Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Ile zarabia absolwent

  IP: *.dip.t-dialin.net 13.05.12, 10:38
  Absolwenci nie beda zarabiac mniej niz srednia. Nawet jesli nie bedzie ich wcale.
  Polacy nie beda traktowac samych siebie jak amerykanie plantacje taniej sily roboczej za granica. Wszystkie uczelnie panstwowe w Polsce
  zostana zlikwidowane a falszywi Profesorowie i atrapy uczelni zbudowane przez ZSSR
  nie beda naganiac studentow manekinow. Te sowieckie falszywki musza zostac zlikwidowane.
  Obserwuj wątek
   • Gość: anonymous Absolwenci nie beda zarabiac mniej niz srednia IP: *.dip.t-dialin.net 13.05.12, 10:40
    Absolwenci nie beda zarabiac mniej niz srednia. Nawet jesli nie bedzie ich wcale.
    Polacy nie beda traktowac samych siebie jak amerykanie plantacje taniej sily roboczej za granica. Wszystkie uczelnie panstwowe w Polsce
    zostana zlikwidowane a falszywi Profesorowie i atrapy uczelni zbudowane przez ZSSR
    nie beda naganiac studentow manekinow. Te sowieckie falszywki musza zostac zlikwidowane.
      • nannek Re: ha ha ha 1300 brutto na umowe zlecenie a nie 14.05.12, 11:21
       "Polski absolwent w pierwszej pracy zarobi około 3 tys. zł brutto. Wcale jednak nie oczekuje więcej."

       Czemu ma służyć ta propaganda i dezinformacja?

       Fakty są takie ze znacząca większość zarabia 800-1090zł netto i umowie śmieciowej.
       Czyli jak biedacy poniżej zaniżonego już 2 krotnie minimum socjalnego.


       praca.wp.pl/title,Pracuja-bez-umow-za-grosze-Kto-Wiekszosc-polskich-absolwentow,wid,13683545,wiadomosc.html
       ""Połowa absolwentów zarabia mniej niż 1486 zł brutto (1050zł netto),
       10 proc. pracuje za mniej niż 900 zł
       2/3 młodych osób rozpoczynających karierę zawodową nie otrzymuje umowy o pracę. Większość z nich pracuje na czarno, na umowę o dzieło lub zlecenia. ""

       Bezrobocie realne to ponad 50% jutro na jaw wyjdzie ich 400 tys.
       biznes.interia.pl/raport/kryzys_w_usa/news/ukryte-bezrobocie-wyjdzie-na-jaw-juz-w-tym-roku,1749944
       ""Ukryte bezrobocie wyjdzie na jaw już w tym roku
       Zredukowanie pieniędzy na walkę z bezrobociem spowoduje, że statystyki urzędów pracy wzrosną nawet o 400 tys. osób. Ofiarą rządowych oszczędności padną głównie tegoroczni absolwenci i osoby bez doświadczenia na rynku pracy.""


       Po jakie licho te brednie i kłamstwa?
       • pyzz Re: ha ha ha 1300 brutto na umowe zlecenie a nie 14.05.12, 13:13
        > "Polski absolwent w pierwszej pracy zarobi około 3 tys. zł brutto. Wcale jed
        > nak nie oczekuje więcej."

        Zwracam uwagę, że pierwsze zdanie PO leadzie brzmi:

        "Najwyższe wynagrodzenia, w pierwszej pracy, otrzymują absolwenci kierunków technicznych związanych z elektroniką i informatyką - zarabiają średnio 3 tys. brutto. "
        Czyli ktoś o podpisie bsn po prostu kit wciska.
   • Gość: Emigrant Będą jeszcze mniej i dobrze!! IP: *.pool85-56-85.dynamic.orange.es 13.05.12, 10:48
    Skoro wybierają 100% czerwony parlament (absolwenci, bo mają już prawo głosu i ich rodzice) to niech się nie dziwią. Ktoś musi opłacić wszystkie przywileje emerytalne i emerytów po 40ce. Przecież emerytom nie zabierą, szczególnie tym związanymi z mundurówkami i związkami.

    Tak, więc młodzi do roboty w kołchozie i pamiętajcie, że z każdym rokiem będzie gorzej, więc trzeba będzie godzic się na wyrzeczenie, aby niektórym uprzywilejowanym żyło się lepiej!

    Ale to wszystko wasz wybór, po co wybieracie czerwonych?
   • Gość: ktoś Gdzie oni robili te badania? IP: *.olsztyn.mm.pl 13.05.12, 12:29
    Te liczby są dla mnie śmieszne i to są wartości średnie???????? Większość moich znajomych po studiach zarabia mniej niż 2 tyś brutto, ja jestem z kwotą 2300 zł (z 3 letnim stażu pracowniczym) i w okolicy nie dostanę nigdzie w okolicy więcej a wy piszecie 3-4 tyś??? to jest śmieszne !!!!!!!!
    • Gość: vc Dlatego pójdz po rozum do głowy kup bilet na IP: *.cm-7-4c.dynamic.ziggo.nl 13.05.12, 12:44
     autobus jesli na samolot cię nie stać (choć może być taniej jeśli kupisz z wyprzedzeniem w jakims easyjet) i wyjedz. Zamiast czekać na nie wiadomo co. W europie zachodniej bez problemu zarobisz 2000 euro a czy więcej to już tylko od Ciebie zależy. I nie przejmuj się nawet nieznajomością języka , bez obaw :) Choć nadal najlepsza opcja to Norwegia dla kogoś kto planuje powrót do kraju bo tam się najwięcej zarabia nominalnie.
    • wj_2000 Re: Gdzie oni robili te badania? 13.05.12, 12:48
     Widzę, że nie rozumiesz pojęcia średniej. Rozkład statystyczny płac NIE JEST nigdy symetryczny wokół wartości średniej. Można to prosto zrozumieć. Nie można zarabiać o mniej od średniej niż o 100% (to znaczy nie zarabiać WCALE), ale takich co zarabiają o 100% więcej (czyli dwie średnie) znaleźć niewątpliwie można. Są i tacy co zarabiają 10, 20, a może i 50 średnich.

     W tej sytuacji takich którzy zarabiają mniej od średniej jest więcej niż 50% (może cś około 70%). Wybierając losowo kilku Polaków często znajdziemy iż WSZYSCY oni zarabiają mniej niż średnia, co nie znaczy, że podawana średnia jest nieprawdziwa.
     Średnia to suma zarobków podzielona przez liczbę pracujących.
     Było by mniej nieporozumień (Twoje żale są prostym przykładem takiego nieporozumienia), gdyby zamiast średniej (albo obok, czyli WRAZ ze średnią) podawano MEDIANĘ.
     To jest taką kwotę, że akurat POŁOWA pracujących ma mniej niż ta kwota, a połowa więcej.
     Mediana w Polsce różni się (w dół) od średniej więcej niż w większości państw Unii.
     I jeszcze jedno. Są u nas dwa rozumienia kwoty brutto.
     Dla jednych jest to kwota OD KTÓREJ najpierw pobierane są składki na ZUS, ale która JESZCZE nie płynie na rękę, bo trzeba zapłacić PIT. A dla innych to kwota PRZED wzięciem składek na ZUS. Czyli dużo wyższa.
     Powinna być jeszcze podawana kwota, którą nazwał bym BRUTTOBRUTTO, będąca tą kwotą którą musi ponieść PRACODAWCA zatrudniający pracownika. Bo to tylko ściema iż MY płacimy 9,75% składki emerytalnej a PRACODAWCA też 9,75%.
     Po pierwsze to z naszej pracy jest owo 9,75%+9,75%=19,5% składki emerytalnej (i inne procenty chorobowe, rentowe, wypadkowe, etc.) i to MY będziemy w przyszłości korzystali z emerytury, czy renty.
     To tylko by ludzi nie drażnić uświadamiając jak duże są obowiązkowe składki, NAZWANO część tej skladki GŁUPIĄ nazwą iż to płaci pracodawca. Jak ja tych pieniędzy mu nie wypracuję, to on nie zapłaci! (No może raz, ale za to natychmiast nas zwolni, bo przecież nie po to zatrudnia pracowników by dokłądać do interesu).
   • dystansownik Ile zarabia absolwent 13.05.12, 13:05
    "Najwyższe oczekiwania mają absolwenci kierunków technicznych. Na początku kariery liczą na około 3,2 tys. zł brutto. Jednak już po 3 latach chcieliby zarabiać ponad 5,8 tys. zł. Dla porównania humaniści deklarowali, że w pierwszej pracy wystarczy im niespełna 2,7 tys. a po trzech latach, 4,8 tys. złotych. "

    Chyba powinno być "Na początku kariery liczą na około 3,2 tys. zł brutto. Jednak już po 3 miesiącach na bezrobociu chcieliby zarabiać chociaż minimalną krajową...". :)

    Ja na start dostałem 2k brutto, dziś, po prawie 2 latach pracy mam 2,2k brutto. Może w niektórych branżach rzeczywiście po 3 kosi się 5,8k brutto, ale w mojej tyle mają ludzie po kilku latach na kierowniczym stanowisku. Humaniści oczekujący 4,8k brutto, to już chyba w ogóle jakiś żart.
    • Gość: XT60 Re: Ile zarabia absolwent IP: *.internetia.net.pl 13.05.12, 20:21
     To badanie to nie jest badanie na podstawie danych ZUS tylko na podstawie ankiet które pewnie były robione na mało reprezentatywnej próbce (warszawa, duże miasta, duże firmy).

     W badaniu nie ma rozróżnienia na prace na stanowiskach inżynierskich i handlowych, A specyfika pracy w handlu jest taka że mając ku temu talent, nawet z niewielkim doświadczeniem łatwo zawyżać średnią danej branży.

     2k brutto to chyba mediana dla absolwentów polibudy,
     po roku jak firma nie chce dać >2,5k netto to trzeba zmienić prace !
     Ale i tak żeby wyskoczyć powyżej średniej krajowej to trzeba z 5 lat wypracować i zbierać papiery branżowe (uprawnienia budowlane, itp.).

     Humanista z 4,8 brutto ? da się: w handlu, organizacjach imprez i zarządzaniu znacznie szybciej się awansuje niż w produkcji.
      • ada_lovelace Ile zarabia absolwent? 16.05.12, 10:31
       W sumie ja też zaraz po studiach zarabiałam nie tak mało, ale w dużym stopniu dzięki temu, że zbierała doświadczenia i umiejętności, jakich nie dała mi uczelnia (całkiem dobra). Grunt to trafić w miarę wcześnie w dobre miejsce - np. na rozwijające praktyki. Polecam takie, gdzie można się sprawdzić na styku nauki i biznesu: Letnie Praktyki Badawcze (www.praktyki.ibspan.waw.pl)
   • Gość: ja jesli policzymy prawdizwe brutto IP: *.dynamic.chello.pl 13.05.12, 14:05
    czyli koszt naszejpesnji dla pracodawcy
    to szczerze mowiac kazdy ma srednia krajowa
    abym ja dostal na reke psie 1800 to moj pracodawca musi z kieszeni wylozyc 2962 zlote cala ta roznica czyli 1100 to sa podatki i skladki w zamian za te skladki dostaniemy: glodowa emeryture i kolejki do lekarza na tyle dlugie ze jesli chcesz byc zdrowy to musisz za leczenie placic

    ale polakom to odpowiada co widac przy wyborach
    • Gość: elo Re: jesli policzymy prawdizwe brutto IP: *.156.115.240.mortin.pl 13.05.12, 14:35
     no cóż takie podatki mamy. Nie są najwyższe w europie ale najniższe też nie są. A na pewno nie są dostosowane do pieniędzy jakie zarabiamy i co za nie otrzymujemy.

     A rząd jak zwykle zajmuje się tematami najważniejszymi tak długo i nieudolnie by udać, że coś zmienia ale nic nie zmienić.
     Dziesiątki pomysłów by zmniejszyć obciążenia budżetu przez aparat urzędniczy było podanych. A rząd co zrobił - podniósł podatki [vat, akcyzę, opłaty].
   • Gość: zzz te badania są śmieszne IP: 195.82.180.* 13.05.12, 15:38
    Nie rozumiem skąd się biorą takie liczby. Mieszkam na Śląsku, gdzie generalnie ŚREDNIE zarobki są jednymi z wyższych w Polsce, duża aglomeracja, duży ośrodek przemysłowy, teoretycznie duży popyt na pracowników. Ja i większość znajomych zarabiamy rok po studiach w granicach 2600-2900 brutto. Znam może JEDEN przypadek osoby, która parę miesięcy po studiach zarabia ciut mniej niż wynosi średnia krajowa.

    Pamiętajmy, że mówimy o przemyśle, gdzie PONOĆ firmy zarzynają się o pracowników, gdzie zarobki są najwyższe. A co z resztą? Ja rozumiem, że średnia to średnia, ale kto w takim razie zarabia zaraz po studiach na tyle, żeby tak windować średnią ?
   • Gość: Tech Ile zarabia absolwent IP: *.cust.tele2.at 13.05.12, 16:12
    Wszyscy narzekacie, ze polskim absolwentom w Polsce płacą mało, a za granicą zaczyna się od 2000EUR (zakładam że na rękę). Zgoda - ale przeciętny studencina nie dostanie pracy za granica, szczególnie jeżeli chodzi o kierunki techniczne i bez dobrej znajomości języka. Tam już na starcie wymaga się sporej efektywności i wiedzy a nie teoretyków. "Startowe" w Polsce mówi samo za siebie. Po 3 latach pracy zarobki zgodnie z tym co piszą w artykule mogą skoczyć z 3200 na 5800. To jakieś 80% więcej! Dostanie to ten kto się wykazał. Nie mam dokładnych danych z Niemiec czy innych krajów zachodniej europy, ale wiem ze 80% po 3 latach to byłby jakiś żart. W Polsce duże podwyżki po paru latach pracy to norma bo absolwenci na początku kariery wiedzy praktycznej maja ZERO i są nieefektywni! I tu jest różnica zasadnicza. Dla ciekawości powiem ze Polska w efektywności pracy leży w ogonie europy (niestety nie pamiętam źródła) - to też o czymś świadczy.
   • mandaryna.1 Re: Ile zarabia absolwent 13.05.12, 17:36
    A które to są atraoy uczelni zbudowane w Polsce przez ZSRR? Możesz je wymienić?

    Gość portalu: anonymous napisał(a):

    > Absolwenci nie beda zarabiac mniej niz srednia. Nawet jesli nie bedzie ich wcal
    > e.
    > Polacy nie beda traktowac samych siebie jak amerykanie plantacje taniej sily ro
    > boczej za granica. Wszystkie uczelnie panstwowe w Polsce
    > zostana zlikwidowane a falszywi Profesorowie i atrapy uczelni zbudowane przez Z
    > SSR
    > nie beda naganiac studentow manekinow. Te sowieckie falszywki musza zostac zlik
    > widowane.
   • Gość: gość Ile zarabia absolwent IP: *.retsat1.com.pl 13.05.12, 21:48
    W sumie wszystko się zgadza, a nawet trochę zaniżają.
    Przez 6mcy po studiach zarabiałem 1358 brutto. Po tym okresie przez rok zarabiałem 3600 brutto. Teraz mam 1.6 roku pracy (w tym rok w zawodzie) i zarabiam 5000 brutto. Moi koledzy z firmy z kilkuletnim stażem zarabiają podejrzewam około 2 - 3 razy tyle. Branża IT. Łodź.
   • ulanzalasem Ile zarabia absolwent 14.05.12, 00:44
    Myślałem, że g*wniany Work Ser.., ale tym razem Sedak&Sedlak. (oraz FOR = Balcerowicz)
    Podając jakiekolwiek dane proszę następnym razem o:
    - netto
    - absolwent ...osoba, która ukończyła pewien etap edukacji w jednostce organizacyjnej, wchodzącej w skład systemu oświaty.
    Tylko czy te osoby już wcześniej nie miały za sobą pracy, doświadczenia ? Bo jestem przekonany, że gdyby to była faktycznie ich pierwsza praca to zarobki netto wynosiłyby 1400-1800zł i umowa na 1-3 miesiące ;)
    - proszę podawać miasta przy zarobkach!
    - proszę podawać koszty życia przy zarobkach netto i mieście!
    Co z tego, że 2800 brutto, skoro marne 2k na rękę..., a kawalerka to 900-1200zł ?
   • xnonorx Przeprowadźcie badania w Chinach 14.05.12, 11:26
    - tam znajdziecie zadowolone miliony pracujące za miski ryżu.
    Alleluja i do przodu Polsko - szósta potęgo europejska i pierwsza w Europie w sektorze usług (na świecie wyprzedzają nas jeszcze: Indie, Brazylia, Chiny)
   • pasjonatx A było i jest tak. 14.05.12, 13:08
    Po studiach prawniczych - praca w ochronie za 6zł,umowa zlecenia - praca syf jaki mało,ale człowiek pracował.Do końca życia dość IKEA i ochrony wszelakiej.
    Kolejna praca to praca w brudnych kartonach,w magazynie,praca fizyczna,umowa na okres próbny,potem na rok,praca za 900zł brutto plus prowizje,atmosfera w pracy przygnębiająca.
    Wszelkie próby składania dokumentów legły w gruzach,zero odpowiedzi.
    Nie można się dziwić skoro w ABW dalej pracuje funkcjonariuszka od podmianki kurtki służbowej,w prokuraturze używają języka rynsztokowego - vide słynne stenogramy z Wrocławia,Pan Kamiński do CBA zatrudniał swojaków,w SG podobnie i tak można wymieniac długo.
    Work Service? O mój Boże.Chroń mnie Panie Boże od takich firm.
  Inne wątki na temat:

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka