Dodaj do ulubionych

Lęk przed samotnością

31.03.06, 22:56
Jak sobie poradzić z takim lękiem? Bardzo boję się odrzucenia, myśl, że mogę
zostać opuszczona przez najbliższa mi osobę paraliżuje mnie... co robić?? :(
Obserwuj wątek
    • cossa Re: Lęk przed samotnością 31.03.06, 23:32
      jestes z kims zwiazana?

      pozdr.cossa
    • mskaiq Re: Lęk przed samotnością 01.04.06, 06:10
      Musisz wierzyc ze tak sie nie stanie. Strach zwykle buduje scenariusze, ciagle
      podpowiada rozmaite powody dla ktorych mozesz zostac samotna. Nie akceptuj
      strachu, musisz uwierzyc ze nigdy nie bedziesz samotna.
      • d.aga87 Re: Lęk przed samotnością 01.04.06, 11:41
        jestem związania z kimś od 16 miesięcy. Sama już nie wiem czy ten strach starch
        przed brakiem tej osoby czy ogólnie zostaneim samej. Jest właśnie tak jak
        piszesz mskaiq, wynajduję sobie powody dla których ta osoba mogłaby mnie
        opuścic, tzn one same sie pojawiają kiedy myślę o przyszłości. Prawdopodobnie
        czeka nas sytuacja w której będziemy rozdieleni na jakiś czas (rok, kilka lat),
        może ten mój strach to po prostu brak zaufania? miał tak ktoś? wariuję przez
        to
        • mskaiq Re: Lęk przed samotnością 01.04.06, 14:25
          Nie mozesz budowac scenariuszy, wiem ze one same przychodza wbrew Twojej woli.
          Kiedy sie pojawia zajnij sie czyms innym, nie mozesz poddawac sie temu myleniu,
          niesie w Sobie strach.
          Strach zwykle bierze sie z braku zaufania, trzeba ufac, to bardzo trudne, ale
          trzeba sie tego nauczyc.
      • solaris_38 jesli cię to pocieszy 02.04.06, 23:09
        jestem sama ale nie widzę powodu do rozpaczy ;)
        • alfika Re: hmmm... 05.04.06, 07:19
          w zasadzie rzadko się zdarza, że boisz się opuszczenia przez kogoś, z kim nie
          jesteś :)

          tu mam wrażenie, chodzi o lęk przed opuszczeniem, przed robieniem sobie nadziei
          na piękną, stałą, wieczną miłość - a nie o lęk przed samotnością

          ale to moje odczucia

          i na to może poradzić albo dystansowanie się z obawy przed zranieniem, albo
          zaufanie tej miłości, jeśli ma się podstawy i jeśli się chce tej właśnie
          miłości (w odróżnieniu od: jeśli się JUŻ chce jakiejś miłości)
          mam wielką nadzieję, że się nie mylę
    • znowuzagubiona Re: Lęk przed samotnością 01.04.06, 19:17
      Tez tak miałam.
      Niskie poczucie własnej wartości
      powodowało, że uzalezniałam poczucie
      bezpieczeństwa i uczucie szczęścia zawsze
      od kogoś, lub czegoś.
      Od niedawna wiem, że to jest chore,uzaleznione
      myślenie. Pomogła mi książka Lee Jampolskiego
      " Leczenie uzależnionego umysłu".
      Teraz łatwiej jest mi przywoływać do porządku
      " dołujące myśli".
      • solaris_38 Re: Lęk przed samotnością 02.04.06, 23:10
        moze i ja przeczytam ciekawie brzmi
    • solaris_38 Re: Lęk przed samotnością 02.04.06, 21:50
      wyobraz sobie że ona (ta osoba) odeszła
      że to sie już stało

      a ty zyjesz nadal i chcesz być szczesliwa

      z nim czy bez niego/niej
      badz szczesliwa
      nie stawiaj warunków szcześciu bo je zamordujesz
      • znowuzagubiona Re: Lęk przed samotnością 02.04.06, 22:11
        Anthony De Mello???
      • solaris_38 dla mnie mistrz 02.04.06, 23:01
        :)
    • ladyinred00 Re: Lęk przed samotnością 04.04.06, 23:47
      a obsesyjny lek przed smiercia blizkiej osoby? nieszczesliwym wypadkiem,
      choroba, wyobrazanie sobie najgorszych scenariuszy w zwyczajnych, prozaicznych
      sytuacjach...ktos sie z tym spotkał? coraz mi ciężej
      • p_jaga Re: Lęk przed samotnością 05.04.06, 02:44
        Coś takiego nazywa się profesjonalnie lękiem uogólnionym.
        Jeśli masz możliwość to spróbuj skorzystać z pomocy specjalisty (psychologa).
        Naprawdę warto bo życie będzie dużo łatwiejsze bez ciągłych lęków.
        Może tak być jeśli tylko odważysz się zwrócić o pomoc.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka