Dodaj do ulubionych

Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy C?

12.09.05, 12:32
Przeciez ten segement zwykle generuje najwieksza czesc zyskow firmy. Dziwna
polityka prowadzi Skoda. A moze to centrala VW nie pozwala rozwinac Skodzie
skrzydel, aby nie konkurowac z Golfem i innymi autami koncernu? Osobiscie
uwazam, ze zamiast pakowac sie w projekt SuperB, ktory okazal sie niewypalem,
bo nielatwo jest wejsc na trudny rynek samochodow luksusowych, Skoda powinna
postawic na samochody popularne, w tym glownie wlasnie na segment C.
Obserwuj wątek
    • waskes29 Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:00
      A octavia w jkim jest segmencie jak nie c? i przeciez wlasnie konkuruje z
      golfem
      • room.zeiss Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:07
        waskes29 napisał:

        > A octavia w jkim jest segmencie jak nie c? i przeciez wlasnie konkuruje z
        > golfem

        Co ty pleciesz? Golf nie ma konkurenta wsrod samochodow marki Skoda.
        Fabia jest klase nizej, a Octavia klase wyzej, tam gdzie Passat, Laguna, Vectra itd.
        • adam.gal Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:11
          > > A octavia w jkim jest segmencie jak nie c? i przeciez wlasnie konkuruje z
          > > golfem
          >
          > Co ty pleciesz? Golf nie ma konkurenta wsrod samochodow marki Skoda.
          > Fabia jest klase nizej, a Octavia klase wyzej, tam gdzie Passat, Laguna,
          Vectra itd.

          Proszę Cię... Octavia konkuruje właśnie z autami typu Golf, Megane, Astra...

          Do Passata czy Vectry to jej trochę brakuje. Najlepszą wskazówką powinna być
          dla Ciebie płyta podłogowa na jakiej skontruowana jest Octavia (przejęła ją
          właśnie od Golfa).
          • room.zeiss Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:23
            No to sobie przeczytaj auto.gazeta.pl/auto/1,62385,2894547.html
            i nie zawracaj ludziom glowy glupotami.
            • adam.gal Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:32
              > No to sobie przeczytaj auto.gazeta.pl/auto/1,62385,2894547.html
              > i nie zawracaj ludziom glowy glupotami.

              Ktoś Ci juz dobrze napisał - to zestawienie nijak ma sie do rzeczywistości. Idź
              do pierwszego salonu i wejdź do Passata, zrób to samo z Mondeo/Accordem, a
              nastepnie pojedź do Skody i wsiądź do Octavii. To autko jest ewidentnie klasę
              niżej - i dobrze się ma pełniąc tą rolę.

              Więc musisz pogodzić się z tym , że Octavia nie jest w klasie D, a C. Tyle...
              Mam nadzieję, że jakoś to zniesiesz i nie wylejesz za duzo łez...

              A - i nie trolluj już...
              • room.zeiss Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:35
                Kurna, facet, moj szwagier ma Passata i w srodku wcale nie jest wiele wiekszy. A
                jakosc wykonania i materialy sa zenujaco slabe.

                • waskes29 Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:39
                  room.zeiss napisał:

                  > Kurna, facet, moj szwagier ma Passata i w srodku wcale nie jest wiele
                  wiekszy.
                  > A
                  > jakosc wykonania i materialy sa zenujaco slabe.

                  To popraos swojego szwagra niech ciebie tym zenujaco malym passatem zawiezie do
                  lekarza ,a jesli juz byles to niech szybko poda ci lekarstwa bo jeszcze
                  bedziesz bohaterem w programie Pod napieciem
                  • room.zeiss Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:45
                    Odzywka na poziomie grupy starszakow w przedszkolu.
                    • waskes29 Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:49
                      room.zeiss napisał:

                      > Odzywka na poziomie grupy starszakow w przedszkolu.
                      Sorry jesli sie pomylilem pewnie ty juz jestes w zerowce a moze nawet tylko
                      troche mniej bystrym drugoklasista ,staralem sie napisac odpowiednio do
                      twojego stopnia rozwoju ktory ,jesli jednak jestes starszy, musial sie gdziej
                      jednak zatrzymac
        • waskes29 Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:13
          room.zeiss napisał:

          > waskes29 napisał:
          >
          > > A octavia w jkim jest segmencie jak nie c? i przeciez wlasnie konkuruje z
          > > golfem
          >
          > Co ty pleciesz? Golf nie ma konkurenta wsrod samochodow marki Skoda.
          > Fabia jest klase nizej, a Octavia klase wyzej, tam gdzie Passat, Laguna,
          Vectra
          > itd.
          Tobie sie chyba pomieszalo cos, fakt ze octavia troche przerasta segment c ale
          nie porownuj jej z klasa gdzie jest passat czy vectra chyba nie siedziales w
          vectrze a tym bardziej passacie ktory pod wzgladem miejsca w srodku jest dwie
          klasy wyzej .
          Octavia ma ta sama plyte podlogowa co golf i co najwyzej mozna ja
          zakwalifikowac do klasy c+ nic wiecej
          • room.zeiss Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:26
            Miejsce w srodku nie jest kryterium przynaleznosci do segmentu. Moze i Octawka
            jest troche mniejsza od Passata w srodku, ale tylko dlatego, ze ma znacznie
            powiekszony bagaznik w stosunku do Passata, bo jest pomyslana jako samochod
            rodzinny.
            A w ogole to sam sie placzesz. Najpierw mowisz, ze to segment C, potem ze
            przerasta. Sam juz nie wiesz co mowisz.
            • waskes29 Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:34
              room.zeiss napisał:

              > Miejsce w srodku nie jest kryterium przynaleznosci do segmentu. Moze i Octawka
              > jest troche mniejsza od Passata w srodku, ale tylko dlatego, ze ma znacznie
              > powiekszony bagaznik w stosunku do Passata, bo jest pomyslana jako samochod
              > rodzinny.
              > A w ogole to sam sie placzesz. Najpierw mowisz, ze to segment C, potem ze
              > przerasta. Sam juz nie wiesz co mowisz.

              Ja nie tworzylem tych klas to raz , a dwa ze czasami samochody mieszcza sie
              pomiedzy nimi i ani nie pasuja do jednej ani do drugiej wiec gdzie sie
              placze ,a skoda nie jest troche mniejsza od passata tylko znacznie miejsza -
              chodzi oczywscie o miejsce w srodku
              • room.zeiss Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:38
                waskes29 napisał:

                > Ja nie tworzylem tych klas to raz , a dwa ze czasami samochody mieszcza sie
                > pomiedzy nimi i ani nie pasuja do jednej ani do drugiej wiec gdzie sie
                > placze ,a skoda nie jest troche mniejsza od passata tylko znacznie miejsza -
                > chodzi oczywscie o miejsce w srodku

                Juz ci mowilem, ze miejsce w srodku nie jest zadnym kryterium. Liczy sie
                caloksztalt.
                Jezeli uwazasz ze Octavia nie jest wieksza od Golfa, to albo jestes slepy albo
                wykazujesz zla wole i jestes jakims skodofobem.
                • adam.gal Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:40

                  > Juz ci mowilem, ze miejsce w srodku nie jest zadnym kryterium. Liczy sie
                  > caloksztalt.
                  > Jezeli uwazasz ze Octavia nie jest wieksza od Golfa, to albo jestes slepy albo
                  > wykazujesz zla wole i jestes jakims skodofobem.

                  Bo powinieneś ja porównywac do Bory, czyli Golfa sedana - a od Bory nie jest
                  większa. I kto tu jest ślepy?
                  • room.zeiss Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:47
                    adam.gal napisał:
                    >
                    > Bo powinieneś ja porównywac do Bory, czyli Golfa sedana - a od Bory nie jest
                    > większa. I kto tu jest ślepy?

                    Jak nie jest wieksza jak jest.
                    I ciekawe dlaczego jest drozsza niz wszystkie kompakty.

                    • waskes29 Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:50
                      room.zeiss napisał:

                      > adam.gal napisał:
                      > >
                      > > Bo powinieneś ja porównywac do Bory, czyli Golfa sedana - a od Bory nie j
                      > est
                      > > większa. I kto tu jest ślepy?
                      >
                      > Jak nie jest wieksza jak jest.
                      > I ciekawe dlaczego jest drozsza niz wszystkie kompakty.
                      >
                      Jak drozsza jak od golfa nie jest ? a cena octavi II jest sztucznie zawyzona
                      zeby nie robic konkurencji I wersji
                      • room.zeiss Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:55
                        waskes29 napisał:

                        > Jak drozsza jak od golfa nie jest ? a cena octavi II jest sztucznie zawyzona
                        > zeby nie robic konkurencji I wersji

                        Golfy zawsze byly drogie, bo to niemiecka technika i jakosc.
                        Ale od 307 czy Focusa jest drozsza.
                        Dlaczego? Argument ze sztucznym zawyzeniem ceny to chyba przeczytales w Fakcie,
                        bo to bzdura. Jakbys uczyl sie kiedys marketingu to bys wiedzial, ze takie cos
                        nie ma racji bytu w wolnorynkowej gospodarce.

                • waskes29 Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:43
                  room.zeiss napisał:

                  > waskes29 napisał:
                  >
                  > > Ja nie tworzylem tych klas to raz , a dwa ze czasami samochody mieszcza s
                  > ie
                  > > pomiedzy nimi i ani nie pasuja do jednej ani do drugiej wiec gdzie sie
                  > > placze ,a skoda nie jest troche mniejsza od passata tylko znacznie miejsz
                  > a -
                  > > chodzi oczywscie o miejsce w srodku
                  >
                  > Juz ci mowilem, ze miejsce w srodku nie jest zadnym kryterium. Liczy sie
                  > caloksztalt.
                  > Jezeli uwazasz ze Octavia nie jest wieksza od Golfa, to albo jestes slepy albo
                  > wykazujesz zla wole i jestes jakims skodofobem.

                  To chyba jednak jest prowokacja ale jak chcesz wiedziec to mam bardzo dobre
                  zdanie o skodach a i mialem passaata wiec mi nie mow ile ma miejsca .
                  Octavia I jest bardzo ciasna druga wersje juz mozna zaliczyc powyzej klasy c
                  ale nie mozna porownac z passatem czy mondeo troche jej brakuje.
                  A jak w takim razie zakwalifikowac taka wstretna thalie do jakiego segmentu?
                  • room.zeiss Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:49
                    Thalia to klasa B. To chyba oczywiste.
    • greenblack A Superb to niby co? 12.09.05, 13:03

      • room.zeiss Re: A Superb to niby co? 12.09.05, 13:12
        Jak to co?

        Tu masz odpowiedz:
        auto.gazeta.pl/auto/1,62385,2894547.html
        • waskes29 Re: A Superb to niby co? 12.09.05, 13:17
          room.zeiss napisał:

          > Jak to co?
          >
          > Tu masz odpowiedz:
          > auto.gazeta.pl/auto/1,62385,2894547.html

          Tu akurat to jakis kompletny kretyn ukladal ta liste i zaliczal do
          poszczegolnych grup i zupelnie nie wiem jakim on sie kierowal kluczem co
          najmniej kilka samochodow jest nie wtej grupie co powinn byc
          • room.zeiss [...] 12.09.05, 13:29
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • waskes29 [...] 12.09.05, 13:36
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • room.zeiss [...] 12.09.05, 13:43
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • adam.gal Re: A Superb to niby co? 12.09.05, 13:17
          Niestety jest tu wiele nieścisłości. Wybacz ale porównanie Octavii do Mazdy 6
          czy Passata to nieporozumienie.

          Podobnie umiejscowienie Skody Superb, Accorda i Alfy 156 w D2. Wszytskie te
          auta ewidentnie są w jednej grupie z Passatem, Avensisem, Mazdą 6, etc.

          Superb ma może dużo miejsca z tyłu, ale jakość materiałów, image jest niestety
          równy lub nawet poniżej Passata i innych aut które wymieniłem.
          • room.zeiss Re: A Superb to niby co? 12.09.05, 13:31
            Tak, ty wiesz lepiej.
            czyli Octawia nalezy do tego samego segmentu co Golf, Stilo, 307?
            Smiechu warte.
            Wez moze sie przejdz ulica i zobacz jak beda jechaly obok siebie Oktawka i jakis
            kompakt. Popatrz i zastanow sie troche. To nie boli.
            • adam.gal Re: A Superb to niby co? 12.09.05, 13:36
              > Tak, ty wiesz lepiej.
              > czyli Octawia nalezy do tego samego segmentu co Golf, Stilo, 307?
              > Smiechu warte.
              > Wez moze sie przejdz ulica i zobacz jak beda jechaly obok siebie Oktawka i
              jaki
              > s
              > kompakt. Popatrz i zastanow sie troche. To nie boli.

              Ile ty masz lat - 15, 16? Tato kupił Octavię i nagle okazało się, że jest z
              klasy C, a nie D. Bidulek...

              Octavia może konkurować z Megane Sedan lub Kombi, Nowym Focusem sedanem lub
              kombi, etc.Przy nich wygląda jak auto z tej samej klasy.

              Przy Passacie, Avensisie, Mazdzie 6 wygląda bidnie - jak autko z klasy niżej.

              Proste?
              • room.zeiss Re: A Superb to niby co? 12.09.05, 13:42
                adam.gal napisał:

                > Ile ty masz lat - 15, 16? Tato kupił Octavię i nagle okazało się, że jest z
                > klasy C, a nie D. Bidulek...

                Takie teskty to mozesz sobie walic do kolegi z piaskownicy.
                Poziom wypowiedzi zerowy.

                >
                > Octavia może konkurować z Megane Sedan lub Kombi, Nowym Focusem sedanem lub
                > kombi, etc.Przy nich wygląda jak auto z tej samej klasy.
                >
                > Przy Passacie, Avensisie, Mazdzie 6 wygląda bidnie - jak autko z klasy niżej.
                >
                > Proste?

                Nie, nie proste. Jezeli Octawia to kompakt, to dlaczego kosztuje wiecej niz inne
                kompakty?
                Powinna byc nawet tansza, bo jest produkowana w kraju, gdzie sila robocza jest
                tansza.
                Moze mi to laskawie wytlumaczysz?
                • adam.gal Re: A Superb to niby co? 12.09.05, 13:46
                  room.zeiss napisał:

                  > adam.gal napisał:
                  >
                  > > Ile ty masz lat - 15, 16? Tato kupił Octavię i nagle okazało się, że jest
                  > z
                  > > klasy C, a nie D. Bidulek...
                  >
                  > Takie teskty to mozesz sobie walic do kolegi z piaskownicy.
                  > Poziom wypowiedzi zerowy.

                  Staram sie dostosować do Twojego poziomu, a wysoki to on niestety nie jest...


                  > > Octavia może konkurować z Megane Sedan lub Kombi, Nowym Focusem sedanem l
                  > ub
                  > > kombi, etc.Przy nich wygląda jak auto z tej samej klasy.
                  > >
                  > > Przy Passacie, Avensisie, Mazdzie 6 wygląda bidnie - jak autko z klasy ni
                  > żej.
                  > >
                  > > Proste?
                  >
                  > Nie, nie proste. Jezeli Octawia to kompakt, to dlaczego kosztuje wiecej niz
                  inn
                  > e
                  > kompakty?
                  > Powinna byc nawet tansza, bo jest produkowana w kraju, gdzie sila robocza jest
                  > tansza.
                  > Moze mi to laskawie wytlumaczysz?

                  Patrzę w cennik i nie widze diametralnych różnic. A poza tym dlaczego Passat
                  jest droższy od Laguny albo 407-ki? Przecież to autka z tej samej klasy?
                  • room.zeiss Re: A Superb to niby co? 12.09.05, 13:52
                    adam.gal napisał:

                    >
                    > Patrzę w cennik i nie widze diametralnych różnic.

                    I pewnie widzisz, ze jest tansza? Od czego?

                    > A poza tym dlaczego Passat
                    > jest droższy od Laguny albo 407-ki? Przecież to autka z tej samej klasy?
                    >

                    Bo to niemiecka technika, wiec musi byc drozszy.
        • kszyrztow Re: A Superb to niby co? 12.09.05, 13:26
          room.zeiss napisał:

          > Jak to co?
          >
          > Tu masz odpowiedz:
          > auto.gazeta.pl/auto/1,62385,2894547.html

          rumcajs, zlituj się.... Klepaliśmy to wielokrotnie, wnioski wyciągnięte...
          P.S. Jestem autentycznie nieświadomym uczestnikiem twojej prowokacji. :)
    • greenblack A dlaczego już pikapów nie robią? 12.09.05, 13:19
      Te Felicie były takie śliczne. Ale pewnie teraz Fabka to kompakt premium i nie
      przystoi, żeby miała wersje pikap.
      • room.zeiss Re: A dlaczego już pikapów nie robią? 12.09.05, 13:33
        Bo pikupami jezdza rolnicy, a Skoda juz dawno zerwala z wizerunkiem marki
        plebejskiej.
        • kszyrztow Re: A dlaczego już pikapów nie robią? 12.09.05, 13:44
          room.zeiss napisał:

          > Bo pikupami jezdza rolnicy, a Skoda juz dawno zerwala z wizerunkiem marki
          > plebejskiej.

          Twoje wcześniejsze wpisy były nijakie, ale poprawne, te są po prostu głupie.
          Czyżby młodszy brat się podszył?
          pkt b) sygnaturki
          • kszyrztow Re: A dlaczego już pikapów nie robią? 12.09.05, 13:45
            kszyrztow napisał:

            > room.zeiss napisał:
            >
            > > Bo pikupami jezdza rolnicy, a Skoda juz dawno zerwala z wizerunkiem marki
            > > plebejskiej.
            >
            > Twoje wcześniejsze wpisy były nijakie, ale poprawne, te są po prostu głupie.
            > Czyżby młodszy brat się podszył?
            > pkt b) sygnaturki



            I nie waż się porównywać megana hatchbacka do sedana!! To przeciez zupełnie
            inna klasa.... :P
        • uny Re: Octavia = Golf 12.09.05, 14:25
          rumcajsie uwierz, że Octravia jest w segmencie C.
          • jarek-44 Re: Octavia = Golf 12.09.05, 14:34
            W Ilczynie mówią co innego.
    • talisker Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 13:57
      OK zalozmy (dla sw spokoju) ze Octavia to ta sama klasa co Avensis, Mazda6
      itd - ale kto jezdzil chocby tymi dwoma i Octavia ten wie ze Octavia to
      zdecydowanie najgorszy uczen w tej klasie, a jego oceny sa tak slabiutkie
      ze trzebaby chyba tego ucznie zosatwic na drugi rok = cofnac go do nizszej
      klasy ;)
      • room.zeiss Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 14:03
        talisker napisał:

        > OK zalozmy (dla sw spokoju) ze Octavia to ta sama klasa co Avensis, Mazda6
        > itd - ale kto jezdzil chocby tymi dwoma i Octavia ten wie ze Octavia to
        > zdecydowanie najgorszy uczen w tej klasie, a jego oceny sa tak slabiutkie
        > ze trzebaby chyba tego ucznie zosatwic na drugi rok = cofnac go do nizszej
        > klasy ;)

        Znasz to z wlasnego doswiadczenia?
        • jarek-44 Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 14:11
          Nie. Znam to z Żacholeckiego Lasu.
        • talisker Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 14:42
          Tak, dlatego pisalem o Avensisie Mazdzie i Skodzie - acha mam jeszcze
          doswiadczenie z Vectra typ B z 2002 roku (diesel) i tu gdybym porownal
          nowa Octawie to pewnie Octavia bylaby gora.
    • duze_a_male_d_duze_m Raczej B 12.09.05, 14:54
      Skoda jako jedna z niewielu koncernów nie produkuje aut segmentu B, jej
      najmniejszy pojazd, Fabia, z powodzeniem konkuruje w segmencie C dzięki dużej
      przestronności, mocnym silnikom TDI i szerokiej ofercie wersji nadwoziowych.

      Ps. Samochód segmentu B pojawi się, kiedy czeskim inżynierom uda się zaadoptować
      podwozie koncepcyjnego Smarta Forone do dwucylindrowych silników TDI i
      jednocylindrowych HPi.
      • simr1979 Re: Raczej B 12.09.05, 15:02
        duze_a_male_d_duze_m napisał:

        > Skoda jako jedna z niewielu koncernów nie produkuje aut segmentu B (???????),
        > jej najmniejszy pojazd, Fabia, z powodzeniem konkuruje w segmencie C (.....)

        Fabia była pierwszym autem segmentu B o długości 4m,w ślad za nią podążyli inni
        i wszystko się wyrównało. Segment C w tym samym czasie urósł z ok. 4-4.1m do
        ok. 4,25 m (dla hatchbacka), przy czym rozstaw osi zwiększył się z 2.51-2.60 do
        ok. 2.65.
    • millerek Re: Dlaczego Skoda nie produkuje samochodu klasy 12.09.05, 14:56
      room.zeiss napisał:

      > Przeciez ten segement zwykle generuje najwieksza czesc zyskow firmy. Dziwna
      > polityka prowadzi Skoda. A moze to centrala VW nie pozwala rozwinac Skodzie
      > skrzydel, aby nie konkurowac z Golfem i innymi autami koncernu? Osobiscie
      > uwazam, ze zamiast pakowac sie w projekt SuperB, ktory okazal sie niewypalem,
      > bo nielatwo jest wejsc na trudny rynek samochodow luksusowych, Skoda powinna
      > postawic na samochody popularne, w tym glownie wlasnie na segment C.

      Napisz do skody list otwarty to może ci odpowiedzą. Albo zatrudnij sie tam na
      prezesa i kieruj polityką firmy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka