Dodaj do ulubionych

Demokracja w Polsce 2022

11.12.22, 13:14
wyborcza.pl/magazyn/7,124059,29233418,kaczynski-szykuje-kampanie-rosjanie-wplywali-na-rzad-po-psl.htmlWspółczesny marketing polityczny opiera się na tzw. targetowaniu, czyli szczegółowym badaniu preferencji i przekazów, które mają szansę na największe powodzenie. Na zbieraniu informacji o odbiorcach propagandy i różnych drogach dotarcia do nich. I lepieniu postaci, które mają szansę na sukces. PiS z powodzeniem korzysta z tych instrumentów od lat, sięgając po pomoc wyspecjalizowanych agencji. Przykładem niech będzie historia o tym, jak Andrzej Duda został kandydatem na prezydenta.

... Kampania składała się z kłamstw i manipulacji. Na stronie internetowej eksponowano przypadek sędziego, który ukradł kiełbasę oraz jechał samochodem pod wpływem alkoholu. Wirtualna Polska pisała, że w chwili publikacji tych informacji sędzia nie żył od dwóch lat, a nie orzekał od 2006 r.

... Partie wynajmują agencje, aby przeczesywały sieć i identyfikowały przekazy, które cieszą się największym powodzeniem w wybranych grupach wyborców, wskazywały opinie, które mobilizują zwolenników i mają jak najszerszy krąg oddziaływania. Następnie spin doktorzy przygotowują przekaz, który lider prezentuje na spotkaniach.

... Pojawia się na Nowogrodzkiej agencja marketingowa z Wrocławia – hyperCREW. Rusza projekt "Jeden procent dla Andrzeja". Chodziło o to, żeby tyle głosów wyrwać dla Dudy w internecie. HyperCREW w trzy tygodnie zarabia na jego kampanii 1,5 mln zł za „stworzenie i przeprowadzenie targetowanej kampanii marketingowej w kanałach digitalowych".


itd.

Jak widać z calego artykułu dobro wyborców ani w ogóle Polaków nikogo nie obchodzi.

Tak wygląda "demokracja burzuazyjna". Ludziom się wmawia, że sami coś wybieraja. Od czasu do czasu ewneutalnie afery, ale gdzie ich nie ma. A po wyborach korytko. Słodkie życie na koszt podatnika. Jak w czasach rzymskich, średniowiecznych, feudalnych i tak dalej. Z krótkimi przerwami na rewolucje amerykańską, francuską czy bolszewicką. Ale i te nie utrzymaly sie długo, najwyzej jedno, dwa, może cztery w przypadku USA, pokolenia. Po czym nastąpił "powrót do Europy" czyli kolebki wyzysku, podbojów i zamordyzmu.

Zastanawia mnie czy era nowych technologii da odetchnąć. Obawiam się, że może być tylko gorzej. Nowe technologie zawsze były w pierwszej kolejnosci wykorzystywane do kontroli nad innymi. Ludzkość zmierza w kierunku orwellowsko-huxlejowskim, czyli koszmarnej antyutopii, świata z Kongresu Futurologicznego Lema.

Weźcie "somę", włączcie TVP info i nie rozstawajcie się komórka.
Obserwuj wątek
  • dorota_333 Re: Demokracja w Polsce 2022 11.12.22, 15:43
   W artykule Wielowieyskiej fajny jest ten opis kuchni wyborczej. Jakby ktoś miał jeszcze złudzenia smile

   Ale to nie demokracja burżuazyjna - o ile tak można nazwać ustrój współczesnej Europy - jest winna. Nawet więcej: tylko demokracja może poradzić sobie z populizmem. Bo to, co opisujesz (i Wielowieyska), to po prostu populizm wspomagany nowoczesnymi technologiami. To samo uzyskał Hitler i Peron bez technologii.

   Dopóki Polacy nie pożegnają się mentalnie z folwarkiem pańszczyźnianym i kościołem katolickim, to populiści w rodzaju PiS będą mieli żniwa. Kwestia odejścia najstarszego pokolenia imo.
  • gordon.robertson.1121 Re: Demokracja w Polsce 2022 11.12.22, 21:28
   Myślę, że powinniśmy brać wszystko z przymrużeniem oka i nie zastanawiać się nad sytuacją...
  • pepe49 Re: Demokracja w Polsce 2022 12.12.22, 00:35
   Widoczne są usiłowania pojedynczych grup, próbujących coś zmienić.
   PiS z 2015 r.
   Pan Trump.
   Niewidoczne są prace naszego środowiska medjalnego (przykładem Google), które są setki tysięcy razy bardziej wydajnie i powszechne.
   Są naszym środowiskiem.
   Są dookoła naszego myślenia, są w naszym myśleniu. Tworzą słowa, związki słów, znaczenia, konteksty.

   To jest arystokracja i szlachta. Rządzą nie musząc rządzić, bo myślimy jak chcą.

   Buntownicy, ja ci wspomniani, są naznaczani, piętnowani i usuwani.

   *

   Ciekawie wypowiedział się Koreańczyk pracujący dla TVP World. Powiedział, że nie ma takiej telewizji informacyjnej. Inna od wszystkich. Fascynowało go to.

   Zapamiętujmy to, jeszcze 11 miesięcy.

   *

   Ad. Pani Dorota.
   Radość kurczaka ze zbliżającego się niedzielnego obiadu.
   Chyba, że ma Pani dobre kontrakty.

   *

   .
   .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka