Dodaj do ulubionych

Zgodne i zatwierdzone

26.04.21, 11:52
tak twierdzi organizator ruchu i policja, a ludzie ciągle tam się mylą: zastosowane oznakowanie pionowe i poziome jest czytelne, a organizacja ruchu jest prawidłowa, zgodna z obowiązującymi przepisami".

motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-takie-oznakowania-prowokuja-do-lamania-przepisow,nId,5187955#iwa_source=worthsee
Obserwuj wątek
    • galtomone Re: Zgodne i zatwierdzone 26.04.21, 12:09
      Toż to norma na takich skrzyżowaniach, że info o skręcie jest za wcześnie...

Ja tu, z lewego pasa, który pokazuje skręt w lewo przed skrzyżowaniem, często jadę na wprost... Jak na środkowym długa kolejka a lewy pusty. Jak lewy tez ma auta, to sie nie opłaca, bo faktycznie zwalniają/staja do skrętu i nic sie nie zyskuje.

Takie mamy "mondre" oznakowania skrzyżowań.
    • klemens1 Re: Zgodne i zatwierdzone 26.04.21, 18:25
      Ja na pismo o niebezpiecznej organizacji ruchu otrzymałem odpowiedź iż "oznakowanie jest zgodne z zatwierdzoną organizacją ruchu".
      Komusza mentalność wciąż żywa.
      W końcu napisałem do kogoś bardziej rozgarniętego i faktycznie zmienili.
      • galtomone Re: Zgodne i zatwierdzone 27.04.21, 07:29
        Tu masz jeszcze fajniej!

Bywa, że na prawym pasie robi się spora kolejka, bo mają na końcu A-7.
        W takiej sytuacja, zawsze jadę lewym pasem, do skrętu w lewo i skręcam zgodnie z przepisami w prawo... zamiast stać.
          • galtomone Re: Zgodne i zatwierdzone 27.04.21, 09:26
            Zastosuję metodę dydaktyczną tzw. pytań pomocniczych. To pozwoli Ci lepiej przyswoić wiedzę.

Ile tam jest pasów?
            O jeździe w jakim kierunku te pasy informują?
            Czy i dlaczego z lewego można jednak pojechać w prawo, tak jak z prawego pasa?
            Czy - jeśli jest "korek", co zdarza się w godzinach tzw. "szczytu" - lepiej jest stać na prawym kilka minut i czekać aż przyjdzie nasza kolej by jechać w prawo czy może (tak wynika z moich doświadczeń na tym "skrzyżowaniu") lepiej nie stać, jechać do końca lewym, ale zamiast jechać w lewo jednak pojechać w prawo omijając kolejkę?

Dla ułatwienia dodam, że na zdjęciach akurat kolejki brak (zwracam uwagę na zwrot pomocniczy - "godziny szczytu").

A mówimy chyba o tym jak oznakowane są nasze drogi? Ale może sie mylę i temat jest o czymś innym?
            • klemens1 Re: Zgodne i zatwierdzone 27.04.21, 09:44
              Czyli wjeżdżając na główną skręcasz ostro w prawo, mijając wysepkę z lewej strony?
              Obawiam się, że to nie jest zgodne. Pas jest oznaczony do skrętu w lewo i ten skręt dotyczy skrzyżowania z główną, a nie stwierdzenia oczywistego faktu, że pasy są rozdzielone wysepką.
                • galtomone Re: Zgodne i zatwierdzone 27.04.21, 10:37
                  klemens1 napisał:

> Ale przecież główna właśnie idzie w prawo - to nie wiem, o co tam chodzi.

Witam w klubie.

A jak objade wysepke dookoła, to juz moge w prawo tak jak chcialem na poczatku i jak jada inne auta od lewej? ;-)

Wg mnie jak wjadę na to "niby rondo" to mam takie samo prawo zjechać zjazdem po prawej jak auto, które jedzie od lewej (koniecznośc zrobienia "kółka", by nabyć to prawo wydaje się niepotrzebna).

Aaaa, sorry.My bad.
                  Nie sprawdziłem, a w Google nadal są zdjęcia z przd 2-3 lat.

Tam teraz nie ma takiego skrzyżowania, tylko jest rondo.

Tu niestety też marnie widać: wego.here.com/?map=50.27096,19.02144,18,satellite

mapa.targeo.pl/19.0211816,50.2710575,17
                  Ale masz idee.

W kazdym razie pas w lewo, prowadzi na rondo, z ktorego (tak jak inni) mozna zjechac w prawo.
                      • klemens1 Re: Zgodne i zatwierdzone 28.04.21, 07:53
                        Znam ten filmik - najbardziej zapamiętałem posturę "gangusów" wysiadających z bmw.
                        Istniało niebezpieczeństwo, że kamerkowicz pobrudzi tapicerkę - ale nie ze strachu, lecz ze śmiechu.
                          • galtomone Re: Zgodne i zatwierdzone 28.04.21, 08:04
                            Tak, to jest to.
                            Wiec teraz tam jest rondo: katowice.naszemiasto.pl/niebezpieczne-skrzyzowanie-w-koszutce-juz-po-przebudowie/ar/c4-4791358

Co oznacza, że pasem do jazdy w lewo jadę w prawo (przez rondo).
                            • waga170 Re: Zgodne i zatwierdzone 28.04.21, 21:35
                              galtomone napisał:

> Co oznacza, że pasem do jazdy w lewo jadę w prawo (przez rondo).

Nie, tam nie ma pasa do jazdy w lewo. Jest pas do jazdy po rondzie w prawo, na wprost, w lewo albo do zawrocenia na rondzie. Oprocz tego jest bonus, skrot do jazdy w prawo bez wjezdzania na rondo. Moim zdaniem przebudowali to i oznakowali na piatke z plusem. No moze wieksza srednica by sie przydala.
                            • waga170 Re: Zgodne i zatwierdzone 28.04.21, 22:58
                              Tu masz podobna sytuacje. Mozesz pojechac po rondzie albo po skrocie, nawet na wprost po skrocie!

www.google.com/maps/place/Nowy+Dw%C3%B3r+Mazowiecki,+Poland/@52.4324658,20.696608,142m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x471ea55972f4787f:0x68a7f3854e32f4a9!8m2!3d52.4465078!4d20.6925219
            • waga170 Re: Zgodne i zatwierdzone 27.04.21, 14:39
              www.google.pl/maps/@50.2711077,19.0210973,3a,75y,146.78h,69.6t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAhwhMjokRZWRM2n6QXWEyw!2e0!7i13312!8i6656

Z twojego opisu wynikaloby ze masz dzieki swojemu mykowi pierwszenstwo nad tymi samochodami, podczas gdy jest odwrotnie. Na zwrocenie uwagi ze cos wacpan pierdolisz zaczynasz rzucac pytaniami pomocniczymi jak do ucznia z oslej lawki. No to jak tu sie nie wkurwic i nie obrazic?
    • bimota Re: Zgodne i zatwierdzone 28.04.21, 11:16
      To ja mam jeszcze ciekawszy:
      goo.gl/maps/Fq4RXZkPfd1XGvkv7

Widac jeszcze stara organizacje z ierwszenstwem lamanym. Tak bylo dziesiatki lat, mieszkam blisko i nie slyszalem, by powodowalo to jakies problemy. Moze poza takimi, ze Waga tam mrugala prawym jadac prosto, ale dalo sie to przezyc. Bo wg mnie droga tak slabo odbija w prawo, ze nalezy uznac, ze jest to jazda prosto, wiec dalej bede obu pojec uzywal zamiennie, również nazewnictwo ulic by to potwierdzalo.
      No i niedawno zaczeli kombinowac... Najpierw wybrukowali na skrzyzowaniu przy prawej krawedzi takie polkole, wiec albo przejezdzalo sie przez bruk, albo to omijalo, czyli najpierw w lewo (co dezorientowalo innych), a potem w prawo. Zamysl majstrow byl chyba taki, ze wg nich to powodowalo, ze jada prosto faktycznie stawala sie jazda w prawo. Wg mnie nic to nie zmienilo (poza dezorientacja), wybrukowanie kawalka jedni nie moze powodowac zmianay przebiegu drog. Dodatkowo z przeciwnej strony pierwszenstwo lamane zastapiono znakiem stop, co by potwierdzalo moje przypuszczenie, ale z widocznej strony nadal bylo lamane.
      No i w krotkim czasie znow zmieniono, ale nie... nie przywrocono stanu poprzedniego, sprawdzonego... tradycyjnie ponastawiali progow przed skrzyzowaniem i zrobili je równorzednym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka