Dodaj do ulubionych

Panthenol SPRAY - zastosowanie

04.01.11, 21:19
Zakładam watek, gdyż mam wiele pytań i sądzę, że może on się komuś jeszcze przydać.

Panthenol Spray- środek na oparzenia słoneczne jest mniej więcej wszystkim znany. Doczytałam się na kilku forach, że można go również stosować po opalaniu w ramach nawilżania - jako balsam po opalaniu, kolejno jako odżywkę na zniszczone słońcem końcówki włosów a nawet jako krem nawilżający do twarzy.

Użytkowniczka rekomendowała go jako świetny balsam łagodzący podrażnienia po goleniu u mężczyzn.

Sądzę, że na forum znajdują się Ekspertki w temacie kosmetologi i skomentują moje spostrzeżenia.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • dzioucha_z_lasu Re: Panthenol SPRAY - zastosowanie 05.01.11, 20:47
      Pantenol w piance jest świetny zamiast kremu/balsamu nawilżającego. Jest też doskonałym środkiem ratunkowym po wizycie u nieudolnego fryzjera - miałam tak kiedyś, zrobił mi taki blond, że miałam poparzoną skórę głowy, pantenol wcierany tak, że włosy były mokre bardzo ładnie złagodził dolegliwości. W ogóle dobrze działa na suchą, szorstką skórę
      • chaiwa1980 Re: Panthenol SPRAY - zastosowanie 05.01.11, 21:50
        dzioucha_z_lasu napisała:

> Pantenol w piance jest świetny zamiast kremu/balsamu nawilżającego. Jest też do
        > skonałym środkiem ratunkowym po wizycie u nieudolnego fryzjera - miałam tak kie
        > dyś, zrobił mi taki blond, że miałam poparzoną skórę głowy, pantenol wcierany t
        > ak, że włosy były mokre bardzo ładnie złagodził dolegliwości. W ogóle dobrze dz
        > iała na suchą, szorstką skórę
        >
        rzeczywiście nieudolny fryzjer.

Ja też zaczęłam stosować po depilacji bikini jak miałam w okolicach bikini "armagedon". Na jednym forum dziewczyna mi poleciła piankę, bo krostki i wyglądały dość paskudnie.
        I teraz też tak jak przeciwcialo nie wiem co to podrażnienia ;)
        Zaciekawiło mnie szerokie zastosowanie tejże pianki.
      • chaiwa1980 Re: Panthenol SPRAY - zastosowanie 12.01.11, 18:17
        werka86ka napisała:

> Po depilacji panthenol bardzo pomaga- łagodzi mikro ranki...
        > Trzeba tylko pamiętać by nie stosować go na duże otwarte rany...

czemu nie można stosować według ciebie na duże rany?

Ja wyczytałam na stronie producenta, ze we wskazaniach panthenol spray ma:
        Leczenie wspomagające drobnych uszkodzeń skóry (oparzenia słoneczne, uszkodzenia i otarcia naskórka, powierzchniowe rany), skóry suchej, wyprzeń, zapaleń skóry, opryszczki wargowej, chorób pęcherzowych skóry z ubytkami naskórka.

Ja wyczytałam, ze ktoś stosował na ranki po zrobieniu tatuaża, że skórę nawilżał, i ładnie goiło się
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka