Dodaj do ulubionych

Paliwo drożeje

28.09.21, 19:56
w szybkim tempie.
Obserwuj wątek
      • toommynaley Re: Paliwo drożeje 30.09.21, 10:01
        To ,że wina PiSu to wiadomo .Ale jak się chciało do Unii to są minimalne kwoty vat i akcyzy, do tego limity CO2 biurokracja , kary dla Brukseli a to kosztuje. Na Białorusi Benzyna i ON 3,30 PLN/litr a lpg 1.74 czyli troszkę ponad 50 % tutejszej ceny Do tego warto przypomnieć o tanim prądzie i nowiutkiej elektrowni atomowej w Ostrowcu...Suma sumarum pośmiać się z Białorusi jest fajnie a jak już się naśmiejemy to kupimy od nich grzecznie prąd....
        • kanna13 Re: Paliwo drożeje 30.09.21, 12:26
          Wg danych Światowej Organizacji Pracy z marca 2021 średnia płaca brutto na Białorusi wynosiła w przeliczeniu 347 USD a w Polsce dla tej samej publikacji podali, że wynosiła 1410 USD.
          Więc teraz wystarczy chyba policzyć ile litrów benzyny kupi Białorusin a ile Polak.
          Więc przynajmnie w stosunku do zarobków to u nas jest chyba taniej.
          Ale przecież każdy może się na Białoruś pod opioekę jakże ciepłego Łukaszenki przenieść jak mu Polska i UE nie odpowiada.
          • toommynaley Re: Paliwo drożeje 30.09.21, 13:28
            Wiadomo, Białoruś to straszna bieda, ludzie nie mają co jeść reżim okrutny życie ciężkie nie to co u nas..A'propos publikacji czy wiesz, ze inflacja w Polsce 2021 to tylko 5,4 procent?
            • gzesiolek Re: Paliwo drożeje 30.09.21, 15:02
              Bez przesady z tą biedą, no ale obok Ukraińców to Białorusuni stanowią największą imigracje zarobkową do Polski... I jednak sami Białorusini zazdroszczą nam nieco warunków pracy i życia...
              • toommynaley Re: Paliwo drożeje 04.10.21, 01:46
                My za to nawet za 10 lat nie wybudujemy elektrowni atomowej ale może chociaż w Warszawie powstanie 3 linia metra wtedy dogonimy ich cywilizacyjnie. Chociaż patrząc na tempo budowy i oddawania do użytku tunelu pod ursynowem śmiem wątpic w te projekty.Jest jeszcze inna mozliwość zaanektować Bialoruś wtedy będziemy mieli od razu elektrownię i 5 linii metra ...............................
                • gzesiolek Re: Paliwo drożeje 04.10.21, 08:28
                  Ta... Cywilizacyjnie... I poziom cywilizacji będziesz liczył elektrownią jądrową i liniami metra. A wskaźniki dostępu do technologii, wiedzy, informacji wśród ogółu ludności leżą i kwiczą, ale cywilizacyjnie może ich dogonimy... Ech jakbym czytał zapiski oficera Armii Czerwonej...

Właśnie przez brak zamordyzmu nie wybudujemy, bo jak nie ochrona górnictwa to brak zgody ludności na lokalizache
                  • toommynaley Re: Paliwo drożeje 04.10.21, 15:07
                    >>Ech jakbym czytał zapiski oficera Armii Czerwonej...

Kupiłeś już zapas świec na długie zimowe wieczory czy będziesz tłumaczył , że światło szkodzi na oczy? Brak zamordyzmu na czele z mandatami za wejście do lasu i zamykaniem szpitali przed normalnymi pacjentami to niestety PL a nie Białoruś. Spróbuj się ocknąć..
                    • gzesiolek Re: Paliwo drożeje 04.10.21, 16:58
                      Naprawdę uważasz, że u nas jest większy zamordyzm?
                      Moja rada, szybciutko emigruj. Złożymy Ci się na bilet...
                      Musisz jakoś odwrócić trend bo jakoś tak więcej Białorusinów zwiewa do nas niż Polaków do nich... Jacyś głupi...I jeszcze chcą tutaj mieszkać i mówią, że nam zazdroszczą... Noż bardziej niż głupi...

P.s.
                      Nikt nie mówi, że u nas jest super, ale u nich jakoś tak jeszcze gorzej...
                      • toommynaley Re: Paliwo drożeje 05.10.21, 08:32
                        Hasło gorzej jest bez sensu. Nie ma krajów idealnych pod każdym względem. Obiektywnie chyba przyznasz ,że lepiej mieć własną elektrownię niż jej nie mieć. W Polsce polityka energetyczna , blokowanie Turowa i ogólnie węgla to robota Niemców. Litwinom kazali zamknąć wszak Ignalinę która miała tylko 50 % zużycia i nie produkowała w ogóle CO2 więc widać że energia jest tylko pewnego rodzaju smyczą do trzymania na niej krajów takich jak Polska czy Litwa. W kwestii zamordyzmu faktycznie na Białorusi większy ale idziemy w tą stronę, że proporcje mogą się jeszcze odwrócić. No i co do emigracji byłem 30 lat temu na Białorusi , ludzie bardzo przyjaźni super sporo Polaków pod względem takim społecznym super. Serio
                        • gzesiolek Re: Paliwo drożeje 05.10.21, 08:48
                          Ależ oczywiście.
                          Lepiej mieć elektrownie niż jej nie mieć, ale ona ew. może pomóc rozwój cywilizacyjny a nie go determinować.
                          No i ja nie piszę o ludziach, bo większość Rosjan których znam to przeserdeczni ludzie... Nie zmienia to faktu, że wg ich wiedzy historycznej nie mogą się nadziwić, że Polacy nigdy nie chcieli być pod kierownictwem władców Rosji... Ot wg nich to naturalne, że Słowianie powinni trzymać się razem... Ale jakoś to razem znaczy pod ich przewodnictwem...
                          Mimo różnych wad UE i NATO jakoś wolę aktualną sytuację niż tą pod wpływami wschodu...
                          • toommynaley Re: Paliwo drożeje 05.10.21, 10:27
                            No i znowu patrząc na ostatnie nowiny z Afganistanu warto się zastanowić czy lepiej jest posiadać takich sojuszników jak USA czy lepiej nie posiadać ich wcale. Z kolei brak solidarności wewnątrz samej UE choćby w przypadku rury z Rosji czy zakupu szczepionek też pokazuje jej faktyczną wartość jako wspólnoty. Powiem delikatnie ,że zarówno w przypadku NATO jak i UE ...nie ma się czym podniecać
                            • gzesiolek Re: Paliwo drożeje 05.10.21, 11:08
                              Lepiej jak się nasi sojusznicy do Afganistanu z armią nie pchają...
                              Bo historia uczy, że kiepsko się na tym wychodzi...

Poza tym kto tu się podnieca. Stwierdziłem, że mimo wszystkich wad wolę być w UE i NATO niż w strefie wpływów Putlerka.

A to, że każdy dba o swoje i, że trzeba umieć w dyplomację a nie obrażać się na wszystkich to inna inszość...
                              • toommynaley Re: Paliwo drożeje 05.10.21, 12:59
                                Nie ujmując nic Putinowi nasi sojusznicy mają większe zakusy i apetyt na podbijanie innych krajów. W momencie resetu przekażą nas w łapy Putinka bez mrugnięcia okiem a podobno historia lubi się powtarzać; remedium na ten fakt ( powtarzanie się historii) to wycofanie historii ze szkół:)
                            • marekggg Re: Paliwo drożeje 06.10.21, 21:29
                              no to sie podniecaj zwiakiem... z kim tak naprawde? polska od morza do morza? bylosetki lat temu. dzisiaj polska jest duzym krajem, z mnostwem przemyslu i duza czescia chlopow z gola dupa.
    • bolo2002 Re: Paliwo drożeje 29.09.21, 07:52
      Cena ropy brent na giełdach swiatowych tylko 74 $ czyli niewiele drozej od najtanszej/ 60 $/ - a na polskich stacjach
      kosmiczne ceny. Dlaczego w Polsce ceny rosna tak szybko? To proste. W 2020 r- przy znacznie mniejszym popycie na paliwo/pandemia/- Orlen niejakiego Obsrajtka wykazał ponad 2 mld zysku! A powinien wykazac stratę!. Otóz PIS-dzielce maja głeboko w dupie sytuację na giełdach i doją nas ile mogą, ostatecznie dworek Obsrajtka musi sie remontowac nie za jego pieniadze tylko za pieniadze obywateli. Więc akcyzy, podatki i marze w cenie 1 l paliwa dochodzą do 65 % !!! Reszta ro cena zakupu. 1 l paliwa. Finansowac emeryta Kubicę- który juz nic w F1 nie zrobi - trzeba-kasa jest potrzebna na reklamowanie Orlenu. I najwazniejsze- kasa jest potrzebna na wynagrodzenia/ nie kontrolowane!/ w spółkach skarbu państwa sasina, Ziobry i Morawieckiego- gdzie tysiace pociotków zarabia miliony- w tym samym czasie polski emeryt dostanie 60 zł podwyzki emerytury w 2022 r! Co należy zrobić w takiej sytuaacji- kupowac o połowę mniej paliwa na stacjach i znacznie mniej jezdzić! W przeciwnym razie durny obywatel i durny elektoraz umacnia tę bandę złodziei i oszustów!!!!! Ja juz to zrobiłem.! I pamietajcie- na Orlenie nie tankujcie!
      • dodekanezowiec Re: Paliwo drożeje 29.09.21, 08:09
        A inni mają taniej? Po drugie, piszesz o podatkach. Akcyza - jest wymóg minimalnej w UE. Polska chyba nie ma dużej na tle innych krajów. VAT 23 procent - wprowadzono 10 lat temu i każdej opcji rządzącej niestety pasuje. Cena paliwa a polityka? Za poprzednich rządów było i 2,99 w Sylwestra 2008/2009, i 5,99 za 98ke w długi weekend majowy w 2012. Wiec dobrzy czy źli? Ale masz rację ogólnie z nepotyzmem i stwa.
      • loyezoo Re: Paliwo drożeje 29.09.21, 08:12
        ............na Orlenie nie tankujcie! Co to za różnica, skoro większość stacji (czy to Shell czy BP) ma paliwa Orlenu. Względnie (Cirkle K) z Lotosu, który już w zasadzie jest Orlenem.
          • vogon.jeltz Re: Paliwo drożeje 29.09.21, 10:51
            > W Unii taniej tylko w Bułgarii i Rumunii...

Czy ja wiem... Widzę w necie, że średnia cena ON w Polsce wynosi obecnie ok. 5,50 PLN czyli 1,20 EUR. Ostatnio tankowałem dokładnie za tyle na stacji w Barcelonie. Czyli Polska ma już poziom cen Hiszpanii.
            • dodekanezowiec Re: Paliwo drożeje 29.09.21, 14:57
              vogon.jeltz napisał:

> > W Unii taniej tylko w Bułgarii i Rumunii...
              >
              > Czy ja wiem... Widzę w necie, że średnia cena ON w Polsce wynosi obecnie ok. 5,
              > 50 PLN czyli 1,20 EUR. Ostatnio tankowałem dokładnie za tyle na stacji w Barcel
              > onie. Czyli Polska ma już poziom cen Hiszpanii.
              Patrzyłem na ceny benzyny. 1.20 euro to 5,60 juz tak raczej
        • bolo2002 Re: Paliwo drożeje 30.09.21, 08:12
          Nie rozumiesz człowieku -co piszesz. No własnie- tankujesz paliwo Orlenu -tylko znacznie taniej niz na orlenie. czyli masz to samo dobre paliwo! I zostało Ci troche grosza!
          • gzesiolek Re: Paliwo drożeje 30.09.21, 09:33
            Hmmm... znacznie taniej?
            Przecież algorytmy ustalania cen opierają się na kilku czynnikach w tym cenach na stacjach okolicznych... A podstawą jest właśnie cena hurtowa która jest mniej więcej wspólna.
            Czytaj jedyne co osiągniesz to przekazanie części marży ze sprzedaży detalicznej do kieszeni innego koncernu niż Orlen... A, że ta marża na stacji jest minimalna, bo główny zysk stacja generuje ze sprzedaży towarzyszącej, to tak naprawdę będzie to sztuka dla sztuki i ew. poprawy samopoczucia...
          • loyezoo Re: Paliwo drożeje 30.09.21, 14:07
            Ty nie rozumiesz i nie rozumiesz chyba, że duża część stacji Orlen to franczyza, więc prowadzi ją jakiś Pan Zenek, pod logiem i tyle.Tankuje na jednym z Orlenów, gdzie paliwo ma jedne z najniższych cen w mieście.
          • only_the_godfather Re: Paliwo drożeje 04.10.21, 10:11
            Znacznie taniej to masz tylko na jakiś noname stacjach. Ale wszystkie sieci mają podobne ceny co najwyżej różna na litrze od 1 grosza do 2-3 max. Koło siebie mam CircleK, Lotos, Orlen i Moya. ceny na Orlenie i CirckeK i Lotosie jest taka sama, najdroższa jest Moya na której jest drożej o 3 grosze.
      • hukers Re: Paliwo drożeje 29.09.21, 11:44
        bolo2002 napisał:

> Cena ropy brent na giełdach swiatowych tylko 74 $ czyli niewiele drozej od najt
        > anszej/ 60 $/ - a na polskich stacjach
        > kosmiczne ceny. Dlaczego w Polsce ceny rosna tak szybko? To proste.

stooq.pl/q/?s=cl.f&c=1y&t=l&a=ln&b=0
      • engine8 Re: Paliwo drożeje 04.10.21, 05:45
        U nas to moge isc z grabiami albo siatka na ryby i sobie nazbierac . Pekla rura i troszke wycieklo.

www.cbs8.com/article/news/local/massive-oil-spill-kills-wildlife-closes-beaches-in-huntington-beach-orange-county-southern-california/509-f6aaf9b2-694d-429b-b729-b2f65ebff53b
      • dodekanezowiec Re: Paliwo drożeje 04.10.21, 07:19
        No i sorki wielkie ale Polska ma niska akcyzę. Choc wysoki VAT. Z tym ze od akcyzy jest jeszcze VAT. Czyli cena beż podatków to np. 3,50, akcyza 1,50. Podstawa opodatkowania dla VAT to nie 3,50 a 5 zł. Czyli brutto 6,15.
    • bolo2002 Re: Paliwo drożeje 04.10.21, 08:32
      Widać rękę Putina! Teraz on da po dupie tej obrzydliwej Europie. Kryzys energetyczny sie zbliza wielkimi krokami.
      Paliwa drozeją, gas / z Rosji/ zakrecony, elktrownie w Niemczech zamykane - bo brak węgla, w Chinach zamykane fabryki i wyłaczane oswietlenie. To niebawem dotknie cały swiat a nas dośc mocno. Bo biedak zawsze najmocniej w dupę dostaje! No i pojawi sie w Polsce stagflacja
    • bolo2002 Re: Paliwo drożeje 05.10.21, 08:51
      Kiedy przed kilku laty budowałem dom- zainstalowałem ogrzewanie / co/elktryczne- na prąd. Chciałem byc trendy i eko. Wytrzymałem ca 15 lat. dzis zbankrutowałbym w 3 - m-ce- tak podrozał prąd. Kiedy kilkanascie lat temu kierowcy rzucili sie na instalacje gazowe w swoich wózkach- zapanowała euforia i zachwyt. dzis jazda na gazie przestaje sie opłacać , ze o nieopłacalnosci instacji gazowej nie wspomnę. Kiedy zupełnie niedawno Polska rzuciła sie na fotowoltaikę- tez euforia- ze prąd za darmo! dzis okazuje się , że staje sie ona coraz mniej opłacalna a okres zwrotu dramatycznie sie przedłuza. I tak mozna o wielu genialnych inwestycjach- które dzis staja sie nieopłacalne a lbo mocno problematyczne. Popatrzcie- a miało byc tak pięknie-juz , juz Europe Zach. mielismy dogonić/ propaganda PIS z ostatnich 7 lat/ - a wyszło jak zawsze! jak tak dalej pójdzie - to niebawem bedziecie sie zastanawiac , czy samochód w ogóle opłaca sie kupować. Moze zostanie Wam tylko na hulajnogę- nie elktryczną!
      • tbernard Re: Paliwo drożeje 05.10.21, 09:49
        Ktoś kto ma bzika na punkcie 'opłaca się' powinien zagłębić się mocno w fizykę, policzyć trochę równań i dość do wniosku, że życie 'nie opłaca się', bo kosztuje ono drogocenną energię.
      • only_the_godfather Re: Paliwo drożeje 05.10.21, 10:46
        Oj bolo bolo, jazda na LPG się nie opłaca?Skoro LPG dalej jest tańsze niż PB, a w nowoczesnych instalacjach spalanie gazu jest niewiele większe niż benzyny. Auto w mieście benzyny pali mi jakieś 11 litrów na 100km, przy obecnych cenach benzyny to jest coś ok 65 zł na 100km, gazu spala 12.5 litra przy obecnych cenach to jest jakieś 36 zł.
        • stavros2002 Re: Paliwo drożeje 06.10.21, 22:04
          Kiedy się budowało parę lat temu, to się instalowało pompę ciepła. Też używa prąd, ale teraz za grzanie i ciepłą wodę płacę zimą ok. 150 zl miesięcznie. Póki co mogę płacić i dwa razy tyle :)

Tak że z tym eko zostałeś gdzieś w 20 wieku.
    • x49xx Re: Paliwo drożeje 05.10.21, 08:55
      Brat był na Białorusi dwukrotnie niedawno. Na podwórkach na wsi są potężne zbiorniki z gazem. Na Litwie też je widziałam. W każdym razie był bardzo zadowolony z gościnności i życzliwości Białorusinów. Trzeba odróżnić władzę od zwykłych ludzi.
        • stavros2002 Re: Paliwo drożeje 06.10.21, 22:15
          Mają swoje i rosyjskie. Aliexpress też tam działa.

Mińsk opanowany przez Chińczyków. Chińskie hotele i centra handlowe. Na lotnisku napisy krzaczkami. Czysto, schludnie, ale poza głównymi arteriami, Mińsk wygląda jak Warszawa z lat 90tych. Bloki nieocieplone, chodniki szczerbate.

Na prowincji gorzej. Także czysto, ale wieczorami pustki. W 300tysięcznym Brześciu wieczorem klimaty jak na zadooopiu pod Gnieznem. W Nieświeżu nowy hotel w centrum i wykostkowany rynek, poza tym jak pgeerowskie osiedle.

Obywatele wytresowani. Kierowca zaparkował nieco zajeżdżając na linię stanowiska, za chwilę zaniepokojony zachodnią dywersją obywatel z bloku naprzeciwko zadzwonił po milicję.
          • kreinto Re: Paliwo drożeje 06.10.21, 22:33
            To chyba w ciągu ostatniego roku powstały? Mam znajomą na Białorusi ale od roku nie utrzymuję kontaktu. Jeszcze rok temu mówiła, że u nich nie ma sklepów internetowych.
            🤔

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka