Dodaj do ulubionych

Spirometria

03.11.20, 20:56
Witam. Mam dość nietypowe pytanie. Uzyskuję złe wyniki spirometrii. Mam wątpliwości jednak co do ich wiarygodności. Czy wysiłek fizyczny, stres czy palenie może je tak znacząco pogorszyć? Znam zalecenia przed badaniem, ale po pierwsze jestem cholerykiem nie potrafię powoli chodzić, po drugie denerwuję się przed badaniem, a po trzecie palę papierosy, ale od krótkiego czasu jednak nie potrafię wytrzymać aż 4 godzin bez nich. Czy któryś z tych szczegółów może wpływać na pogorszenie wyników? Lekarz interpretując powiedział, że płuca mam jakbym miał kilkadziesiąt lat więcej niż wynika z dokumentów. Jak zadałem mu pytanie postawione tutaj to powiedział tylko, że spirometr nie kłamie. Może to brzmi śmiesznie, ale proszę o poważne odpowiedzi. Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • koziorozka Re: Spirometria 12.11.20, 15:49
      Spirometria mierzy ci pojemność płuc i przepływy, czyli jak funkcjonuje twój układ oddechowy, jak dobrze natleniasz krew.
      Jak palisz papierosy to siłą rzeczy pojemność płuc masz mniejszą, więc cały organizm jest mniej wydolny.
      Jak do tego dołoży się jakaś infekcja lub inna nieprawidłowość, to zareagujesz nie tak, jak człowiek w twoim wieku, tylko jak o kilka lat starszy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka