Dodaj do ulubionych

Złodzieje

IP: *.pkobp.pl 07.02.05, 13:30
Witam!
W nocy wyjęli mi wkładkę z zamka w bagażniku. Wszyscy twierdzą że po to żeby
dorobić kluczyk i że za kilka dni może samochód zniknąć.
Samochodu nie otworzyli bo trzymał centralny zamek. Choć z drugiej strony
jakby chcięli ukraść auto to by nie bawili się w dorabianie klucza.
Słyszałem też opinię że taką wkładkę trzyma tylko jakaś sprężynka i że mogła
sama wylecieć.
Co ciekawe nie widać żadnych uszkodzeń , nawet zadrapania. Po prostu nie ma
wkładki.
Co robić, wymieniać zamki, zgłaszać na policję do PZU????
Poradźcie coś. Póki co wstawiłem auto na parking strzeżony.
Obserwuj wątek
    • mati_77 Re: Złodzieje 07.02.05, 13:44
      A co to za samochod? Wtedy mozna dowiedziec sie czy chodzi o zlodzieji, czy moze
      rzeczywiscie o wkaldke ktora wypadla. Jezeli masz AC w PZU to ja bym to zglosil
      i na policje tez. ja mielm przypadek ze moja furke jakies gowniarze filmowali
      kamera. Moja ex. mcno wystraszyla sie i zglosila ppolicji. Okazalo sie ze
      policja odnotowala wlasnie takie przypadki usilowania kradziezy. Zadzwon i
      przedstaw problem.
    • emes-nju Re: Złodzieje 07.02.05, 13:46
      Kradna wkladke, dorabiaja klucz, a potem odjezdzaja jak swoim. Drzwi sie kluczykiem otwieraja, stacyjki nie trzeba lamac - same plusy.

Uwazaj bo to moze (na szczescie nie musi) byc poczatek klopotow.

pzdr
    • jaro_ss Re: Złodzieje 07.02.05, 15:11
      Chodzi im głównie o dorobienie kluczyka do stacyjki....
      Immobilajzer się wymienia na własny (tj. to całe pudełeczko pod maską}, co
      żaden problem jak się już kluczyk ma....

Czasem zamek do drzwi ma dwie zapadki mniej niż ten do stacyjki, ale nie wiem
      czy wszystkie marki tak mają, ktoś wie?
      • competer1 Re: Złodzieje 07.02.05, 16:46
        A co Ci da wymiana zamków jak i tak Ci je rozpieprzą. Załóz jakąs widoczna wajche na kierownicę albo pedały, zeby widzieli, że skumałeś sprawę. Mikrowyłącznik jak najbardziej, nie odjadą tak łatwo. Gorzej jak sie zdenerwuja i zniszczą auto, widziałem juz takie pogięte ramki przednich drzwi. Pzrykry widok.
    • entry zastanów się 07.02.05, 18:28
      jeżeli wymienisz zamki na własną rękę i zginie Ci auto, nie dostaniesz
      odszkodowania. Klucze które oddasz po kradzieży muszą być oryginalne i w takiej
      samej ilości oraz te same co podczas ubezpieczenia auta. A jak się nie kapną ,
      że są inne klucze, ale auto się znajdzie to już będzie pewnośc co do zmiany
      zamków. Warto?
      Wkładka sama nie wypadła, nie słyszałem jeszcze o takim wypadku, choć miałem i
      widziałem auta, gdzie zamki można było paznokciem otwierać. Zamek w bagażniku,
      drzwiach i stacyjce ma taki sam wzór (ewentualnie inny, czyli np. z mniejszą
      ilością zapadek może być w pokrywie paliwa). Mając oryginalny klucz można bez
      hałasu i wzbudzania podejrzeń odjecać, wystarczy własny immobilaiser.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka