25.12.07, 20:51
Mam między zębami przedziałek, chciałam zaoytać czy (mam 13 lat) mogę
zlikwidować ta wadę nie używajac aparatu stałego. tylko uzywajac zdejmowanego?
Obserwuj wątek
    • malange Re: Zęby.. 25.12.07, 21:03
      Jeśli chodzi o sprawy ortodontyczne to każdy przypadek jest inny i nikt na forum
      Ci nie doradzi, bo nawet jeśli ktoś miał zdejmowany aparat to nie znaczy, że u
      Ciebie tez wystarczy.

      Najlepiej przejdź się do ortodonty - pierwsza konsultacja jest przeważnie za darmo.

      A masz luki miedzy wszytskimi zębami czy tylko jedną?
      • milenkaw9400 Re: Zęby.. 25.12.07, 21:23
        luki :) na górze oczywiscie :P
        • malange Re: Zęby.. 25.12.07, 21:29
          Ale masz jedną lukę między jedynkami tzw. diastemę, czy masz luki miedzy
          (prawie) wszystkimi zębami?
          • malange Re: Zęby.. 25.12.07, 21:32
            Teraz doczytałam, że masz więcej :DDD
    • dzika_joaska Re: Zęby.. 25.12.07, 21:25
      Racja, idź do ortodonty na konsultację. Możesz też wpierw pójść do dentysty,
      może da się tę wadę poprawić metodami dentystycznymi (licówki?).

      Co do rozpoczynania leczenia aparatem ruchomym w wieku 13 lat - byłabym
      sceptyczna, zwykle stosuje się go u młodszych dzieci.

      Jeśli szukasz informacji na forum, to tu znajdziesz fora poświęcone ortodoncji:
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22832
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23692
      • dzika_joaska Skoro to nie jedna luka, to raczej ortodonta 25.12.07, 21:39
        Skoro to nie jedna luka, to raczej ortodonta. Ale opinia dentysty też nie
        zaszkodzi, możesz go o to spytać przy okazji wizyty z innego powodu (leczenia
        zębów czy przeglądu).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka