05.06.26, 14:59
Norma Euro 7 zacznie obowiązywać od 29 listopada 2026 r Jeśli system OBM wykryje, że rzeczywiste emisje przekraczają limity lub jeśli czujnik ulegnie awarii, włączy lampkę ostrzegawczą dla kierowcy i zapisze kod błędu. Zmusza to operatora do naprawy pojazdu, aby zachować zgodność. ttco.eu/pl/uzywane/blog/nowa-norma-euro-7-przewodnik www.facebook.com/reel/1001936675843308
Obserwuj wątek
    • marekggg Re: euro 7 05.06.26, 17:08
      myslisz ze twoje pelnoletnie srolo to ciezarowka?

      gratuluje
      • sclass Re: euro 7 05.06.26, 17:49
        ooo
        • sclass Re: euro 7 05.06.26, 17:54
          Mała rzecz, wielka różnica
          • sclass Re: euro 7 05.06.26, 20:14
            A coś w temacie ? Nowe normy i biurokracja powoduje większe koszty produkcji i zwijanie przemysłu Moto w Europie dlatego tworzenie coraz nowszych norm jest głupie z gospodarczego punktu widzenia
            • boggi_dan Re: euro 7 05.06.26, 21:57
              Spoko. 29 listopada 2026 roku nie będzie oficjalną datą pogrzebu silnika spalinowego. To moment, w którym wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące nowej homologacji typu.

              W praktyce oznacza to, że jeśli dany producent będzie chciał wprowadzić na rynek zupełnie nowy model, przykładowo nową generację popularnego hatchbacka, od 29 listopada 2026 roku musi on już spełniać wymogi normy Euro 7. Jeśli jednak dany model jest już w sprzedaży i posiada on starszą homologację Euro 6e, producent może go bez żadnych przeszkód sprzedawać w salonach jeszcze przez rok, do 29 listopada 2027 roku. Dopiero wtedy każda nowa rejestracja będzie wymagała homologacji Euro 7. www.autocentrum.pl/publikacje/porady/nowe-limity-emisji-euro-7-co-realnie-zmieni-sie-29-listopada-2026-roku/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka