Dodaj do ulubionych

Administrator sieci, systemów. Zarobki.

28.12.11, 17:59
Jak jest z zarobkami w tej gałęzi IT? Ile zarabiają administratorzy sieci, systemów. Ile po studiach oferują? Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • sorger Re: Administrator sieci, systemów. Zarobki. 29.12.11, 11:20
      Kurde to już chyba w każdym temacie tego forum jest. Studia IT prawie nic nie dają. Kursy i certyfikaty się liczną. Administrator sieci to przede wszystkim CISCO! Bez tego nie dostaniesz pracy (a przynajmniej nie szybko, chyba, że nie będziesz miał konkurencji), a zarobki to 3.000+ do nawet 10.000 netto. W każdym razie jeżeli masz do wyboru płacić za studia, a za kurs/certyfikat to bierz drugie i się nie zastanawiaj.
    • Gość: uee Re: Administrator sieci, systemów. Zarobki. IP: 62.121.72.* 30.12.11, 00:00
      Bzdura, Cisco warto znać ale niekoniecznie zaraz się trzeba certyfikować. Wiedzę nt konfiguracji urządzeń sieciowych można sprawdzić w ciągu kilku minut na rozmowie kwalifikacyjnej, w tym zweryfikować certyfikat.

Zresztą, admin sieci w firmie to jednak bardziej serwery, wirtualizacja, zasilanie, systemy backupu, desktopy niż networking w stylu cisco. Mało który admin IT uświadczy choćby routingu dynamicznego w swojej sieci, który jest mielony już na poziomie ICND bodajże...
      • sorger Re: Administrator sieci, systemów. Zarobki. 30.12.11, 08:32
        Tak z tym, że jeżeli masz CISCO to każdy rozsądny pracodawca będzie wiedział, że "serwery, wirtualizacja, zasilanie" to dla potencjalnego zatrudnionego będzie tzw. pikuś. CISCO to chyba najlepszy kurs/szkolenie jakie do tej pory widziałem i jeżeli tylko się chce można na prawdę dużo wynieść. Poza tym certyfikat CISCO jest również bardzo doceniany przez rynek. Chociażby w polskich mundurówkach jeżeli jest tylko wakat na admina to wręcz wymagane jest CISCO, a już na pewno szybciej pracę odstanie CISCO'wiec jak ktokolwiek inny.
        • sheraton35 Re: Administrator sieci, systemów. Zarobki. 31.12.11, 01:05
          Fakt Cisco jest wymagany wszędzie tam gdzie potrzebny jest administrator sieci, jednak do pracy w IT generalnie nie koniecznie. Os. na stanowisku hardware'owca, programisty, erpa nie koniecznie musi mieć Cisco. Tak czy owak szkolenie szkoleniem ale sprzęt Cisco'wy podupadł, serwis jest ok ale sprzęt... wiele do życzenia...

-----------------
          odzież sklep internetowy
          projektowanie stron siedlce
        • Gość: uee Re: Administrator sieci, systemów. Zarobki. IP: 62.121.72.* 02.01.12, 01:16
          > Tak z tym, że jeżeli masz CISCO to każdy rozsądny pracodawca będzie wiedział, ż
          > e "serwery, wirtualizacja, zasilanie" to dla potencjalnego zatrudnionego będzie
          > tzw. pikuś. CISCO to chyba najlepszy kurs/szkolenie jakie do tej pory widziałe
          > m i jeżeli tylko się chce można na prawdę dużo wynieść. Poza tym certyfikat CIS
          > CO jest również bardzo doceniany przez rynek. Chociażby w polskich mundurówkach
          > jeżeli jest tylko wakat na admina to wręcz wymagane jest CISCO, a już na pewno
          > szybciej pracę odstanie CISCO'wiec jak ktokolwiek inny.

Sorry, bujda na resorach. Choćby ja znam się na Cisco, a o wirtualizacji wiem tyle co nic. Za duża odległość w ISO/OSI;) Po pierwsze, odróżnijmy szkolenie od certyfikatu. Akademia to jest fajny kurs dla kogoś, kto chce zdobyć wiedzę z sieci od zera. Dla sieciowca trochę dużo nudów, uproszczeń, staroci i cichych założeń że protokoły i technologia od Cisco jest najlepsza. Certyfikat to fajna rzecz dla kogoś, kto może na nim zarabiać. Zazwyczaj certyfikaty mają ludzie pracujący u integratorów, bo status partnera Cisco wymaga utrzymania certyfikowanego staffu.
          Kolejna rzecz, CCNA (bo o tym certyfikacie w zadanej sytuacji możemy dyskutować) nie jest żadnym wyróżnikiem, zazwyczaj każdy bardziej zainteresowany sieciami student telekomunikacji lub informatyki go posiada. Opisywanie CCNA jako gwarancji pracy czy dobrej kasy to po prostu NIEPOROZUMIENIE. I jeszcze raz, nie odżegnuję nikogo od poznawania sprzętu i technologii Cisco, ale owczego pędu do certyfikacji, zwłaszcza takiej na sucho (bez podbudowy praktycznej) i tylko do poziomu CCNA uważam za wyrzucanie pieniędzy.
          Ja kilkukrotnie miałem okazję rekrutować sieciowców i powtarzam, certyfikat absolutnie nie jest wyznacznikiem wiedzy. Patrzysz na dwóch gości, jeden ma w CV goło i CCNA, a drugi pracował np. w NOCy operatora a certu nie ma. Jak myślisz, który jest bardziej wyklikany?

P.S. Nie wiem czy argument o polskich mundurówkach jest trafiony, specjalista od sieci jest w stanie zarabiać więcej w innych miejscach niż budżetówka-mundurówka ;]
          • Gość: Pawel Koszalin Re: Administrator sieci, systemów. Zarobki. IP: *.jmpolska.com 21.02.12, 02:20
            Ukończyłem kurs Sieci Cisco CCNA. Ze względu na brak doświadczenia, zapisałem się na kurs w celu zdobycia wiedzy praktycznej i również teoretycznej. Niestety dla pracodawcy to jednak za mało. Nie przekonują ich ćwiczenia laboratoryjne na fizycznym sprzęcie podczas kursu. Nie żałuję "wyrzuconych" pieniędzy w kurs. Pracodawca zawsze będzie patrzył przychylnym okiem na osoby z doświadczeniem. I poco te porównania? Zarobki - zależą od skali firmy i skali obowiązków.
      • Gość: admin Re: Administrator sieci, systemów. Zarobki. IP: *.44.broadband14.iol.cz 25.02.12, 10:24
        Gość portalu: art napisał(a):

> Nie wiem jak na takich płatnych kursach. U mnie na uniwersytecie wystarczyło zd
        > ać o ile dobrze pamiętam na 70% egzamin z systemów (Windows Server 2008), aby d
        > ostać CISCO uznawane oficjalnie przez Microsoft. Ale wielu ludzi mówiło, że nie
        > jest on zbyt wartościowy.

bzdury i belkot

sama logika beznadziejna, zdawać egzamin z systemów operacyjnych (Microsoft) aby otrzymać cert CISCO!
        co to mialo by byc ? CCNA z Windows 2008 buhahah
    • lled Re: Administrator sieci, systemów. Zarobki. 22.02.12, 16:25
      nie wiem gdzie wam sie rodzi pomysl ze wszystkie firmy urzywaja cisco? u mnie od niedawna urzywamy kilka catalyst-ow. te switche przychodza z wizardem dla glupich. po co sie certyfikowac w cisco? jezeli nie potrafisz skonfigurowac urzadzenia wizardem dla glupich to po co wogole brac sie za administracje?
      wiem ze certyfikat cisco fajnie wyglada, tak jak kiedys fajnie wygladal MCSE. teraz tym mozna sobie jedynie komin podetrzec.
    • informatyk31 Re: Administrator sieci, systemów. Zarobki. 04.04.12, 23:27
      Nie wiem ale jeżeli jesteś bez doświadczenia w tej branży to nikt tobie nie zaoferuje od razu średniej krajowej. Prawdopodobnie padną słowa 1300 lub maksymalnie 1600. Ale jeżeli się sprawdzisz to będziesz miał możliwość awansowania i dostania podwyżki do 2100 lub 2300. Osobiście jestem w tej dziedzinie jeszcze laikiem ale szybko pojąłem zasady administracji stron i zarządzania różnego rodzaju forum. Wystarczyło zapisać się na parę szkoleń, przeczytać kilkanaście książek i co najważniejsze założyć strony i nauczyć się ich obsługi.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka