22.12.08, 19:02
z blogu PK, forumowicz _dorota:

"Biznes Madoffa rozebrany na czynniki pierwsze przez Harryego Markopolosa w
końcu 2005. Prezyzyjnie pokazana anatomia przekrętu, 29 czerwonych flag. I NIC.
www.scribd.com/doc/9231188/MadoffSECdocs20081217"
stad
kuczynski.blogbank.pl/2008/12/17/kilka-zdan-na-przelomie-roku/#comments

zatem madoof musial komus niezle placic w SEC
Obserwuj wątek
    • polarbeer Re: madoff 22.12.08, 19:43
      Zaczyna wygladac na to ze Madoff to nastepny Lehman... z tym ze ta bomba
      wybuchla pod ziemia!

      Derivatives, derivatives, derivatives!
    • boorack walka frakcji 23.12.08, 10:12
      o kurczące się zasoby smile
      A tutaj kwintesencja (planu Paulsona):

      gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,94782,6093267,Jak_banki_wydaja_miliardy_z_planu_Paulsona_.html
      Co amerykańska prasa na ten temat mówi ?
      • boorack where is the bailout money ? 23.12.08, 10:26

        edition.cnn.com/2008/US/12/22/bailout.accountability/index.html
        "JPMorgan Chase pointed out that it recently bought more than $1 billion in
        Illinois bonds and plans to lend $5 billion to nonprofit and health care companies."

        a potem:

        "Critics say Congress needs to demand conditions before the second round of
        bailout money is distributed."

        Czyli co: "pierwszą porcję sfajczyliśmy, jak będziemy dawać drugą to będziemy
        bardziej uważać ? "
    • stoje_i_patrze Re: madoff 23.12.08, 18:37
      Kolejny przykład oszustwa. Wychodzi tego coraz więcej:

      1. IndyMac Regulator Permitted Capital Backdating, Watchdog Says
      www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aF2cCzfmLwFA&refer=home
      2. Countrywide switched regulators when one asked too many questions
      www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2008/11/22/AR2008112202213.html
      • przycinek.usa cisza przed burza 23.12.08, 20:42
        Dzieki za ten drugi artykul:
        www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2008/11/22/AR2008112202213.html
        Ludzie sa strasznie wsciekli za te przekrety i rozdawanie pieniedzy z podatkow
        dla firm bankowych. Prawde mowiac zaczyna sie publiczne gadanie o rewolucji. To
        dosyc interesujace, ze w mediach mowi sie o przepowiedniach Celente a wscieklosc
        na przestepstwa wykazuja nawet prezenterzy TV. Sam dzisiaj slyszalem jedna
        prezenterke na CNBC jak mowila o utracie zaufanie do systemu. To w sumie
        niesamowite.

        A tu kilka linkow znalezionych w sieci:
        www.tribbleagency.com/?p=3598
        Nie gwarantuje wiarygodnosci zrodla - ale to moze byc prawda.
        www.msnbc.msn.com/id/28327490/
        Pytanie, czy to sie rozniesie na cala gospodarke?
        Ja obecnie uwazam, ze tak, ale jezeli dolar spadnie i przestanie ubywac miejsc
        pracy - to wcale tak nie musi byc. Trudno jest cokolwiek prognozowac dalej jak 2
        miesiace w przyszlosc. Gielda natomiast wyglada gorzej z kazda sesja. Dzisiaj
        jest juz tak fatalnie, ze dalszy spadek wydaje sie byc pewny. Ten pozorny
        spokoj, spadajacy VIX i volumen - to wszystko wyglada na wielka katastrofe.
        W styczniu.
        • stoje_i_patrze Re: cisza przed burza 24.12.08, 14:05
          > miesiace w przyszlosc. Gielda natomiast wyglada gorzej z kazda sesja. Dzisiaj
          > jest juz tak fatalnie, ze dalszy spadek wydaje sie byc pewny. Ten pozorny
          > spokoj, spadajacy VIX i volumen - to wszystko wyglada na wielka katastrofe.
          > W styczniu.


          Atilla gra wlasnie na mega krach w styczniu. Rok temu tez byl niezly styczen hahaa
    • dorota_3 Re: madoff 23.12.08, 20:12
      A wracając do sprawy Madoffa - jest już pierwsza ofiara śmiertelna
      tego f**** b****
      www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aa_2yi6Cq_8A&refer=home
      • przycinek.usa Re: madoff 23.12.08, 20:50
        No ja widze, ze sledzicie to dokladnie. Sluchalem tez tej audycji, ktora ktos
        wkleil w innym watku. To bardzo interesujace, poniewaz wszyscy zaczynaja uwazac,
        ze ten przekret Madoffa nie mogl byc przeprowadzony bez wsparcia wielu osob a
        tam w tej audycji bylo mowione takze o wsparciu regulatorow. Osobiscie uwazam,
        ze to prawda ze musialy byc oficjalne osoby zamieszane. Skala nieuczciwosci tego
        rynku jest niewiarygodna. Jezeli tak dalej pojdzie, to ludzie wyjda na ulice.
        Amerykanie reaguja bardzo emocjonalnie na taka nieuczciwosc. Jak sie
        spoleczenstwo zorientuje w skali przestepstw - to bedzie tutaj prawdziwa
        rewolucja, a nie jakies mikroskopijne rozruchy typu solidarnosc w Polsce w
        latach 80tych. Wszystko zalezy od tego KIEDY ludzie w koncu zrozumieja co tu sie
        dzieje. Na razie na szczescie tego zrozumienia jeszcze nie ma.
        • stoje_i_patrze Re: madoff 24.12.08, 14:07
          Tak, w tej audycji babka miała racje. Nie wierzę w to że gość zrobił przekręt na
          50mld dolarów nie mając nikogo u regulatora. oni wszyscy są skorumpowani.
          • weev Re: madoff 26.12.08, 18:35
            Ja wiem ze zrodlo troche niekoszerne.

            www.inteldaily.com/news/139/ARTICLE/9086/2008-12-26.html
            Recent press reports make clear that the Madoff affair is not an
            aberration. It is indicative of pervasive fraud and criminality in
            the highest echelons of the financial establishment, aided and
            abetted by government regulatory agencies.

            Tam troche brakuje konkretow, ale ja ten tekst czytam jako po prostu
            kolejny objaw wk*wienia ludzi.
            • baldazar Re: madoff 26.12.08, 22:08
              Przeczytajcie wycinek z linku weev'a powyżej. To trafia jakby w
              sedno.. I to jest bardzo smutne. Obawiam się, że nawet kolor skóry
              Obamy nie uratuje establishmentu przed linczem....

              The removal of all restrictions on the banks and the transformation
              of government regulators into direct and open accomplices of
              financial fraud is the outcome of decades of deregulation, carried
              out by Democratic as well as Republican administrations. It is one
              of the forms taken by the decay and putrescence of American
              capitalism, which has responded to an objective and historic crisis
              of profitability in basic production by dismantling vast sections of
              US industry and generating unprecedented levels of personal wealth
              for the ruling elite through previously unknown levels of financial
              parasitism.

              • baldazar Re: madoff 27.12.08, 00:42
                z przyjemnością przeczytałem ten artykuł w GW o regulatorze
                hinduskim. Ciekawe, żeby regulator działał skutecznie obok
                innych ważkich uwarunkowań potrzebna jest silna osobowość.
                Zwykle na stanowiska dyrektora urzędu regulacyjnego politycy powołują
                osobę raczej słabą i uległą (zależną). Przykład z Indii jest naprawdę
                budujący. Indie zwykle kojarzą się z korupcją! A tu proszę.
                Pomiędzy wątkami pojawiają się tam ciekawe wzmianki o funduszach
                amerykańskich. Extract

                To, co wielu z nas zaskoczyło, to brak odpowiedniego nadzoru i
                regulacji - powiedział niedawno Rana Kapoor. - Stało się tak pomimo
                wydarzeń związanych z Enronem i przyjęcia ustawy Sarbanes-Oxley. Nie
                rozumiemy tego. Może dlatego, że znajdujemy się w bardziej
                kontrolowanej gospodarce, ale ... - uśmiechnął się jakby chciał, by
                jego słowa mniej kłuły, ale i tak były bolesne

                gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,94782,6099933,Jak_Indie_uniknely_kryzysu.html
                • weev Re: madoff 27.12.08, 15:00
                  Ja sam od siebie dodam, a'propos nadzoru regulacji, ze paradoksalnie
                  nadzor i regulacja zyskuje coraz wieksze znaczenie; odnosze
                  wrazenie, ze jedna z konsekwencji, jak ja nie lubie tego slowa,
                  obecnego kryzysu bedzie zupelne zredefiniowanie pozycji tej osoby w
                  gospodarkach.

                  Bardzo mnie cieszy pozytywna recepcja linka, ktory wkleilem. Moge
                  tez polecic caly serwis www.inteldaily.com/, ktory mimo
                  lekkich skretow, czasami umieszcza informacje, ktorych w
                  mainstreamowych mediach trudno szukac.
            • stoje_i_patrze Re: madoff 27.12.08, 13:29
              niezle, dzieki za linka
    • polarbeer Thomas Friedman 27.12.08, 16:15
      Wielu ludzi w na calym swiecie czyta tego faceta. On zadaje pytanie (po czym w
      typowy sposob dla siebie, nie rozwija tematu): Czym sie rozni piramida Madoffa
      od legalnej praktyki WallStreet.

      On tylko porownuje Madoffa do praktyki sprzedawanie hipotek niewyplacalnych
      ludzi zmieszanych z dobrymi w jedna calosc
    • polarbeer Barbacue SEC w kongresie 11.02.09, 02:53
      www.cnbc.com/id/15840232?video=1021551579
      Oczywiscie nikt nie zadaje pytania kongresowi: z kad pochodza pieniadze na
      deficyt? Czym sie rozni Social Security od Maddofa?

      • vice_versa Teatr, aktorzy i didaskalia 11.02.09, 07:13
        Mocne ale niesmaczne.
        To jest jeden wielki TEATR.

        1. CEL.
        Tutaj gra nie toczy się o Madoffa, 50mldUSD, wierzycieli, nadzór
        SECu etc. Ta gra toczy się o SENTYMENT PUBLIKI. Role przegranych i
        wygranych zostały rozpisane na długo zanim ten spektakl się zaczął.
        Żadnych złudzeń Panie i Panowie, to jest wydarzenie medialne,
        wyreżyserowane w szczegółach.

        2. STRONY DRAMATU i AKTORZY

        Dlatego jestem zniesmaczony. Mam całkowitą jasność, że to Ackerman
        jest przedstawicielem tych którzy ciągną za sznurki, a cała ława SEC
        to poczciwcy który zgodzili się objąć prestiżowe stanowiska, bo NIE
        WIEDZIELI co ich czeka. Teraz robi się z nich kozły ofiarne. Inna
        rzecz że trzeba być idiotą, żeby w takim momencie historii
        monetarnej w ogóle znaleźć sie po tej sali czyli na eksponowanym
        stanowisku w SEC.

        Trzeba by poznać skład komisji i sprawowane funkcje, z datami
        objęcia stanowisk. Ciekaw jestem kiedy oni obejmowali swoje
        stanowiska i kto wtedy np.umarzał postępowanie, realnie nie
        formalnie. Czy Ci którzy ustępowali nie robili tego "z powodów
        osobistych", hahaha..

        3. KUCHNIA REŻYSERKI: DOBÓR KADR a CYKLE KONIUNKTURALNE

        W ogóle z resztą to jest bardzo ciekawe zagadnienie, czy np. skład
        narodowościowy w SEC jest podobny do tego z FRB, czy np. regułą jest
        po prostu zatrudnianie tam pożytecznych i przekupnych idiotów+ jakaś
        forma kontroli z zewnątrz. Czy układ stron zmienia w zależności od
        fazy cyklu, czy nie. Czy np. Ackerman zostanie nowym szefem SEC na
        czas budowania nowych Ponzi na fali nawoływania do wzmocnienia
        instytucji nadzorczych. Potem odda się stanowiska frajerom i zrobi
        kolejny medialny show.

        Z jednej strony ryzyko wystąpienia takiego Enronu może wystąpić w
        każdej fazie niezależnie od cykli koniunktury. Czyli w ogóle
        stanowiska SEC są obarczone dużym ryzykiem. Z drugiej strony to jest
        ważny organ, zbyt ważny w czasach koniunktury żeby go tak zupełnie
        odpuszczać, w końcu licencjonowanie tych którzy mają zarabiać bez
        ograniczeń od tych którzy mają wypełniać kryteria nadzoru jest dość
        ważne. No i nie można zatrudniać jakichś nadgorliwych regulatorów
        którzy z pasją i dociekliwością zajęliby się tymi z licencjami na
        zarabianie. To zupełnie wykluczone, w końcu Madoff by się nie
        utrzymał tyle czasu. Jakaś czapa więc musi być nad tym cyrkiem.

        Natomiast, że idiotów wierzących w swoją misję, karierę etc, którzy
        i tak nie będą wiedzieli o co chodzi i czym to się skończy nie
        zabraknie można być pewnym. Nie każdy jest von Misesem którego w
        1929 chciano wkręcić w prezesurę Kreditanstaltu.
    • stoje_i_patrze America vs. the Oligarchs 15.02.09, 11:58
      jessescrossroadscafe.blogspot.com/2009/02/american-vs-wall-street-banking.html
      Bill Moyers has an interview with former IMF Chief Economist and MIT professor
      Simon Johnson that puts forth the notion that there is a small group of
      financial oligarchs essentially holding the country hostage.

      Simon Johnson's premise is that the big Wall Street banks represent an oligarchy
      that is exerting undue influence and control on our government and the economy.
      They are turning this crisis to their advantage, and circumventing the
      democratic process.

      What we are seeing looks to Simon Johnson like a financial coup d'etat.

      Now is the time to break up the big money center banks. Now is the time to
      reinstate Glass-Steagall. We must demand the reforms for which we elected the
      Obama Administration.

      Watch this interview. Think about it. Let other people know. Write your congressmen.

      And be prepared to act on a larger scale in a peaceful way to get the point
      across that we value our liberty and we will stand for justice. We are not
      optimistic that the government will do the right thing without more prodding and
      significant support from the public.

      "I think I'm signaling something a little bit shocking to Americans, and to
      myself, actually. Which is the situation we find ourselves in at this moment,
      this week, is very strongly reminiscent of the situations we've seen many times
      in other places.

      But they're places we don't like to think of ourselves as being similar to.
      They're emerging markets. It's Russia or Indonesia or a Thailand type situation,
      or Korea. That's not comfortable. America is different. America is special.
      America is rich. And, yet, we've somehow find ourselves in the grip of the same
      sort of crisis and the same sort of oligarchs...

      But, exactly what you said, it's a small group with a lot of power. A lot of
      wealth. They don't necessarily - they're not necessarily always the names, the
      household names that spring to mind, in this kind of context. But they are the
      people who could pull the strings. Who have the influence. Who call the shots...

      ...the signs that I see this week, the body language, the words, the op-eds,
      the testimony, the way they're treated by certain Congressional committees, it
      makes me feel very worried.

      I have this feeling in my stomach that I felt in other countries, much
      poorer countries, countries that were headed into really difficult economic
      situation. When there's a small group of people who got you into a disaster, and
      who were still powerful. Disaster even made them more powerful. And you know you
      need to come in and break that power. And you can't. You're stuck....

      The powerful people are the insiders. They're the CEOs of these banks.
      They're the people who run these banks. They're the people who pay themselves
      the massive bonuses at the end of the last year. Now, those bonuses are not the
      essence of the problem, but they are a symptom of an arrogance, and a feeling of
      invincibility, that tells you a lot about the culture of those organizations,
      and the attitudes of the people who lead them...

      But it really shows you the arrogance, and I think these people think that
      they've won. They think it's over. They think it's won. They think that we're
      going to pay out ten or 20 percent of GDP to basically make them whole. It's
      astonishing....

      ...these people are throughout the system of government. They are very much
      at the forefront of the Treasury. The Treasury is apparently calling the shots
      on their economic policies. This is a decisive moment. Either you break the
      power or we're stuck for a long time with this arrangement."

      Bill Moyer's Journal - Interview with Simon Johnson
      www.pbs.org/moyers/journal/02132009/watch.html
    • stoje_i_patrze Kolejni oszusci 17.02.09, 21:07
      www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aso0NM2SkLC0&refer=home
      • polarbeer Ooo! 17.02.09, 22:23
        Kto bedzie teraz kupowal Treasuries gdy policja zaczyna sie zabierac za
        "karaibskie centra bankowe"

        wink
        • vice_versa Re: Ooo! 12.03.09, 21:20
          Hahahaa....
          Dobre i prawdziwe, uśmiałem się, hahaha....
          Ale nie martw się, dokąd jest pieniądz, dotąd będą offshory, a USA
          będą ostatnim państwem które kiwnie palcem. Nie zapominajmy, że to
          Iran, Syria, czy Korea N tworzą oś zła, a nie OFC!!! A Kuba trafiła
          na tę listę, bo Castro przestało się podobać pranie kasy w ich kraju.

          Najciekawszy OFC to serwer na Półwyspie Antarktycznym. Ciekawe z ilu
          państw można VAT wyciągnąć przelewając w ramach
          factoringu "wierzytelności" np. takie między spółkami księstwa
          Anjouan i Antiguą, hehehe...
          I ciekawe co z tego będą miały pingwiny:
          www.songfight.org/songpage.php?key=god_hates_penguins
          i czy tak zabawa nie skończy się tak:
          godhatespenguins.ytmnd.com/
          wink
    • stoje_i_patrze and counting.... 18.02.09, 20:30
      Colorado Man Sued By Regulator for $16.8 Million Ponzi Scheme
      www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601103&sid=a12voTfrRCyA&refer=news

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka