Dodaj do ulubionych

Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!!

08.03.07, 14:39
Kiedy nowe inwestycje w Zawierciu, a co za tym idzie nowe miejsca pracy?
Obserwuj wątek
    • krzy76siek Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 09.03.07, 16:30
      Panie Prezydencie Mazur
      Czy pamięta pan kampanię wyborczą ?
      Czy pamięta pan to co pan mówił w czasie debaty z prezydentem Machem ?
      Czy pamięta pan jak mówił pan jak inne miasta świetnie się rozwijają i
      twierdził stanowczo że Zawiercie też na to stać ?
      Czy pamięta pan jak dawał przykłady ładnych i zadbanych dworców kolejowych w
      innych miastach i twierdził pan że w Zawierciu dworzec powinien być wizytówką
      miasta ?
      CZY JEST SZANSA ABY PREZYDENT MAZUR PAMIĘTAŁ CO MÓWIŁ KANDYDAT MAZUR ?

• usarmy Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 09.03.07, 19:42
      MUSIMY WRESZCIE NASZYCH WSZECHMOGACYCH WLADCOW ZAWIERCIA ZMUSIC DO RUSZENIA DUPY
      ZE STOLKA I ZROBIENIA WRESZCIE COS W TYM NASZYM ZAWIERCIU!!!!DOSC TEGO MARAZMU
      DOSC TEGO OPIERDALANIA!!! KONKRETY PANOWIE!!!!!!!!! PANIE MAZUR!!!!! PANIE
      R.MACH CO ZROBISZ DLA NASZEGO POWIATU!!!!! ILE KASY WYCIAGNIECIE Z UE DLA NAS
      DLA MIESZKANCOW ZAWIERCIA I POWIATU!!!!! DOSC TEGO PIERDOLENIA O OBWODNICY I O
      INNYCH MZONKACH KTORE ZAWSZE MOWICIE PRZED WYBORAMI!!!!! DOSC!!!!! CZY TO MIASTO
      TEN POWIAT NIE STAC NA GODNE ZYCIE!!!! NA GODNE ZYCIE MIESZKANCOW!!!!JUZ MAM
      DOSC TEGO!!! TAK JAK WIEKSZOSC ZAWIERCIAN!!!!!KOCHAM TO MIASTO I CHCE ABY W NIM
      COS SIE DZIALO!!!CO ZROBILES PANIE MACH PRZEZ TE LATA ZE BYLES PREZYDENTEM!!!
      NAGLE PANU PRZYPOMNIAL SIE REMONT DROG PRZED WYBORAMI!!!!!!!!!!A GDZIE BYLY TE
      PIENIADZE WCZESNIEJ!!!!!!!W DUPIE MAM FESTYNY!!! CHCE ABY TO MIASTO KWITLA!!ABY
      3/4 ZAWIERCIA NIE ZAPIERDLALO NA SLASK DO CZE-WY DO PRACY!!! NIE WIERZE ZE NIE
      DA SIE NIC ZROBIC!!!! SPOJRZCIE PANOWIE NA MIASTA WIELKOPOLSKI!!!!! NIE
      KONIECZNIE BLISKO POZNANIA!!BRAK WAM ODWAGI!!! BOIJCIE SIE PODJAC DECYZJI!!NIE
      CHCEMY TAKICH LUDZI..PANIE MAZUR CO Z ZAWIERCIEM!!!!GLOSOWALEM NA PANA WIEM ZE
      TO KROTKI CZAS...CO DALEJ!!!! PROSZE WAS MLODZI LUDZIE ZROBMY COS!!!! STAC NAS
      NA GODNE ZYCIE W ZAWIERCIU!!!!! NA CIEZKA PRACE ALE ABY BYL Z TEGO KONKRETNY
      EFEKT!!!DRODZY MIESZKANCY POWIATU ZAWIERCIANSKIEGO!!!!ZABIERZCIE GLOS NA
      FORUM!!!! DOSC TEJ POPELINY I PIERDOLENIA!!!! ZROBMY TO DLA NAS DLA SIEBIE DLA
      ZAWIERCIA DLA POWIATU!!!! DO ROBOTY URZEDASY!!!! KTO ODPOWIADA W ZAWIERCIU I
      POWIECIE ZA POZYSKANIE SRODKOW Z UE!!!! MARSZ PIKIETA!!!! PROPOZYCJE
      PRZESYLAJCIE!!!!
      • pawex8 Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 12.03.07, 16:17
        >>ZROBIENIA WRESZCIE COS
        Zgadzam się po części z Twoją wypowiedzią...ale z drugiej strony czemu zdajesz
        się na łaskę i niełaskę urzędników.. sam zrób "coś", czego oczekujesz?
        Najłatwiej jest zwalić wszystko na "system" i szukać pretekstów. Wielu ludzi
        szuka powodu i usprawiedliwienia dla samego siebie żeby nic nie robić zwalając
        winę na innych ale lepiej o tym może nie myśleć i samiast powodu szukać sposobu
        :-) na własny biznes, poprawę sytuacji itp. Moim zdaniem czas zapomnieć o
        urzędach, Zusach i innych...oni Ci nie pomogą ;-) Może gdyby więcej osób
        przestawiło swój tok myslenia (ja jestem w trakcie:-)) )byłoby w Zawierciu
        więcej firm i zrobiłoby się lepiej bez pomocy urzędów:), przecież wystarczy
        tylko dobry pomysł i troche kasy na początek. A co do pozyskiwania funduszy z UE
        to nie mam o tym bladego pojecia :-)) pozdrawiam
        • usarmy Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 12.03.07, 17:55
          Ja wcale nie czekam!!!!! szkoda czasu!!!! Wiadomo,ze to co zrobimy zalezy tylko
          i wylacznie oda nas samych!!!! I wcale nie musimy liczyc na US,UM,ZUS etc, wcale
          mi w tym nie przeszkodzi ani Pan Mazur, ani ktos cos tam...tylko mi zal
          du...sciska!!!Troche czasu spedzilem w Wielkopolsce i wierz mozna zrobic/dotyczy
          wladz lokalnych/ aby zylo sie lepiej mieszkancom!! tylko dlaczego oni potrafia a
          wladze miasta Zawiercie nie!!!! Przykladow mozna by rzucic wrecz z rekawa
          Tarnowo Podgorne,Wolsztyn, Grodzisk Wlkp,Komorniki Wlkp...to miejscowosci ktore
          sa polowe mniejsze od Zawiercia tam jakos potrafiono stworzyc klimat np. do
          "biznesu lokalnego" a u NAS!!! Nie odbierz tego,ze narzekam...kocham to miasto i
          ciesze sie ze tu wrocilem !!!!Ale wykorzystajny na maxa szanse rozwoju naszego
          kochanego Zawiercia!!Zawiercie stoi w miejscu!!!! Czas chyba ozywic "brame na
          Jure" Pozdrawiam
          • pawex8 Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 12.03.07, 20:11
            Tzn co byś konkretnie chciał? czego Ci brakuje? być może to nie Wrocław ale
            uważam że jeśli ktoś ma chęci to przy tak sprzyjających warunkach -"Czas chyba
            ozywic brame na Jure" da się dużo zdziałać. Jeśli chemy aby Zawiercie wyszło
            wreszcie z tego marazmu to po pierwsze trzeba się samemu obudzić.Nie można
            wiecznie oczekiwać na gwiazdkę z nieba.
            Też narazie podobnie jak wielu mieszkańców Zawiercia musze dojeżdżać do pracy
            50km. Fakt 50km dalej jest o niebo lepsze życie, kilka razy większe zarobki, z
            pracą nie ma problemu...mógłbym iść na łatwiznę i przeprowadzić się tam..ale też
            chcę tu mimo wszystko zostać, a to że w Zawierciu nie mogę się rozwijać zawodowo
            i zarabiać tyle ile bym chciał to uważam, że to tylko moja wina - widocznie
            jestem za mało zaradny. Czy to wina urzędników, że nie ma u nas duzych
            korporacji? Tego nie wiem. Ale myśle, że przy odpowiednio silnym zapraciu,
            wiedzy i pomysłowości można również w Zawierciu dużo zdziałać - bez oglądania
            się na innych. Pozdrawiam
            • usarmy Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 13.03.07, 13:33
              Mam pytanie po... nam Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji!!!!Czy to nie
              urzedazy sa odpowiedzilane za sciagniecie inwestycji do ZAWY!!!!!!!!!!!!!! jak
              tutaj sie nic nie dzieje.....Nie oczekuje gwiazdki z nieba jak to ladnie piszesz
              bo i tak juz dawno "wzialem sprawy w swoje rece" jak ktos tam kiedys
              powiedzial!!!Co do dojezdzania co to jest 50 km!!! moj "przebieg w aucie
              sluzbowym" to min 10000 miesiecznie..Czy mozna duzo zdzialac !!!! pewnie ze
              mozna!!!! Nawet trzeba bo tylko sektor MSP jest w stanie cos ruszyc w ZAWIE!!!!
              ps pytanie co za markety maj powstac na Lesnej i Zafamie ktos wie??
      • balsam12 Panie Prezydencie miasta Zawiercie 12.03.07, 21:15

Proszę spojrzeć na śmierdzącą i brudną rzekę która zowie się Wartą.
        Proszę uczulić służby podległe p.Prezydentowi a zowiące się Strażą Miejską
        aby nie przechodziły obojętnie obok samochodów jeżdzących po chodnikach tak jak
        to ma miejsce codziennie przy ul. Paderewskiego oraz przy ul. Sikorskiego
        /pawilony Centrum/.
        Kilkakrotnie dzwoniłem do dyżurnych Straży Miejskiej i informowałem o
        konkretnych przypadkach ale bez rezultatu i widzę strach starszych ludzi jak z
        naprzeciwka po chodniku przy bloku nr.25 na ul. Paderewskiego podjeżdza pod
        sklep monopolowy osobowy pojazd a drugi za nim pod ajencję oddziału banku choć
        miejsca na parkingu są puste!
        Ja jestem kierowcą od trzydziestu lat i nie jest mi znany przepis zezwalający
        na poruszanie się po chodnikach pojazdami samochodowymi.
        Ukazuję tylko dwie anomalię,choć mógłbym przytoczyć o wiele więcej-na razie to
        tyle aż tyle
    • usarmy Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 29.03.07, 15:14
      Panie MAZUR?? Zastanawiam sie czy Pan nie zmienil barw politycznych? Jak do tej
      pory Pana pomysly bez urazy jak a'la Pan Gosiewski!!!! Brawo tak dalej!!!!!
      Sluchalem Pana w Mok-u na debacie prezydenckiej!!!! Mrzonki z kielbasa Panie
      Mazur!!!!!Za co Pan bierze pensje z naszych podatkow!!!!! Czy Pan cos potrafi
      zmienic w tym naszym miastem Zawiercie!!!!czas pokaze....
    • krzy76siek Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 31.03.07, 14:46
      Tu nie chodzi o wiarę w słowa MAJECZKO .
      Wielu z nas głosowało na p.Mazura w przekonaniu że należy wykopać ochlaptusa
      (czyt. Macha).Ale niestety u nas w mieście jest jak za szarego PRLu bo i ludzie
      w większości ci sami na stołkach. A prezydent Mazur wydaje mi się że woli
      siedzieć cicho i się nie wychylać bo przecież dalej "w koło jest czerwono"
      ZAMIAST NOWEJ WŁADZY MAMY STARĄ , A TO CO NIEPODOBAŁO SIĘ KANDYDATOWI M.MAZUR
      PODOBA SIĘ JUŻ PREZYDENTOWI M.MAZUR.
      I TO JEST WŁAŚNIE PROBLEM !
      • majeczkaa Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 02.04.07, 00:24
        > Tu nie chodzi o wiarę w słowa MAJECZKO .

No, a w co miałam uwierzyć jak w nie jego słowa? W niebieskie oczy, czy blond
        włosy? ;))
        Nie znam go i poznałam dopiero jako kandydata. Skoro coś ktoś mówi to wyznaję
        zasadę, że wie z czym to się wiąże. Bo jeśli ja coś obiecuję to staram się
        słowa dotrzymac i tą zasadą posłużyłam się, głosując na niego. Dobra opcję
        wybrałam, czy złą? ;)))

> ZAMIAST NOWEJ WŁADZY MAMY STARĄ , A TO CO NIEPODOBAŁO SIĘ KANDYDATOWI M.MAZUR
        > PODOBA SIĘ JUŻ PREZYDENTOWI M.MAZUR.
        > I TO JEST WŁAŚNIE PROBLEM !

Czyli jakby nie patrzeć na tę sytuację, nie należało mu zawieżyc, ponieważ w
        efekcie okazał się być gołosłowny i mało skuteczny. Skoro potrafił głosić
        kwieciste mowy podczas kampanii prezydenckie to i równie bez pardonu powinien
        się pozbyć "starych" wyjadaczy. W końcu jest głowa miasta!
        A skoro gadał, a wiedział, że mu się to nie uda [z różnych względów], to mógł
        nie obiecywać, bo teraz wyszedł na (...), czyli obiecanki macanki podczas
        kampanii... a skuteczności brak.

No dajmy mu jeszcze odrobinę czasu. ;)) MOże akurat coś drginie [o słodka
        naiwości ;))]
    • krzy76siek Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 28.04.07, 22:43
      Szanowny Panie Prezydencie
      Mam takie pytanko - od kiedy to Prezydent Miasta zaprasza na "cóś" takiego
      jak pochód pierwszomajowy , a jak to wynika z plakatów na mieście i info
      prasowo internetowych , to właśnie pan zaprasza , czyli tak jakby pan był
      współorganizatorem.
      Pragnę panu uświadomić ,że pochód 1majowy to nic innego jak , każda inna
      manifestacja czy też pikieta i jest organizowana przez jakąś organizację lub
      partię lub ruch społeczny i prezydent jako osoba publiczna nie powinien
      zapraszać na coś takiego - owszem może uczestniczyć choć jako
      prezydent "wszystkich Zawiercian" nie powinien okazywać swojej sympatii czy też
      poparcia jakiejkolwiek grupie społecznej czy też politycznej , a przenosząc to
      na nasz lokalny grunt i mówiąc prostymi słowami wchodzić w d... lokalnym
      sekretarzykom , no chyba że pan stracił panowanie nad tym co się dzieje wokół
      pana.
      WSTYD Czegoś takiego chyba nieprzeczytałbym nawet w czerwonym Sosnowcu .
      Panie Mazur - kim w końcu pan jesteś ?
      • mariunia Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 29.04.07, 08:44
        krzy76siek faktycznie nikt nie zauważył tego. A ja mam inne pytanko panie
        prezydencie niech mnie pan uswiadomi co dzieje sie z naszymi wodociagami na
        dzien dzisiejszy i co dalej znimi będzie w przyszłosci, jak znam zycie to Pna
        Mazur tu nie zagląda wiec kieruje te pytanie do jego wysłanika Pana Wyrwasa

www.ogloszeniazawiercianskie.prv.pl
      • piotrwyrwas Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 29.04.07, 19:54
        Pozwolę sobie na trochę historii:

Międzynarodowe Święto Pracy - święto wprowadzone w 1899 roku przez Drugą
        Międzynarodówkę, upamiętniające strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku,
        obchodzone jest od 1890 roku. W Europie święto pracy obchodzimy 1 maja. W
        Ameryce Północnej odpowiednikiem pierwszomajowego święta jest Labour Day
        obchodzony w pierwszy poniedziałek września. W Australii Labour Day obchodzi
        się w różne dni zależności od stanu.

Historia
        W większości krajów europejskich, w tym również i w Polsce, Święto Pracy
        obchodzimy 1 maja już od 1890 roku. Święto to zostało ogłoszone w 1899 roku
        przez stowarzyszenie partii i organizacji socjalistycznych zwanych II.
        Międzynarodówką. Data została wybrana na 1 maja aby upamiętnić strajk
        robotników w Chicago 1 maja 1886 roku. Od 2001 roku w Europie organizuje się
        tak zwany EuroMayDay ( 1 maja zwany jest w krajach anglosaskich May Day ). Nie
        jest to raczej święto klasy robotniczej a ruch na rzecz zhumanizowania pracy i
        życia wszystkich ludzi pracujących. Obchody Euro May Day zapoczątkował
        Mediolan, w roku 2004 pomysł podchwyciła Barcelona a już rok później obchody
        EuroMayDay odbywały się w całej Europie. W 2005 roku EuroMayDay świętowało
        około 200.000 osób.

źródło: halloween.friko.net/1_maja.html

Pozdrawiam wszystkich którzy szanują historię
    • krzy76siek Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 29.04.07, 21:46
      Chwileczkę panie piotrwyrwas. Ja nie piszę o święcie pracy tylko o pochodzie
      1 majowym. A to jest duża różnica. 1 maja jako święto - dzień ludzi pracy ,
      jest świętem , tak samo jak dzień hutnika, górnika etc.
      Mnie chodzi o pochód pierwszomajowy jako manifestację lewicy . A to chyba jest
      duża różnica. I jeżeli tej różnicy nie widzi Prezydent Miasta oraz jak się
      okazuje jego zastępca ( o ile ten co to pisze jest faktycznie tym za kogo się
      podaje ) to należy tylko się zasmucić tym że naszym miastem rządzą osoby nie
      mające w swym zasobie podstawowych informacji. Jeżeli zaś chodzi o pański
      wykład z historii to powiem szczerze że aby się popisywać należy mieć trochę
      większy zasób wiadomości .
      Poza tym 1 maja nie jest świętem narodowym , a właśnie obchody takich świąt
      ma obowiązek organizować władza - lokalna i centralna - np. poprzez
      rozwieszenie flag państwowych.
      I jeśli chodzi o te święta to są nimi 3 Maja i 11 Listopada . Proszę sobie
      to jako władza zapamiętać ! I na koniec jeszcze raz powtórzę - WSTYD !
      • piotrwyrwas Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 02.05.07, 12:38
        Witam wszystkich

Informacja na temat święta 1 maja jest przykładową jaką można znaleźć po
        wpisaniu odpowiednigo hasła w google - link do strony z cytatem został podany.
        Zachęcam do pogłębiania tematu.
        Pochód pierwszomajowy został przewidziany dla tych mieszkańców Zawiercia,
        którzy "swoją pracą tworzyli wielkość Naszej Ojczyzny, wspierali jej rozwój i
        budowali przyszłość dla następnych pokoleń..." oraz przejawiają " troskę o
        zachowanie godności ludzkiej i wiążącej się z tym wolności...". Również i Pan -
        jeżeli nie obca jest Panu wartośc pracy ludzkiej - mógł wziąć udział w
        pochodzie pod dowolnym sztandarem lub transparentem. Taką możliwość daje Panu
        zaplanowany (poprzez wskazanie godziny, miejsca zbiórki, trasy przemarszu)i
        odpowiednio zabezpieczony przez służby porządkowe pochód. Chciałbym podkreślić,
        że obecność na pochodzie była dobrowolna.

Co do pozostałych kwestii poruszonych przez Pana:
        1. Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 26 kwietnia 1950 r. o ustanowieniu dnia 1
        maja świętem państwowym - 1 maja jest świętem państwowym.
        2. Zgodnie z ustawą z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie
        Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych - flagę państwową
        Rzeczypospolitej Polskiej podnosi się na budynkach lub przed budynkami
        stanowiącymi siedziby urzędowe organów jednostek samorządu
        terytorialnego i samorządowych jednostek organizacyjnych – z okazji
        uroczystości oraz rocznic i świąt państwowych.
        Tak więc niewywieszanie flag 1 maja byłoby naruszeniem ww. ustawy.

Proszę nie odbierać tego jako złośliwość ale - to jest cytat z Pańskiego wpisu -
        "...aby się popisywać należy mieć trochę większy zasób wiadomości".

Pozdrawiam

• krzy76siek Re: Pytania do prezydenta MAZURA!!!!!! 03.05.07, 15:42
      P. Piotrze , zacznę od pytania
      To kto w takim razie był organizatorem pochodu 1Maja - Prezydent Miasta czy
      też lokalne koła lewicowe ( SLD , OPZZ, SdPl ).
      I jeszcze raz powtórzę , chodzi mi o pochód .

Poza tym ja przecież nie neguję wywieszania flag - nigdzie nic takiego nie
      napisałem. A co do świąt to chodziło mi , że 3Maj i 11 Listopad to Swięta
      uznane za Narodowe ( tak to dokładnie wyszczególniłem ! ) i wówczas to władza
      centralna i lokalna organizuje oficjalne uroczystości , natomiast każda inna
      osoba czy też grupa osób może organizować własne uroczystości i może to być
      wiec , marsz , pikieta o ile na nie oczywiście zostanie uzyskane pozwolenie. I
      takie manifestacje też mają miejsce.
      Pochód prawie w całym kraju jak i Zawierciu organizuje jakaś grupa społeczna
      lub polityczna - najczęściej związana z lewicą . Ale nie są to uroczystości
      organizowane przez władzę , ani centralną ani lokalną . Władza w tym przypadku
      pan , czy też p. Mazur oraz każdy kto ma na to ochotę może oczywiście w nich
      brać udział.
      W miastach gdzie np. prezydent wywodzi się z SLD też nie zaprasza on tylko SLD.

Natomiast 1 Maj to oczywiście święto państwowe ( takim świętem jest też
      obecnie 2 Maj) i wcale tego nie neguję, wręcz przeciwnie uważam że takie święto
      powinni mieć Ci którzy pracują ( ja też pracuję jeśli chodzi panu o uwagę z tym
      związaną ).
      Ja ( powtórzę to już któryś raz ) chcę aby odróżnić ŚWIĘTO od
      manifestacji , pikiety itp nawet jeśli jest to pochód 1 majowy.
      Na koniec dodam , że żadnych pańskich uwag nie odbieram jako złośliwości ,
      cieszę się natomiast że podjął pan rozmowę i to się chwali . Szkoda tylko ,że
      mimo tylu słów ,odwoływania się do ustaw ,nie ma jednej konkretnej odpowiedzi
      na moje pierwsze proste pytanie czyli . dlaczego Prezydent Miasta zaprasza na
      manifestację organizowaną przez grupę polityczną.
      Zachęcam do wypowiedzi na inne tematy poruszane na forum , które dotyczą
      naszego miasta

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka