Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Spontanicznie i pod przymusem

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.04, 12:36
    UNIA I KAPITALIZM WON ! KOMUNO WRÓC
    Obserwuj wątek
      • Gość: Egzorcysta Kto znajdzie osikowy kolek na komune? IP: *.azvu.nl 13.07.04, 11:49
        Jestem szczesciarzem z pokolenia, ktorego nie torturowano ani mordowano. Dla
        mnie symbolem najwiekszego upokokorzenia byly kolejki po chleb i margaryne i
        ten ich pieprzony dar do promowania najgorszych odpadkow ludzkich
        na "odpowiedzialne" funkcje. Przed matura musialem isc w pochodzie
        pierwszomajowym, bo dyrektor Sterkowicz z IV LO w Tarnowie zapowiedzial, ze kto
        nie pojdzie ten nie zda matury. Jakie nieszczescia moga spowodowac, ze ktos za
        tym teskni?
        • Gość: mgrinz Re: Kto znajdzie osikowy kolek na komune? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.07.04, 12:05
          a dla mnie największym upokorzeniem jest jak koleś po zawodówie się smieje, bo
          zarabia jako cieć lub w myjni samochodowej więcej niż ja po studiach...
          dla mnie upokorzeniem jest to, że ponad rok po studiach nie mogłem znaleźć
          pracy, a teraz nie starcza na dentystę ani ubrania...
          dla mnie upokorzeniem jest to, że muszę schodzić na drugą stronę ulicy, jak
          pijane stado dresów wraca z meczu...
          więc niech mi nikt nie pi*** o torturach w PRL, bo ja wiem jedno ,
          kilkadziesiąt ludzi w tym kraju żyło, miało opiekę medyczną, dawano im pracę i
          mieszkania...
          jak by mi kapitalizm dał pracę , z której moge opłacić czynsz i opłaty i
          zostanie na "ubranie" i jakby mi dał mieszkanie , to może bym go chwalił...
          tamtym ludziom, żyjącym 30 lat temu to dawał... dawał tez poczucie
          bezpieczeństwa, bo idąc w nocy nie musiałeś się oglądać, czy jakiś dres z nożem
          nie leci...
          • belfegor121 Re: Kto znajdzie osikowy kolek na komune? 14.07.04, 16:39
            żalosne skomlenie. Czy ukonczenie studiow uniemozliwia prace w myjni?
            Naprawde wolalbys miche strawy, wyrob mieszkanio-samochodo-i-bog-wie-co-jeszcze-
            podobny? Nie sadzisz ze lepiej jest stanac do nierownej walki z otaczajacym nas
            syfem (nie twierdze ze jest super) niz byc niewolnikiem stęchlego systemu PRL?
          • Gość: Carlos Re: Kto znajdzie osikowy kolek na komune? IP: *.globtel.pl 15.07.04, 16:52
            Towarzyszu mgrinż!
            Dziwi mnie jedna rzecz. Ktora uczelnia nadala Ci ten tytul. Zawsze wydawalo mi
            się, że Wyższe uczelnie powinni kończyć ludzie inteligentni, a przedewszystkim
            myślący. A w Twoim przypadku mam co do tego wątpliwości. Czy jeszcze do tej
            pory nikt Ci nie wyjaśnil, że najgorszym systemem jaki do tej pory pojawil się
            na Ziemi to byl wlaśnie ten "najbardziej sprawiedliwy", gdzie wszyscy
            byli "równi" i w którym "ludzie żyli dostatnio". Że nie bylo i chyba nie będzie
            w historii Ziemi większych hipokrytów niż ludzie gloszący lewicowe poglądy.
            Przecież skąd się moglo wziąść powiedzenie, że wszelka kradzież to nic innego
            jak zalatwienie " NA LEWO ". Przecież wiadomo, że najlatwiej żyje się na cudzy
            koszt, najlatwiej wydaje się cudze pieniądze, a niestety najtrudniej podejmuje
            się wlaściwe decyzje i podejmuje ryzyko. Ale tego niestey nie potrafią
            hipokryci z lewicy. Jakie decyzje podejmują to widzimy teraz i widzieliśmy
            przez 45 lat komuny. Także jeżeli już zaczynasz coś mówić, a tym bardziej pisać
            to majpierw pomyśl. Bo lepiej jest gdy rozum idzie przed językiem, a nie
            odwrotnie. Do tego Cię namawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka