Dodaj do ulubionych

jaki pisak nie "puszcza" w praniu kanwy?

06.06.08, 07:55
Sluchajcie, moze uzywacie jakiegos pisaka do zaznaczania kolorow na
kanwie. mam ten pisak spieralny ale do kratkowania a zeby zaznaczac
kolory to juz mi nie bardzo odpowiada. Do tej pory zaznaczalam
cienkopisem ale o dziwo puscil mi na zolta muline i jestem zla,
wczesniejszy obrazek nie mial takich konsekwencji. powiedzcie moze
czym moglabym zaznaczac zeby sie nie rozplynelo w praniu.
Obserwuj wątek
    • alutka.a Re: jaki pisak nie "puszcza" w praniu kanwy? 06.06.08, 13:59
      co prawda nie będę pomocna dla niki,ale podciągnę swój problem pod
      ten wątek dot. pisaka.
      otóż chciałabym wiedzieć jakie pisadło można zastosować
      do "fastrygowania" na kanwie dziesiątek? Do tej pory fastrygowałam
      nitką,namęczyłam się okrutnie,bo to czasochłonne zajęcie. w
      ostatniej swojej wyszywnace zastosowałam ołówek polecony przez
      kogoś,który powinien odpuścić w praniu. odpuścił,ale piorąc
      tardycyjną metodą pozdzierałam sobie zewnętrzne częsci palców.
      wiem ,że jest tzw.znikopis z DMC . problem w tym,że w
      pasmanteriach w moim mieście nikt czegoś podobnego nie sprzedaje. a
      może któraś z Pań jest ze Szczecina i wie w której pasmanterii
      dostanę taki znikopis? albo może jest coś innego,by zastosowac na
      kanwie,a potem bez wielkiego wysiłku wyprać?

      a swoją drogą czy mogłabym się dowiedzieć w jakim celu koloruje się
      kanwę? dotychczas nie miałam potrzeby tego robić.
      • 111nika Re: jaki pisak nie "puszcza" w praniu kanwy? 06.06.08, 14:15
        ostatnio kupilam taki znikopis ktory rozpuszcza sie w zimnej wodzie
        i jestem bardzo zadowolona bo do tej pory tez fastrygowalam kanwe.
        Ten znikopis kupilam w pasmanterii internetowej Wojtek za ok 17 zl.
        • alutka.a Re: jaki pisak nie "puszcza" w praniu kanwy? 06.06.08, 16:42
          też widziałam w e-pasmanteriach,ale koszt wysyłki to połowa ceny pisaka tak więc póki co szukam na miejscu. potem w ostateczności zamówie w necie.
    • dan.1 Re: jaki pisak nie "puszcza" w praniu kanwy? 06.06.08, 14:21
      Ja ostatnio zakupiłam w dziale krawieckim pasmanterii dwie kredki do
      zaznaczania na tkaninie / jedna niebieska,druga biała/ za 5 zł.
      komplet.Pani mówiła,że spierają się w praniu.Nie wypróbowałam
      jeszcze,więc nie wiem czy mogę Ci polecić,ale może to jest dobry
      pomysł.
      Jeśli któraś z Was używała takich kredek to proszę o opinię.
      • alutka.a Re: jaki pisak nie "puszcza" w praniu kanwy? 06.06.08, 16:41
        no wlasnie są przecież specjalne kredki do tkanin,aczkowliek nimi krawcowe szkicowały po lewej stronie materiału. ale jak mają się spierać to lepsza taka niż inna. dan czy one mają końcówki na szpic zatemperowane?
        • dan.1 Re: jaki pisak nie "puszcza" w praniu kanwy? 07.06.08, 14:27
          Kredki do tkaniny mają końcówki zatemperowane w szpic.Sa w drewnianej oprawie,więc można je temperować jak normalne kredki. Wczoraj próbowałam nimi rysować na kanwie. Rysuje się dobrze,nie rozmazują się pod palcami.Nie wiem tylko jak się spierają,ale myślę, że jak są dla krawcowych to muszą się spierać.
    • bluekasia123 Re: jaki pisak nie "puszcza" w praniu kanwy? 06.06.08, 16:21
      podobno są specjalne mazaki dla dzieci spieralne co wy na to ? czy mozna je
      zastosować na kanwie?
      • alutka.a Re: jaki pisak nie "puszcza" w praniu kanwy? 06.06.08, 16:44
        one moga mieć za grube końcówki. kanwa ma maleńkie przerwy miedzy tkanymi nitkami, można zjechać z trasywink

        bluekasia123 napisała:

        > podobno są specjalne mazaki dla dzieci spieralne co wy na to ? czy mozna je
        > zastosować na kanwie?
    • toffi2007 do Alutka.a 06.06.08, 18:03
      Witam Cie serdecznie,ja rowniez jestem ze Szczecina.To prawda,ze w
      miejscowych pasmanteriach robia duze oczy na pytanie o specjalny
      pisak do kanwy.Mnie ktos podpowiedzial a ja polecam Tobie (i innymwink
      olowek z castoramy,taki malutki,zolty.Mozesz go znalesc w punkcie
      uslugowym-docinania plyt.Tam w punkcie obslugi,stoja w
      pojemniku.Polecam,spiera sie w 100%.Pozdrawiamwink
      • slo-onko do Toffi 06.06.08, 19:10
        no wlasnie tym oloweczkiem ostatnio fastrygowałam kanwę i na nim tak zdarłam paluszkibig_grin najpier namoczyłam w prochu, w mocno ciepłej wodzie,a potem prałam,szorowałam i tarłam. sprał się w 100%,ale musiałam w to włożyć sporo wysiłku. dlatego wolałabym cos na zasadzie znikopisusmile
        swoje mulinki kupuję w ulubionej pasmanterii na ul.Jagiellońskiej i tam zamierzam poprosić panią o sprowadzenie z pisaka. jeśli zamawia towar z DMC to i pisak też nie powinien być problemem. zanim jednak go dostanę,a podejrzewam,że trochę czasu minie to będę musiała wziąc igłę,nić i tradycyjna metodą podziesiątkować materięsmile
    • toffi2007 Re: jaki pisak nie "puszcza" w praniu kanwy? 06.06.08, 19:17
      ...pewnie zla partia oloweczka byla...wink ja mam i polecilam i
      paluszki mamy cale. No wiesz, bo to trzeba delikatnie kreseczki
      stawiac a nie grubo smarowac.My zadowolonewink)
      • alutka.a Re: jaki pisak nie "puszcza" w praniu kanwy? 06.06.08, 19:34
        no leciutko mazałamsmile) nic to,dzis obrazek został dopieszczony żelazkiem i zaniesiony do pani szklarzowej,która bardzo pieknie oprawi w paspartu i ramę. znaczy mam taka nadzieję,ze peknie big_grin właściwie to nigdy jeszcze nie byłam zawiedziona oprawą.

        toffi2007 napisała:

        > ...pewnie zla partia oloweczka byla...wink ja mam i polecilam i
        > paluszki mamy cale. No wiesz, bo to trzeba delikatnie kreseczki
        > stawiac a nie grubo smarowac.My zadowolonewink)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka