Dodaj do ulubionych

egz. PIOTRKóW

IP: *.dolsat.pl 11.09.07, 16:08
Mam pytanie do osób które zdawały teraz niedawno egzamin na PJ w Piotrkowie
Trybunalskim ! Jaka trasę najczęściej wyznaczają instruktorzy i jakie manewry
najczęściej robiliście ?? PROSZĘ POMÓŻCIE BO NIEDŁUGO MAM EGZAMIN :O :/
Obserwuj wątek
    • Gość: Ktarzynka Re: egz. PIOTRKóW IP: 81.15.194.* 12.09.07, 07:54
      z tego co wiem to bardzo malo egzaminatorow daje parkowanie
      rownolegle, a co do trasy to roznie ale bankowo bedzie obok kosciola
      w cemtrum (nie umiem inaczej wytlumaczyc:D), rondo sulejowskie tez
      moze byc, przejazd przez tory kolejowe obok dworca. ja np mialam
      zawracanie na slepej uliczce i mialam sobie wybrac sposob,
      parkowanie ukosne tylko ze wyjazd mialam pod gorke i to bylo to
      utrunienie, i jak juz sie wraca do wordu ta droga gdzie jest
      ograniczenie do 70km/h duzo egzamintorow kaze sie zatrzymac przy
      jakims punkcie odniesienia np znak.Tyle co wiem:)kolezanka miala
      zawracanie na rondzie i jeszcze czesto jest to skrzyzowanie jak sie
      wjezdza do piotrkowa i ono przypomina rondo ale to nie rondo:Dno
      chyba tyle:D. pozdrawiam;)
      • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 12.09.07, 10:55
        Piotrków choć niewielkie miasto i wydawało by się że bardzo dobre warunkowo do
        zdawania to pewne drogowe sytuacje potrafią zaskoczyć nie jednego. Trasy
        egzaminacyjne każdy z tych starszych egzaminatorów (jest wielu nowych) ma utarte
        trasy i na upartego możnaby je wynaczyc jednak to jest bez sensu przeciez nie
        nauczysz się ich na pamięć inna sytuacja na drodze i zonk nie przejedziesz jak
        nie bedziesz potrafił radzić sobie na drodze.

Z doswiadczenia niedawno przeżytego radze przećwiczyć z instruktorem
        skrzyżowanie z wyspą w AL. Sikorskiego (i nie zdziw sie jak kiedyś spotkasz tu
        kierowce jadącego pod prąd, oraz skręcając w lewo nie zmieniaj lewego na prawy
        kierunkowskaz - to wyjaśni instruktor choć w tym każdy ma inna teorię)

Polecam pojeździć po małych rondach w Piotrkowie (Sulejowskie nie jest wcale
        takie straszne a i egzaminatorzy wcale chętnie na nie jeżdżą)

Uwaga na remonty - wyłączono z ruchu skrzyżowanie przy kościele Słowackiego
        Armii Krajowej. Tam teraz jest inna organizacja ruchu i białe linie przechodzą w
        żółte, ale dzięki temu nie polegniesz na lewoskręcie na tym właśnie
        skrzyżowaniu. (remont ma potrwać do grudnia, ruch ma być przerzucony na druga
        nitkę tu radze też poćwiczyć)

Uwaga na ostatnio bardzo chętie malowane w Piotrkowie zebry obszarów wyłączonych
        z ruchu teraz można się wkopać i wjechac na taki obszar na Wojska Polskiego i na
        skrzyżowanieu Kostromska - Sikorskiego.

skrzyzowanie Sienkiewicza i Narutowicza też jest ciekawe.

Oczywiście wspomniana Żelazna gdzie można jechać 70, przebiegającą tam bocznice
        kolejową.

Parkowania najczęściej są prostopadłe i skośne, a co do zawracania to tu panuje
        wolna amerykanka, zależna od fantazji egzaminatora tu czasem może cię zaskoczyć
        sposób w jaki każe ci go wykonać.

Wnioskuje, że mieszkasz w Bełchatowie i większa część jazd była właśnie w tym
        mieście, radze przed egzaminem wykupić jazdy w Piotrkowie wtedy instruktor
        pokaże ci trasy egzaminacyjne kto jak kto, ale oni najlepiej wiedzą kto i gdzie
        jeździ.

Życzę powodzenia. Jeśli jakieś pytania, zapraszam na priv.
        • Gość: Piotrków Tryb. Re: egz. PIOTRKóW IP: *.dolsat.pl 12.09.07, 16:38
          Tak zgadza sie, mieszkam w Bełchatowie i ok 20-22h mam wlasnie w tym miescie.
          Reszta jest przeznaczona na Piotrków. Wprawdzie nie znam dokladnie nazw ulic po
          ktorych jezdze, ale dzieki za te co wymienles - na mapie poszukam sobie gdzie co
          i jak, a potem z kims pojade przed egzaminem pojedzic troche po Piotrkowie
          (oczywiscie jako pasazer-obserwator) Instruktor powiedział ze zostawi 5h przed
          samym egzaminem, czyli 3h po Bełchatowie i 2h na Piotrków. Najbardziej boję sie
          zmiany pasa ruchu :/ A i mam pytanie czy rondo Sulejowskie to jest to gdzie
          zatrzymujemy sie 2x na nim i obok ul. Sulejowska jest w przebudowie ???
          • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 13.09.07, 10:00
            A to ciekawy sposób nauki - jady palcem po mapie. Najlepiej pojechać i
            rozrysować sobie newralgiczne skrzyżowania. Mój instruktor polecał spacery w
            obrębie skrzyżowań, po to by obserwować co sie na nich dzieje. Pomysł podroży do
            Piotrkowa z innym kierowcą też jest dobry lub można się zabrać z instruktorem,
            który jedzie z innym kursantem do Piotrkowa, albo prościej wykupić jazdy u
            miejscowego nauczyciela jazdy po to by nie tracić czasu jazdy z kursu na dojazdy
            do miasta.

Co do ronda Sulejowskiego. Tak to to rondo przy ulicy Sulejowskiej, która
            obecnie jest w remoncie.ale ono wcale nie jet takie straszne. Polecam te
            przejechać po rondach doprowadzających do nowej obwodnicy na których są dwa pasy
            ruchu.

Napisz kiedy egzamin.
            • Gość: Piotrków Tryb. Re: egz. PIOTRKóW IP: *.dolsat.pl 13.09.07, 16:17
              Egzamin mam 27 wrzesnia o 9:00, bardzo szybko zleci :O .Ronda sulejowskiego sie
              nie boje, bo to zwykle rondo, tylko ze 2x trzeba sie zatrzymac. Najgorsze wydaje
              mi sie skrzyzowanie Kilinskiego z ta druga drogą (ulic nie znam w Piotrkowie), i
              zeby egzaminator nie kazal mi wykonywać jakis manewrów na drodze :/ A czy w
              czwaryek, godz 9:00 - wtedy mam egzamin, czy to dobry dzien tygodnia i godzina??
              bo slyszalem ze wtedy jest maly ruch i sie lepiej jezdzi.
              • Gość: Berenika Re: egz. PIOTRKóW IP: *.piotrkow.net.pl 14.09.07, 13:28
                Widać że się nie orietujesz w ulicach w Piotrkówku
                W Piotrkowie nie ma ulicy Kilińskiego bynajmniej żyje tu 19 lat i nie słyszałam
                żeby takowa była, pomyliło ci sie z łodzią chyba.

to pierwszy egzamin?

Czwartek godzina 9 to dobry czas na zdawanie prawka. około godziny 11 będzie po
                wszystkim. Powodzenia.

• Gość: Piotrków Tryb. Re: egz. PIOTRKóW IP: *.dolsat.pl 14.09.07, 16:27
                  Mam prawo nie znać ulic w Piotrkowie, bo bardzo zadko tam jestem. A jak juz to
                  przelotem, Piotrkow poznalem blizej dopiero podczas jazd po tym miescie.
                  • Gość: Piotrków Tryb. Re: egz. PIOTRKóW IP: *.dolsat.pl 15.09.07, 20:42
                    A mam jescze pytanko :) Gdzie mozna spokojnie wrzucić 4 bieg w Piotrkowie, bo
                    slyszalem ze egzaminatorzy bardzooo lubia jak ktos (jezeli jest mozliwosc)
                    wrzuca 4 bieg. Czy to sa glownie te ulice gdzie sa 3 pasy ruchu ??
                    • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 17.09.07, 09:51
                      Szybciej niż 50 km/h możesz pojechać po już wspomnianej ulicy Żelaznej max 70.
                      Po alejach Sikorskiego od węzła bełchatowskiego można szybciej o tym informują
                      znaki. Nie wiem jak to jest na nowej obwodnicy o to musisz zapytać instruktora,
                      ale nie przypominam sobie by można było więcej niż 50. Po za tym to ograniczenie
                      jak w terenie zabudowanym 50 w dzień 60 nocą, jeśli można inaczej bezie znak.

Pochwal się jak minęły jazdy u nas w Piotrkówku oraz jaki wynik egzaminu.
              • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 14.09.07, 14:47
                Dzień jest ok, dni targowe i co za tym większy ruch wypada na wtorek i piątek.
                Godzina 9 na rozpoczęcie egzaminu też jet ok do godziny 11-12 (zależy od miejsca
                na liście)powinno być już po wszystkim.

Dzień i godzina mi sie niestety osobiście źle kojarzą. Dwa razy próbowałam
                zdawać w czwartek (raz też o 9) i dwa razy się nie powiodło.

Ale to tylko mój pech i niedouczenie, a trafiłam na świetnego instruktora oraz
                na świetnych egzaminatorów.

Racja Rondo Sulejowskie nie jest wcale takie straszne.
    • Gość: raf Re: egz. PIOTRKóW IP: *.piotrkow.net.pl 13.09.07, 14:13
      pierwsze starcie na egzaminie to skrzyżowanie glinianej z wronią a potem albo
      tory albo skrzyżowanie wronia Żelazna potem dmowskiego z armii krajowej i armii
      krajowejz sikorskiego dalej fantazja egzaminatorów bywa wielka. uwaga na remonty
      i zmiany organizacji ruchu.
    • Gość: Piotrków Tryb. Re: egz. PIOTRKóW IP: *.dolsat.pl 14.09.07, 16:31
      A mam pytanie ! Slyszalem od wielu osób ze w Piotrkowie jest chyba jedna
      EGZAMINATORKA i jest podobno bardzo nie miła i wredna - czy to prawda ?? I mam
      info ze podobno numery aut 3,5 - to zly znak, chamscy egzaminatorzy, kotłują
      czlowieka przez max. mozliwy czas :/
      • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 15.09.07, 12:23
        Tak jest jedna pani egzaminatorka, na co dzień jest nauczycielką w jednej ze
        szkół. Ja na szczęście zdawałam egzamin nim ta pani rozpoczęła pracę. Wtedy to
        obowiązywało straszenie panami jeżdżącymi samochodem numer 4, 6 i 8. Na
        szczęście na żadnego z nich nie trafiłam. Ale teraz to nie wiadomo na kogo
        trafisz nim nie wsiądziesz do auta bo egzaminator może jechać raz 5 następnego
        dnia 7.
        Moja rada nie uprzedzaj się do egzaminatora ja zdałam u pana (nazwiska nie
        pamiętam)o którym przed moim egzaminem towarzysze niedoli mówili, że jak raz ci
        auto zgaśnie to koniec i po egzaminie, że nie ma u niego zmiłuj. Nieźle sie
        wystraszyłam jak wyczytano moje nazwisko i numer auta, pamiętam wzrok osób,
        które czekały na swoją kolej. Oni sądzili, że już nie zdałam.

Pan okazał się bardzo wyrozumiały. Darował raz nie włączony kierunek (raz można
        zapomnieć), zamiast w lewo chciałam skręcić w prawo- podszepnął, że źle robię i
        zdążyłam błąd poprawić, nie mówiąc o zahaczeniu tylnym kołem o krawężnik podczas
        zakrętu oraz mały problem z wyjazdem z parkingu. Wybaczył ślimaczenie się 40 po
        mieście. Poprosił bym pokazała, że szybko teź potrafię pojechać właśnie na ulicy
        Żelaznej tam gdzie można pojechać 70. Co do silnika sam powiedział, że może
        gasnąć bo trochę inaczej sprzęgło w tym aucie łączy.

Diabeł okazał się nie być taki straszny.
      • Gość: szalona l-ka Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.08, 12:06
        kawał suki z tej kobiety.
      • Gość: tussil Re: egz. PIOTRKóW IP: *.opoczno.mm.pl 30.11.08, 19:51
        ja miałem pierwszy egzamin z tą babą! jest faktycznie straszna - udaje miłą ale
        dowala się do wszystkiego! wtedy zdawałem samochodem nr. 21
    • Gość: Rybcia Re: egz. PIOTRKóW IP: *.piotrkow.net.pl 18.09.07, 14:28
      A ja dziś zdałam w Piotrkowie, numer 4 autka miły pan nie pamiętam jak się
      nazywał. Nie jestem z Piotrkowa miałam tam 10 godzinek a 25 w moim mieście. Tez
      totalnie nie znam Piotrkowa,a pomimo to się udało. raz nie dałam kierunku i
      miałam powtórkę na rękawie. coś tam instruktor mówił o dynamice ale ogólnie jest
      ok i mam sie dalej już samej uczyć jeździć.
      • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 18.09.07, 15:08
        Gratuluję!!
    • Gość: aniaw Re: egz. PIOTRKóW IP: *.piotrkow.net.pl 19.09.07, 15:39
      Co przemawia za tym że wy zdajecie w Piotrkowie. Ja jestem po 20 godzinie jazdy
      czas najwyższy wybrać gdzie będę zdawać egzamin. Jestem z Tomaszowa więc albo
      Piotrków Łódź Sieradz i Skierniewice wchodzą w grę.
      • Gość: aniaw Re: egz. PIOTRKóW IP: *.piotrkow.net.pl 31.10.07, 13:22
        To ja jednak idę do łodzi albo Sieradza. Ja dopiero zapisze sie w przyszłym
        tygodniu. w środę kończę kurs. Czyli teoretycznie termin będzie w Piotrkowie
        wyznaczony na około 20 stycznia. No to mam tydzień na zastanowienie.

• Gość: anaiaw Re: egz. PIOTRKóW IP: *.piotrkow.net.pl 24.09.07, 12:34
      Podsyłam kilka zdjęć newralgicznych punktów w Piotrkowie. Tam bardzo często
      jeżdżą egzaminatorzy. Pozdrawiam

fotoforum.gazeta.pl/photo/3/oa/md/sqtm/DwlcPZiLRkED9V9nvB.jpg
      fotoforum.gazeta.pl/photo/3/oa/md/sqtm/D4ikMBfdilx1Bbn9WB.jpg
      fotoforum.gazeta.pl/photo/2/ea/rc/rmmr/DCgyRiECCbIbKuz2BB.jpg
      fotoforum.gazeta.pl/photo/2/ea/rc/rmmr/m5NZ83uTP70ZBBHRnB.jpg
      fotoforum.gazeta.pl/photo/2/ea/rc/rmmr/y4BnHr0mEbMCkHOUaB.jpg
      • Gość: kamiltomaszów Re: egz. PIOTRKóW IP: *.piotrkow.net.pl 25.09.07, 15:32
        To rondo na zdjęciu to to rzeczone rondo sulejowskie? Dziwne rondo i 5 wejśc do
        niego???
      • Gość: pacanisałw Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.07, 14:20
        jak jest z ta ulica równoległa do dworca widoczna na zdjeciu? jest ona
        jednokierunkowa czyli przy skrencie w lewo trzeba sie ustawic przy lewej
        krawendzi czy tak?
    • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 26.09.07, 11:05
      Jak tam jazdy po Piotrkowie? Jak samopoczucie przed jutrem. Trzymam kciuki.
      Odezwij sie jak poszło z kim jechałeś i jak było.
      szerokiej drogi!!!!
      • Gość: czesio Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.07, 15:56
        otóz ja niedługo bede zdawac egzmin w piotrkowie. uczyłem sie jezdzic w łdozi
        jednak egzmin che zdac w piotrkowie gdyz tu teraz mam blizej. nie znam wogule
        piotrkowa mam szanse zdac pomimo to egzmin tutaj? słysząłem ze w piotrkowie sa
        toyoty yaris czy to prawda?
        • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 25.10.07, 17:13
          W Piotrkowskim WORD-zie 90% aut to corsy. Jest jedna corsa D i jedna toyota
          Yaris. Dziś nawet mijałam wordowską yariskę, to był egzamin b. Wcześniej
          wielokrotnie miałam okazję ją mijać, kiedy to sunęła za adeptem sztuki jazdy
          motocyklem.

Jak długo czeka się na egzamin na yarisce nie wiem, na corsy trzeba czekać i to
          nawet dwa razy dłużej iż ustawowe 30 dni. Jak to ma sie do yariski trzeba
          sprawdzić w WORD.

Pytasz o szansę. Z pewnośią będzie ci trudniej niż osobą, które miały choć kilka
          jazd po mieście. Będziesz musiał bardziej niż oni zwracać uwagę na drogę, oni z
          pewnością po wielu drogach jeżdżą na pamięć. W twoim przypadku nie będzie to
          jazda na pamięć, ale jeśli radzisz sobie w Łodzi to myślę że będzie ok. Może
          warto pomyśleć o kilku godzinach jazdy po Piotrkowie, żeby zobaczyć gdzie
          egzaminatorzy jeżdżą najczęściej i czym cię mogą zaskoczyć, a kilka takich
          miejsc jest w Piotrkowie, które gubią nawet wprawionych kierowców.
          • Gość: czesio Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.07, 19:19
            no wykupie moze jakies 4h mysle ze powinny wystarczyc a jak cos mi bedzie
            jeszcze nie szło ty wykupie wiecej> no to dobrze ze jest yariska jak okres
            oczekiwania bedzie krótszy niz na corse to wezme yariske:D no w ponidzałek ide
            sie zapisac na egzamin:D
            • Gość: czesio Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.07, 19:21
              moze mógł bys mi polecic jakas dobra auto szkołe w piotrkowie w której mógłbym
              wykupic te dodatkowe jazdy?
          • Gość: czesio Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.07, 11:41
            moze ktos mógł by mi polecic jakas dobra auto szkołe w piotrkowie w której mógłbym
            wykupic dodatkowe jazdy?
            • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 26.10.07, 12:20
              W Piotrkowie auto szkół to co krok jakaś. Ja osobiście i to z czystym sumieniem
              mogę polecić szkołę w której się uczyłam ja i większość moich znajomych. Napisz
              maila, to ci dam namiary. Ale najpierw to załatw sobie termin, dopiero wtedy
              będzie czas na to żeby załatwiać sobie jazdy dodatkowe.
    • Gość: damian Re: egz. PIOTRKóW IP: *.piotrkow.net.pl 29.10.07, 10:06
      zdałem dziś zdałem ... w Piotrkowie
      • Gość: czesio Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.07, 16:18
        nie no przeginaj w tym piotrkowie 2 miechy na egzamin powinni cos z tym zrobic
        budeynek normalnie tak wypasizna a ludzi maj w nosie niech se czekaja
        • Gość: damian Re: egz. PIOTRKóW IP: *.piotrkow.net.pl 31.10.07, 11:29
          no ja tez tyle czekałem ale jakoś mozna dac radę. najlepiej to zdać za pierwszym
          razem ne ma problemu z czekaniem na nowo 2 miesięcy, dokupywania jazd i stresu.
          żyze powodenia. na którego masz wyznacozny egzamin dzień godzina??
          • Gość: czesio Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.07, 12:39
            8 styczen na 15 na dodatek bedzie juzsie sciemniac. ale moze sie uda jak trafie
            na jakiegos normalnego egzaminatora który nie bedzie chciał mnie uwalic i nie
            bedzie sie czaepił pierdół
    • Gość: Asia18 Re: egz. PIOTRKóW IP: *.piotrkow.net.pl 31.10.07, 14:12
      Dziś godzina 9 wywołanie na egzamin. Wielki stres czy sie powiedzie. testy w 6
      minut na celujący. ufff przynajmniej testy zdane ważne 6 miesięcy. gdyby nie to
      czekanie na egzamin to bym sie bardziej cieszyła.

No i najgorsze czekanie na jazdę. ostatnia na liscie, testów nie zdało 4 osoby.
      Myślałam że udusze jedna dziewczynę. Nie zdała prawka już 5 razy a madrowała się
      jak ostatni ekspert. Nastraszyła, nie wiem gdzie jest pasek klinowy, a ponoć
      pytają. Taka mądra gwiazda a nie zdała znów na łuku. No i moja kolej. nie było
      pytań zaskakujących tylko gdzie płyny i zamykamy maske, która drżące ręce nie
      mogły otworzyć egzaminator z usmiechem zapytał się czy pomóc ja powiedziałam że
      nie że dam radę .. he dobrze że w tym momencie zaskoczyło ... potem światła i
      łuk, górka ... no za perwszym razem padł. ale kolejna próba i sukces. Jade na
      miasto, moje ważne 40 minut. kilka pytań o mijane znaki. jednego nie widziałam
      ... prkowanie skośne. chwila jazdy i zawracanie. Zgas przy zawracaniu. mówie żle
      jest ale każe jechać dalej. Raz zabrakło kierunku. i hamowanie awaryjne nigdy
      nie cwiczone ale zaakceptowane przez egzaminatora. i znow pytania szczegółowe.
      ale jakoś razniej bo do ośrodka widze jedziemy. na placu pan egzaminator mówi że
      zalicza i gratuluje.

No to mam ładny prezentna 18 urodziny :)
      • Gość: sdf Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.11.07, 20:22
        któzy egzaminatorzy w piotrkowie sa najgorsi?
        • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 06.11.07, 13:47
          Teraz to mi trudno cokolwiek powiedzieć o egzaminatorach kilku odeszło, są nowi.
          Ja trafiłam na spoko egzaminatorów. Świetny był ten ostatni był taki przyjazny,
          ale nie pamiętam jak się nazywał, numeru auta tez nie pamiętam albo 12 albo 13.
          Ale teraz to bez znaczenia bo egzaminator do auta nie jest przypisany. Ale co
          się nasłuchałam przed egzaminem na tego pana to mina rzedła. A potem okazało sie
          że ja mam z nim jechać.... opowieści o nim były wyssane z palca.

Wielkie legendy o panu linijce obiegały adeptów szkół nauki jazdy kilka lat
          temu. Ja jak zdawałam nie słyszałam jakiś mrożących historii o egzaminatorach.
          Było trzech służbistów, na których trzeba było uważać z których teraz chyba
          jeden sie ostał.
          • Gość: super gostek Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.07, 17:02
            czy ktos zdawał moze na toycie w piotrkowie i wie jaki jest tam egzaminator?
            • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 23.11.07, 08:43
              Z tego co wiem to nowy dyrektor zrezygnował z przypisywania egzaminatorów do
              danego wozu. Kiedyś tak było teraz to loteria z kim będziesz jeździć.
              • Gość: super gostek Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.11.07, 11:32
                a ktos na forum moze zdawał na toyoce?
    • Gość: hierba Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.07, 19:46
      Nie przypuszczałem, że samo oczekiwanie może napełnić mnie satysfakcją. Otóż po
      zażartej walce z biurokracją udało mi się ustalić egzamin na 4 luty.
      Zrezygnowałem ze Skierniewic, natomiast na forum tego miasta zastanowiła mnie
      jedna sprawa; chodzi skręt w lewo na rondzie... Czy kierunek w lewo przed
      skrzyżowaniem należy dać, po czym zjeżdżając w prawo czy wystarczy wjechać bez
      kierunku w lewo?
      • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 03.12.07, 09:12
        W Piotrkowie egzaminatorzy (jak ja zdawałam egzamin i chyba nic w tej kwestii
        się nie zmieniło) nie uznawali za błąd wjazdu na rondo przy skręcie w lewo z
        włączonym kierunkiem w lewo.

Jednak za poprawne zachowanie przy takim manewrze jest nie używanie tego
        kierunku. Na rondach używa się jednie prawego kierunku do sygnalizacji zamiaru
        opuszczenia ronda (mój instruktor miał swoją teorię, która doskonale tłumaczy
        poprawność takiego zachowania).

Tak też jeździ duża większość zmotoryzowanych mieszkańców.
        • Gość: marcinmt Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.08, 17:54
          Czy ta yariska to diesel czy benzyna? Mam zdawać 11 lutego. Trudno jest zdać waszym zdaniem? odpiszcie
        • pontus_euxinus Re: egz. PIOTRKóW 03.01.08, 23:08
          jedyny-jasny-punkt-widzenia napisała:

O kierunkowskazie w lewno na rondzie bylo wiele watkow, poszukaj
          sobie.

> Jednak za poprawne zachowanie przy takim manewrze jest nie
          używanie tego kierunku. Na rondach używa się jednie prawego kierunku
          do sygnalizacji zamiaru

Skad ta pewnosc?!?

1. Kierunkowskaz na "malych" rondach /takich jak w Piotrkowie/,
          gdzie czas przebywania jest bardzo krotki, zdecydowanie ulatwia
          orientacje, kto w jakim kierunku jedzie, wiec dobra praktyka bedzie
          wlaczac go przy skrecie w lewo/ zawracaniu/.

2. Rondo to zwykle skrzyzowanie, wiec NIC /zaden przepis/ nie
          zwalnia nas z odpowiedniego sygnalizowania - jednak nie ma tez
          jednoznacznej odpowiedzi w Kodeksie Drogowym jak nalezy poruszac sie
          po rondach.

3. Ronda sa najrozniejsze, wiec wszystko zalezy od budowy
          skrzyzowania i naszego (!) rozsadku jak i gdzie wlaczac
          kierunkowskaz.

/to takia pigulka o rondach/

> Tak też jeździ duża większość zmotoryzowanych mieszkańców.

Zdecydowana wiekszosc zmotoryzowanych nie uzywa w ogole
          kierunkowskazow, czy to oznacza ze Ty tez nie uzywasz?

Czy to oznacza ze JA i INNI mamy nie uzywac kierunkowskazow?

Odpowiedz znajdziesz w Kodeksie Drogowym.

Pozdrawiam, Marcin
          • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 04.01.08, 09:59
            Ja jestem uczona go nie dawać - to czy źle czy dobrze można dyskutować.
            Egzaminatorzy w Pio nie uznają za błąd lewego czy prawego kierunku przy
            zawracaniu czy skręcie w lewo ale za poprawne zachowanie na rondach z
            pierwszeństwem przejazdu jest użycie tylko prawego. - no chyba, że teraz się to
            zmieniło.

Rondo pokonuje tylko z prawym, który sygnalizuje zjazd z ronda.

Można by dyskutować o tym czy lewym sygnalizować czy nie. Ilu kierowców tyle
            teorii.

I dokładnie Piotrkowianie jeżdżą z wersją prawego kierunku ot taki lokalny uzus
            - bo właśnie kodeks jasno nie wyjaśnia zachowania się na rondach. Lewy stosują
            np Łodzianie. Gdyby ktoś mądry wpisałby do niego jak należy się zachować nie
            byłoby tej dyskusji. A tak na razie trzeba sobie radzić stosując nauki jednej
            albo drugiej szkoły.

I nic nie pisałam że jak są tacy kierowcy co przekraczają prędkość to wszyscy
            muszą i mogą... więc twoja dywagacja o tym ze kierowcy nie używają kierunku (z
            czym się zgadzam, niektórzy traktują je jak zło konieczne) to nikt takiego
            przymusu nie ma - ja o tym nic nie pisałam - to nadinterpretacja ot tak żeby
            dopiec tylko??

Grunt jeżdzić tak żeby drugi kierowca wiedział co tamten zamierza zrobić, ja
            pokazuje, że opuszczam rondo a że u nas ronda są z pierwszeństwem przejazdu to
            będąc na nim ja mam pierwszeństwo, kierunkiem blokuje jednego kierowce dając
            prawo wjazdu na rondo innemu. Trochę inaczej wygląda to na rondzie Sulejowskim.
            • pontus_euxinus Re: egz. PIOTRKóW 04.01.08, 19:46
              jedyny-jasny-punkt-widzenia napisała:

takie dyskusje to tylko bicie piany i odbijanie pileczki...

Owszem, interet pomimo wszystko jest anonimowy i nie daje mozliwosci
              pelnego wyczerpania tematu i dojscia do sedna sprawy.
              Moje doswiadczenie w nauczaniu, w ilosci przejechanych w zyciu rond
              (i innych skrzyzowan) i kilometrow, w jakis sposob upowaznia mnie do
              wyrazenia tej mysli...

Czemu NIKT z Was /a przynajmniej wiekszosc/ nie chce zmienic swojego
              podejscia do lewego kierunkowskazu na rondzie? a przy okazji nauczyc
              sie od lepszych i przmyslec zagadnienie /moze jednak ten gosc ma
              racje/.

Czy NAUKA /nie kurs nauki jazdy/ jest az tak trudna dla polskiego
              kierowcy?

Pomijam fakt, ze rondo /a przynajmniej te tradycyjne z 4 drogami/
              jest zwyklym skrzyzowaniem - czyli powinnismy sygnalizowac tak jak
              zawsze, jak na zwyklym skrzyzowaniu na "krzyz" z ta roznica ze przy
              zjezdzie wlaczamy w parawo (a w sumie, jaki przepis o tym mowi?)

Ale czy fakt, ze tak wlaczony kierunkowskaz w lewo ulatwia
              orientacje nie przkonuje nikogo z Was?

Do jasnego punktu:

> I dokładnie Piotrkowianie jeżdżą z wersją prawego kierunku ot taki
              lokalny uzus

akurat nie zgodze sie z Toba: wielu Piotrkowian wlasnie uzywa
              kierunkowskazu w lewo - patrz np. rondo A. Osieckiej. Mozemy nawet
              ktoregos dnia postac przez 15 minut i policzyc ilu uzywa
              kierunkowskazu w lewo, i popatrzec ktora metoda jest lepsza tzn:
              taka by "kierowca wiedział co tamten zamierza zrobić".

> Lewy stosują
              > np Łodzianie.

akurat wlasnie nie, albo bardzo sporadycznie, ale lodzkie ronda sa
              WYJATKOWE:D (kazde inne)

> A tak na razie trzeba sobie radzić stosując nauki jednej
              > albo drugiej szkoły.

albo sluchac bardziej doswiadczonych /sam sluchalem - mozna to
              pewnie przesledzic na moich dyskusjach na ten temat na tym forum -
              jak sie komus chce:)/.

> I nic nie pisałam że jak są tacy kierowcy co przekraczają prędkość
              to wszyscy muszą i mogą...

ale tak zabrzmialo.

> Trochę inaczej wygląda to na rondzie Sulejowskim.

to rondo - poza wielkoscia - niczym specjalnym nie rozni sie od
              pozostalych w Piotrkowie i wielu innych w Polsce.

Pozdrawiam, Marcin
              • Gość: marcinmt yaris IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.08, 14:27
                Może mi ktoś odpowiedzieć czy ten yaris to diesel czy benzyna?
                • pontus_euxinus Re: yaris 05.01.08, 19:44
                  Gość portalu: marcinmt napisał(a):

> Może mi ktoś odpowiedzieć czy ten yaris to diesel czy benzyna?

benzyna.
                  • Gość: czeslaw Re: yaris IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.01.08, 10:50
                    we wtroek mam własnie egzamin na tej yarisce to jak cos to ci poweim co jest w
                    niej nie tak.
                    • Gość: marcinmt Re: yaris IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.08, 12:56
                      To napisz jak się nią jeździ. I życze powodzenia.
                    • Gość: marcinmt Re: yaris IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 17:13
                      "czeslaw" i miałeś egzamin? Jak się jeździło? Zdałeś?
              • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: egz. PIOTRKóW 07.01.08, 10:20
                No sorry nie przekonasz mnie do lewego kierunku.

Może i jestem tępa baba, i co tam jeszcze można o mnie wymyślić... jeżdżę z
                prawym bo tak mnie nauczono, zagadnienie to bardzo szeroko zostało omówione na
                teorii i obrazowo wręcz przekonano nas do zasadności prawego kierunku na
                rondzie z pierwszeństwem przejazdu. Więc zagadnienie to należy do przemyślanych
                a nie wyłożonych łopatologicznie popartym prawem "bo tak ma być".

Ale ile szkół, a tych nie mało w miastku, tyle teorii. ( z prawym to tak samo
                jak z prawym kierunkami przy zawracaniu na skrzyżowaniu zwanym rondem na
                Sikorskiego - nie wiedzieć czemu skręcając w lewo kierowcy sygnalizują chęć
                jazdy w prawo - ale to już inna bajka).

Ja już pisałam o histerii jednego łodzianina, kiedy to jego stryjenka nie dała
                na piotrkowskimi rondzie lewego kierunku ... biedak myślał ze zginie tam marnie.

Sama jakoś napotykam "prawokierunkowców rondowych" - ok może to nie lokalny uzus
                tylko rodzinno - znajomy.

>Trochę inaczej wygląda to na rondzie Sulejowskim.
                > to rondo - poza wielkoscia - niczym specjalnym nie rozni sie od
                > pozostalych w Piotrkowie i wielu innych w Polsce. - no nie tylko - bo budową i
                sa tam tez znaki których większośc nie zauważa... ale może się mylę.

A pontus_euxinus to tak przejazdem bywa w Piotrkówku czy jest jednym z
                tutejszych instruktorów...???
                • mona007 Z Wrocławia 07.01.08, 11:11
                  Skończyłam kurs we Wrocławiu. Zostały mi jeszcze 3 godz. do
                  poćwiczenia na placu i przypomnienia zasad w ruchu drogowym. Egzamin
                  będę zdawać w Piotrkowie, zapisałam się na koniec stycznia.
                  Wczesniej 4 godziny pojeżdżę po mieście. Proszę o rady i wskazówki
                  na co najbardzoej zwrócić uwagę. Jakieś kruczki? Czy są "trudne
                  skrzyżowania"? Co mnie może zaskoczyć?
                  Życzliwych proszę o pomoc bo się stresuję
                  Monika
                  • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: Z Wrocławia 07.01.08, 11:30
                    Monia007 pytasz o kruczki... trudno napisać komuś z czym może mieć problem młody
                    kierowca, jeśli dla niego to co wyczyniali drogowcy jest uznane za oczywistość
                    mniej lub bardziej sensowną.

Pisałam wcześniej o takich miejscach, ale niekoniecznie musisz mieć właśnie tam
                    problemy. Najważniejsze to wziąć przed egzaminem jazdy po mieście po to by się z
                    nim zapoznać. Jeśli masz konkretne pytania to bardzo proszę tutaj bądź na priv.

Pozdrawiam.
                    • Gość: yaris Re: Z Wrocławia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 17:26
                    • Gość: marcinmt yaris IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 17:27
                      • Gość: czeslaw Re: yaris IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.08, 14:56
                        no niestety nie udało sie> ale toyota fajnie chodzi leciutko nie było z nia
                        problemów.tylko trzeba uwazac bo łatwo mozna przekroczyc predkosc bo bardzo
                        szybko przyscpiesza do tych 50:D ale teraz juz wezme na normalnej corsie egzamin.
                        • jedyny-jasny-punkt-widzenia Re: yaris 09.01.08, 15:39
                          A pamiętasz z kim jechałes i oczywiście powied na czym cie oblano. Następny raz
                          napewno będzie z sukcesem.
                        • Gość: marcinmt Re: yaris IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.08, 17:22
                          "czeslaw" napisz z kin jeździłes i na czym cię oblali.
                          • Gość: czeslaw Re: yaris IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.01.08, 20:55
                            niewm czy moge napisac nazwisko ustawa o ochronie danych osobowych czy cos tam.
                            obaleem na rondzie sulejowskim wymusiłem pierszenstko
                            • Gość: marcinmt Re: yaris IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.08, 21:09
                              No i yariska to benzyna czy diesel?
                              • Gość: czeslaw Re: yaris IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.08, 11:29
                                benzyna
                • mona007 rondo sulejowskie 14.01.08, 09:14
                  Bardzo proszę Piotrkowian o krótki kurs poruszania się po rondzie
                  sulejowskim, macie jakieś fotki?
                  pozdrawiam
                  Monika
                  • Gość: czeslaw Re: rondo sulejowskie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.08, 19:45
                    najlepiej je kilka razy przejechac fotki nie oddaja rzeczywistosci:P
                    • Gość: FEAR Re: rondo sulejowskie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.08, 21:46
                      Czy są jakieś zdjęcia satelitarne Piotrkowa? Bardzo by mi się przydały żeby choć
                      trochę "obczaić" na sucho to miasto. Szukałem na google maps,ale tam nie można
                      za bardzo przybliżyć :(
                      • Gość: hierba Re: rondo sulejowskie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 12:03
                        lipa z tym jest na google earth też, sprawdzałem. Doszedłem do wniosku, że
                        lepiej jest posmyrać z 4h po Piotrkowie. Kiedy masz egzamin?
                        • mona007 Re: rondo sulejowskie 15.01.08, 14:00
                          Egzamin mam 26.01, dzień wcześniej będę jeździć 3 godz i w dniu
                          egzaminu godzinke, a 23-ego 2 godz na placu we Wrocławiu. W ogóle
                          mam strasznie długą przerwę w jazdach, nie wiem co to będzie. We
                          wrocławiu uczyłam się na pandzie.
                          • pontus_euxinus Re: rondo sulejowskie 15.01.08, 23:47
                            mona007 napisała:

> Egzamin mam 26.01, dzień wcześniej będę jeździć 3 godz i w dniu
                            > egzaminu godzinke, a 23-ego 2 godz na placu we Wrocławiu. W ogóle
                            > mam strasznie długą przerwę w jazdach, nie wiem co to będzie. We
                            > wrocławiu uczyłam się na pandzie.

nie szkoda Ci pieniedzy? 6 godzin po dlugiej przerwie to troszke
                            malo...

a rodno sulejowski jest normalnym rondem - jedynie dojazd jest
                            troszke "zamieszany". Patrz dokladnie na znaki!
                          • pontus_euxinus Re: rondo sulejowskie 15.01.08, 23:51
                            a! i nie zapomnij o lewym kierunkowzkazie na RONDZIE i przed nim
                            jadac od strony centrum - 2 jezdniowa droga - juz duzo, duzo
                            wczesniej lewy kierunek (patrz dokladnie jak sa wyznaczone pasy
                            ruchu na niebieskich znakach, na asfalcie wytarte) i uwazaj na STOP!
                            • Gość: czeslaw Re: rondo sulejowskie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.08, 16:25
                              chyba w piotrkowie beda bryki egzminacyjne zminiac ciekawe na jakie:D
                            • Gość: czeslaw samochody IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.08, 16:27
                              chyba w piotrkowie beda bryki egzminacyjne zminiac ciekawe na jakie:D
    • jedyny-jasny-punkt-widzenia nowe auta 17.01.08, 19:16
      Zgadza się właśnie rozpisano przetarg na 17 nowych samochodów. Jak dyrektor w
      marcu zapowiedział, tak też zrobił. Maja one być dostarczone od maja br do końca
      marca 2009. Więc nie tak szybko zostaną udostępnione kursantom.

Jak zapewniał dyrektor klientom oraz ośrodkom szkolenia auta będą wymieniane
      sukcesywnie. Jak będzie wyglądała sprawa wyboru auta egzaminacyjnego jeszcze nie
      zdradzają. Co to będzie za marka, no cóż trudno przewidzieć kto da najlepszą
      ofertę... obecnie testowana jest corsa D i yariska. Złośliwi pewnie powiedzą
      żeby popatrzeć czym jeździ dyrekcja... ale przecież przetarg ma swoje prawa!!

Możemy obstawiać wynik... zresztą to jaką markę wybiorą najbardziej będzie
      interesowało szkoły jazdy, mniej kursantów bo oni będą się szkolić tam gdzie
      będzie dostępna na szkoleniu dana marka.

Jest też oferta sprzedaży kilku aut egzaminacyjnych ... może jakiś kursant
      egzaminowany na pojeździe od nr 1 do 4 zechce kupić
      sobie autko egzaminacyjne ;) ot tak z sentymentu hi...
      • Gość: czeslaw Re: nowe auta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.01.08, 11:31
        ee tam maj to juz całkiem niedługo jeszcze ze 2 egzaminy niezdane i juz mozna na
        nowych autkach:D no ciekawe ciekawe jaki samochód bedzie ostatnio po miescie sie
        kreci coraz wiecej tych cors d ale zobaczymy.
      • Gość: duke13 egzamin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.08, 22:07
        Zdawał ktoś w ostatnich dniach egzamin?
        • Gość: czesip Re: egzamin IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.01.08, 15:00
          2 tyg temu a co??
          • Gość: duke13 Re: egzamin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.08, 08:41
            Zdałeś czesip?
            • Gość: czeslaw Re: egzamin IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.08, 17:38
              nie
              • Gość: slawek Re: egzamin IP: *.dolsat.pl 24.01.08, 18:41
                Dzisiaj miałem 5 podejście-zdałem.Może nie była to jazda godna mistrza
                kierownicy,ale egzaminator nie miał zastrzeżeń w trakcie jazdy.Po egzaminie
                powiedział,że miałem jeden dość poważny błąd,jednak nie było bezpośredniego
                zagrożenia w ruchu,więc egzamin mam zaliczony(zaznaczył to na karcie,której na
                szczęście nie dostałem do rąk własnych)Prawdę mówiąc od początku miałem złe
                przeczucia,bo samochód był tak rozklekotany,że nie wiedziałem czy chociaż plac
                przejadę.Szarpiące sprzęgło,luzy w kierownicy,że trudno było skorygowac tor
                jazdy na łuku,pedał gazu jakiś zwichrowany,że właził prawie pod hamulec.Cały
                egzamin odbywał sie w spokojnej atmosferze,polecenia które wydawał egzaminator
                były klarowne i dawały czas na podjęcie właściwej decyzji.Nie będe podawał
                nazwiska egz i nr samochodu bo to kwestia przypadku z kim i czym sie
                jedzie.Najwazniejsze to nie panikować przy drobnych błędach,bo to odbija sie na
                dalszej jeżdzie,widziałem dzisiaj jak chłopak na łuku najechał na linie i wydaje
                mi sie,że egzaminator także,ale sie nie speszyl tylko kontynuowal jazdę i
                zaliczył.Pisałem juz,że zdawałem 5 raz i prawdę mówiąc nigdy nie spotkałem sie z
                wrogim nastawieniem egzaminatora,wszystkie moje wpadki były efektem moich błędów
                i frustrowalo mnie,że nie potrafie sobie z tym poradzić.Postanowiłem się
                przylożyć i kilka dni przed egzaminem wykupiłem sporo godzin doszkalających w
                innej szkółce no i doczekałem się nagrody w postaci "prawka".Nie mam gotowej
                recepty na zdanie egzaminu,ale wydaje mi się ,że trzeba mieć przekonanie ,że
                zrobiło sie wszystko aby ten egzamin zdać,może to trochę zniweluje stres.Tego
                sie trzymajcie i życze powodzenia wszystkim zdającym.
                • Gość: hierba Re: egzamin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.08, 11:51
                  Takich to tekstów czekam na tym forum... przydałoby się kilka nazw ulic po
                  których jeździłeś, gratulacje!
                  Salu2!
                  • Gość: xyz Re: egzamin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.08, 16:23
                    Nikt nic nie pisze. Zdawaliście teraz ostatnio jak wam poszlo?
                    • Gość: klas Re: egzamin IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.08, 16:53
                      w lublinie przetarg na nowe samochody wygrała toyota wiec pewneie i w piotrkowie
                      wygra wogule w bardzo wielu miastach jest toyota
                      • Gość: xyz Re: egzamin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.08, 17:08
                        w Piotrkowie tez wygrala Toyota
                        • pontus_euxinus Re: egzamin 04.02.08, 22:50
                          Gość portalu: xyz napisał(a):

> w Piotrkowie tez wygrala Toyota

i teraz prawie cala Polska bedzie uczyla sie jezdzic zabawka, co to
                          nawet porzadnych zegarow nie ma... porazka:(
                          motoryzacja schodzi na psy... ale coz sie dziwic, skoro Dyrekcja nie
                          ma zielonego pojecia o motoryzacji, a liczy sie tylko kasa i
                          przetargi sa tak ustawiane zeby wygral okreslony model.

Poczytajcie sobie:
                          word-piotrkow.pl/bip/index.php?id=102
                          PS: slychy chodza, ze to Toyota zostala sprzedana WORDowi za ok. 20
                          tys. zl. Złodziejstwo! (cana dla auto szkol - 42 tys.)
                    • Gość: Hierba Re: egzamin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.08, 17:38

Dzis zdawalem... i wyszedłem po testach drzwiami wejściowymi. Kupe forsy wydałem
                      na kurs, egz. i jazdy bo oczywiście k... trzeba dokupic bo sie czeka w h...
                      czasu. Nie chce mieć już doczynienia z Orłem białym w prawku. Następny kurs i
                      egzamin w Benalmadenie - Hiszpania, w całkiem innym klimacie miedzyludzkim,
                      systemowym i wogole No hay problema!
                      Salu2!
                      • Gość: xyz Re: egzamin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.08, 18:19
                        To testy oblałeś?
                      • pontus_euxinus Re: egzamin 04.02.08, 22:42
                        Gość portalu: Hierba napisał(a):

>
                        > Dzis zdawalem... i wyszedłem po testach drzwiami wejściowymi.

trzeba bylo uczyc sie teorii:)
                        • Gość: hierba Re: egzamin IP: *.Red-88-8-64.dynamicIP.rima-tde.net 27.03.08, 01:48
                          ucze się ucze (www.torcal.es), jest wypas, egz. na teorie co tydzień
                          jak czujesz się na siłę to deklarujesz gotowość i idziesz (30 pyt.
                          jedna z trzech tylko właściwa) po teorii praktyka ale najpierw kilka
                          nauk i poźniej egz. Życzę takich rozwiązań w dziwnej Polsce.
    • Gość: Hierba Re: egzamin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.08, 21:27
      zrozum ze pisze o tych próbach 24 zamiast 6 w ciagu roku w Polsce...
      • jedyny-jasny-punkt-widzenia wolę z mądrym piechotą niż z idiota toyotą.... 05.02.08, 09:22
        No to będzie toyota... dyrekcja wybrała, no chyba, że ktoś wystąpi z jakimś
        mniej lub bardziej uzasadnionym protestem... a jeden już był po ogłoszeniu
        specyfikacji przetargu, poszło o centymetry.

Pewnie wśród piotrkowskich instruktorów słychać jęk wielkiego zawodu, bo bardzo
        nie chcieli toyoty, coś pomrukiwali o fiacie, to chyba z tego sentymentu za uno.

Pewnie jeszcze większy zawód słychać wśród właścicieli szkół nauki jazdy, upust
        na zakup nowych aut pewnie coś około 2 do 5 procent. Jak by została corsa to nie
        trzeba by było tak szybko zmieniać aut.

I tu się zgodzę z pontusem auto zabawkę wybrali, co nawet porządnych zegarów nie
        ma... jak większość aut... instruktorzy wyszkolą kursantów i na takim sprzęcie,
        a jak będzie kursant już jeżdzić własnym, że tak powiem normalnym autem to się
        będzie musiał sam przestawiać. (z pewnością więcej będzie tych co się będą
        musieli nauczyć korzystać z zegarów, niż teraz tych co życzą sobie prywatnie
        jeżdzić autkiem z ogołoconym kokpitem)

No cóż pewnie wśród niezadowolonych są i tacy co się cieszą, ot rzecz gustu.

A w tym wszystkim chodzi o to by nauczyć się jeżdzić bezpiecznie, no i zdać egzamin.
        • Gość: czeslaw Re: wolę z mądrym piechotą niż z idiota toyotą... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.08, 14:16
          a potem toyota sie chwali tak duza liczbą sprzedanych aut:D
          • Gość: duke13 Re: wolę z mądrym piechotą niż z idiota toyotą... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.08, 18:06
            Co wy macie do toyoty? Ja jeżdżę jako uczeń toyotą i sie fajnie jeździ. Corsa to dopiero jest złom powyżej 90km/h całą nią trzęsie, a w toyocie takiej prędkości wcale nie czuć. I dużą instruktorów jest zadowolonych że toyota wygrała przetarg. Przyjamniej nie będą jej często naprawiali bo toyota ma mocne silniki i długo wytrzymają. A co masz do zegarów i co trzeba się ich uczyć? NIe wiem o co ci chodziło.
            • Gość: marcinmt egzamin. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.08, 21:50
              Zdawał ktoś w ostanich dniach egzamin? Jak wam poszło?
              • Gość: czeslaw Re: egzamin. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.08, 15:12
                marcinmt a ty kiedy zdajesz?
                • Gość: marcinmt Re: egzamin. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.08, 17:33
                  W poniedziałek o 9. Ja zdaje testy i miasto w jednym dniu.
    • Gość: FEAR Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.08, 19:02
      Zdałem dzisiaj w Piotrkowie za pierwszym razem :D Testy i jazdę
      • Gość: marcinmt Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.08, 13:44
        Zdałem dzisiaj za pierwszym razem testy i miasto :-)
        • Gość: mm Re: egz. PIOTRKóW IP: *.piotrkow.net.pl 13.02.08, 21:04
          A ja dziś zdawałam i nie zdałam:( Trąciłam lusterkiem delikatnie
          tyczkę, nawet się nie ruszyła a egzamin nie zaliczony. Teraz muszę
          czekać do 4 kwietnia
          • Gość: mm Re: egz. PIOTRKóW IP: *.piotrkow.net.pl 13.02.08, 21:06
            Egzaminowała mnie Pani Ewa. Była bardzo miła a nerwy szybko puściły
            i chyba za szybko .... :(
            • Gość: czed Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.08, 17:43
              który numer samochodu?
              • Gość: mm Re: egz. PIOTRKóW IP: *.piotrkow.net.pl 15.02.08, 15:36
                teraz to nie ma juz naczenia po potem widziałam to auto juz z innym
                egzaminatorem. Teraz auta nie sa przypisane do egzaminatorów. nr 15
                • Gość: dfs Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.08, 16:37
                  czy w corsach egzaminacyjnych lusterka sterowane sa ręcznie?
                  • Gość: FEAR Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.08, 17:25
                    Tak, ręcznie.
                    • Gość: sdg Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.08, 13:52
                      zapisywał sie ktos a egzmian w piotrkowie ostatnio jakie sa terminy?
                      • Gość: diki Re: egz. PIOTRKóW IP: *.chello.pl 02.03.08, 10:16
                        25 lutego byly zapisy na 17 kwietnia
                    • net-mmonia Re: egz. PIOTRKóW 09.08.08, 18:03
                      ja w sobote jade do Piotrkowa wykupiłam tu 3 godz jazd po trasach
                      egzam tak b sie boje Kurs robiłoa w Łodzi ale Łodz jest dla mnie nie
                      do pokonania myslicie,ze w Piotrkowie jest prosciej?
                  • Gość: mm Re: egz. PIOTRKóW IP: 195.136.148.* 04.04.08, 14:29
                    Miałam dzis egzamin( drugie podejscie) i z wynikiem pozytywnym:)
                    Miałam rondo na sikorskiego, na slowackiego kolo kościółka, rondo
                    koło złotego rogu, zawracanie z wykorzystaniem bramy, parkowanie
                    przodem, skrzyżowanie koło hali i zatrzymanie w wyznaczonym miejscu.
                    Egzamin przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Trzy razy zgaslo mi
                    auto z winy sprzęgła które klekotało. Raz się pomyliłam i zamiast
                    skrecic w prawo na skrzyzowaniu skreciłam w lewo ale z dobrym
                    kierunkiem i egzaminator wybaczył pomyłkę:)Lusterka miałam
                    automatycznie sterowane.
                    I taka uwaga na skrzyzowaniu na Armii Krajowej koło banku
                    pamiętajcie o tym by "wyladadowac" po przejechaniu przez
                    skrzyzowanie na dobrym pasie ( na śrdodkowym) bo potem jest problem
                    a dzisiaj jeden egzamin prawie we wmnie wjechal w tym miejscu chcac
                    zmienic lewy pas na środkowy mimo, że nie było miejsca na zmiane.
    • Gość: prosopon Re: egz. PIOTRKóW IP: *.Red-81-44-32.dynamicIP.rima-tde.net 13.03.08, 09:35
      odsprzedam termin egzaminu 9.IV. na 9.00. tutor@onet.eu
    • balbinka1001 Re: egz. PIOTRKóW 15.03.08, 12:33
      witam wszystkich. ja zdawalam prawo jazdy jakies 4 lata temu jeszcze
      w w starym osrodku egzaminacyjnym, testy zdawalam za pierwszym razem
      i bezblednie , plac rowniez poszedl mi gladko wszystko zaczynalo sie
      na miescie popelnilam blad ktory mozna by wogole nie brac pod uwage
      za pierwszym razem to bylo nie zatrzymanie sie przed sygnalizatorem
      na czerwonym a juz byla zielona strzalka wiec przejechalam bardzo
      wolno bo nie bylo pieszych i nic nie jechalo ,no coz moja wina. za
      drogim razem wracajac do osrodka bylam na wysokosci autobusu ktory
      wlaczyl kierunek i egzaminator powiedzial ze powinnam mu ustapic no
      coz znow oblalam , za trzecim razem tez wracalam juz do osrodka ale
      pieszy podszedl do przejscia i nacisnol guzik i zapalilo sie
      ponaranczowe swiatlo a ja przemknelam przez skrzyzowanie bo uznalam
      ze jak zaczne chamowac to nie zatrzymam sie przed przejsciem tylko
      na przejsciu tez oblalam .za czwartym razem przy zawracaniu na
      skrzyzowaniu powiedzial mi ze wymusilam pierszenstwo no ale
      przejechalam i nic sie nie stalo ale oblalam .minelo troche czasu
      otwarli nowy osrodek , zebralam sie w sobie , choc jest mi ciezko i
      postanowilam znow zdawac ale musze sie dowiedziec co musze zrobic
      aly zlozyc ponownie papiery na egzamin. musze wykupic sobie jazde i
      pewnie teorie nie wiem co sie zmienilo , slyszalam ze po testach
      jest egzamin ustny , czy moze mi ktos powiedziec na czym on polega?
      kiedys bylam w osrodku i widzialam wyrysowana trase egzaminacyjna
      czy zna ja ktos albo ma jej kopie? boje sie zdawac z tego powodu ze
      znow zrobie jakis glupi blad i obleje.mam jeszcze jedno pytanie co
      teraz sie robi na placu i jaki szeroki jest rekaw? pozdrawiam
      • Gość: czeslaw Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.08, 19:02
        z racji tego ze zdawałs dawno twoje paiery o oukonczonym kursio sa pewnie w
        twoim wydziale komunikacji wiec musiasz tam isc i powiedziec zeby je przesłai do
        wordu. jak je przesla idzieszi zapisujesz sie. teria chyba sie niezminiła nadal
        jest zestaw pytan których musisz sie nauczyc i idziesz i zadajesz jest to na
        komputerze. nie ma zadnego egzminu ustnego ktos ci głupot naopowiadał. jest
        trasa ale nie ma sie co nia sugerowac kazdy egzminator jezdzi inaczej piotrków
        jest mały wiec wystarczy kilka godzin jazdaby przejechac wszystkie trasy
        egzamiancyjne i na 100% bedziesz na nich na egzmainie. rekaw jest o wiele szerzy
        praktyczni nie sprawia on problemu. na placu jest równierz ruszanie pod górke z
        recznego. trzeba równierz powiedziec co jest pod maska oraz swiatła sprawdzic
        • balbinka1001 Re: egz. PIOTRKóW 17.03.08, 11:32
          dzieki za odpowiedz ,mieszkam jakies 40 km od piotrkowa wiec chciala
          bym wykupic jakies 10 godzin jazdy po piotrkowie i najchetniej
          wybralabym jakas szkole z tej miejscowosci aby nie tracic czasu na
          dojazd tylko jezdzic po miescie .Moze mi ktos cos doradzi jaka by tu
          szkole wybrac .Mam jeszcze pytanie na jakim skrzyzowaniu wolno
          zawracac? chodzi mi o oznaczenia tego skrzyzowania
          • Gość: diki Re: egz. PIOTRKóW IP: *.chello.pl 18.03.08, 09:22
            jeśli chodzi o skrzyżowania to instruktor ci wszystkie pokaże i napewno bedzie jeżdził z tobą po trasach gdzie jeżdzi sie na egzaminie
            • Gość: duke13 Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.08, 23:16
              balbinka1001 a moge wiedzieć gdzie mieszkasz bo jest jedna szkoła właśnie 40km od Piotrkowa to bym ci ją polecił tylko napisz gdzie mieszkasz.
              • balbinka1001 Re: egz. PIOTRKóW 26.03.08, 11:19
                mieszkam w radomsku
                • Gość: duke13 Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.08, 14:34
                  To michodziło o inną miejscowość.
      • Gość: jeje Re: egz. PIOTRKóW IP: 80.48.178.* 06.04.08, 21:00
        Jest ustny ale po francusku
        • Gość: czesio Re: egz. PIOTRKóW IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.05.08, 15:46
          kto tam ostatnio zdawał w piotrkowie jak sie zdaje na toyotach?
          • Gość: **** Re: egz. PIOTRKóW IP: *.lodz.mm.pl 30.05.08, 17:22
            ja zdawałam wczoraj na toyocie...milutko sie jedzie, tylko trzeba
            uważać bo szybko osiaga 50km/h, miałam okazje jeżdzic też oplem i
            zddecydowanie wolę toyote.wszystko delikatne, nie trzeba sie mocować.
            niestety moj egzamin oblany na miescie, stres wygrał.
    • Gość: duke13 Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.08, 15:45
      Cześć! Nie chciałby ktoś odstąpić terminu na egzamin?
      • Gość: Jagoda Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.08, 23:10
        Witajcie... Słuchajcie widzę, że temat umilkł a ja mam wyznaczony termin
        egzaminu teoretycznego na 29 Września wiecie może ile będę czekać na egzamin po
        mieście??

>>>Duke13 Nie słyszałam o takim sposobie odstąpienia egzaminu, bo jak się
        zapisujesz to są tam złożone Papiery na dane nazwisko :P
        Ale kombinujesz ;)
        • natder Re: egz. PIOTRKóW 25.09.08, 00:02
          Hej, ja teorię zdawalam 16-go września, praktyczny mam 7 listopada,
          wypada więc prawie 2 m-ce przerwy pomiędzy teorią a praktyką. Choć
          mila Pani w okienku mówila kiedy zapisywalam się na teorię że są dni
          kiedy mają odgórny przykaz by osoby które zdaly teorię zapisywać
          np.za dwa tygodnie. Nie wiem od czego to zależy, niestety jak widać
          nie mialam tego szczęścia :( Może Tobie się uda ;)
          • Gość: Jagoda Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 15:07
            Witaj,
            Mnie wyznaczał termin właściciel nauki jazdy miałam to szczęście, że na teorie
            czekałam nie cały tydzień bo dowiedziałam się we wtorek dzisiaj już Czwartek ;P
            a w poniedziałek czeka mnie teoria oby udało się szybko wyznaczyć termin.
            A ile godzin jad Ci zostało mnie 11
            pozdro
            • natder Re: egz. PIOTRKóW 25.09.08, 21:05
              Ja na teorię czekalam tylko 4 dni, tak wlaśnie jest że egz.
              teoretyczny wyznaczają w ciagu najbliższego tygodnia, na praktyczny
              trzeba jak widać dlugo czekać.
              Ja swoje 30h już wyjeździlam, teraz zrobilam sobie przerwę i mam
              zamiar dokupić sobie jazdy w październiku.
              • Gość: Jagoda Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 22:51
                Ja miałam skończyć jazdy już przy 15 godzinie i powiem, że pierwszy raz wsiadłam
                do auta wcześniej nigdy ;) ale mam tak fajnego instruktora, że się za nim
                stęskniłam i zrobiłam sobie jeszcze 4 godzinki :D
                A powiedz mi co Ci najbardziej sprawia trudność w jeździe??
                Mnie koperta niestety ;( alee Ciii nikomu ani mru mru ;P
                • natder Re: egz. PIOTRKóW 25.09.08, 23:53
                  Parkowanie równolegle tylem oczywiście ;)

Będę namiętnie ćwiczyć ale za jakiś czas, zrobilam sobie przerwę
                  żeby nabrać dystansu bo bardzo chcę a mi nie wychodzi stresuję się a
                  jak się zestresuję zbyt mocno to już w ogóle klops ;)
                  Generalnie nie urodzilam się z kierownicą w ręku ;)
                  Jeszcze wiele ciężkiej pracy przede mną ;)
                  Ale jeszcze chwilkę odpocznę bo do egzaminu daaalekooo ;)

P.S. Skąd jesteś??
                  • Gość: Jagoda Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.08, 23:07

No jutro mam egzamin
                    Boże, proszę wysłuchaj moje prośby ;D!!! he he

Ps. jestem z Tuszyna
                    • natder Re: egz. PIOTRKóW 29.09.08, 14:11
                      I jak poszlo??? ;)
                      • Gość: Jagoda Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 15:13
                        Jeziu tak się bałam zdane!! zero błędów!!! ;P
                        Egzamin mam 19 listopada w środę wyznaczyłam sobie na 8:oo ... i jestem załamana
                        ;( bo autko będzie wybierane losowo a ja mam jazdy na korsie boje się że jak
                        wylosuje opla to będzie klapa ;((
                        dupa dupa dupa.....
                        Pozdrawiam
                        • Gość: Wasz egzaminator Re: egz. PIOTRKóW IP: *.toya.net.pl 29.09.08, 19:48
                          parkowania równoległego tyłem prawie nigdy nie robimy, ale, to przeciez prawie to samo co zawracanie w bramie.Róznica w proawdzeniu toyoty a opla jest prawie żadna, łatwiej wszystko zrobić yariskiem. od kiedy pracuję, nikt mi jeszcze nie przekroczył prędkości, a wręcz przeciwnie- to czego się boicie?
                          • Gość: Jagoda Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.08, 23:07
                            Witam,
                            Jak dla osoby która nie ma tylu lat praktyki w prowadzeniu co Pan, jest to
                            wielka różnica. Przyzwyczajenie do jednego samochodu jest tak wielkie, że
                            różnice też są gigantyczne ;) I obawy są tu uzasadnione!!
                            Pozdrawiam wszystkich tych co są zszokowani zmianami ;/
                            Ale i tak zdam ;D
                            • Gość: 1oe Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.08, 22:17
                              Cześć! Sorki że nie na temat ale może ktoś mi napisać ile zarabiają instruktorzy
                              nauki jazdy kat. B w Piotrkowie? Z góry dzięki.
                              • Gość: Jagoda Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.08, 23:53
                                8-9zł za godzinę
                                • Gość: 1 Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.08, 18:20

A nie da się wyciągnąć powyżej 10 za godzinę, tak co najmniej 12? A szkoły jazdy
                                  te co jeżdżą w Piotrkowie tylko z innych miast (Opoczno, Przedbórz itp.) bo
                                  widziałem że takie jeżdżą w Piotrkowie. Ile u was jest za godzinę?
                                  • Gość: Jagoda Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.08, 22:38
                                    No ja nie wiem ale z tego co się orientując to w Warszawie jest stawka 11-12zł
                                    za godzinę ale może sam popytaj w Piotrkowie albo do Warszawy wyruszaj ale tam
                                    też droższe życie ;P więc na to samo wyjdzie.
                                    • Gość: mariola Re: egz. PIOTRKóW IP: *.xdsl.centertel.pl 11.10.08, 18:16
                                      jestem z łodzi Konczyłam renomowana w tym miescie autoszkołe ale
                                      dopiero instruktor z Piotrkowa niejaki kRZYS POKAZAŁ MI KLASE W
                                      NAUCE JAZDY nie bede robic darmowej reklamy ale jesli ktos jest
                                      zainteresowany super owocna nauka podaje swoj nr gg podam namiary
                                      Naprawde polecam 8576324
                                      • Gość: rozczarowana!! Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 18:00
                                        Wiecie co niech oni coś zrobią z tymi samochodami bo człowiek uczy się na jednym
                                        a egzamin na nie wiadomo czym!! Uczyłam się na Yarisie a dziś miałam egzamin na
                                        Corsie. Wszystko pokazałam i sprawdziłam jak się należy. Miałam problem ze
                                        skrzynią biegów ale rękaw zaliczyłam a jak dojechałam do wzniesienia to jechałam
                                        na trójce myśląc, że to jedynka i mi zgasł bo nie dawał rady przy drugim
                                        podejściu zrobiłam to samo nie będąc świadoma, że robię źle. Nie zdałam!! ale
                                        zaproponował mi jazdę na mieście by zapoznać się z samochodem. Na mieście
                                        parkowanie i jazda zaliczona!! Jestem za razem zła bo wsiadłam do samochodu
                                        którego w ogóle nie znałam!!Ale niestety te nieszczęsne przepisy!!A z drugiej
                                        szczęśliwa, że trafił mi się taki miły egzaminator i wszystko cacy pokazał żeby
                                        następnym razem było tak jak się należy!! Dlatego mówię zróbcie jakiś porządek z
                                        tymi samochodami tym bardziej, że my jesteśmy nowicjuszami!!
                                        • Gość: wasz egzaminator Re: egz. PIOTRKóW IP: *.toya.net.pl 22.11.08, 18:53
                                          robimy, robimy, ciągle nowe yarisy zastępuja stare corsy. Kierowca musi umiec jeżdzić wszystkim, bo czy po egzaminie kupisz sobie właśnie toyotę?
                                          • Gość: rozczarowana!! Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.08, 21:46
                                            Witam,
                                            kierowcą na razie nie jestem do puki nie zdam egzaminu, teraz powinnam umieć jeździć na aucie na którym uczę się (30h) A zdanie egzaminu na całkiem innym aucie jest jeszcze bardziej stresujące. Będąc po egzaminie to mam możliwość dobrania sobie samochodu do własnych oczekiwań i dlaczego nie miała by być to właśnie toyota?? Przecież one nie są zarezerwowane tylko dla egzaminatorów i auto szkół?? Proszę wytłumaczyć mi dlaczego nie istnieje możliwość zdawania na wybranym przez siebie samochodzie? Słyszałam, że wszyscy chcą zdawać na yarisie i dlatego wprowadzono taką ustawę. Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby zorganizowanie przetargu na ople i zostawić ich tylko kilka sztuk do momentu kiedy one nie będą całkowicie wycofane a w zamian zakupić tyle yarisów na ile jest zapotrzebowanie.
                                            Pozdrawiam.
                                            • Gość: wasz egzaminator Re: egz. PIOTRKóW IP: *.toya.net.pl 24.11.08, 12:59
                                              Szanowna Pani!
                                              Pani nic nie rozumie i myli pojęcia w prawie.Ustawy uchwala tylko sejm i nic im do yarisów. Wygrała przetarg toyota i dlatego toyoty będą.Ale WORD musi wykazać sie zyskiem, bo mu marszałek nakazuje, wiec zmienia stopniowo. Z wyrazami szacunku -jeden z egzaminatorów
                                              • Gość: rozczarowana!! Re: egz. PIOTRKóW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.08, 21:10
                                                Witam,
                                                dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Ale i tak uważam, że to wszystko jest
                                                bez sensu. Pozdrawiam.