Dodaj do ulubionych

Mam pytanie do Polakow

18.08.21, 15:32
W swietle wydarzen w Afganistanie a szczegolnie w swietle potraktowania swych sojusznikow od lat 20, czyli Afganczykow ktorzy wspolpracowali z USA jak Wy, Polacy widzicie teraz tego waszego starego, wiernego sojusznika? Przynajmniej tak postrzeganego stamtad, znad Wisly.
Ja osobiscie od 25 lat jasno moiwe, ze z takim jak Amerykanin to lepiej trzymac sie z daleka, bo ja ich po prostu znam a Wy nie, ale Wy robiliscie swoje, malpujac ich na swa mniejsza skale i wchodzac im w tylek, kiedy tylko byla okazja. A ja wprost Wam, Polakom wyjasnialem ze oni wlasnie tam was maja, czyli gleboko w dupie.
ALe do mego pytania:
Wiec- dalej im, Amerykanom, slepo ufacie, wierzycie ze Was Polakow beda bronic, nie zostawia Was Polakow w jakiejs potrzebie? Ze nie spakuje manatek i nie uciekna na pierwszy znak zagrozenia dla swego amerykanskiego tylka?
Prosze o krotkie przemyslane odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • dorota_333 Re: Mam pytanie do Polakow 18.08.21, 19:08
      Tak. Nie. Tak (po głebokim przemyśleniu).

A serio:
      1. Afganistan to kwestia odrębna. Amerykanie musieli kiedyś poskromić Al Kaidę, a teraz formuła przebywania w Afganistanie wyczerpała się. Tu się zgadzam z Bidenem: nie ma sensu bronić kraju, którego armia kompletnie nie chce walczyć. Jedyne, w czym USA dały ciała to zupełna porażka wywiadu. Tylko to jest niewybaczalne w tej całej historii. Kierownictwo CIA do wymiany plus głęboka reorganizacja.

2. Polska to zupełnie inna historia. Władza PiS - Kaczyński personalnie - jest odpowiedzialny za kryzys w stosunkach z Ameryką. NATO dalej ma wobec nas zobowiązania, ale sama pisowska Polska robi wiele, żeby nie byli bardzo skwapliwi w ich wypełnianiu. Celowo piszę o "Polsce pisowskiej", ta polityka zagraniczna to jest wyłącznie pomysł obecnej władzy.
      • pigeon_shit_dust A, to wycofuje swe pytanie. 18.08.21, 19:27
        Czyli wy po prostu nie wiecie . OK. Nie dziwie sie, bo jak ktos w USA oglada przekaz oficjalnych lewicowych mediow, to tez nie wie. Ot, Ameryk wyszla z Afganistanu, sa drobne problemy, no ale musieli wyjsc.
        Spoko, nie ma wiec tematu.
          • pigeon_shit_dust Re: A, to wycofuje swe pytanie. 18.08.21, 19:54
            dorota_333 napisała:

> No to oświeć, oświeć. serio, jestem ciekawa, dlaczego myślisz, że nie musieli w
            > ychodzić.

Za szeroki temat, ja tu klikam miedzy Foxem a gadzinowakami po 14-15 godzin na dobe.
            Dooedukuj sie moze z mediow w UK, tam relatywnie maja uczciwy przekaz.
            • pigeon_shit_dust Re: A, to wycofuje swe pytanie. 18.08.21, 19:57
              pigeon_shit_dust napisał:

> dorota_333 napisała:
              >
              > > No to oświeć, oświeć. serio, jestem ciekawa, dlaczego myślisz, że nie mus
              > ieli w
              > > ychodzić.

E, musieli wychodzic. Trump ustalil wyjscie na 1 maja a stry chuj w ogole ten temat ziognorowal bo zajmowal sie zbawianiem przesladowynych w USA przepychaniem tryliardowych pakietow pomocy. Niewazne....
              Nie chodzi to w ogole o przeszlosc. Dramat i calkowity fuck up na skale niespotykana w amerykanskiej historii datuje sie raptem kilka dni do tylu, gdy wiadomo juz bylo ze Kabul padnie.
          • pigeon_shit_dust Trump poruszyl wczoraj kwestie broni 18.08.21, 20:11
            Dam to jako przyjklad i koniec na tym. Pytalas, czy maja technicznie mozliwosc zestrzelic dowolny samolot , gdziekolwiek? Maja. Lewusy twierdza , ze zostalo im "troche drobnej broni". Bzdura. Zostal nienaruszony,zaawansowany technologocznie sprzet , z pelna dokumentacja. Helikoptery, rakiety, wyrzutnie rakiet, drony , czolgi, wozy bojowe, etc . Chiny i Rosja konkuruja od paru dni w wielomiliardowym przetargu , kto da Talubuchom wiecej by to odkupic . Oczywiscie nie do uzytku, ale w celu reversed engineering. Oszczedza tym sposobem dlugie lata na wlasnym R& D.
            BTW, Trump dawno tak logicznie, prosto i konkretnie nie mowil jak wczoraj ! Trump 2024.
            • dorota_333 Re: Trump poruszyl wczoraj kwestie broni 19.08.21, 09:49
              Ojej, więc to takie gawędy snują zwolennicy Trumpa przy piwie smile

Kadi, to wszystko jest ewidentnie bezsensowne. Po pierwsze: niemożliwe, żeby USA wyposażyły armię afgańską w najbardziej zaawansowany technicznie sprzęt. Po drugie: niemożliwe, żeby Amerykanie wycofując się zostawili dokumentację. Po trzecie - przypuszczam, że w nowoczesnej technice wojskowej dużą rolę odgrywa elektronika, a tę stosunkowo łatwo unieszkodliwić przy wyjściu.

Amerykanie zostawili na pewno dużo sprzętu mniej zaawansowanego: jakieś samochody, transportery, proste wyrzutnie etc. To oczywiście niedobrze, ale to nie katastrofa.

Bajeczka o Rosjanach i Chińczykach, którzy licytują teraz amerykański know how wojskowy jest rozczulająca smile Cos takiego wymyśla teksański redneck w piwiarni.
              • pigeon_shit_dust Re: Trump poruszyl wczoraj kwestie broni 19.08.21, 14:43
                dorota_333 napisała:

> Amerykanie zostawili na pewno dużo sprzętu mniej zaawansowanego: jakieś samocho
                > dy, transportery, proste wyrzutnie etc. To oczywiście niedobrze, ale to nie kat
                > astrofa.

Tak was uspokajaja oficjalne, lewicowe media. Zalecam im wierzyc bo wtedy latwiej zyc. Az do smierci w zestrzelonym samolocie.

> Bajeczka o Rosjanach i Chińczykach, którzy licytują teraz amerykański know how
                > wojskowy jest rozczulająca smile Cos takiego wymyśla teksański redneck w piwiarni.

Tak wlasnie to prezentuja media i administracja Bidena.dzis dla swego glupiego narodu. Tak samo 6 tygodni przed C-19 zapewniali ze smiechem ze nie bedzie zadnej pandemii. Pozniej im sie odmienilo ale to inna sprawa.75% Afganistanu bylo juz zajete przez Talibow a Biden zapewnial, ze nic sie nei dzieje. Bo lewaka mysli ze Panem Bogiem jest.
                Jak nie wiesz, co dostaje armia ze sprzetem, to poczytaj co wy kupujecie i co wam dostarczaja z kazda sztuka bardzie jzaawansowanej broni. Uwazasz ze tylko wy dostajecie czolg z software, instrukcjami obslugi , szkoleniem etc? Bo Afgan to glupi jest, a wam slonce z dupy swieci.
              • pigeon_shit_dust Tak wyglada dyskucja z "progesywnym" lewactwem 19.08.21, 14:56
                dorota_333 napisała:

> Ojej, więc to takie gawędy snują zwolennicy Trumpa przy piwie smile

Wysmiac, wykpic, zaproponowac "ciemnocie" swa wersje ktora wydaje sie ( im oczywiscie) prawdziwa, no bo wy tacy swiatli przeciez. Odsunac to co moze ich pierdolnac w leb i naobiecywac zlotych gor, a z wszystkich co mysla inaczej zrobic idiotow. A potem jak pierdolnie, to ich nie ma by sie wytlumaczyc z WLASNEJ glupoty i ciemnoty. Gina jak piardniecie na wietrze.
                To ze biegacie pod teczowa flaga i usmiechem poparcia kwitujecie walenie chlopa w dupe przez drugiego chlopa nie czyni was madrzejszymi ani bardziej postepowymi od innych.
          • pigeon_shit_dust Tylko mi sie mie waz czasem!!! 19.08.21, 18:18
            dorota_333 napisała:

> No to oświeć, oświeć. serio, jestem ciekawa, dlaczego myślisz, że nie musieli w
            Lkac nad losem zabitych w zestrzelonom Dreamllinerze

www.reuters.com/business/aerospace-defense/planes-guns-night-vision-goggles-talibans-new-us-made-war-chest-2021-08-19/
            • dorota_333 Re: Tylko mi sie mie waz czasem!!! 19.08.21, 19:24
              OK, przekonana.

Zwróć jednak uwagę, że moja hipoteza (błędna), że Amerykanie nie zostawili nic ciekawego prócz najprostszego sprzętu wynikała z wiary w Waszą racjonalność i elementarne działanie instytucji państwa (w tym przypadku armii).

Bo to nie jest w takim razie tylko wina Bidena. Zawiodło CIA i armia stacjonująca w Afganistanie. Nie tym, że się wycofali (rozkaz), ale że zrobili to w tak głupi sposób.

I to Cię powinno zmartwić. wszystkiego na starego dziada nie zwalisz.
              • pigeon_shit_dust Re: Tylko mi sie mie waz czasem!!! 19.08.21, 22:07
                dorota_333 napisała:

> OK, przekonana.
                >

> Bo to nie jest w takim razie tylko wina Bidena. Zawiodło CIA i armia stacjonują
                > ca w Afganistanie. Nie tym, że się wycofali (rozkaz), ale że zrobili to w tak g
                > łupi sposób.
                >
                > I to Cię powinno zmartwić. wszystkiego na starego dziada nie zwalisz.
                >

Zwalaja wine na siebie wzajemnie. Departament Stanu na Pentagon, Pentagon na Dept Stanu a dept stanu na immigration . Bo samolotu lataja PUSTE.Co co mieli wydawac wizy uchodzcom, spierdolili pierwsi jak zobaczyli co sie swieci.
                Chaos i bezholowie. Tak wyglada kraj, w ktorym wladze przejeli ludzie, ktorych JEDYNYM programem bylo obalenie poprzedniej administracji i Prezydenta. Tak , albo i gorzej, bedzie wygladac Polska po usunieciu PiS.
                Wina administracji starego idioty jest oczywiscta, bo to on obsadzil glowy wszystkich tych agencji swoimi ludzmi, dobierajac ich , doslownie, pod kolor a nie kwalifikacje. Zenada na caly swiat.
                Ta czrna qurwa pieklista tez zniknela, moze to lepiej. Teoria dziennikarzy jest ze unika powiazania ze staruchem, bo to odebralo by jej szanse na cokolwiek w przyszlosci. Ja mysle ze ja chowaja, bo to dzis najlpeszy cel w USA do odstrzalu. Gdyby ja odwalic to zostana na szczycie samei starzy idioci i pierdolnieta AOC.
                • pigeon_shit_dust Uklad mocarstw za 3,5 roku: 20.08.21, 16:47
                  przycinek.usa napisał:

> Bzdura. Biden mial raporty ktore mowily, ze bedzie upadek i kleska jak wyjda. T
                  > o wina Bidena i jego lewackiego polmozgu. Swiat sie cieszy, ze mamy prezydenta
                  > idiote.

Chiny
                  Niemcy
                  Japonia
                  UK
                  Indie
                  Rosja
                  Francja
                  USA.

Thank you, progressive morons and "president" Biden.
    • pepe49 Re: Mam pytanie do Polakow 19.08.21, 21:39
      Usłyszałem w radjo o tym, że wojsko USA zostawiło 12000 swoich obywateli. Teraz próbują ich odzyskać.

Zmienili się.

Uważam, że dopóki będzie w Waszyngtonie rząd rewolucyjny, dopóty nie będzie pewności co do jego zachowania.

*

U. E.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka