Dodaj do ulubionych

ocieplanie budynków RSM

13.05.09, 19:40
jestem emeryt i tak sobie chodzę po Rudzie ciekawi mnie dlaczego wszystkie
budynki RSM ociepla tylko firma HEBDA, czyżby wszystkie przetargi wygrywała ta
firma bo zawsze jest najtańsza i najlepsza?, dziwny zbieg okoliczności?,
chyba, że w RSM przetargi nie obowiązują - mój blok ma być ocieplany za 3
lata, ciekaw jestem jak to bedzie. Bardzo też ciekawi mnie dlaczego akurat ta
firma ma monopol na ocieplanie budynków RSM - kierownik adm rsm w goduli też
swoją altanke na ogródku ociepla, ma prawo.
Obserwuj wątek
    • barretta Re: ocieplanie budynków RSM 13.05.09, 20:51
      lokatorrsm napisała:

> jestem emeryt i tak sobie chodzę po Rudzie ciekawi mnie dlaczego wszystkie
      > budynki RSM ociepla tylko firma HEBDA, czyżby wszystkie przetargi wygrywała ta
      > firma bo zawsze jest najtańsza i najlepsza?, dziwny zbieg okoliczności?,
      > chyba, że w RSM przetargi nie obowiązują - mój blok ma być ocieplany za 3
      > lata, ciekaw jestem jak to bedzie. Bardzo też ciekawi mnie dlaczego akurat ta
      > firma ma monopol na ocieplanie budynków RSM - kierownik adm rsm w goduli też
      > swoją altanke na ogródku ociepla, ma prawo.

piszesz o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa sugerując ze kierownik
      adm ma coś wspólnego z ocieplaniem budynków bo sobie ociepla altane - przecież
      przetargi tego typu otwiera prezes Lipiński a nie kierowniczek jakiegoś
      osiedla.. to tak na marginesie tych "ciulstw i srania"
        • lokatorrsm Re: ocieplanie budynków RSM 13.05.09, 21:09
          oczywiście jako członek RSM będę sie domagac zasadności wybierania tylko tej
          jedynej firmy - uważam że u nas w mieście są równie dobre firmy ocieplające
          budynki - ciekawe czemu RSM sprowadza kogoś z daleka sądządz po rej. ich
          samochodów, są przyjezdni więc muszą być drożsi od naszych hmm. Oczywiscie dalej
          będziemy temat drążyć a jak przyjdzie czas to oczywiście prokuraturę zawiadomimy
          • asiak-20000 Re: ocieplanie budynków RSM 14.10.10, 21:33
            Witam,
            niepotrzebnie zadaje Pan tutaj takie pytania ponieważ odpowiedzi na nie może Pan uzyskać w każdej chwili w dyrekcji RSM..
            dla zaspokojenia Pańskiej ciekawości od razu mogę Pana poinformować, że firma Habda wykonuje prace dociepleniowe budynków ponieważ wygrała przetargi na nie nie tylko z uwagi na niską cenę usługi ale również ze względu na jakość ich świadczenia..
            Byłoby wskazane, żeby Pan podczas swoich spacerów zwrócił uwagę w jakich godzinach i w jakim tempie pracuje firma Hebda i porównał swe spostrzeżenia z pracą innych tego typu firm..
      • rodzynekrsm Re: ocieplanie budynków RSM 29.05.09, 17:04
        jestem lokatorem rsm faktem jest zeduzo ocieplen budynków wykonuje firma HEBDA
        alepatrzac na wszystkie firmy trzeba obiektywnie stwierdzic ze w/w firmajest
        bardzo profesionalna w rsm sa ludzie znajacy sie na tej branzy ocieplen budynków
        kierujacy sie dobrem lokatorówi i nie wybrali by firmy która nie wywiazuje sie z
        odpowiedzialnosci
        • lokatorrsm Re: ocieplanie budynków RSM 29.05.09, 20:02
          oooo ale pie...nie widza, wszyske odpowiedzi chwalą jedyno słuszno firma, w
          teatrze to sie nazywo klakiery, czyli co jo rozumia, że wy lokatorzy zgadzacie
          sie na ocieplanie swoich budynków nie interesując się ile was to kosztuje, czyli
          zgadzacie się na każdą kwotę, "bo oni są najlepsi" - ciekawe podejście, śmierdzą
          mi te wypowiedzi z kilometra - ktoś obcy czytając te wymioty stwierdzi że u nos
          ino jedna firma budowlano jest.
        • lokatorrsm Re: ocieplanie budynków RSM 29.05.09, 20:25
          rodzynekrsm napisał:

> jestem lokatorem rsm faktem jest zeduzo ocieplen budynków wykonuje firma HEBDA
          > alepatrzac na wszystkie firmy trzeba obiektywnie stwierdzic ze w/w firmajest
          > bardzo profesionalna w rsm sa ludzie znajacy sie na tej branzy ocieplen budynkó
          > w
          > kierujacy sie dobrem lokatorówi i nie wybrali by firmy która nie wywiazuje sie
          > z
          >

rodzynekrsm nnnooo po tych wypocinach to juz zwykły człowiek stwierdzi, że to
          pisze podstawiony pracownik z RSM - jeżeli jest inaczej podaj swoje dane tu i
          teraz - przecież jesteś zadowolony i nie masz nic do ukrycia, chetnie się z toba
          skonfrontuje członku RSM.
          • andi5535 Re: ocieplanie budynków RSM 02.06.09, 19:17
            Taki z Ciebie kozak "lokatorrsm" to Ty podej dane Twoje co będziemy wiedziec z kim mamy do czynienia bo napewno nie ze zwykłym lokatorem , a tak na marginesie Hebda jest w porządku wida to po tych zrobionych blokach , robili ich już sporo w sąsiedztwie i wida że kaszany nie odwalają, jak u mojego brata w Chorzowie ocieplała firma Clearex bodajże to po roku już wszystkie niedociązgnięcia wychodziły od grzybów w mieszkaniach po odpadającą elewację a po tej Hebdzie narazie spoko to wyglądo a sąsiedzie i znajomi ze zrobionych już bloków nie narzekają .
            Ty "lokatorrsm" to taki chyba mocherowy berecik jesteś widac , lubisz mieszac bez powodu , podaj chociaż przykład jakiegoś niezadowolonego lokatora po ocieplaniu , a tylko swoje domysły i wymysły tu prezentujesz , tak jak kaczyński widzisz wszędzie podstęp i wrogów, zawsze któś komuś przeszkadza i tak dalej , niewiem czy nie zapóźno na terapię u psychologa dla Ciebie, pozdrawiam.
              • g-48 Re: ocieplanie budynków RSM 02.06.09, 22:11
                a mnie to wszystko wyborami zalatuje- przecież jest walne w RSM.
                > To i knoctwa wypisujom by dorwać się do jedynej nie opanowanej
                przez prezydenta
                > instytucji.
                Prezydent ma swoje mieszkania i swoj klopot bo jeden ktory nie gra z
                nim moze mu plany pokrzyzowac a w spoldzielni jest inaczej jeden
                przydupski moze pokrzyzowac plany innym spoldzielcom.
                A ze Spoldzielnie mieszkaniowe sa w lapach lewusow to jest bardzo
                glosne w calej POlsce.
                A moze lokatorowi renciscie chodzi tylko o to zeby bylo wiecej firm
                i zeby jego blok przez to byl predzej ocieplony?!.
                • jozefosmenda ocieplanie budynków 03.06.09, 00:17
                  Brawo Gregor!
                  Tylko żebyś tak jeszcze powiedział skąd na to ocieplanie kasę wziąć?
                  Budynki RSM są po audycie energetycznym i kolejność dociepleń jest ustalona. Kuriozum jest jeden z budynków MPGM na ul.Bzów, który ma te same parametry cieplne co pozostałe budynki na tym osiedlu.Ale decyzją "polityczną" jednego facia został ocieplony.
                  I ja bym też tak chciał w naszych zasobach(myślę,że ów lokator rsm! także)
                  Oczywiście za darmo lub prawie za darmo.
                  • g-48 Re: Jozek ty jako .... 03.06.09, 10:33
                    ....po tylu szkolach w zarzadzaniu pytasz sie mnie portiera/taki
                    zawod zes mi zapisal/ skad wziasc pieniadze?!Ale ja ci powiem:
                    1.Raz wywalic caly zarzad -z preziami,dyrektorami sekretarkami itd
                    itd/
                    2.Zapytac sie u prokuratora gdzie sa pieniadze za ostatnie 40 lat
                    gdzie ludzie placili do spoldzielni kaucje i czynsz.
                    3.W banku jest dosc pieniedzy
                    4.W koncu zbierasz dosyc kasy w zarzadzie to mozesz troche pomyslec.
                    5. Na przyklad wywalic tych dwoch doradcow prawnych ktorzy sa u
                    ciebie na garnuszku
                    6.Itd itd
                    Co chcesz jeszcze ?
                    • jozefosmenda Gregor ty jako .... 03.06.09, 13:05
                      ...były bardzo dobry uczeń w SP 8 (ale to dzięki pani Nieszwic tej od matematyki gdybyś nie kojarzył)nie możesz pisać takich głupot! Zwyczajnie ci nawet nie wypada.Więc po co się kompromitujesz?
                      Krótko ci powiem!
                      Widać ,że błądzisz i nie masz zielonego pojęcia o czym rozmawiamy.
                      • g-48 Re: Gregor ty jako .... 03.06.09, 14:39
                        ...były bardzo dobry uczeń w SP 8 (ale to dzięki pani Nieszwic tej
                        od matematyk
                        > i gdybyś nie kojarzył)nie możesz pisać takich głupot!
                        No mnie uczyla WF i co dalej maly czerwony intrygancie?
                        Juz ci raz na ten temat udowodnilem ze glupoty pociskasz ale ci do
                        lba nie wlazlo to nie moja wina.
                        Zwyczajnie ci nawet nie w
                        > ypada.Więc po co się kompromitujesz?
                        > Krótko ci powiem!
                        > Widać ,że błądzisz i nie masz zielonego pojęcia o czym rozmawiamy.
                        To jo ci to synek jeszcze roz wyekleruja:
                        Jak te bloki nie beda do 2011/12 roku ocieplone to koszty ogrzewania
                        tych blokow wzrosna conajmniej o 40%.Jest to zwiazane z karami jakie
                        Polska bedzie placic za zanieczyszczenie powietrza.Te koszty
                        naturalnie ty jako szef tego bardziolstwa zwane RSM przelozysz na
                        lokatorow.Jezeli teraz wezmiesz z banku kredyt na te ocieplanie to
                        krotko terminowo skocza koszty mieszkan gdzies o 10-15%/sa to koszty
                        kredytu hipotycznego/.Powiesz ze inni sa odpowiedzialni za droga
                        energie> PRAWDA< ale twoi spoldzielcy beda za to placic.
                        Druga rzecz marynik ktora tak chwalila firme HEBDA widocznie jeszcze
                        w zyciu nie widziala ocieplanego domu.W czasie gdy w Polsce dalej
                        budowano domy z plyt betonowych na Zachodzie budowano juz z
                        gazobetonow potem welna techniczna/Rockwool/ i potem jeszcze
                        klinkera na to.Styropor i tynkowanie stosowalo sie gdy wlasciciel
                        nie mial pieniedzy.
                        A wiec pomysl czy nie lepiej teraz wziasc kredyt i szybko ocieplic
                        niz za pare lat placic wysokie ceny za ogrzewanie?!
                        • osi-ris Liczenie glosow w Sejmie! 03.06.09, 20:32
                          > - podniesienie ręki przy równoczesnym wykorzystaniu urządzenia do
                          > liczenia głosów;

g-48 napisał:
                          > Przycisk sluzy do liczenia glosow a wiec gdzie jest lapa czy na dole
                          > czy u gory czy na kolanach kolezanki jest obojetne.

a ty możesz sobie pod biurkiem, pisząc te głupoty, jajkami w szachy zagrać jak
                          ci do brzucha wcześniej nie wlazły.
                          • g-48 Re: Liczenie glosow w Sejmie! 03.06.09, 21:22
                            a ty możesz sobie pod biurkiem, pisząc te głupoty, jajkami w szachy
                            zagrać jak
                            ci do brzucha wcześniej nie wlazły.
                            Ty juz dawno je masz poza obrebem dotyku!
                            A co do ocieplenia mieszkan no coz to nie rower i bez siodelka
                            predzej pojedziesz.
                        • jozefosmenda Nie wypada Gregor,nie wypada! 04.06.09, 11:15
                          >>>g-48 napisał:
                          > No mnie uczyla WF i co dalej maly czerwony intrygancie?
                          > Juz ci raz na ten temat udowodnilem ze glupoty pociskasz ale ci do
                          > lba nie wlazlo to nie moja wina.<<<

Pomijając fakt,że nie masz pojęcia o docieplaniu budynków w spółdzielniach mieszkaniowych to jeszcze zachowujesz się bardzo niegrzecznie!
                          Inaczej mówiąc występuje u ciebie typowy infantylizm!
                          Dla mnie jednak jesteś typowym przykładem prawicowego zidiocenia, które tylko Polsce szkodzi.Oby takich jak TY było jak najmniej lub nie było wcale!
                          • g-48 Re: Nie wypada Gregor,nie wypada! 04.06.09, 13:03
                            Pomijając fakt,że nie masz pojęcia o docieplaniu budynków w
                            spółdzielniach mies
                            > zkaniowych to jeszcze zachowujesz się bardzo niegrzecznie!
                            A co spoldzielcze sa inaczej ocieplane?
                            A niegrzecznie?!Dziekuje za reprymende panie "nauczycielu"
                            Inaczej mówiąc występuje u ciebie typowy infantylizm!
                            Twoj ifantilizm/znasz przynajmniej znaczenie tego slowa?/ przejawia
                            sie tu na tym forum caly czas,tylko ci sa cos warci co wlaza ci bez
                            wazelinki do d..y!
                            Lewicowe zidiocenie mielismy juz miedzy 1945-89 dziekujemy nie
                            skorzystamy!
                            Widzisz Jozek jak na moje argumenty nie masz przeciwargumentow to
                            lepiej zajmni sie wnuczka lub harmoszka a nie pisz glupot.

• prawdziwy.maniek Re: Nie wypada.... głupot pisac ! 04.06.09, 15:53
                              Raczej nie zabieram głosu , wolę czytac fora ale widze że niektórzy tutaj głupoty piszą o tym ocieplaniu.Otóż sam miałem stycznośc z firmą Hebda gdy ocieplałem stary budynek biurowy mojej firmy , wybrałem firmę tą po rozeznaniu się wśród znajomych którzy robili coś przy swoich elewacjach bo niema to jak wziąśc kogoś sprawdzonego i znanego a nie kota w worku , no i się nie zawiodłem , solidnie ,szybko i niedrogo zrobiona robota ,ja ocieplaniu i elewacjach się nieznam ale znajomym którzy mi polecili po paru latach nic nieodpada,grzyb się nie robi więc i ja się nie boję że coś będzie nie tak.
                          • znfca Re: Nie wypada Gregor,nie wypada! 06.06.09, 17:23
                            Panie Osmenda, nie powinien pan brać pod uwagę takich komentarzy forumowiczów
                            którzy nie mają odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem , zawsze można
                            takich delikwentów namierzyć i oddać odpowiednim organom ścigania za pomówienia.
                            Ludzie którzy w internecie potrafią "opluwać" tylko innych i oczerniać są
                            tchórzami albo sami mają coś na sumieniu.
                            • g-48 Re: Nie wypada Gregor,nie wypada! 06.06.09, 19:27
                              Witam wszystkich nowych klakierow.Musi byc bardzo goraco dla zarzadu
                              spoldzielni ze tak pieknie tu na forum rozdzielnoscia nickowa wplywa
                              na opinie "niezdecydowanych"
                              Panie Osmenda, nie powinien pan brać pod uwagę takich komentarzy
                              forumowiczów
                              > którzy nie mają odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem , zawsze
                              można
                              > takich delikwentów namierzyć i oddać odpowiednim organom ścigania
                              za pomówienia
                              > .
                              > Ludzie którzy w internecie potrafią "opluwać" tylko innych i
                              oczerniać są
                              > tchórzami albo sami mają coś na sumieniu.
                              A to juz jest wzor glupoty tych nadgorliwych.
                              Ja bym sie Jozek na twoim miejscu wstydzil za taka kampanie.
                        • asiak-20000 Re: Gregor ty jako .... 14.10.10, 21:44
                          chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ten kredyt będziesz spłacał ty jako lokator..
                          radzę sięgnąć do lektury co to jest spółdzielnia i na jakich zasadach działa..
                          to nie firma prywatna, wszystkie koszty ponoszą wspólnie jej członkowie..
                          o ile wzrośnie opłata za fundusz remontowy jeśli od razu zrobi się ocieplenie wszystkich budynków?
                          poza tym, od tego są zebrania członków spółdzielni żeby podobne uwagi wnosić..
                          ale tam to żaden dupy nie ruszy, a jak już przyjdzie to nic nie gada..
                          • g-48 Re: Tu problemu nie ma. 15.10.10, 12:56
                            chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ten kredyt będziesz spłacał ty jako l
                            > okator..
                            > radzę sięgnąć do lektury co to jest spółdzielnia i na jakich zasadach działa..
                            Nie zapomnij o tym ze Spoldzielnie Mieszkaniowe to nalecialosc PRLu.Pytam sie gdzie sa pieniadze ze wkladow i czynszow spoldzielcow.Juz nie ciekawi mnie gdzie sa pieniadze ktore zaklady pracy okradajac pracownikow wplacaly tez na SM w formie >na koszty socjalne<.
                            Co do kosztow obslugi kredytow to tez idzie troche pytanie boczkiem bo kredyty te sa o duzo nizszym opodatkowaniu/ zabezpieczeniem jest nieruchomosc!/ a druga sprawa ze obnizy koszt ogrzewania/ nie bedziemy sie tu juz rozdrabniac na temat Elektrocieplowni Halemba czy
                            tez przestazalego PECu/.Jezeli w szybkim tempie stare trupy sztandarowe PRLu nie zostana wyeliminowane to te EU do ktorego to wszyscy tak lecieli ja muchy do swiatla nalozy takie kary
                            ze ci w tych nie ocieplonych beda placic za cieplo do bolu.
                            A zebrania no coz przychodzi Jozek z dwoma prawnikami i juz ludzie mysla ze to co on "pier..." to jest czysta prawda.Nigdy sie nie spodziewalem ze w DEMOKRATYCZNYM PANSTWIE ludzie beda mieli strach dochodzic swoich praw.
                            Dziwie sie ciagle ze ci co mieszkania wykupili maja jeszcze jako zarzadce tego komuszego Jozka zamiast poszukac zarzadce nierumosci z roczna umowa i przedluzeniem jej z wotum zaufania na nastepny rok.
                            Moze ludzie do demokracji musza sie tylko obudzic?
                            • jozefosmenda Re: Tu problemu nie ma. 15.10.10, 22:54
                              No cóż Gregor!
                              Muszę ci powiedzieć, że te pieniądze o których piszesz na pewno poszły na budowę nowych obiektów sakralnych oraz renowację już istniejących.
                              Teraz trzeba to wszytko utrzymywać no i stąd też pieniędzy na remonty dla spółdzielców "tak boczkiem" nie wystarcza.
                              Jak już będziemy tak na "glanz" w EUROPIE to wam wszystkim nakopiemy gdzie trzeba i pokażemy, że wasze miejsce jest tam gdzie ja chodzę za potrzebą!
              • stefan_st ocieplanie budynków RSM 03.06.09, 08:51
                > a mnie to wszystko wyborami zalatuje- przecież jest walne w RSM.
                > To i knoctwa wypisujom by dorwać się do jedynej nie opanowanej
                przez prezydenta
                > instytucji.

...A skąd ta pewność że Spółdzielnia nie jest opanowana przez Ojca
                naszego miasta...;)
                Nie rozumię co ma wspólnego Hebda z jakimś walnym?? Jeśli wykonuje
                swoją robotę dobrze i konkurencyjnie to czemu ma nie dostawać
                zleceń, jeśli natomast są jakieś przewały (jak tu co niektórzy
                sugerują) to jest Rada Nadzorcza (ukłony w stronę Pana Józefa
                Osmendy) która powinna sprawdzić stan faktyczny. i koniec i kropka.

Stefan_St.
            • piter.6 Re: ocieplanie budynków RSM 06.06.09, 17:42
              Muszę się zgodzić całkowicie z "andi5535" na temat firmy "Clearex" , jestem
              mieszkańcem osiedla na Rudzie południowej , widząc ocieplanie jednego z
              wieżowców przy ulicy wawelskiej przez nich delikatnie rzecz ujmując robota szła
              bardzo topornie i było więcej przerwy aniżeli roboty , wykonanie dalekie od
              ideału , na pewno mogło być lepiej , da się zauważyć wiele mankamentów.
    • lokatorrsm Re: ocieplanie budynków RSM 13.05.09, 21:32
      widza że na tym forum udziela pan Osmynda związany blisko z RSM proszę pana żeby
      pan udzielił publicznie informacji dlaczego ta akurat firma realizuje wszystkie
      zlecenia RSM odnośnie ociepleń, jeżeli oleje pan moje pytanie a teraz
      prześledziłem pana posty i widzę, że jest pan w tym mistrzem uznam, że po prostu
      znowu pan inteligentnie osrał pytającego, panie osmenda dlaczego tylko hebda
      ociepla budynki rsm?, pan to musi wiedziec jezeli nie to za co pan kase bierze?
        • jozefosmenda Re: ocieplanie budynków RSM 13.05.09, 22:26
          Szanowny drogi i kochany emerycie!
          Jak do mnie napiszesz z nazwiska i imienia oraz podasz adres to jak najbardziej ci odpowiem. Na anonimy niestety nie mam obowiązku odpowiadać.
          Proponuję jednak byś jeszcze dzisiaj powiadomił prokuraturę,CBŚ i CBA (no bo jakże inaczej by miało być w tym kraju)?
          A pieniąc się na mój temat nie zapominaj drogi emerycie i szanowny zresztą,że ja za każdą swoją decyzję odpowiadam karnie i materialnie więc musiałbym być skończonym kretynem żeby postępować niezgodnie z prawem. A posługując się twoim językiem to kasa jest niestety gó...ana za tą odpowiedzialność!
          • jozefosmenda Re: ocieplanie budynków RSM 13.05.09, 22:33
            I jeszcze jedno szanowny lokatorze RSM i zarazem emerycie.
            Podaję adres mailowy na który możesz do mnie napisać:
            j.osmenda@post.pl

O każdej porze dnia i nocy jest on do dyspozycji a pisząc do mnie możesz być
            pewny odpowiedzi!
            Pozdrawiam serdecznie i czekam.
            • lokatorrsm Re: ocieplanie budynków RSM 31.05.09, 20:47
              jozefosmenda napisał:

> I jeszcze jedno szanowny lokatorze RSM i zarazem emerycie.
              > Podaję adres mailowy na który możesz do mnie napisać:
              > j.osmenda@post.pl
              >
              > O każdej porze dnia i nocy jest on do dyspozycji a pisząc do mnie możesz być
              > pewny odpowiedzi!
              > Pozdrawiam serdecznie i czekam.

joz lelosz chopek a jo sie chyntnie z toba trefia - a jak mi prosto w ślypia
              powiysz, że te hebdy sa cos tam super i najtani ocieplaja to naprowdy przigotuj
              sie ze cie popluja - jadymy? moj ziync bydzie to filmowol na kamerce, dowej
              termin i jadymy publicznie
              • jozefosmenda Re: ocieplanie budynków RSM 02.06.09, 22:00
                >>>lokatorrsm napisał:
                > joz lelosz chopek a jo sie chyntnie z toba trefia - a jak mi prosto w ślypia powiysz, że te hebdy sa cos tam super i najtani ocieplaja to naprowdy przigotuj sie ze cie popluja - jadymy? moj ziync bydzie to filmowol na kamerce, dowej termin i jadymy publicznie <<<

Wiesz co facet?
                Ty chyba nie za bardzo dobrze się czujesz!
                Nigdzie nie napisałem nic o jakiejkolwiek firmie.
                A jak jesteś tępy to ja już na to nie poradzę, szare komórki wskutek gorzoły poumierały.
                A jak chcesz kogoś popluć to popatrz se do lustra i pluj śmiało!
          • g-48 Re: ocieplanie budynków RSM 14.05.09, 18:21
            Szanowny drogi i kochany emerycie!
            > Jak do mnie napiszesz z nazwiska i imienia oraz podasz adres to
            jak najbardziej
            > ci odpowiem. Na anonimy niestety nie mam obowiązku odpowiadać.
            No pewnie to jest tylko problem tego emeryta a wiec sprawe mozna
            zalatwic polubownie to znaczy po cichu.
            • amuerak Re: ocieplanie budynków RSM 14.05.09, 18:48
              g-48 napisał:

> No pewnie to jest tylko problem tego emeryta a wiec sprawe mozna
              > zalatwic polubownie to znaczy po cichu.

Zapewne skorumpowany J.O zaproponuje mu stanowisko w radzie nadzorczej albo
              roczny upust na czynsz mieszkaniowy
              • g-48 Re: ocieplanie budynków RSM 14.05.09, 18:57
                Zapewne skorumpowany J.O zaproponuje mu stanowisko w radzie
                nadzorczej albo
                > roczny upust na czynsz mieszkaniowy
                To amuerak sa twoje slowa i prosze cie nie brudz lapek Jozka bo
                asadzil je biedak do kwasu solnego aby byly czyste.
                • marynik HEBDA 14.05.09, 20:30
                  Szanowny lokatorze-emerycie. Sama nazwa firmy chyba nie ma
                  znaczenia, ważniejsze jest wykonanie zadania. Otóż nie zwiedzam Rudy
                  i nie wiem na jakim osiedlu firma pracuje. Ale w ubiegłym roku
                  ocieplali blok (dzielnica i osiedle tu nie ma znaczenia, zapewniam,
                  że nie była to Godula), który niejako sąsiaduje z moim blokiem. Tak
                  pracowitych, dokładnych no i przede wszystkim posiadających bardzo
                  dobre umiejętności w tym zakresie pracowników (nazwijmy to -
                  fizycznych) - to naprawdę dziś "ze świeczką" szukać. Pracę zaczynali
                  punktulanie o g.7 rano, cały czas w żarze "lejącym" się z nieba
                  pracowali. Przy tym nie było żadnych wulgarnych słów(jak to czasem
                  wśród robotników bywa), wesoło gwizdali, nawet podśpiewywali.
                  Pracowali często do godz. 19, a przerwę robili sobie pół godzinną,
                  kiedy już upał dawał się we znaki. Odpoczywali pod drzewam i
                  prostowali kości leżąc na trawie. Ocieplili na naszym osiedlu już
                  kilka bloków - zapewniam, że zrobili to bardzo czysto i estetycznie.
                  Oczywiście zapewne sama firma zatrudnia wielu pracowników, ja miałam
                  szczęście przyglądać się bardzo dobrym pracownikom i mam nadzieję,
                  że taki skład będzie ocieplał kolejne bloki w naszej dzielnicy i na
                  naszym osiedlu. I nie można "wszystkich" mierzyć jedną miarą, jak to
                  Lokatorze zrobiłeś. I nie obchodzi mnie to, dlaczego akurat ta
                  firma, jak wyglądał nabór czy przetarg - ważne jest, że zatrudnieni
                  w firmie pracownicy rzetelnie wywiązują się ze swojej pracy. Powiem
                  więcej, nie płaci im firma w myśl hasła "czy się stoi, czy się leży
                  to wypłata się należy". Jak sami powiedzieli, kiedy z nimi tak
                  trochę "poklachałam", mają płacone od ocieplonego bloku - i to ich
                  bardzo mobilizuje do pracy, bo im szybciej ocieplą 1 blok, tym
                  szybciej mogą zabrać się za następny, tym więcej zarobią. Taki
                  system wynagrodzenia właśnie ich tak mobilizował do pracy, że się
                  chłopcy naprawdę nie obijali. Acha, na sobotę i niedzielę wyjeżdżali
                  do swoich rodzinnych domów ( daleko od Rudy) i nigdy nie zdarzyło
                  się, by w poniedziałek przyjechali do pracy spóźnieni - o godzinie 7
                  rano już wszyscy stali na rusztowaniach. Kochany lokatorze a może
                  byś tak się dokładniej przyjrzał ich pracy?
                  • lokatorrsm Re: HEBDA 14.05.09, 21:34
                    mnie nie interesuje ich praca, mnie interesuje na jakiej podstawie otrzymują non
                    stop zlecenia z rsm - rsm to nie prywatna firma ktora moze dawac robote komu
                    chce, martynik a ty mi tu nie pie...farmazonów zadziwiająco ich bronisz masz z
                    tego cos pewnie inaczej nie pie...ałbys takiego długiego referata
                    • lokatorrsm Re: HEBDA 14.05.09, 22:10
                      dzisioj tymu kierownikowi adm na goduli jak mu to pacanowski paclawski czy jakos
                      tak kostka brukowo firma na ogrodku kładla oczywiście mo na ta robota faktura
                      • 76e Re: HEBDA 15.05.09, 11:47
                        Napisz mój drogi lokatorzersm czy masz zastrzeżenia do firmy Hebda,
                        czy do kierownika ADM, lub też zabierasz głos licząc na głosy w
                        następnych wyborach do Rady Osiedla?
                        Pozdrawiam.
                        • lernest Re: HEBDA 15.05.09, 12:03
                          Ta firma to bardzo solidni ludzie!
                          Górale z Tylmanowej i tamtejszych okolic.Fachowcy i super pracują a i robota jest na wysokim poziomie do którego nasze rudzkie firmy na razie nie dociągają(w tym niestety i moja).Powodem naszej słabizny są niestety ludzie,którzy w d.... mają robotę i odpowiedzialność.
                          A poza tym jest jeszcze jeden plus! Owa firma przynajmniej nie sponsoruje wyborów naszego prezia jak rudzkie firmy ,które włażą bez wazeliny.Jako przykład proszę spojrzeć kto "grzebał" przy moście orzegowskim i basenie w Orzegowie oraz kto "grzebie" przy OTI?
                          A to tylko wierzchołek góry lodowej!
                          • markpunk Re: HEBDA 15.05.09, 12:10
                            równiez potwierdze, że HEBDA robi dobrą robotę, widziałem jak robią
                            oni, a jak chyba CLEAREX ocieplał Energetyków 8 na Halembie to niebo
                            a ziemia, zupełnie inna klasa.
                    • marynik Re: HEBDA 15.05.09, 12:11
                      lokatorrsm napisała:

> mnie nie interesuje ich praca, mnie interesuje na jakiej podstawie
                      otrzymują no n stop zlecenia z rsm - rsm to nie prywatna firma ktora
                      moze dawac robote komu chce,

Prosta sprawa - idź do spółdzielni i zapytaj, kogo trzeba.

albo sobie poczytaj tu:

www.rsm.com.pl/regulaminy/rprzet9.pdf
                      Wykorzystej też to "kono na świat" jakim jest internet, poszukaj,
                      poczytaj i byc może nie będziesz musiał pytać na forum.

> martynik a ty mi tu nie pie...farmazonów zadziwiająco ich bronisz
                      masz z tego cos pewnie inaczej nie pie...ałbys takiego długiego
                      referata.

No, mam tak jak ten twój "nieszczęsny kierownik" adm, ktory sobie
                      nie może nawet zrobic chodnika w ogródku bez podejrzeń. O zgrozo!!!.

A przypomnij sobie co pisałes wcześniej - twierdziłeś, że nie robią
                      solidnie, więc zabrął głos w tej sprawie i go pogtrzymuję, bo akurat
                      na moim osiedlu zrobili to bardzo dobrze. A jak jesteś
                      takim "nadzorcą" i uważasz, że partaczą robotę, to nie tylko masz
                      prawo, wręcz obowiązek zgłosić swoje zastrzeżenia, bo chyba wiesz,
                      że spółdzielnia to "MY" - lokatorzy i nasze pieniądze. A jak masz
                      podejrzenia jakieś, to zgłoś gdzie należy. Zapewne wiesz gdzie,
                      tylko nie opluwaj innych, zanim im czegoś nie udowodnisz.

• anulassska Re: HEBDA 06.06.09, 18:58
                        Popieram słowa poprzednika , też mieszkam w bloku zrobionym przez firmę "HEBDA" i jest całkowity brak narzekań przez kogokolwiek z sąsiadów i to teraz juz po efekcie końcowym jak i podczas prac związanych z ociepleniem.
                  • mish77 Re: HEBDA 14.05.09, 22:18
                    Czyli coś się w tej naszej Rudzie jednak udaje ? To jest "inny"
                    głos na tym forum.
                    Też popieram porządnie wykonaną robotę i czekam na kolejne ocieplone
                    bloki w RSM.
    • leszwoz Re: ocieplanie budynków RSM 27.05.09, 17:05
      drogi emerycie odnoszac sie do Pana zapytan dlaczego ta firma a nie inna
      wykonuje wiekszosc ocieplen budynków rsm to powinien pan wiedziec ze firma HEBDA
      jest solidna firma rzetelna wykonujaca fochowo swoja prace sam widziałem
      wielokrotnie wykonana prace przez firme HEBDA jestem wrecz zaskoczony iz mozna
      tak doskonale wykonac zlecone prace oby było wiecej takich firm na naszym rynku
      • marynik Re: ocieplanie budynków RSM 30.05.09, 17:48
        lokatorrsm napisała:

> niy moga sie doczekac na na rezultat prokuratury w ty sprawie

Żywię gorącą nadzieję, że jeśli prokuratura dopatrzy się w tej
        sprwie czegos i postawi zarzuty komukolwiek to nas tu -zwykłaych
        mieszkańców poinformujesz. Dalej podtrzymuje swoje stanowisko, że
        pracownicy Hebdy bardzo dobrze wykonuja swoją pracę. Mam nadzieję,
        że mój blok również będa ocieplać pracownicy tej firmy.
        Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby rudzkie firmy ( o ile
        takie są ) zgłaszały się do przetargów.
    • krzysfryna Re: ocieplanie budynków RSM 01.06.09, 21:56
      Widac że żeś jest stary emeryt w dosłownym tego słowa znaczeniu bo nic ni
      rozumiysz , jo by boł zaniepokojony jak do ocieplania kożdego bloku brali by
      inno firma bo to by świadczyło że zarządcy spółdzielni cały czos szukają dobry
      firmy do konkretny roboty , jak za kożdym razym robią Ci sami to znaczy że są
      sprawdzeni , pewni i dobrzy w tym co robią , poza tym widziołch blok moich
      rodziców ocielonym przez HEBDA i super wyglądo a z sąsiadów nikt nie narzekoł
      ani w trakcie roboty ani po zakończyniu.
    • aga34lil Re: ocieplanie budynków RSM 07.06.09, 22:02
      przygladajac sie tematowi ocieplania w naszym miescie i firma ktore zajmuja sie
      tym tematem to trzeba obiektywnie stwierdzic ze firma hebda jest naj bardziej
      profesjonalna firma dzialajaca na terenie naszego miasta a tym ktorzy wyrazaja
      swoje wieczne zdziwienie i nie zadowolenie proponuje zeby zobaczyli efekty pracy
      tej firmy i sama robote i niech sie dziwia dalel

• luveroz Re: ocieplanie budynków RSM 08.06.09, 00:11
        jedna firma na 100000000 budynków :D
        zrobią 10 i na nowo trza będzie zaczynać ten pierwszy. Chyba że miasto popisze
        umowę z inną solidną firmą. A jest kilka w mieście np. Torcida albo JP100% :D
        • lokatorrsm Re: ocieplanie budynków RSM 13.06.09, 23:41
          hehe w ciule nowych postów "nowych forumowiczów" o tych samych IP zachwalających działalność rsm, ocieplania, hebdów, bełkotów i blekotów, itd, chciałbym ku... prosić kogos kto administruje tym forum zeby usunal; ten temat mojego autorstwa bo krypto reklama sie robi -
    • maximaxw Re: ocieplanie budynków RSM 09.06.09, 20:07
      Siemka, niewiem w jakim celu ta dyskusja ale zapraszam do obejrzenia np: bloków na ulicy szyb powietrzny w rudzie 1 , robili je ludzie z tej firmy "HEBDA" można zerknąć jaki jest efekt finalny, mnie jako mieszkance jednego z tych bloków się podoba , jestem zadowolona, pozdrawiam.
      • mish77 Re: ocieplanie budynków RSM 10.06.09, 00:02
        Przypuszczam, że chodzi o to by "przygotować się" do zmian w Radzie
        Nadzorczej RSM i radach osiedli. Tylko, że to jeszcze nie w tym
        roku. Z tego, co pamiętam - jeśli się mylę to mnie poprawcie - że
        kadencja to się kończy dopiero za 2 lata. Czyli wybory wg kadencji
        dopiero w 2011.
        Wg mnie, bloki jak są ocieplane to bardzo dobrze, a jak już to ktoś
        robi to fachowo, sprawnie i relatywnie tanio - to jeszcze lepiej.
        Co do oskarżeń, domysłów i insynuacji - zawsze dobrze jest mieć
        dowody (a może nawet powiadamić właściwe organy), a nuż ktoś będzie
        chciał powiedzieć sprawdzam i procesowo zweryfikować osobę, która na
        forum go pomawia.
    • kkazek3 Re: ocieplanie budynków RSM 13.06.09, 17:33
      lokatorrsm napisała:

> jestem emeryt i tak sobie chodzę po Rudzie ciekawi mnie dlaczego wszystkie
      > budynki RSM ociepla tylko firma HEBDA, czyżby wszystkie przetargi wygrywała ta
      > firma bo zawsze jest najtańsza i najlepsza?, dziwny zbieg okoliczności?,
      > chyba, że w RSM przetargi nie obowiązują - mój blok ma być ocieplany za 3
      > lata, ciekaw jestem jak to bedzie. Bardzo też ciekawi mnie dlaczego akurat ta
      > firma ma monopol na ocieplanie budynków RSM - kierownik adm rsm w goduli też
      > swoją altanke na ogródku ociepla, ma prawo.

Niewiem dlaczego Cię to dziwi , równie dobrze mógłbyś podejrzeważ np: firmę Nokia bo chyba ze 60 % ludzi ma takie telefony ,a dlaczego ? bo są zaje.... dobre , mógłbyś podejrzewać też dlaczego tylu ludzi ma Windowsa ... etc. Wogóle temat rzeka. Ja uważam tak że jak jakas firma jest dobra i nie droga to biorą ja wszystkich prac , widocznie tak musi być w przypadku firmy Hebda .
          • g-48 Re: ocieplanie budynków RSM 14.06.09, 16:31
            Idź na Wolności 20.Wyjedź se człowieku na ostatnie piętro.
            > Przejdź przez właz i wyjdź na dach.
            > Dalej już wiesz co masz zrobić!
            Moze mu Jozek dasz przyklad co ma robic?Podaj czas to sobie was
            dwoch zobacze z perspektywy ulicy.
            • pipi43 Re: ocieplanie budynków RSM 14.06.09, 21:56
              Może rzeczywiście ktoś powinien skasować ten wątek.
              Ale nie ze względu na rzekomą kryptoreklamę firmy HEBDA (świetnej
              zresztą...), ale ze względu na niewybredne słownictwo używane przez
              założyciela wątku.
              Lokatorka RSM.
                  • g-48 Re:pipi/nie w pieluchy/ 15.06.09, 14:38

Pieluchy? Jakie pieluchy? ........?
                    > Ze słownika potrafię skorzystać sama. Mam je u siebie na półce,
                    więc
                    > wizyta w empiku nie będzie potrzebna.
                    To widocznie masz wiele wspolnego z Marynika.Prosze podaj mi z
                    jakich slownikow tak ujmujace panie korzystaja?!
                      • g-48 Re:pipi/nie w pieluchy/ 15.06.09, 20:02
                        Mala ja mam grzecznosc wrodzona ale czasami sa ludzie ktora biora ja
                        za slabosc i dlatego klapsem musze wskazac granice chamstwa.
                        A teraz serdenko o jakich slownikach tu nawijasz na forum razem z
                        zmarnowana?Ja juz polki przegladnalem i za polkami tez ale slownika
                        z ordynarnymi slowami nie znalazlem.

• pipi43 Re:g-48 i wrodzona grzeczność - )) 16.06.09, 12:42
                              Napisałam o niewybrednym słowniCTWIE a nie słowniku.
                              W odpowiedzi wybełkotałeś coś o słowniku, w którym te
                              nieparlamentarne słowa można znaleźć.
                              A teraz się przywalasz, że ja zaczęłam ze słownikiem.
                              Jesteś facet niezrównoważony psychicznie - może jakieś mocniejsze
                              leki?
                              Nadal nie wyjaśniłeś sprawy pieluch, ale pewnie sam nie wiesz o co
                              ci chodzi.
                              Polecam kontakt z psychiatrą. Jak najszybszy.
                              • g-48 Re:g-48 i wrodzona grzeczność - )) 16.06.09, 22:25
                                Ze słownika potrafię skorzystać sama. Mam je u siebie na półce, więc
                                wizyta w empiku nie będzie potrzebna.
                                Jeszcze raz Mroweczko wydruk z twojego postu.
                                Po drugie miesem rozpoczela rzucac na tym forum Marynik i wtedy
                                Mroweczko cie to nie poderwalo do protestu?Dlaczego bo z waszego
                                klanu?
                                • pipi43 Re:g-48 i wrodzona grzeczność - )) 18.06.09, 14:57
                                  To jest wydruk mojego postu:

Może rzeczywiście ktoś powinien skasować ten wątek.
                                  Ale nie ze względu na rzekomą kryptoreklamę firmy HEBDA (świetnej
                                  zresztą...), ale ze względu na niewybredne słownictwo używane przez
                                  założyciela wątku.
        • kkazek3 Re: ocieplanie budynków RSM 15.06.09, 23:44
          lokatorrsm napisała:

> no do tego kazek mi pisze kazek - no kazek, kazek idz spac kazek - no kur fto
          > siebie nazywo kazek

Widac inteligencją NIE BŁYSZCZYSZ , ja siebie nie nazywam kazek bo sam do siebie nie gadam tak jak Ty ,jest to skrót imienia wymyślony przez kumpli . Widać nie masz o czym już pisać bo pewnie Cię zatkało więc się nicka czepiasz , niewiem czy Tobie jeszcze jakiś lekarz może pomóc.
          • lokatorrsm Re: ocieplanie budynków RSM 16.06.09, 20:29
            kazek - u nos na grubie i u nos na śląsku ktoś kto siebie nazywoł kazek to był
            całkowity ćwok co mu słoma z buciorów wyłaziła i przy każdej okazji dostawał w
            ryj - hehe kazek ku... kazek spie...j na wioche kazek
                • pipi43 Re: ocieplanie budynków RSM 16.06.09, 21:24
                  lokatorrsm napisała:

> ty pipi tyz mie wku...osz tym pierdolyniym dupcysz take fleki ze
                  az mie w dupie
                  > scisko, ciula wiysz a pie...sz to co zjysz, spie...j na manowce
                  A konkretnie, to o co chodzi?
                  Bochyba nie o to, że pochwaliłam CHEBDĘ? ;-))
                      • waclwac Re: ocieplanie budynków RSM 16.07.09, 13:45
                        W RSM też obowiązują przetargi na roboty budowlane ponad określoną kwotę ale to
                        Rada Nadzorcza upoważniła władze by te przetargi pominięto(patrz sprawozdanie z
                        działalności za 2008r)a przecież RN nie może prawnie skutecznie funkcjonować w
                        Spółdzielni w 9-cio osobowym składzie (statut mówi o 7 )tak stwierdził Sąd w
                        Gliwicach.
                        • jozefosmenda Wszystko jest zgodne z prawem! 16.07.09, 14:27
                          No to pokaż w którym miejscu w tej sprawie w wyniku podjęcia uchwały przez RN RSM nastąpiło naruszenie prawa?
                          To po pierwsze!
                          A po drugie to nie jest winą RN, ze jakiś nieodpowiedzialny osobnik w sądzie rejestrowym wykreślił paragraf porządkujący te sprawy!Czyli mówiąc prostym językiem "wycofał" uchwałę w tej materii najwyższej władzy w RSM czyli ZPCz!
                          Ponieważ jedank nawet w tym cholernym kraju prawo nie działa wstecz wobec tego 9-cio osobowy skład RN RSM podejmuje decyzje legalnie i skutecznie aż do końca kadencji 2007-2011!
                          Poza tym polecam szanowny Wacku zapoznaj się z wczorajszym wyrokiem TK w sprawach uosm!
                          Kolejny policzek dla reformatołów!
                          Nie bierzcie się chłopy więc za to na czym się absolutnie nie znacie!
                          AMEN!
                          • waclwac Re: Wszystko jest zgodne z prawem! 16.07.09, 21:58
                            Żeby sprawę definitywnie wyjaśnić należy zwrócić się do Sadu o wydanie
                            postanowienia w sprawie Rady Nadzorczej RSM. Statut obowiązuje od 12-06-2008r i
                            tam jednoznacznie pisze iż w skład RN to 7 osób a że ZPCz stworzyło bubel to
                            teraz są tego konsekwencje.Członek RSM ma obowiązek przestrzegać unormowania
                            prawne zawarte w statucie to tym bardziej winno obowiązywać to władze Spółdzielni.
                            • g-48 Re: Wszystko jest zgodne z prawem! 17.07.09, 00:22
                              Żeby sprawę definitywnie wyjaśnić należy zwrócić się do Sadu o
                              wydanie
                              > postanowienia w sprawie Rady Nadzorczej RSM.
                              Sprawa wyglada troche inaczej.Jak dlugo w Polsce palestra bedzie
                              zgrana mafia to nie bedzie mozliwosci" malemu czlowieczkowi" ubiegac
                              sie o wypelnienie prawa.Robi wrazenie jak na zebranie walne/walnelo
                              sie znowu/ wlecze sobie Jozek dwoch prawnikow /z tego jeden moj
                              kolega/na koszt spoldzielcow aby olsnic wszystkich swoja "prawda".
                              Jak dlugo w Polsce nie bedzie takie ubezpieczenie ktore zaplaci
                              adwokata tak dlugo beda moigli tacy jak Jozek wodzic obywateli za
                              nos.
                              • jozefosmenda Wszystko jest podwójnie zgodne z prawem! 17.07.09, 09:42
                                Oj Gregor,Gregor!
                                To ludziom twojego pokroju,fanatykom obłudy i zakłamania (a na dodatek chrześcijanom i katolikom co nieustannie podkreślacie) wydaje się ,że ja was wodzę za nos a wokół tylko mafia, czerwona pajęczyna i lewactwo się szerzy!
                                A prawda jest taka, że jeszcze nigdy prawica nic dobrego dla Polski nie zrobiła a zaczęła od jej rozbiorów!
                                A ja zwyczajnie robię swoje. Wiarygodnie,zgodnie z prawem lecz nieustępliwie, podnoszę swoje kwalifikacje, pomagam ludziom, pracuję od rana do wieczora i takich jak ty mam tam gdzie WY macie mnie!
                                Amen
                                osmenda.pl
                                • g-48 Re: Wszystko jest podwójnie zgodne z prawem! 17.07.09, 10:12

To ludziom twojego pokroju,fanatykom obłudy i zakłamania (a na
                                  dodatek chrześci
                                  > janom i katolikom co nieustannie podkreślacie) wydaje się ,że ja
                                  was wodzę za n
                                  > os a wokół tylko mafia, czerwona pajęczyna i lewactwo się szerzy!
                                  No i znowu ci chrzescijanie i katole!Typowa argumentacja Zydow i
                                  Komuchow gdy argumentow brak.
                                  Ale ja wyciagne znowu jeden argument z rekawa:
                                  www.nie.com.pl/art496.htm
                                  serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,1850107.html
                                  Nie toleruje chamstwa,cwaniactwa, głupoty, prywaty oraz wszystkich
                                  innych działań, które jego zdaniem można określić mianem śmiesznych,
                                  kompromitujących i nie przystających do Europy i XXI wieku..
                                  blizejslaska.pl/phpBB3/blog.php?u=195
                                  Moze opa pamiec powroci?
                                    • g-48 Re: Wszystko jest podwójnie zgodne z prawem! 17.07.09, 16:19
                                      Kolega?! Miedzy nami byla za wielka przepasc ideologiczna!
                                      No juz wtedy dziennkarz GW zarzucil ci ze:
                                      JÓZEF OSMENDA: Jak wieją wiatry, to jedni stawiają płoty i mury, a
                                      inni budują wiatraki i łapią wiatr. Ja należę do tych drugich.

Nie boi się Pan, że ktoś zakrzyknie: "karierowicz!"?

- A co to znaczy kariera? Jestem po prostu zadziornym człowiekiem.
                                      Różnych układów nie szanuję nigdy, bo uważam, że to kończy się
                                      republiką kolesiów, a w SLD pełno teraz starych, PZPR-owskich
                                      układów. Co innego mówiło się przed wyborami, a wyszły afera za
                                      aferą, układy i układziki, Starachowice i Błochowiak.
                                      A ty zawsze ustawiasz tylek do wiatru ?!

• waclwac Re: Wszystko jest podwójnie zgodne z prawem! 17.07.09, 13:54
                                  Czy zgodne to tylko niezawisły Sąd może rozstrzygnąć,niezawisły! bo władze
                                  Spółdzielni dzięki interpretacji przepisów przez biuro prawne RSM podważają i
                                  ignorują postanowienia sądu.Panie Józefie nie należy interpretować prawa pod
                                  siebie dla wygody a nie dla prawa.Prawo mimo iż bublem Pan go zwie jest
                                  prawomocne i przestrzegać go należy.
                    • pipi43 Re: ;-/ 17.06.09, 14:00
                      Agresja, agresja i jeszcze raz agresja.
                      Z takim tekstem to do żony startuj (jeśli sobie na to pozwoli), a
                      nie do mnie.
                      Weź się człowieku za nocne stróżowanie czy coś innego, bo z twoim
                      poziomem agresji jeszcze doprowadzisz do tragedii.
                      Na twoim miejscu nie przyznawałabym się do pracy na kopalni.
                      Przynosisz wstyd "chlubie naszego miasta".

Wyluzuj, zamień mieszkanie na PERSPEKTYWĘ.
                      • lokatorrsm Re: ;-/ 17.06.09, 19:51
                        tete łod moi żony to ty sie łodpie... mosz problym do mnie to jak chcesz
                        mogymy sie trefic - a to ze jo je agresywny to prowda, powiym wiyncy jo je
                        kurewnie agresywny i tympia ciulstwa, pseudointelektualistow, i wszelki masci
                        cwaniakow co chca zarobic i ciula robic brzidza sie tym gównym ftorego pełno na
                        tym forum nawet
                        • lokatorrsm Re: ;-/ 17.06.09, 20:01
                          prawie wszyscy co tu piszecie chcecie kogoś oczernić, zgnoić anonimowo, jo
                          proponuja zeby te ludzie co tu pisza sie spotkali i ujawniyli swoja tozsamosc,
                          jo je piyrszy co to zrobia trefiymy sie w jakis rudzki knajpie pogodomy se,
                          browara wypijymy - moze wtedy to forum stanie sie normalne - co padocie?
                      • lokatorrsm Re: ;-/ 17.06.09, 20:08
                        aaa te pipi zjechalabys na kobel na ino godzina to bys sie zesrała, pojscała i
                        posmarkała ze strachu - to wysz co jo juz niy chca zas cie łobdupić wes sie
                        zastanow co ty godosz
                        • g-48 Re: ;-/ 17.06.09, 21:07
                          No i po co sie nerwujesz? Te dwa babsztyle pipi i Marynik mozna bez
                          wysilku polechtac i to nie uzywajac ich "slownikowego " jezyka.
                          A zeby ci to uzmyslowic to ci opowiem cos.
                          W 1980 byla wywieszka w gablocie na grubie ze jest urlop w z kopalni
                          do Bulgarii. W nastepny dzien ida do socjalnego i chca sie na ten
                          urlop zapisac a ta frela powiado mi ze miejsc nie ma.Lobejrzolech
                          sie na nia i powiadom te strupy z biur maja dosyc pieniedzy aby
                          pelno cena zaplacic no i dostolech.Coz kiedy jak przyknysol sie z
                          familiom na bahof w Katowicach to pociag byl juz godzina na trasie.
                          Dogonilech go pociagym z rozkloadu jazdy na granicy Rumunsko
                          Bulgarskiej.Przyjecholech z powrotem i wala do ORBISU /bo oni to
                          organizowali/ i wala do dyrektorki przedstawic aby zwrocili mi za
                          bilet a ona na mnie z pyskiem jo ino sie pochylil nad nia i
                          spokojnie powiedziol"Uwazaj pani bo jo robia na dole i mom lepszy
                          slownik " w tyn som dziyn pieniadze mi wyplacili.
                          Jo tyz niy jest za tym aby "ciepac tu miesem" jak to robi tyz ta
                          chamica marynik.
                          • marynik Re: ;-/ 17.06.09, 21:36
                            g-48 napisał:

> No i po co sie nerwujesz? Te dwa babsztyle pipi i Marynik ....
                            jak to robi tyz ta chamica marynik.

widzę, że niczego się nie nauczyłeś jeszcze na tym forum, jesteś nie
                            tylko bezczelny ale beznadziejenie głupi, biorąc mnnie nadal "do
                            pyska". Otóz informuje Cię G-48, że po nazwaniu mnie tirówką , braku
                            reakcji Hepika - rozmawaiłam z adminstracją Agory - jesteś na
                            cenzurowanym i możesz lada chwila znikąć stąd na zawsze. Uwierz w
                            to. Twoje "tykanie" mnie na forum, archiwizujemy sobie z moim
                            adwokatem, a na wniosek prokuratury i Agora udostępni namiary na
                            ciebie, nawet granica cię nie ochroni.(ty mnie jeszcze nie znasz)

pkt 7
                            Użytkownik zamieszczając wpis na stronie Forum Gazeta.pl przyjmuje
                            do wiadomości, że usunięcie go przez AGORĘ ze względu na wpłynięcie
                            urzędowego zawiadomienia ...
                            • g-48 Re: ;-/ 17.06.09, 23:34
                              Otóz informuje Cię G-48, że po nazwaniu mnie tirówką , braku
                              > reakcji Hepika - rozmawaiłam z adminstracją Agory - jesteś na
                              Po twoim wyslawianiu sie mozna cie wziasc za TIRowke.Jestem bardzo
                              uczulony< na slownictwo zrynsztokowe.
                              I prosze cie bardzo ty mnie nie strasz administracja czy tez
                              adwokatami bo od adwokatow to widzialas chyba i jedynie tylko szyld
                              na domie.
                              A ten pkt7 to znow nie w piec nie w dziesiec na zasadzie co
                              wiedziala to powiedziala.
                              A wkoncu cos jest baba czy chlop czy tez obojniak bo do tego zes sie
                              sama dowalala.
                        • marynik HEPIK !!!!!!!!!!!!! 17.06.09, 21:10
                          Hepik - przypominam, że isteniej ten regulamin, dlaczego nie
                          reagujesz? To obraza górników, wypowiedzi poniżesz to rynsztokowe
                          słownictwo.

forum.gazeta.pl/forum/0,62605,1617538.html
                          fragment:
                          pkt.4
                          Niedopuszczalne jest umieszczanie przez uczestników na łamach Forum
                          Gazeta.pl treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści
                          rasowej, wyznaniowej, etnicznej, czy też propagujących przemoc.

pkt.5
                          Niedopuszczalne jest umieszczanie przez uczestników na łamach Forum
                          Gazeta.pl treści uznanych powszechnie za naganne moralnie,
                          społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.
                          pkt.7
                          AGORA zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w
                          pkt. 4, 5 i 6 niniejszego regulaminu, jak również prawo do
                          blokowania uczestnictwa w Forum Gazeta.pl w stosunku do osób
                          naruszających w sposób notoryczny postanowienia pkt. 4, 5 i 6
                          regulaminu.

HEPIK może zapomniałeś, że:

Kim są administratorzy społeczni?

To użytkownicy Forum, którzy pomagają administracji Forum usuwać
                          spam oraz wątki niezgodne z Netykietą i Regulaminem Forum. Nie są
                          jedynymi osobami usuwającymi wątki i posty z danego forum ale
                          podobnie jak administracja nie czytają wszystkich wątków i
                          postów... Administratorzy społeczni opiekują się tylko wybranymi
                          forami, dlatego mogą robić to dużo uważniej niż administracja.

• pipi43 Re: ;-/ 18.06.09, 15:10
                          No, no, niezły debiut na forum.
                          Gratulacje!
                          Może zanim zacząłeś skrobać te pierdoły (że o słowach powszechnie
                          uznanych za obelżywe i wulgarne nie wspomnę), trzeba było się
                          zapoznać z netykietą.

Do dziś nawet nie wiedziałam jaką jestem szczęściarą...
                          To naprawdę szczęście, że nie miałam okazji natknąć się na kogoś
                          takiego jak ty w realu.
                          Mam nadzieję, że tak pozostanie.

A co do meritum, to pewnie wczoraj na godulskim zebraniu RSM
                          poinformowałeś Zarząd, kierownika ADM 1 i zgromadzonych o twoich
                          zastrzeżeniach co do Chebdy.
                          • pipi43 Re: lokatorrsm 18.06.09, 15:29
                            pipi43 napisała:

> No, no, niezły debiut na forum.
                            > Gratulacje!
                            > Może zanim zacząłeś skrobać te pierdoły (że o słowach powszechnie
                            > uznanych za obelżywe i wulgarne nie wspomnę), trzeba było się
                            > zapoznać z netykietą.
                            >
                            > Do dziś nawet nie wiedziałam jaką jestem szczęściarą...
                            > To naprawdę szczęście, że nie miałam okazji natknąć się na kogoś
                            > takiego jak ty w realu.

To do lokatorarsm oczywiście:))
                            > Mam nadzieję, że tak pozostanie.
                            >
                            > A co do meritum, to pewnie wczoraj na godulskim zebraniu RSM
                            > poinformowałeś Zarząd, kierownika ADM 1 i zgromadzonych o twoich
                            > zastrzeżeniach co do Chebdy.
                            • g-48 Re: lokatorrsm 18.06.09, 16:39
                              No widzisz babo juz gadasz sama z soba.
                              Wrocmy do tematu.Jezeli te ocieplania bedzie wykonywala dalej jedna
                              firma to zblizy sie rok 2011 i wtedy ci nie "ocieplani" zaplaca
                              wysokie rachunki za ogrzewanie.
                              Ruda Slaska to nie Sodoma i Gomora i tych 10 innych dobrych
                              wykonawcow tez by sie znalazlo.A koszty no coz rozwalic ta rozkwitla
                              biurokracje.
                            • lokatorrsm Re: lokatorrsm 18.06.09, 21:34
                              pipi43 napisała:

> > Może zanim zacząłeś skrobać te pierdoły (że o słowach powszechnie
                              > > uznanych za obelżywe i wulgarne nie wspomnę), trzeba było się
                              > > zapoznać z netykietą.
                              > >
                              > > Do dziś nawet nie wiedziałam jaką jestem szczęściarą...
                              > > To naprawdę szczęście, że nie miałam okazji natknąć się na kogoś
                              > > takiego jak ty w realu.
                              >

nie przesadzaj pipi - więcej prowokacji w moich wypowiedziach niż stanu
                              faktycznego, wybaczcie jeżeli Was uraziłem - a pewnie tak było, w poniedziałek
                              mam operację w pewnym szpitalu i mam nadzieję, że wyjdę cało, jeszcze raz
                              przepraszam za durne wypowiedzi, mimo wszystko serdecznie pozdrawiam, jak to
                              mówią jak trwoga to do Boga.
                                  • g-48 Re: lokatorrsm 18.06.09, 22:01
                                    Ty se tak niy mysl ze tak lekko jest przekroczyc ten Rubikon.Teraz
                                    jest taka medecyna ze pol trupa stawiaja na nogi.A co ty ty myslisz
                                    ze zodyn z nos niy widziol tych lamp na gipsdece i myslol"Czy
                                    jeszcze roz je lobejrzy.?"
                                    www.youtube.com/watch?v=U09faTa9bOA&feature=PlayList&p=2B1489D0618C3008&playnext=1&playnext
                                    _from=PL&index=7
                                      • lokatorrsm Re: lokatorrsm 18.06.09, 22:10
                                        pipi myślę, że już chyba nie będę miał okazji Cię opier..., jeszcze raz
                                        przepraszam, co złego to nie ja, trzymajcie się bo to chyba ostatni mój post
                                        • kkazek3 Re: lokatorrsm 19.06.09, 00:37
                                          lokatorrsm napisała:

> pipi myślę, że już chyba nie będę miał okazji Cię opier..., jeszcze raz
                                          > przepraszam, co złego to nie ja, trzymajcie się bo to chyba ostatni mój post

Mom taką nadzieję że to Twój otatni post , jednak sprawiedliwość istnieje na tym świecie , widać że pare dni tymu taki mądry był a teraz walisz w majty ze strachu .
                                          • g-48 Re: lokatorrsm 19.06.09, 17:21
                                            Mom taką nadzieję że to Twój otatni post , jednak sprawiedliwość
                                            istnieje na ty
                                            > m świecie , widać że pare dni tymu taki mądry był a teraz walisz w
                                            majty ze str
                                            > achu .
                                            Dobrze mu dociales czlowieku?Bydlaku!
                                            • prawdziwy.maniek Re: lokatorrsm 21.06.09, 01:25
                                              tak tak, niedowno lokatorrsm potrafił tylko obrażac wszytskich swojimi tekstami
                                              a teraz ja mu sie koło dupy poli to naroz na przeprosiny mu sie zebrało ,ja ,
                                              tak jak do "pipi" , tyż mom go w dupie , bo kożdy prawdziwy hanys tak sie nie
                                              zachowuje ze najpierw nabluzgo a potym "przebocz mi" , trza mieć HONOR - czyli
                                              jak sie komus roz powie "ty ciulu" to trza tego sie trzymać , a łon jescze
                                              komus wmawio że mo goroslkie imie a som zachowuje sie gorzyij nż gorol ze sosnowca.
                                              • g-48 Re: naturalizowany maniek! 21.06.09, 09:58
                                                Mom taką nadzieję że to Twój otatni post , jednak sprawiedliwość
                                                istnieje na ty
                                                > m świecie , widać że pare dni tymu taki mądry był a teraz walisz w
                                                majty ze str
                                                > achu .
                                                Dobrze mu dociales czlowieku?Bydlaku!
                                                bo kożdy prawdziwy hanys tak sie nie
                                                > zachowuje ze najpierw nabluzgo a potym "przebocz mi" , trza mieć
                                                HONOR - czyli
                                                > jak sie komus roz powie "ty ciulu" to trza tego sie trzymać , a
                                                łon jescze
                                                > komus wmawio że mo goroslkie imie a som zachowuje sie gorzyij nż
                                                gorol ze sosno
                                                > wca.
                                                Tu jak bys byl HAnysem to bys wiedziol jak by SLONZOK niy umiol
                                                wybaczyc to by wulcow na Slasku niy bylo.
                                      • g-48 Re: lokatorrsm 18.06.09, 22:13
                                        ,Wierza ci ,tylko glupek niy mo strachu przed operacjom.Czasami ta
                                        operacja nie jest tako straszno ino co potem powiedzom po operacji?!
                                        Co ci teraz pozostalo loczy zamknac i do przodu abo mosz inne
                                        wyjscie?
                              • marynik Re: lokatorrsm 22.06.09, 12:22
                                lokatorrsm napisał:

> nie przesadzaj pipi - więcej prowokacji w moich wypowiedziach niż
                                stanu, faktycznego, wybaczcie jeżeli Was uraziłem - a pewnie tak
                                było, w poniedziałek mam operację w pewnym szpitalu i mam nadzieję,
                                że wyjdę cało, jeszcze raz przepraszam za durne wypowiedzi, mimo
                                wszystko serdecznie pozdrawiam,
                                > jak to mówią jak trwoga to do Boga. >
                                Dziś jest poniedziałek - mimo wszystko trzymam kciuki i polecam
                                opiece Boga, mam nadzieję, że jak wrócisz ,a wrócisz, bo takich jak
                                Ty to tak szybko "czarci" nie chcą :), to poczytasz i zapamiętasz.
                                Sam napisałeś, że "jak trwoga to do Boga", a ja dodam, że:
                                "jak chcesz rozśmieszyć Pana Boga to przedstaw swoje plany"
                                i to się potwierdza, przecież chciałeś: ( i tu tylko wybiórczo
                                przypomnę):(cyt.)
              • lokatorrsm Re: ocieplanie budynków RSM 16.06.09, 20:56
                pipi43 napisała:

> U wos na grubie?
                > No to już wszystko wiadomo...

uwazaj co piszesz bo teraz wyraznie obrazasz nas gornikow a za to nalezy ci sie
                totalna zjeba - wypie...j od nas - od ludzi gorniczego stanu - kto nas nie
                szanuje zasluguje na kopa w morde!!!
    • anula-24 Re: ocieplanie budynków RSM 28.06.09, 19:50
      Witam , właśnie przez przypadek trafiłam na ten wątek o ocieplaniu bloków przez firmę "HEBDA" i muszę powiedzieć że można o nich mówić w samych superlatywach , właśnie kończą robić blok w rudzie 1 na ul.szyb andrzeja 5 w którym mieszkam i można sobie zobaczyć efekt końcowy . Przy okazji dziękuję w swoim imieniu zarządowi RSM za szybkie załatwienie sprawy ocieplenia no i wybrania konkretnej firmy , oby wszystkie Wasze decyzje były tak korzystne dla lokatorów , pozdrawiam .