milenkaw9400 25.12.07, 20:51 Mam między zębami przedziałek, chciałam zaoytać czy (mam 13 lat) mogę zlikwidować ta wadę nie używajac aparatu stałego. tylko uzywajac zdejmowanego? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
malange Re: Zęby.. 25.12.07, 21:03 Jeśli chodzi o sprawy ortodontyczne to każdy przypadek jest inny i nikt na forum Ci nie doradzi, bo nawet jeśli ktoś miał zdejmowany aparat to nie znaczy, że u Ciebie tez wystarczy. Najlepiej przejdź się do ortodonty - pierwsza konsultacja jest przeważnie za darmo. A masz luki miedzy wszytskimi zębami czy tylko jedną? Odpowiedz Link Zgłoś
malange Re: Zęby.. 25.12.07, 21:29 Ale masz jedną lukę między jedynkami tzw. diastemę, czy masz luki miedzy (prawie) wszystkimi zębami? Odpowiedz Link Zgłoś
dzika_joaska Re: Zęby.. 25.12.07, 21:25 Racja, idź do ortodonty na konsultację. Możesz też wpierw pójść do dentysty, może da się tę wadę poprawić metodami dentystycznymi (licówki?). Co do rozpoczynania leczenia aparatem ruchomym w wieku 13 lat - byłabym sceptyczna, zwykle stosuje się go u młodszych dzieci. Jeśli szukasz informacji na forum, to tu znajdziesz fora poświęcone ortodoncji: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22832 forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23692 Odpowiedz Link Zgłoś
dzika_joaska Skoro to nie jedna luka, to raczej ortodonta 25.12.07, 21:39 Skoro to nie jedna luka, to raczej ortodonta. Ale opinia dentysty też nie zaszkodzi, możesz go o to spytać przy okazji wizyty z innego powodu (leczenia zębów czy przeglądu). Odpowiedz Link Zgłoś