Dodaj do ulubionych

Jakie są objawy MPD ???

12.03.07, 19:54
Witam serdecznie, pytanie kieruję do mam dzieciaczków dotkniętych
MPD. Jak rozpoznać porażenie u małego niemowlaczka, czym się objawia??? Czy
każde np.prężenie, wyginanie, drganie, podkurczanie stópek jest zagrożeniem???
Proszę podzielcie sie doswiadczeniem, potrzebuje tych wiadomosci dla kuzynki ,
która szaleje z niepokoju o swoją 2,5 mies.córeczkę (bardzo cięzki porod)

Prosimy o konkretne objawy tam gdzie problem istnieje, np. nóżki, raczki.

Pozdrawiam serdecznie i z całego serca życzę szczęścia ...

Z gory bardzo dziekuje za odzew!!!
Obserwuj wątek
    • kwrzosek1 Re: Jakie są objawy MPD ??? 12.03.07, 22:59
      u tak małego dziecka wiem że jest ciezko poznac MPD,lepiej szybko udac sie do
      neurologa i rehabilitowac jezeli wystepuje prezenie,wyginanie co swiadczy czesto
      o niepraiwdłowym napieciu miesniowym,my mielismy wzmozone napiecie tez po bardzo
      ciezkim porodzie,od momentu jak Kamil skonczył 8 tygodni cwiczylismy Voja,teraz
      jeszcze mamy niewielki slad po asymetrii,ale teraz Kamil slicznie
      raczkuje,zaczyna chodzic,trzymam kciuki aby wszytsko było dobrze.
    • osmag Re: Jakie są objawy MPD ??? 13.03.07, 18:03
      Takie same objawy towarzyszą zarówno zaburzeniom napięcia mięśniowego jak i
      poważniejszym MPDz. Jednak tylko po zbadaniu dziecka można odpowiedzieć na
      pytanie czy ewentualnie dziecko jest z grupy ryzyka(bo jedynie tak można mówić
      w tym wieku). Potrzebujecie dobrego lekarza lub fizjoterapeuty, który potrafi
      wychwycić wcześnie jakieś nieprawidłowości i poprowadzi terapię tak aby
      niepozwolic na utrwalenie się nieprawidłowości.
      • jutrynka22 Re: Jakie są objawy MPD ??? 14.03.07, 07:59
        Witam ponownie, dowiedziałam się, ze malutka ma głównie problem z nóżkami,
        dokładnie nie wiem, co jest nie tak, kuzynka non stop płacze, chciałabym jej
        pomóc, uspokoić, ale nie wiem jak bo też sporo już poczytałam i w teorii
        wszystko wygląda podobnie...
        Bardzo proszę napiszcie jak to wygląda u tak małej kruszynki jeśli chodzi o
        niepokojące objawy w poruszaniu nóżkami. Co powinno niepokoić i jak wygląda ruch
        nóżek zagrożonych MPD??? Jak takie nóżki sie układają? Przepraszam za
        chaotyczność ale piszę wszystko na "gorąco", szukam, czytam i chce jakoś
        uspokoić dziewczynę :(

Jeszcze raz z góry serdecznie dziękję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie!!!
        • mmala6 Re: Jakie są objawy MPD ??? 14.03.07, 09:01
          Obawiam sie, ze nikt dziecka nie zdiagnozuje przez internet. Nie ma co plakac
          na zapas tylko zaczac dzialac. Raz dwa isc do dobrego neurologa, nie czekac na
          panstwowego tylko isc prywatnie, pozniej do rehabilitanta i dzialac a nie
          plakac! u takiego malenstwa mozna wiele rzeczy szybko 'naprawic', nie mozna sie
          nakrecac i myslec o najgorszym.
          Tu na forum jest masa info nt neurologow, poszukaj jakiegos w swoim miescie,
          umow te kuzynke i idzicie z mala do specjalisty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka