grafikach wałbrzyskich ? pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: freelancer Re: gadanie IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 08.04.06, 19:25 > || Dzisiaj każdy, kto ma "legalnego" Corela uważa się za grafika > > A czasami nawet i bez legalnego :) Przecież na pisałem w "" > =========== > > || Z doświadczenia i rozmów z ludźmi z branży wiem, > || że dobrzy graficy mają na tyle pracy i obowiązków, > || że konkurs za cenę stawki godzinowej (lub dwu) raczej > || nie interesuje nikogo... > > Nie mówimy chyba o grafikach wałbrzyskich ? hmmm... Jeżeli mieszkam w Wałbrzychu to chyba jestem wałbrzyszaninem. Odpowiedz Link Zgłoś
cyryll Re: gadanie 08.04.06, 20:12 Gość portalu: freelancer napisał(a): || Przecież na pisałem w "" Fakt :) Wszystko jasne :). ================ || hmmm... Jeżeli mieszkam w Wałbrzychu to chyba jestem wałbrzyszaninem. Jak najbardziej. Możemy zatem kilka słów priv ? cyryll@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
cyryll Re: gadanie 08.04.06, 20:18 Kolega "GRAFIK" też całkiem do rzeczy mówi, więc o słówko na priv chętnie poproszę :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rooski Re: gadanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.06, 09:50 Corel się trochę inaczej pisze :P drogi Pressforum. Tobie to logo kojarzyć się może, bo nie mieszkasz w Wałbrzychu i pewnie ciągnie Cię sentyment. Mi się absolutnie nie podoba, nie widzę żadnego połączenia z miastem w tych trzech pasach pociągniętych pędzlem... Odpowiedz Link Zgłoś
pressforum Re: gadanie 09.04.06, 10:08 a wiesz, ze zastanawiałem sie jak sie pisze corel? nie mam, wiec nie wiem, a szukac w necie mi sie nie chcialo. a co do logo, bez przesady! co Wy byscie chcieli zeby tam było wyrysowane? szczegółowa panorama miasta? toz to logo, znak graficzny, symbol! poaptrzcie na poznan - tam jest dopiero dno, a olsztyn? mazidło udające obrazek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zniesmaczony Re: gadanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.06, 18:04 Logo wygląda tak jakby biedaszybowiec zjadł sałatkę jarzynową i wy..ał, a nie miał papieru. Bieda z nędzą jak i całe nadmuchane rządzenie miastem przez miłościwie nam panującego. Za jedyne 100 dolców można było zamówić logo w portalu www.worth1000.com/cdir.asp?display=text&filter=f.format_id=4 tam przysyłają prace ludzie z całego świata i zawsze coś się da wybierać. Oczywiście, warto posiadać języki obce, ale nasi włodzrze ponoć władają nimi biegle. A tak na marginesie, ignorant plastyczny (prezydent) nie ma prawa uszczęśliwiać mieszkańców swoim gustem. Projekty trzeba było wywiesić w miejscu publicznym, żeby mieszkańcy obejrzeli, przetrawili temat i dokonali wyboru. Miejmy nadzieję, że następna ekipa będzie miała lepszy gust. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 666 Re: Mamy nowe logo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.06, 11:21 logo doskonale pasuje do atmosfery miasta - proste aż do bólu, pozbawione finezji i ubogie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: innka Re: Mamy nowe logo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.06, 08:50 Nie podoba mi się i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
pressforum Re: Mamy nowe logo 10.04.06, 18:54 a jakie logo by się podobało szanownym obywatelom? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 666 Re: Mamy nowe logo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.06, 20:51 siakieś inne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiedzący Re: Mamy nowe logo IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 20.04.06, 09:38 A ja uważam, że jest trafione. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zielony nowy prezydent nowe logo IP: *.wlb.vectranet.pl / *.unregistered.net.telenergo.pl 20.04.06, 12:05 skoro prezydent wybral logo wiec teraz mozna wybrac nowego prezydenta jak um chce zmusic swoich nastepcow do korzystania z tego logo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek01g mogę pokazać loga innych miast, ale niepolskich IP: *.chello.pl 20.04.06, 17:45 choc z tych polskich przyznam że podoba mi się logo Wrocławia. Wiedeń web.brandsoftheworld.com/search/?query_id=2384560&page=1&mtype=&brand_id=87338 Berlin web.brandsoftheworld.com/search/?query_id=2386985&page=2&mtype=14&brand_id=37385 Edynburg (UK) web.brandsoftheworld.com/search/?query_id=2384939&page=1&mtype=&brand_id=55133 Malmo (Szwecja) web.brandsoftheworld.com/search/?query_id=2386300&page=1&mtype=&brand_id=75332 Burgdorf (?? pojęcia nie mam) web.brandsoftheworld.com/search/?action=search&text=burgdorf Miszkolc (Wegry) web.brandsoftheworld.com/search/?query_id=2385282&page=1&mtype=&brand_id=100038 Płowdiw (Bułgaria) web.brandsoftheworld.com/search/?query_id=2385445&page=1&mtype=&brand_id=101755 Hong Kong (Chiny) web.brandsoftheworld.com/search/?query_id=2385651&page=1&mtype=14&brand_id=35109 web.brandsoftheworld.com/search/?query_id=2386158&page=1&mtype=&brand_id=20060 Brisbane (Australia) web.brandsoftheworld.com/search/?query_id=2385846&page=1&mtype=&brand_id=127234 I sądzicie o tych logach? Odpowiedz Link Zgłoś
pressforum Re: mogę pokazać loga innych miast, ale niepolski 20.04.06, 18:28 loga w zasadzie w wie4kszosci ok. a teza jednego z piszacyh tutaj, ze wpisywanie w logo miasta nazwy tego miasta, kompromituje autora tamtego postu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miras Re: mogę pokazać loga innych miast, ale niepolski IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 20.04.06, 18:34 Jacku. Akurat ta strona z logami nie jest dobrym przykładem, ponieważ - jak pewnie sam wiesz - można tam umieścić logo, które sam zrobiłeś. Więc jakość prezentowanych tam logotypów pozostawia wiele do życzenia. Co zaś się tyczy kreacji to: 1. 2/10 Wiedeń - bardzo słabe - mieszkałem tam 2 lata i interesuję się bardzo wszystkim co się tam dzieje i nie widziałem ani razu tego loga. Oczywiście biały krzyż na czerwonym tle (herb) jest najlepszą wizytówką tego miasta. 2. 7/10 Berli - Brama Brandenburska - i wszystko jasne. Bardzo dobre! 3. 9/10 Edynburg - fantastyczna typografia! Nie rozumiem czerwonych wyróżnień i dlatego tylko 9. 4. 2/10 Malmo - poziom Wałbrzycha 5. 5/10 Burgdorf - pomysł niezły - skojarzenie znaku z nazwą oczywiste. Trochę pracy byłoby 7-8. 6. 5/10 Miskolc - poprawnie narysowane - typografia przeciętna i za dużo elementów. 7. ???? Cięzko mi jest powiedzieć cokolwiek, niby niezłe, ale to chyba nie jest logo miasta tylko przewodnika lub firmy. 8. 9/10 Hong Kong - mistrzostwo świata! Wielojęzyczne i do tego smok! 9. 4/10 Hong Kong (miasto życia) - średnio wykonane w stylu "trendy" ;) 10. 3/10 Brisbane - taki sobie rysuneczek. I na koniec Wałbrzych - jak ktoś już zauważył to adidas tylko taki trochę hmm... Można byłoby dopisać pod spodem "dresy rulez". Co do loga Wrocławia to faktycznie jest dobre ale w tam generalnie promocja jest na poziomie europejskim. To oczywiście moje bardzo subiektywne opinie ale skoro zapytałeś... pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: byly red Re: mogę pokazać loga innych miast, ale niepolski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.06, 03:33 W poprzedniej kadencji wladze Walbrzycha oglosily konkurs na hejnal miasta. Wygral taki przypominajacy troche sygnal wyscigu pokoju. Teraz mamy logo kojarzone ze znakiem adidasa. Coz, Walbrzych sportowe miasto:))))) A tak na marginesie, miras, logotyp to nie to samo, co logo. Walbrzyskie logo kompletnie odbiega od charakteru miasta i nie bardzo wiem, jaka marke Walbrzycha ma kreowac. Kolorowe kreski nie pasuja ani do miasta pelnego zieleni, ani do miasta z nowoczesna technologia (strefa ekonomiczna), ani nie nawiazuja do zadnej tradycji (gorniczej tym bardziej). A zatem logo nie jest w zaden sposob graficznym odzwierciedleniem tozsamosci Walbrzycha. Nawet pomysl nawiazania do litery "w" budzi chocby na tym forum kontrowersje. Zgadzam sie z jednym z przedmowcow, ze prezydent powinien poddac wybrane projekty pod publiczna dyskusje. Moze nie od razu referendum, ale na przyklad umieszczenie projektow w prasie i publiczne glosowanie mieszkancow. Stalo sie jednak inaczej i dzis mamy logo, ktore odbiega takze od zwyklych standardow jego stosowania, ktore sa wykladnikiem przydatnosci logo. Logo jest jednym z elementow graficznej identyfikacji wizualnej, do ktorej zalicza sie takze określenie ram jego stosowania oraz sposób aranżacji przestrzeni. Jest to np. możliwość stosowania logo na różnych rodzajach tła, a także specjalna czarno-biała wersja logo z przeznaczeniem np. do faksowania. Jest to także inicjał, czyli uproszczona forma znaku, służąca do umieszczania np. na upominkach promocyjnych o ograniczonej przestrzeni na znakowanie. Wątpię, aby nowe logo Wałbrzycha spełniało powyższe warunki. No ale, może się mylę. W końcu ten ma rację, kto ma władzę:))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miras Re: mogę pokazać loga innych miast, ale niepolski IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 21.04.06, 21:46 Czepiasz się słówek - nie napisałem "=". A poza tym pewnie doskonale wiesz, że znam różnicę. pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: freelancer Re: mogę pokazać loga innych miast, ale niepolski IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 21.04.06, 22:00 Trudno zgodzić mi się z opinią, że decyzję o wyborze logo mieliby podjąć mieszkańcy w referendum. Nie spotkałem się jeszcze z takim rozwiązaniem - no cóż, może za krótko jestem w branży, zaledwie 18 lat. Pomijając kwestie finansowe organizacji referendum, to wątpię aby frekwencja pozwoliła na uznanie go ważnym. O wiele lepszym rozwiązaniem wydaje mi się zorganizowanie przetargu na wykonanie pełnego SIW i staranne wyselekcjonowanie oferentów pod względem fachowości i dotychczasowych osiągnięć a nie tylko ceny. Tak się to robi w firmach dbających o swój wizerunek. To gwarantuje odpowiedni poziom wykonania. Któryś z przedpiśców wspomniał o Wrocławiu - myślę, że kontakty dziennikarskie pomogłyby sprawdzić jak oni to robią. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: byly red Re: mogę pokazać loga innych miast, ale niepolski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.06, 04:31 freelancer, nie doczytales. Napisalem, ze "może nie od razu referendum", a nie, ze od razu referendum. Z pozostala czescia wypowiedzi zgadzam sie calkowicie. A ciebie miras tez pozdrawiam i doskonale wiem, ze znasz roznice. Kto, jak kto, ale ty na pewno. Zreszta niedlugo bedzie okazja, to pogadamy o tym osobiscie. Odpowiedz Link Zgłoś