Dodaj do ulubionych

instruktor tańca

25.04.04, 21:35
Witam,
czy ktoś wie jak zostać instruktorem tańca (nowoczesny, jazz)? Czy są kursy
instruktorskie/studia podyplomowe w tym kierunku?

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • swanilda Re: instruktor tańca 08.06.04, 13:34
      sunny24 napisała:

> Witam,
      > czy ktoś wie jak zostać instruktorem tańca (nowoczesny, jazz)? Czy są kursy
      > instruktorskie/studia podyplomowe w tym kierunku?
      >
      > Pozdrawiam

Jeśli jesteś z Warszawy, to możesz pójść na kurs instruktorski w Mazowieckim
      Centrum Kultury przy Elektoralnej. Trwa dwa lata i zaczyna się co dwa lata. Nie
      wiem, czy w tym roku akurat, ale dowiedzieć się można. A jeśli nawet nie, to
      może podsuną kolejny adres :-) Studia podyplomowe na Akademii Muzycznej dotyczą
      wyłącznie teorii tańca. Praktycy robią magisterkę na pedagogice baletu (jak
      nazwa wskazuje, wypada mieć wcześniej skończoną baletówkę).
      • kochanica.francuza Re: instruktor tańca 13.07.04, 14:50
        swanilda napisała:

> sunny24 napisała:
        >
        > > Witam,
        > > czy ktoś wie jak zostać instruktorem tańca (nowoczesny, jazz)? Czy są kurs
        > y
        > > instruktorskie/studia podyplomowe w tym kierunku?
        > >
        > > Pozdrawiam
        >
        > Jeśli jesteś z Warszawy, to możesz pójść na kurs instruktorski w Mazowieckim
        > Centrum Kultury przy Elektoralnej. Trwa dwa lata i zaczyna się co dwa lata. Nie
        > wiem, czy w tym roku akurat, ale dowiedzieć się można. A jeśli nawet nie, to
        > może podsuną kolejny adres :-) Studia podyplomowe na Akademii Muzycznej dotyczą
        > wyłącznie teorii tańca. Praktycy robią magisterkę na pedagogice baletu (jak
        > nazwa wskazuje, wypada mieć wcześniej skończoną baletówkę).

Gdyż elementem egzaminu jest lekcja baletu na poziomie dziewiątej baletowej .
        Była tylko jedna osoba bez baletówki w historii studiów,ale zrezygnowała.
        • dziewczyna_mickiewicza Re: instruktor tańca 14.07.04, 15:59
          ale nie jest wymagany papierek z baletowki? bo, to tak czysto teoretycznie
          rozwazajac, gdyby ktos byl w stanie zaprezentowac sie na egz w tej lekcji
          klasyki, to ma szanse na studia? czy trzeba zdawac dyplom eksternistycznie?
          • swanilda Re: instruktor tańca 15.07.04, 09:58
            "O przyjęcie na studia ubiegać się mogą wszyscy absolwenci szkół średnich
            legitymujący się maturą. Jednak na egzaminie wstępnym wymagane są umiejętności
            praktyczne i teoretyczne jakie w swych założeniach daje absolwentom dyplom
            szkoły baletowej. Przyszli studenci zdać muszą egzamin z tańca klasycznego,
            ludowego, charakterystycznego, z historii tańca i języka obcego. Na czwartym
            roku przygotowują się do dyplomu, tj. do przeprowadzenia lekcji w szkole
            baletowej, do pokazu kompozycji tańca, jak również do obrony pracy
            magisterskiej. Absolwent Pedagogiki Baletu, po zdanych egzaminach, otrzymuje
            tytuł magistra sztuki w zakresie tańca."
            To tyle ze strony dotyczącej Pedagogiki Baletu
            www.chopin.edu.pl/polskie/wydz5bal.html
      • lokusta1 Re: instruktor tańca 10.07.04, 01:35
        Czesc,

jesli chodzi o kurs instruktorski w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w
        Warszawie, to od wrzesnia zacznie sie wlasnie jazz. Jesli potrzebujesz wiecej
        informacji to napisz do mnie lub zajrzyj na ich stronke www.mckis.waw.pl . Ja w
        tej chwili zaczynam drugi rok takiego kursu ale o innej specjalnosci. Jednakze
        zasady jakie panuja na tych kursach sa podobne wiec moge Ci poopowiadac jak to
        wyglada.
        Pozdrawiam

Lokusta
    • sunny24 Re: instruktor tańca 11.07.04, 18:23
      Czesc Lokusta, dziękuje za odp. Chętnie usłysze, jak wygląda taki kurs:)) Czy
      trzeba mieć już jakieś doświaadczenie w prowadzeniu zajęć i bez tego ani
      rusz??? Czy cięzko się dostać? Jak często są zajęcia/z kim? Ile się płaci? I
      ogólnie jak ci się podoba, czy warto pojsc??:)) Bede wdzięczna za odpoweidz, bo
      informacje na stronie www sa dość skąpe. Pozdrawiam serdecznie!
      • kochanica.francuza Re: instruktor tańca 13.07.04, 14:49
        sunny24 napisała:

> Czesc Lokusta, dziękuje za odp. Chętnie usłysze, jak wygląda taki kurs:))
        Byłam,więc odpowiadam:

Czy
        > trzeba mieć już jakieś doświaadczenie w prowadzeniu zajęć i bez tego ani
        > rusz???
        Nie,skąd.Przyjęli nawet dziewczynę,ktora tylko RAZ była na warsztatach (jako
        uczestniczka)

Czy cięzko się dostać?
        Jak ja zdawałam,to nie.Kazali mi zrobić skłon i plie. I opowiedzieć o motywacji.
        Jak często są zajęcia/z kim?
        Raz w miesiącu. Kierunkowe mieliśmy z P.Robertem Śliżewskim.

Ile się płaci?
        170 za trzydniową sesję - w sumie 24 godziny.

I
    • teatrtanca Re: instruktor tańca 17.07.04, 13:01
      Zapraszamy na warsztaty do Piły 19-24 lipiec
      modern, jazz Anna Gruszka Polski Teatr Tańca
      technika współczesna Katarzyna Skawińska Teatr Tanca DF Kraków
      kompozycja tańca, choreoterapia Danuta Kujawińska Pilski Teatr Tańca
      Zapraszam L.K.
      Szczegółowe informacje pttdk@interia.pl
      www.pdk.pila.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?