d.aga87 31.03.06, 22:56 Jak sobie poradzić z takim lękiem? Bardzo boję się odrzucenia, myśl, że mogę zostać opuszczona przez najbliższa mi osobę paraliżuje mnie... co robić?? :( Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
cossa Re: Lęk przed samotnością 31.03.06, 23:32 jestes z kims zwiazana? pozdr.cossa Odpowiedz Link Zgłoś
mskaiq Re: Lęk przed samotnością 01.04.06, 06:10 Musisz wierzyc ze tak sie nie stanie. Strach zwykle buduje scenariusze, ciagle podpowiada rozmaite powody dla ktorych mozesz zostac samotna. Nie akceptuj strachu, musisz uwierzyc ze nigdy nie bedziesz samotna. Odpowiedz Link Zgłoś
d.aga87 Re: Lęk przed samotnością 01.04.06, 11:41 jestem związania z kimś od 16 miesięcy. Sama już nie wiem czy ten strach starch przed brakiem tej osoby czy ogólnie zostaneim samej. Jest właśnie tak jak piszesz mskaiq, wynajduję sobie powody dla których ta osoba mogłaby mnie opuścic, tzn one same sie pojawiają kiedy myślę o przyszłości. Prawdopodobnie czeka nas sytuacja w której będziemy rozdieleni na jakiś czas (rok, kilka lat), może ten mój strach to po prostu brak zaufania? miał tak ktoś? wariuję przez to Odpowiedz Link Zgłoś
mskaiq Re: Lęk przed samotnością 01.04.06, 14:25 Nie mozesz budowac scenariuszy, wiem ze one same przychodza wbrew Twojej woli. Kiedy sie pojawia zajnij sie czyms innym, nie mozesz poddawac sie temu myleniu, niesie w Sobie strach. Strach zwykle bierze sie z braku zaufania, trzeba ufac, to bardzo trudne, ale trzeba sie tego nauczyc. Odpowiedz Link Zgłoś
solaris_38 jesli cię to pocieszy 02.04.06, 23:09 jestem sama ale nie widzę powodu do rozpaczy ;) Odpowiedz Link Zgłoś
alfika Re: hmmm... 05.04.06, 07:19 w zasadzie rzadko się zdarza, że boisz się opuszczenia przez kogoś, z kim nie jesteś :) tu mam wrażenie, chodzi o lęk przed opuszczeniem, przed robieniem sobie nadziei na piękną, stałą, wieczną miłość - a nie o lęk przed samotnością ale to moje odczucia i na to może poradzić albo dystansowanie się z obawy przed zranieniem, albo zaufanie tej miłości, jeśli ma się podstawy i jeśli się chce tej właśnie miłości (w odróżnieniu od: jeśli się JUŻ chce jakiejś miłości) mam wielką nadzieję, że się nie mylę Odpowiedz Link Zgłoś
znowuzagubiona Re: Lęk przed samotnością 01.04.06, 19:17 Tez tak miałam. Niskie poczucie własnej wartości powodowało, że uzalezniałam poczucie bezpieczeństwa i uczucie szczęścia zawsze od kogoś, lub czegoś. Od niedawna wiem, że to jest chore,uzaleznione myślenie. Pomogła mi książka Lee Jampolskiego " Leczenie uzależnionego umysłu". Teraz łatwiej jest mi przywoływać do porządku " dołujące myśli". Odpowiedz Link Zgłoś
solaris_38 Re: Lęk przed samotnością 02.04.06, 23:10 moze i ja przeczytam ciekawie brzmi Odpowiedz Link Zgłoś
solaris_38 Re: Lęk przed samotnością 02.04.06, 21:50 wyobraz sobie że ona (ta osoba) odeszła że to sie już stało a ty zyjesz nadal i chcesz być szczesliwa z nim czy bez niego/niej badz szczesliwa nie stawiaj warunków szcześciu bo je zamordujesz Odpowiedz Link Zgłoś
ladyinred00 Re: Lęk przed samotnością 04.04.06, 23:47 a obsesyjny lek przed smiercia blizkiej osoby? nieszczesliwym wypadkiem, choroba, wyobrazanie sobie najgorszych scenariuszy w zwyczajnych, prozaicznych sytuacjach...ktos sie z tym spotkał? coraz mi ciężej Odpowiedz Link Zgłoś
p_jaga Re: Lęk przed samotnością 05.04.06, 02:44 Coś takiego nazywa się profesjonalnie lękiem uogólnionym. Jeśli masz możliwość to spróbuj skorzystać z pomocy specjalisty (psychologa). Naprawdę warto bo życie będzie dużo łatwiejsze bez ciągłych lęków. Może tak być jeśli tylko odważysz się zwrócić o pomoc. Odpowiedz Link Zgłoś