Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić :/

    IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.10, 19:16
    Mam 22 lata i pracuję jako przedstawiciel handlowy w branży klimatyzacyjnej. Zarabiam ok. 4-5k netto i nie mam co robić z pieniędzmi... Mieszkam z rodzicami. Nie mam celu, bo nie mam rodziny a nawet dziewczyny. Samochody i inne zabawki mnie nie jarają. Co mam robić z tymi pieniędzmi, skoro, po roku samo się odłożyło ponad 40 000 zł? Wydaję poniżej 1000 zł miesięcznie a i tak wystarcza mi to na wszystkie potrzeby!!!
    Obserwuj wątek
      • popisuarka Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić 13.09.10, 19:17
        Biedaku. Zostaje ci tylko w leb sobie palnac!
        • tetlian Oddaj mi. Mi zawsze mało :) 18.09.10, 14:50
          Nie wiesz co zrobić? Oddaj mi. Mi zawsze mało pieniędzy, a każda następna podwyżka powoduje, że podnoszę poziom swego życia i zaczynam dogadzać sobie na coraz to droższe sposoby. I zawsze wtedy pojawiają się marzenia posiadania czegoś, co jest jeszcze droższe i na co jeszcze mnie nie stać.

          Dziwne, że Ty tak nie masz. No ale skoro już tak jest, to nie widzę problemu, byś przelał tą kasę mi na konto :D
          • Gość: Terapeuta Dobry terapeuta nie jest tani IP: *.icpnet.pl 18.09.10, 14:58
            I oto masz już na co wydawać pieniądze.

            Potrzebna Ci terapia, która odpępowi Cię od mamusi i tatusia, uświadomi Ci, że dzieciństwo dawno minęło, a nadeszło dorosłe życie, w którym trzeba za wszystko samemu płacić.

            Jak terapia się powiedzie, to może dużo pieniędzy Ci nie zostanie. Ale jak wynajmiesz mieszkanie, sam będziesz musiał sobie prać, gotować, robić zakupy, opłacać media, także internet - szybko się spostrzeżesz, że zostanie Ci może 5 zł na piwo w ramach nagrody za cały miesiąc oszczędnego życia.
            • Gość: mzb Znajdź dziewczynę - ona będzie wiedziała co zrobić IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.10, 18:33
              Gwarantuję Ci, że przyjmie i odpowiednio zadysponuje każdą kwotę :)
              • senseiek co tydzien nowa prostytutka.. ;) 18.09.10, 19:15
                co tydzien nowa prostytutka.. ;)

                to 250*52=13 tys rocznie, bedziesz mial mniej problemow, a wiecej usmiechu na twarzy i pewnosci siebie..
                • Gość: sawaq Re: co tydzien nowa prostytutka.. ;) IP: *.subscribers.sferia.net 18.09.10, 22:03
                  :))))))
      • Gość: R Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.10, 19:19
        Jesteś jeszcze młody, zbieraj na operacje płci i przemianę w boginię seksu.
      • Gość: smutny ojciec Jaka jest sprawiedliwość na tym świecie? ;( IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.10, 19:25
        Ja mam rodzinę, dwójkę dzieci, zarabiam 2100 netto jako technolog, żona 1700 netto jako pielęgniarka i ledwo łączymy koniec z końcem. Dlaczego to ja nie zarabiam tych 4-5 tys. i Ty tych 2100 netto? Przecież Tobie 2100 wystarczy z zapasem, a ja naprawdę miałbym co zrobić z tymi 4000-5000...
      • annataylor Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić 13.09.10, 19:25
        a może zbieraj na własne mieszkanie?
        lub zainwestuj w coś...
        też bym chciała mieć taki problem
      • kazjenka Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić 13.09.10, 19:29
        > bo nie mam rodziny a nawet dziewczyny.
        O! oto geneza Twojego problemu! Znajdź ją sobie! Zacznij wychodzić do knajp, rozpij się - będziesz miał więcej okazji na zdobycie dziewczyny i więcej kasy Ci pójdzie ;)

        A tak poważnie mówiąc, to skoro już masz oszczędności, to potraktuj je jako wkład własny i weź kredyt na mieszkanie. Na upartego możesz też oszczędzać na emeryturę.
        • Gość: greg Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.10, 09:26
          przestań pracować zobaczysz jak szybko ci zniknie....wtedy będziesz miał gorszy problem
        • Gość: Kagan Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: 193.136.157.* 14.09.10, 15:26
          Ta dziewczyna to moze byc przeciez obojetnie jakiej plci!
      • Gość: . Pochwal się koleżankom, że tyle zarabiasz. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.10, 19:33
        Pochwal się koleżankom, że tyle zarabiasz. Nie opędzisz się od ofert i dopiero będziesz miał problem - którą wybrać?
      • Gość: PCV menedżer ja to robię skręty z dwusetek normalnie IP: *.chello.pl 13.09.10, 23:03
        jestem przedstawicielem regionalnym w branży rurek PCV
        zarabiam 15-20 kPLN netto

        płuca mnie normalnie bolą, bo to farba z której robią 200 to gryzie, a najgorszy ten wtopiony pasek ten jak się jara i dostaje do płuc to od razu mnie na kaszel zbiera

        dlatego ostatnio wymyśliłem, że nie da rady tyle tego spalić i robie z nich takie niby łódeczki origami i na Wisłę rzucam z mostu we Warszawie

        może se jakiś biedak wyłowi w jakim Białostoku, albo w innym Lublinie, zależy dokąd się nie rozmiękną albo jaki szcupak nie zji
        • Gość: R Re: ja to robię skręty z dwusetek normalnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.10, 15:10
          zarabiam 15-20 kPLN netto
          Łeee, to ledwo 3-4 tysiące euro-cienki bolek z ciebie.
          • Gość: . Naucz się liczyć - 4-5k euro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.10, 17:16
        • Gość: eithel Re: ja to robię skręty z dwusetek normalnie IP: 89.167.15.* 18.09.10, 14:48
          Tyle zarabia a wiedza taka mała. Od kiedy to Wisła przez Lublin przepływa? Najpierw miałam proponować, żebyś pojechał do Krakowa i tam rzucał, może wtedy by do mnie dopłynęły, bo z Warszawy, to raczej na południe się nie cofną...
          • Gość: PCV menedżer ty tu nie cwaniakuj pewnie jesteś po geografii IP: *.chello.pl 18.09.10, 16:40
            nie mój rejon ten Lublin, co mnie to obchodzi
            ja objeżdżam z moją ofertą wojewuctwo mazowieckie
            bo jest najlepsze i najbogatsze

            kogo tam jakiś Lublin obchodzi, wy tam pewnie dalej za stodołe chodzicie, to wam rury niepotrzebne
            • nills Re: ty tu nie cwaniakuj pewnie jesteś po geografi 18.09.10, 18:58
              A z jakiego "WOJEWUCTWA" się wywodzisz, Słońce?
              • Gość: PCV menedżer jak to z jakiego? z Warszafskiego IP: *.chello.pl 18.09.10, 19:27
                mieszkam tu już 3 lata otkąd skończyłem studia na SGH z wyrurznieniem
                • madzior87 Re: jak to z jakiego? z Warszafskiego 19.09.10, 00:39
                  tak, tak, opowiadaj dalej, to ciekawe :D
            • Gość: bosfor Re: ty tu nie cwaniakuj pewnie jesteś po geografi IP: 77.223.232.* 18.09.10, 19:24
              Hahaha, kontynuuj :D

              Ludzie, jak można aż tak bardzo nie mieć poczucia chumoró ?
      • squirrel9 Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić 13.09.10, 23:04
        Dwa razy w roku na super-wycieczkę w egzotyczny raj, jakieś wypady na narty zimą, dobry samochód na kredyt i zaraz zaczniesz rozglądać się za dodatkowym zarobkiem :) Bo co to u licha 40 tys.rocznie... Za 10 lat uzbierasz na mieszkanie za gotówkę ....
      • Gość: Marek Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: *.gdynia.mm.pl 14.09.10, 08:05
        Ja dużą kasę zacząłem zarabiać w wieku 26 lat (ok. 20tys. na rekę). Kupiłem sobie mieszkanie a potem wydawałem krocie w knajpach i na babki.
        Fajne wspomnienia.
      • losiu4 Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić 14.09.10, 08:06
        daj mi. Już ja będę wiedział co z nią zrobić :)

        Pozdrawiam

        Losiu
      • Gość: Bezrobotna Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.10, 11:21
        Głupia wypowiedź (do autora wątku)

        Mi się nie przelewa i innym, ludziom na tym świecie

        Pracę możesz kiedyś stracić, będziesz żył z tych odłożonych pieniędzy, albo oddaj mi bo moje oszczędności się kurczą.
      • krzysztofsf Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić 14.09.10, 11:31
        Zakup wlasnego mieszkania.
        Przejscie na "wlasny garnuszek".
        Wbrew pozorom nie sa to duze pieniadze - przy niepracujacej zonie wychowujacej dziecko zaraz zobaczysz, jak malo naprawde zarabiasz.
        • Gość: luzer Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: *.adsl.inetia.pl 14.09.10, 20:47
          ja mam 4500-5500 netto , 2 mieszkania w spadku, 3 dzialki budowlane, corolla 2007r. i 60 tys na koncie i w wieku 27 lat jestem prawiczkiem. tez nie mam co robic z pieniedzmi, wydaje moze 1 tys. zl na miesiac bo mieszkam z mama, z nudow bawie sie w forex, gielde i bukmacherke. kobiety maja mnie w dupie bo jestem nieatrakcyjny wizualnie. po prostu nie potrafie sie lansowac. chodze w jakichs powycieranych szmatach ktore kupilem 5 lat temu itd. wolny czas spedzam na rybach albo grajac w pilke. przegralem zycie
          • Gość: majkele niezywe Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: 188.33.67.* 14.09.10, 21:03
            jest dla ciebie miejsce w sieci : www.fekal.pl cool czesc
            • oliwija luzer 14.09.10, 21:32
              moze pokaz swoje zdjecie - moze cie pokocham?

              a akske moze przelac na moje konto - corka sie ucieszy - pojade z nia do Disneylandu
          • Gość: babcia Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.10, 16:14
            Tekst linka

            Smutne masz życie, a szkoda. Pieniądze to nie wszystko, już wiesz. Rybki nie zastąpią Ci ludzi. Nie uciekaj od nich. POza zewnętrznym wyglądem i atrakcyjnością lub jej brakiem człowiek ma inne wartości. Pamiętam, jak do domu rodziców przyszedł wyjątkowo brzydki człowiek. Uciekliśmy - jak dzieci - żeby nie musieć na niego patrzeć. A potem, kiedy zaczął grać na pianinie utwory F. Liszta, wracaliśmy dyskretnie. Potem czekaliśmy na jego wizyty. Był to naszym zdaniem najpiękniejszy człowiek. Masz i Ty szanse, tylko pomóż ujawnić się dobrym stronom, jakie niewątpliwie posiadasz, a nie marudź. Każdy dzień niesie coś miłego. Jak każdy człowiek powinien codziennie zrobić coś dobrego innym, o czym wiedział już Marek Aureliusz. Przestań myśleć o sobie, a otwórz się na innych. Człowiek jest tyle wart. ile dobrego zrobi , nie czekając na nic, na żadną wzajemność. Bolesław Prus propagował użyteczność jako sposób na szczęście. które przecież jest jak piłka do złapania, więc trwa ledwie chwilkę, bo każdy chce ją złapać. Powodzenia!
      • black_halo Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić 14.09.10, 21:57
        Oszczedzaj - od tego sie nie umiera. Masz 22 lata, zanim sie ozenisz to moze minac jeszcze z 5 lat. Za ten czas odlozysz sensowna sumke ok. 300 tys, kupisz mieszkanie, kupisz meble i jeszcze ci pare groszy zostanie. A tak na powaznie to zainwestuj w siebie - idz na nauke jezyka, pojedz w jakies fajne miejsce albo odloz na podroz zycia ! Mysle, ze w ciagu tych pieciu lat moglbys odlozyc na roczna podroz dookola swiata ! Wspomnienia na reszte zycia.
      • Gość: sylwia Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.10, 16:51
        zainwestuj w gielde kup sobie dom bo ile mozna mieszkac zrodzicami gdybym ja miala tyle pieniedzy i taka dobra prace to bym wiedziala co mam zrobic
        • Gość: and Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: *.radom.vectranet.pl 18.09.10, 14:32
          Kup mieszkanie, które wynajmij będziesz robił kasę i miał na przyszłość idź na studia zaoczne to będziesz mógł awansować i poznasz nowych ludzi!
      • Gość: Autor Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.10, 14:30
        a ja wczoraj musiałem zrobić swój największy jednorazowy przelew do Urzędu Skarbowego, na 67 tys., z racji pit5 (dochodowy)... jeszcze się po tym nie otrząsnąłem...
        • a842 Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić 18.09.10, 15:19
          ...zamiast się otrząsać-skontaktuj się ze mną -są pewne i legalne sposoby na zmniejszanie podatków....
          a842@gazeta.pl
          • Gość: Autor Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.10, 16:01
            dzięki, dam sobie radę, znam wiele legalnych i nielegalnych sposobów na zmniejszenie podatków... czasami po prostu brakuje czasu z dnia na dzień... zaliczka poszła... odbiję sobie do końca roku, czasu jeszcze wiele..
      • Gość: koko Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: 89.231.213.* 18.09.10, 14:45
        Wyprowadź się i przestań żerować na rodzicach, pasożycie. Jak to zrobisz to zapewne zaczniesz mniej odjładać.
      • Gość: j.k. Gdybym ja miała takie pieniądze miesiąc w miesiąc IP: *.acn.waw.pl 18.09.10, 14:46
        to zaczęłabym realizować swoje marzenia, za które trzeba płacić ;) czyli: zapisałabym się wreszcie na kurs języka czeskiego, zwiedziłabym Europę, przeszłabym kursy, które są mi potrzebne do dalszej ścieżki kariery. ale najważniejsze ze wszystkiego- rozpieszczałabym moją mamę :) marzę o tym odkąd tylko zaczęłam pracować. mama ma raptem 500 zł emerytury, za granicą była tylko w Libii, w Polsce też niewiele zwiedziła, co miesiąc wydaje mnóstwo kasy na leki. póki co stać mnie tylko na to, by pomóc jej przeżyć, ale nie na ekstra wydatki. a bardzo bym chciała móc jej to zapewnić. a poza tym na pewno odłożyłabym kasę na emeryturę/czarną godzinę/czas bez pracy (bo nie wiadomo co się wydarzy). kurcze, człowieku, na pewno też masz jakieś marzenia- nawet niech to będzie bieganie po ulicach w stroju Lorda Vadera ;) realizuj je skoro masz takie możliwości :)
      • Gość: eithel Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: 89.167.15.* 18.09.10, 14:52
        Pożycz mi tak z 3000 PLN na raty 0% i bez prowizji na kilka lat :) Obiecuję, że oddam jak tylko się dorobię. Słowo honoru.
      • ditchdoc Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić 18.09.10, 14:54
        kup mieszkanie w Warszawie

        zbieraj na aston martina db9

      • Gość: bczekaj@poczta.one Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.10, 15:11
        Tekst linka

        A tylu ludzi czeka na pomoc! O powodzianach wiedzą wszyscy, o biednych dzieciach również, a o sponsorów dla autorów, czy o potrzebach Towarzystw Naukowych, które padają z braku funduszy nikt nie wspomina. Proszę, wesprzyj akcję prof. dr. hab Lecha Ludorowskiego wystawienia nagrobnego pomnika matce Henryka Sienkiewicza. W tej sytuacji, w jakiej jesteś, to drobiazg. Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza ma oddziały w większych miastach Polski i boryka się z trudnościami finansowymi wydawania materiałów z sesji czy konferencji naukowych, jakie organizuje. Znam doktoranta, wegetującego, a zasługującego na pomoc. Kończy pracę, ale musi mieć za co wydać książkę i pokryć koszta przewodu. Chwała Ci za to, że myślisz o innych i chcesz być mecenasem. Oby takich było więcej!!!! Powodzenia!!!!! Oleńka
        • Gość: gość Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: *.opera-mini.net 18.09.10, 18:15
          Uwielbiam takie posty. Już nie mogłem się doczekać, gdy zaczną się w tym wątku pojawiać.
          Na co czekasz? Zacznij im pomagać! Połowa pensji dla siebie, połowa na pomoc innym. Mamy w Polsce zdecydowanie zbyt mało pomników i "naukowców" zajmujących się nikomu niepotrzebnymi bzdetami.
      • xolaptop Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić 18.09.10, 15:13
        Dużych pieniędzy niestety nie masz, ale gdybym miał taki problem, fundowałbym nagrody dla zdolnych dzieci z domów dziecka, ale w taki sposób, żeby te moje pieniądze nie szły na zapełnienie dziury budżetowej w takiej placówce. Przede wszystkim dowiedziałbym się w ministerstwie, kto z domów dziecka ma obiecujące wyniki na olimpiadach przedmiotowych, kontaktowałbym się z takimi osobami i pytał, czego im brakuje? Mogłoby to być fundowanie studiów, fundowanie obozów szkoleniowych, pomocy naukowych i tym podobne.
        A jeżeli w przyszłości będziesz miał ten sam problem i znacznie więcej pieniędzy, wtedy mógłbyś fundować dzieciom zagraniczne operacje, po konsultacjach w polskich klinikach. Tylko nie konsultuj tego z dyrektorami, bo ci od razu wpiszą sobie taką pomoc po stronie ma i będą próbowali przerzucić na siebie koszty działania placówki.
        • xolaptop Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić 18.09.10, 15:14
          Miało być "przerzucić na ciebie" zamiast "na siebie".
      • herbalix Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić 18.09.10, 15:16
        ja nic nie jadłem od dwóch dni. jak coś to mogę ci podesłać numer konta, to sobie kupię bułkę.
      • Gość: Szczypiorek No to sobie zwariuj od tego nadmiaru pieniędzy. IP: *.promax.media.pl 18.09.10, 15:17
        I tak nic z tego życia nie masz, więc w wariatkowie będziesz miał tak jak u mamy
      • Gość: gosc Re: Zbiera mi się kasa i nie wiem co z nią robić IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.09.10, 15:21
        inwestuj , za kilka lat bedzie jak znalazl
    Inne wątki na temat:

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka