Dodaj do ulubionych

1.02. 16 stopni

01.02.20, 13:24
Jak żyje to nie pamiętam żebym w lutym na spacerze w samej koszulce grzal sie na sloncu
Biedne zimowe opony
Ale dobrze że przynajmniej sąsiedzi goownojady przestali palić syfem i mniej śmierdzi.
Kolejna coraz cieplejsze zima.

--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
Obserwuj wątek
      • trypel Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 13:59
        W sumie mieszkam w najcieplejszym regionie kraju. I przestają mnie dziwić kolejne winnice i coraz lepsze wina
        Ja jeszcze tym autem po śniegu nie jechałem

--
        Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
        • galtomone Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 14:25
          U nas +13, na śniegu w tym roku też jeszcze nie byłem 😣

--
          Pozdrawiam,
          galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
          • dodekanezowiec Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 14:57
            "Kiedyś to były zimy" - powiedział jakis przyslowiowy dziadek Kazjuk który po wojnie przeprowadzil się z Wilna (średnia wieloletnia stycznia minus 6) do Szczecina (średnia wieloletnia stycznia minus 1). Co do ciepłych zim- w latach 90.bywały (1989,90 i większość lat 90.). Ale jakby w latach 2000.bywały mrozy (2003,04,06). Po 2 bardzo ciepłych zimach 07 i 08 zimy 09-13 były poniżej średniej (może 12 ciepla). Od 2014 duzo cieplych zim choć 2017 mógł być nawet lekko poniżej średniej.
      • qqbek Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 20:44
        samspade napisał:

> 11 stopni. O grzaniu się na słońcu można zapomnieć. A zimówki raz widziały śnie
        > g. Nawet całe 200 metrów jechały po brei śniegowej.

U mnie dziś 12 stopni.
        Ale po mokrym śniegu/brei pośniegowej jechałem dopiero co wczoraj, rano, całą drogę do pracy (a pojechałem "dołem" więc prawie 7, a nie 5 kilometrów - zresztą miałem "nosa" bo był taki wysyp kolizji, że znajomy, który jechał krótszą trasą pół godziny po mnie jechał prawie 45 minut [ja 12]).
        Słowem - mamy początek lutego, a pogodę jak w kwietniu.

--
        Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
    • wislok1 Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 17:05
      W Gornej Bawarii jest tyle samo

Jedyna roznica jest w tym, ze tu NIKT nie pali syfem nawet nie wolno weglem...
      I nic kompletnie nie smierdzi...

Pellet, gaz, ropa, drewno do kominka, itp., to wolno
    • 4slash Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 17:09
      Dzisiaj we Wrocławiu faktycznie słońce mocno grzało. Musiałem włączyć klimę (bez ogrzewania) w aucie żony.
      Martwi mnie to bo z pogoda coraz większe zaburzenia. Ptaki rano śpiewają, na spacerze z psem widziałem motyla - ćmę, a dzisiaj na elewacji grzały się much i biedronki.
    • schweppes1 Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 17:17
      Nareszcie przyszło to globalne ocieplenie, bo już się bałem, że to zwykła ściema lobbystów przemysłowych i będę do końca życia marznąć w tej pizgawicy.

Niech żyje globalne ocieplenie! Przydałoby się je jakoś przyspieszyć.
      • vogon.jeltz Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 11:52
        > Niech żyje globalne ocieplenie!

Piętnaście stopni u ciebie oznacza czterdzieści pięć w Afryce. Co zrobisz z tymi wszystkimi, którzy zaczną stamtąd spierdalać? Albo raczej - co oni zrobią z tobą, jak już tutaj dotrą?
        • misiaczek1281 Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 12:17
          vogon.jeltz napisał:

> > Niech żyje globalne ocieplenie!
          >
          > Piętnaście stopni u ciebie oznacza czterdzieści pięć w Afryce. Co zrobisz z tym
          > i wszystkimi, którzy zaczną stamtąd spierdalać? Albo raczej - co oni zrobią z t
          > obą, jak już tutaj dotrą?

do Polski oni nie chcą , Niemcy francyja to tak...to oni mają problem a nie ja....globalne ocieplenie bardziej dotknie ciepłe kraje....
          • dodekanezowiec Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 12:37
            Typowe myślenie futrzaka. Inni mają problem, nie ja. Inni mają problem ze smieciami pali czy że złomem jeździ. Ty też możesz tez mieć. Na przykład w tym że Niemcy i Francja mając takie problemy wypierpolom Bulandie z UE i będziesz znów "przedmurzem chrześcijaństwa" (czytaj zapupiem Europy).
            • misiaczek1281 Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 13:14
              dodekanezowiec napisał:

> Typowe myślenie futrzaka. Inni mają problem, nie ja. Inni mają problem ze smiec
              > iami pali czy że złomem jeździ. Ty też możesz tez mieć. Na przykład w tym że Ni
              > emcy i Francja mając takie problemy wypierpolom Bulandie z UE i będziesz znów "
              > przedmurzem chrześcijaństwa" (czytaj zapupiem Europy).

strułeś się że takie bzdury wygadujesz?
          • tbernard Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 12:59
            misiaczek1281 napisała:

> do Polski oni nie chcą , Niemcy francyja to tak...to oni mają problem a nie ja.
            > ...globalne ocieplenie bardziej dotknie ciepłe kraje....

Jeśli myślisz, że Niemcy już na wieki pozostaną poprawni politycznie, to jesteś naiwniakiem. Jak za mocno ekonomicznie ich to uderzy, to szybko pojawi się wódz z hasłem oczyszczania ojczyzny z podludzi i tłumy go poprą, a przemysł szybko przestawią na zbrojenia i nawet się nie obejrzymy, jak nam przymusowy przyśpieszony kurs niemieckiego urządzą. Przy okazji niepożądany genetycznie element przetransportują do 'polskich obozów'.
            A mocarstwa palcem nie kiwną tak długo, jak nie będzie wódz się rzucał na te mocarstwa. Zresztą przy takim biegu wydarzeń, to Niemcy dołączą do mocarstw atomowych, których jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności jak dotąd żadne inne mocarstwo nie zaatakowało, ani demokracji nie wprowadzano na siłę.
            Może nie całkiem wtedy połkną nas Niemcy, bo jest szansa, że częściowo obronią nas bracia Słowianie wschodni biorąc pod opiekę obszary na wschód od Wisły.
        • misiaczek1281 Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 18:57
          O naiwności ludzka ! Klimat się ociepla od 50-100 lat a globalne ocieplenie jest spowodowane przez szereg czynników głównie naturalnych jak zwiększona aktywność słoneczna i aktywność wulkaniczna (wulkan oddaje do atmosfery dużo ciepła i Co2). Aktywność człowieka to niewielki wpływ na ocieplenie klimatu....poczytajcie sobie zanim zaczniecie padać na kolana przed Gretą :

naukaoklimacie.pl/aktualnosci/klimatolog-prof-trepinska-nie-znamy-przyczyn-zmiany-klimatu-tak-mysle-134
          • misiaczek1281 Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 19:02
            i ta retoryka że to wina polskich kopalni - śmieszne i głupie zarazem !
            Prawda jest taka że Niemcy emitują więcej CO2 niż Polska, USA emitują więcej Co2 niż cała Unia a Chiny więcej niż USA ! ale Unia winą obarcza Polskę i polskie kopalnie….hipokryzja do kwadratu ! przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli :)
            • samspade Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 19:31
              misiaczek1281 napisała:

> ale Unia winą obarcza Polskę i polskie
              > kopalnie

Łżesz.

>przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli

Zabawne ze pisze to gnojek który chwalił się tym jak to wyjebał system i truł sąsiadów.
        • samspade Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 21:06
          misiaczek1281 napisała:

> u mnie 14*C. Zimówki mam tylko z przodu

A gdy inni jeżdżą na calorocznych to kpisz. A sam na letnich popierdalasz.

>szkoda przepłacać skoro zimy nie ma

Kutwa jesteś.
          • misiaczek1281 Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 12:12
            samspade napisał:

> misiaczek1281 napisała:
            >
            > > u mnie 14*C. Zimówki mam tylko z przodu
            >
            > A gdy inni jeżdżą na calorocznych to kpisz. A sam na letnich popierdalasz.

nie na całorocznych ale na zimówkach ale tylko z przodu :)
            >
            > >szkoda przepłacać skoro zimy nie ma
            >
            > Kutwa jesteś.

oszczędność to wielka cnota mości panie:)

• samspade Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 14:44
              misiaczek1281 napisała:

> samspade napisał:
              >
              > > misiaczek1281 napisała:
              > >
              > > > u mnie 14*C. Zimówki mam tylko z przodu
              > >
              > > A gdy inni jeżdżą na calorocznych to kpisz. A sam na letnich popierdalasz
              > .
              >
              > ]nie na całorocznych

Nie pisałem o calorocznych. Pisałem o letnich. Kpisz z osób używających opon calorocznych a sam na letnich w zimie popylasz.
              W twoim przypadku to nie oszczędność. Ale głupota połączona ze sknerstwem
              • bwv1080 Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 14:59
                samspade napisał:

> W twoim przypadku to nie oszczędność. Ale głupota połączona ze sknerstwem

Zimowe z przodu i letnie z tylu w warunkach zimowych to skrajna głupota i kretynizm oraz proszenie się o zupełnie nieprzewidywalne zachowanie pojazdu. Ale w przypadku tego osobnika można się tego było spodziewać.

Miejmy nadzieje, że jak mu na śliskim tyłek odleci, to sam owinie się o drzewo, a nie trafi innego niewinnego uczestnika ruchu.
                • misiaczek1281 Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 15:14
                  bwv1080 napisała:

> samspade napisał:
                  >
                  > > W twoim przypadku to nie oszczędność. Ale głupota połączona ze sknerstwem
                  >
                  > Zimowe z przodu i letnie z tylu w warunkach zimowych to skrajna głupota i krety
                  > nizm oraz proszenie się o zupełnie nieprzewidywalne zachowanie pojazdu. Ale w p
                  > rzypadku tego osobnika można się tego było spodziewać.
                  >
                  > Miejmy nadzieje, że jak mu na śliskim tyłek odleci, to sam owinie się o drzewo,
                  > a nie trafi innego niewinnego uczestnika ruchu.

w temp. 6-12*C jakie mamy obecnie to nawet na letnich można jechać bo jest sucho !
                  owiń wokół drzewa głębinę swej wyobraźni hehe :)
              • misiaczek1281 Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 15:06
                samspade napisał:
                >
                > Nie pisałem o calorocznych. Pisałem o letnich. Kpisz z osób używających opon ca
                > lorocznych a sam na letnich w zimie popylasz.
                > W twoim przypadku to nie oszczędność. Ale głupota połączona ze sknerstwem

popylam z przodu na zimowych a nie na letnich !!! letnie mam z tyłu a z przodu są hamulce i napęd.....poza tym jeźdżę tyle co kot napłakał w zimie....max 2 tysiące km przez całą zimę i tylko gdy jest ciepło i sucho ponad 6 stopni na plusie nie ma śniegu ani wody więc w temp 6-7 stopni na plus już można nawet na letnich !
                • samspade Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 15:09
                  misiaczek1281 napisała:

> letnie mam z tyłu a z przodu
                  > są hamulce i napęd

Ale gdy ktoś ma całoroczne to pierdolisz głupoty. Twój sposób użytkowania samochodu o ile jest prawdziwy jest skrajnie nie odpowiedzialny. Obyś nikomu postronnemu krzywdy nie zrobił.
                  • misiaczek1281 Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 15:17
                    samspade napisał:

> misiaczek1281 napisała:
                    >
                    >
                    > > letnie mam z tyłu a z przodu
                    > > są hamulce i napęd
                    >
                    > Ale gdy ktoś ma całoroczne to pierdolisz głupoty. Twój sposób użytkowania samoc
                    > hodu o ile jest prawdziwy jest skrajnie nie odpowiedzialny. Obyś nikomu postron
                    > nemu krzywdy nie zrobił.

twoje atakowanie ludzi na forum jest przesadzone !
                    mój sposób użytkowania jest bardzo odpowiedzialny bo mamy obecnie temp. 6-12*C i tu nawet letnia daje radę!
                    wielosezonowa w upał 40 stopni to dopiero nie odpowiedzialność !
                    • gzesiolek Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 15:24
                      100x wolę spotkać auto na całorocznych w upał, niż debila który przy zerze i jakichkolwiek opadach na tylną oś (sic!) zakłada letnie opony... Odpowiedzialność wyraża się chyba próbą wyeliminowania wadliwego osobnika poprzez zawinięcie na pobliskim drzewie...
                      • misiaczek1281 Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 16:29
                        gzesiolek napisał:

> 100x wolę spotkać auto na całorocznych w upał, niż debila który przy zerze i ja
                        > kichkolwiek opadach na tylną oś (sic!) zakłada letnie opony... Odpowiedzialność
                        > wyraża się chyba próbą wyeliminowania wadliwego osobnika poprzez zawinięcie na
                        > pobliskim drzewie...

jeżdżę przy +5 do 12*C przy suchej nawierzchni a nie przy zerze !
                        wadliwego osobnika szukaj u siebie we wsi , jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego więc wielosezonowe przy skrajnych warunkach są gorsze niż zimowe w zimie i letnie w lecie :)
                        hehe
                        • gzesiolek Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 21:17
                          Czyli jak rozumiem... rano jak było mniej niż 5'C Polo zostawiałeś w garażu?
                          Czyli mniej więcej przez połowę dni od początku listopada...
                          Czy może zmieniałeś opony na tej tylnej osi? Raz na letnie raz na zimowe?
                    • samspade Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 15:29
                      misiaczek1281 napisała:

> wielosezonowa w upał 40 stopni to dopiero nie odpowiedzialność !

40 stopni to trudne warunki dla wszystkich opon. Nie mniej jest to lepsze rozwiązanie nie letnia opona w zimie na tylnej osi.
                  • vogon.jeltz Re: 1.02. 16 stopni 03.02.20, 10:37
                    > Twój sposób użytkowania samochodu o ile jest prawdziwy jest skrajnie nie odpowiedzialny

Ten futrzasty idiota ma z przodu zimówki, a z tyłu letnie?! Czy jest w ogóle coś, co on potrafi zrobić mądrze, zgodnie z wiedzą i zdrowym rozsądkiem? Mam nadzieję, że w tej konfiguracji w trudnych warunkach pogodowych straci panowanie nad samochodem, jebnie w coś i się zabije. Pomodlę się o to do Szatana.
                    • samspade Re: 1.02. 16 stopni 03.02.20, 10:39
                      vogon.jeltz napisał:

> ! Czy jest w ogóle coś, co on potrafi zrobić mądrze, zgodnie z wiedzą i zdrowym rozsądkiem?

Biorąc pod uwagę że to troll i sam się do tego przyznaje to trudno zawyrokować jakie ogumienie ma założone.
                      • misiaczek1281 Re: 1.02. 16 stopni 03.02.20, 14:34
                        samspade napisał:

> vogon.jeltz napisał:
                        >
                        >
                        > > ! Czy jest w ogóle coś, co on potrafi zrobić mądrze, zgodnie z wiedzą i z
                        > drowym rozsądkiem?
                        >
                        > Biorąc pod uwagę że to troll i sam się do tego przyznaje to trudno zawyrokować
                        > jakie ogumienie ma założone.

sam jesteś troll ! właśnie się do tego przyznałeś :)
                    • misiaczek1281 Re: 1.02. 16 stopni 03.02.20, 14:33
                      vogon.jeltz napisał:

> > Twój sposób użytkowania samochodu o ile jest prawdziwy jest skrajnie nie
                      > odpowiedzialny
                      >
                      > Ten futrzasty idiota ma z przodu zimówki, a z tyłu letnie?! Czy jest w ogóle co
                      > ś, co on potrafi zrobić mądrze, zgodnie z wiedzą i zdrowym rozsądkiem? Mam nadz
                      > ieję, że w tej konfiguracji w trudnych warunkach pogodowych straci panowanie na
                      > d samochodem, jebnie w coś i się zabije. Pomodlę się o to do Szatana.

pomódl się o rozum bo gadasz takie bzdury że głowa mała....jakoś nadal żyję i to dowód na to że to co robię ma sens i gdy temp. jest 5*C i więcej jeźdżę a gdy poniżej chodzę pieszo i autobusem....zanim zaczniesz wyzywać od idiotów puknij się w główkę ale tak fes młotkiem hehe :)
      • trypel Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 20:07
        Tylko ze u nas jest zima. Fajnie jak jest mróz. trzaskający mróz i ostre suche powietrze. Przynajmniej pare dni.
        Ale chyba w najbliższych latach nic z tego

--
        • dodekanezowiec Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 20:12
          Klimat nie jest ani prawicowy ani lewicowy ani w ogóle polityczny. Jak wspominałem trochę wcześniej- po kliku ciepłych zimach nierzadko przychodzi kilka chlodniejszych od normy. Na pewno jednak ostatnie lata obfitują w anomalia. 4 anomalia na 5 to jednak zjawiska związane z tym że jest dużo cieplej od średniej a 1 na 5 że dużo chłodniej.
          • wislok1 Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 21:07
            Za glupi jestem,zeby tworzyc tu swoje teorie... ( albo za madry, bo nie sztuka filozofowac, jak sie zadnej wiedzy nie ma )

Rok temu naje.alo tyle sniegu w Alpach, ze najstarsi alpejscy gorale mi mowili, ze tyle bylo 50 lat wczesniej...

No, ale faktem jest, ze klimat sie ociepla

I to strasznie
        • qqbek Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 20:47
          Trzaskający mróz to chyba ostatnio był w grudniu 2010, pamiętam, że jak rano w swoje urodziny (21 grudnia) siostrę odbierałem z dworca, to -25 było...

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • dodekanezowiec Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 21:02
            Tak, grudzień 2010 był mroźny. Z tym ze zacznijmy w ogóle od tego że tylko na wschodzie Polski jest to miesiąc zimowy bo srednia wieloletnia juz ponizej 0 stopni. Na zachodzie plus 1 nawet. Zima 2012/13 była poniżej średniej. Ogólnie zimy od stycznia 2009 do marca 2013 byly raczej ponizej średniej.
            • qqbek Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 21:14
              Ten grudzień pamiętam, bo siostra jechała autobusem z Wrocławia, który do Lublina dojeżdżał o 4:00 rano. Nie chciało mi się iść do garażu po Astrę (a mieszkałem jeszcze w bloku), więc zlazłem z kluczykami od E36 na dół, przekręciłem i zapalił od pierwszego "strzału".

Zdziwiło mnie to dopiero potem, jak komputer pokazał temperaturę na zewnątrz (przy gruncie było -30,5).

--
              • gzesiolek Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 12:38
                Ale jeszcze chyba 3 lub 4 lata temu było 2 tygodnie mega mrozów w styczniu. Pamiętam, że byliśmy w Ustroniu. W nocy było blisko -30'C w rekordową noc i rano prawie wszystkie TDI pod hotelem odmówiły posłuszeństwa... Na stoku było nawet -18'C ale bez wiatru i bylo całkiem do wytrzymania...
                • dodekanezowiec Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 12:51
                  Tak, styczeń 2017 był poniżej normy. Średnia miesiąca wg portalu tutiempo wyniosla dla Wrocławia minus 3. Podczas gdy srednia wieloletnia to chyba minus 0,5. Na wschodzie to nawet minus 5 czy minus 6. Czyli np.w dzień średnio minus 2 w nocy średnio minus 10 na cały styczeń.
                  • waga170 Re: 1.02. 16 stopni 03.02.20, 00:27
                    engine8 napisał(a):

> Ciagle wracanie to tego jak to kiedys kiedy bylismy mlodzi bylo dobrze - to oz
                    > naka starosci?

Bo bylo dobrze. Zadna zylka nie byla zwezona, mloda krew doplywala wszedzie gdzie byla potrzebna...
                    • engine8 Re: 1.02. 16 stopni 03.02.20, 00:32
                      No tal tylko pamietam jak moja Babcia mowila ze jak byla mloda to wszytko bylo lepsze a potem sie tylk spierd.... i rodzice podobnie... a teraz my? Nawet pogoda juz nie taka
          • wislok1 Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 21:11
            No wlasnie

Rok temu w Alpach naje.alo sniegu na kilka metrow, ale jednoczesnie temperatury byly -1 stopni
            Zaden mroz
            Ten snieg byl mokry i to byl problem, bo od razu powstalo zagrozenie lawinowe, wiele miejscowosci w
            gorach bylo odocietych z tego powodu
          • only_the_godfather Re: 1.02. 16 stopni 03.02.20, 09:50
            qqbek napisał:

> Trzaskający mróz to chyba ostatnio był w grudniu 2010, pamiętam, że jak rano w
            > swoje urodziny (21 grudnia) siostrę odbierałem z dworca, to -25 było...
            >
            Może nie cała zima, ale jeszcze 2015/2016 jak przyłapało pod koniec grudnia to połowy lutego były temperatury ujemne w tym nawet takie po -20. Pamiętam jeszcze nawet dwa lata temu zimę gdzie w ciągu dnia było po -10 a w nocy po -20 ale to już były zimy gdzie takie temperatury występowały po tydzień, góra dwa.
            • vogon.jeltz Re: 1.02. 16 stopni 03.02.20, 10:31
              > Pamiętam jeszcze nawet dwa lata temu zimę gdzie w ciągu dnia było po -10
              > a w nocy po -20 ale to już były zimy gdzie takie temperatury występowały
              > po tydzień, góra dwa.

Takie zimy, że zdarzało się -15 i śnieg taki, że się nie dało z osiedla wyjechać (tzn. Włosi na letnich oponkach nie dawali rady) to ja i tu we Włoszech miałem. Tylko że to anomalia, tak jak obecnie -10 w Polsce.
    • frequenter.light Re: 1.02. 16 stopni 01.02.20, 22:21
      pamiętam jak na studiach grałem w nogę w lutym na dworze. a było to już ładnych parę lat temu. także ten.
      a i mam aktualnie atak alergii który zwykle mam na wiosnę. ciekawe czy to od kwitnących roślin.
      • gzesiolek Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 21:22
        Ja pamiętam bardzo ciepły przełom lutego-marca, też na studiach... 1998 lub 1999...
        To były jeszcze czasy gdy można było pić piwko jak na studenta przystało na ławeczce na Rynku w Krakowie (poza Juwenaliami)...
        I mam nawet zdjęcia z krótkimi rękawkami z drugiego marca... Ale takiej zimy, żeby od listopada do lutego był już trzeci moment z temperaturami powyżej +11'C to chyba nie pamiętam... Zwłaszcza, że nie było żadnego z -11'C
              • dodekanezowiec Re: 1.02. 16 stopni 02.02.20, 23:04
                A w Magdalence jak pokazał to kiedyś TVPiS Geremek dyskutowal, negocjowal w imieniu Solidarności a Kaczory siedziały cicho jak mysz pod miotłą. Mogli negocjować sprawę sądownictwa bądź w ogóle być bardziej radykalni od Geremka, człowieka ugodowego który zresztą wyciągał za uszy - w 92 ZChN a w 97 AWS. Ale i tak zawsze z tych środowisk dostawał najwięcej w tyłek. Najlepiej powtarzać jakieś zasłyszane utarte schematy nie pamiętając że PiS to spadkobierca PC i ZCHN.
                • nazimno Re: 1.02. 16 stopni 03.02.20, 10:07
                  W pelni zdalnie sterowalnymi spadkobiorcami cuchnacej komuny byly WSZYSTKIE grupy
                  tzw. "wplywow". I do dzisiaj sa czesciowo, niestety, co podkreslaja analitycy sytuacji
                  w krajach bylego "bloku". Smrod na ten temat pojawia sie od czasu do czasu
                  w roznych kontekstach.

Tak jest dlatego, ze sowieci wyszli z Polski dopiero w 1993/1994.
                  Swoje dlugie lapy zostawili w kilku pokoleniach generacji "politykow".

Identycznie bylo w innych krajach bylych demoludow na rozna skale.
                  Mozna sobie o tym poczytac, niestety glownie w obcych jezykach.

Tzw. "obalenie komuny" z tej perspektywy odbylo sie pod pelna kontrola.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka