IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.14, 18:53
Zastanawiam się nad kupnem mieszkania od Blockpol. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym deweloperem?
Obserwuj wątek
    • Gość: AZ Re: Blockpol IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.05.14, 21:06
      W budynku na osiedlu Zielony Zaułek w Lubinie są usterki np. przeciekający dach, których usuwanie trwa już 2 lata i przy każdym deszczu pojawiają się przecieki na najwyższej kondygnacji w mieszkaniu i na korytarzu.
      • Gość: zielony Re: Blockpol IP: *.182.107.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.05.14, 23:10
        Witam ja slyszalem tez o tym deweloperze nie ciekawe rzeczy ze jest straszny problem zeby deweloper usunął usterki, nie poczuwaja w ogole sie do jakiej kolwiek odpowiedzialnosci, aby sprzedać mieszkanie a potem niech wlasciciel sam sie martwi. Tez te bloki maja problem z garazami podziemnymi ze sa cale zalane bo cieknie przez strop i niewiedza jak to usunac. Jak najbardziej NIE POLECAM teraz inwestycja bedzie prowadzona na ul. Górniczej.
      • milka1194 Re: Blockpol 23.06.14, 18:44
        Mogę ci szczerze polecić tego dewelopera, mieszkam drugi rok na Zielonym Zaułku i jak do tej pory zadnych usterek i tak się zastanawiam, czy mowimy tu o tym samym miejscu, bo nie słyszałam ani o zadnym przecieku dachu (mam mieszkanie na ostatnim pietrze), ani o zadnym 'wniosku do sądu' !? ;) moi znajomi ktorzy tez tu mieszkają sa podobnie jak my mega zadowoleni, acha ja mam jedynie problem z uciążliwym sąsiadem, ale to inny wątek;)
        • zielony_zaulek Re: Blockpol 29.06.14, 17:17
          Uwaga!!! to pisze ktoś z Blockpolu.
          Jeżeli jesteś zainteresowany jakością mieszkań w blokach osiedla Zielony Zaułek,
          to napisz na adres: zielony_zaulek_zarząd.interia.pl
          Wyślę Ci zdjęcia zalanych garaży, przecieków z dachu i spękanych ścian w większości mieszkań.
          Uważnie czytajcie umowy. Zawierają wiele niekorzystnych dla kupującego zapisów i zabezpieczają Blockpol przed odpowiedzialnością na wszystkie możliwe sposoby.
          • bartekblockpol Re: Blockpol 01.11.15, 12:11
            ps. umowę sprawdzało kilku prawników - każdy stwierdził, że w żadnym wypadku nie można jej podpisywać gdyż jest bardzo niekorzystna. Potwierdzili również, że inni deweloperzy nie mają problemów ze zmianami w umowach.
    • Gość: lokator Zaułka Re: Blockpol IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.05.14, 17:53
      Potwierdzam fatalną jakość wykonania mieszkań w bloku A sprzedanych przez Blockpol na osiedlu Zielony Zaułek. Między innymi od dwóch lat przeciekający dach i lejąca się woda do garaży oraz pękające ściany działowe w mieszkaniach.
      • Gość: właściciel garażu Re: Blockpol IP: *.kghm.pl 29.05.14, 12:34
        Ponownie zalało większość garaży w budynku przy ul Stanisławowskiej, osiedle Zielony Zaułek i dalej nikt z tym nic nie robi.
    • Gość: lokator Zaułka Re: Blockpol IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.05.14, 10:58
      Proste usterki są usuwane. Winą za wszystkie pozostałe obarczany jest właściciel lokalu.
      Wystarczy, że zrobisz cokolwiek sam a tracisz prawo do rękojmi (Blockpol nie udzielił gwarancji na sprzedawane mieszkania, która jest korzystniejsza od rękojmi dla kupującego). Nasza Wspólnota zleciła przygotowanie ekspertyzy i wniosku do sądu przeciwko firmie Blockol.
    • bartekblockpol Re: Blockpol 01.11.15, 12:06
      Nie zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania od tego dewelopera - powodem była umowa z tragiczną ilością błędów i zawiłych sformułowań - a było ich ponad 20. Deweloper Blockpol zakłada, że ludzie, którzy dostają od niego umowę to idioci i nie zaczną jej czytać przed podpisaniem - co więcej deweloper zakłada, że jego klienci nie mają żadnej wiedzy nt umów i polskiego prawa. W umowie, którą otrzymaliśmy roiło się od błędów merytorycznych, składniowych, zawiłych sformułowań (np "kupujący będzie uiszczał wszystkie opłaty" ale już nie listuje tego co wchodzi w skład opłat i nie chce wylistować nawet po zwróceniu uwagi twierdząc, że to oczywiste!), błędnie spisanych paragrafów ustaw, bardzo niekorzystnych i niejasnych dla klienta sformułowań. Deweloper chce 10% na start bez możliwości zwrotu jeżeli kredyt nie dojdzie do skutku twierdząc, że przecież każdy wie czy dostanie kredyt czy nie:). Deweloper NIE PRZYSTĘPUJE do jakiejkolwiek negocjacji. Finałem negocjacji była poprawka błędów merytorycznych i składniowych umowy - nie zmienił się żaden z warunków i niejasnych sformułowań. Podsumowując SZKODA CZASU, nerwów i pieniędzy na taką niekompetentną firmę.
      • pszczolka1020 Re: Blockpol 22.12.15, 11:29
        Ja właśnie też przeglądam tą umowę dla moich teściów i zdecydowanie ma wiele błędu i niedozwolonych zapisów, niekorzystnych dla klienta.
        • luiza455 Re: Blockpol 22.01.16, 11:34
          Potwierdzam! umowa nie ciekawa, jednak problemów przy współpracy, usterkach żadnych nie miałam. Wystarczy wywiązać się z zobowiązań jakie sobie obie strony ustaliły.

Zapraszam na nowe forum mieszkańców ulicy Krzyckiej www.krzycka.wroclaw.pl
    • zainteresowana_klientka Re: Blockpol 17.11.16, 15:42
      Witam,
      zastanwiam się nad kupnem mieszkania od Blockpolu. Czy ktoś może wypowiedzieć się jak wyglądała umowa deweloperska? Czy wiele było w niej klauzul niedozwolonych? Jak wyglądało wprowadzenie zmian do umowy? W temacie samej inwestycji (tutaj mowa o Inspiracji na Żernikach) - jak wygląda wykończenie i terminowość dewelopera? Czy macie info na temat innych inwestycji - chodzi mi o zadowolenie z uzytkowania zakupionego lokum, jakość wykończenia ( czy nic nie przecieka itp) i terminowość odbioru inwestycji? Każda informacja będzie bardzo cenna. Z góry dziękuję za jakąkolwiek opinie.

Pozdrawiam
    • poohcpoohc Re: Blockpol 31.08.17, 13:48
      Przy zakupie mieszkania wszystko było fajnie pomijając opieszałość handlowców. W trakcie budowy deweloper zmniejszył wysokość okien o 30cm każde, pomimo wymiarów jakie są w podpisanej przez nas umowie. Nie poinformował o tym żadnego mieszkańca. Dopiero po interwencji zainteresowanych wysłał wszystkim list polecony z propozycją zadośćuczynienia. Propozycja ta to pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem części wspólnych nieruchomości przez okres 12 miesięcy lub możliwość rozwiązania umowy.
    • poohcpoohc Re: Blockpol 31.08.17, 13:51
      Przy zakupie mieszkania w Blockpol wszystko było fajnie pomijając opieszałość handlowców. W trakcie budowy deweloper zmniejszył wysokość okien o 30cm każde, pomimo wymiarów jakie są w podpisanej przez nas umowie. Nie poinformował o tym żadnego mieszkańca. Dopiero po interwencji zainteresowanych wysłał wszystkim list polecony z propozycją zadośćuczynienia. Propozycja ta to pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem części wspólnych nieruchomości przez okres 12 miesięcy lub możliwość rozwiązania umowy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka