Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Czy będzie dłuższy urlop macierzyński

09.01.06, 12:56
    NARESZCIE MAMY RZĄD DLA LUDZI, DLATEGO WIELKIEMU KAPITAŁOWI BARDZO SIĘ ON NIE
    PODOBA. JESIENIĄ RZECZPOSPOLITA GROZIŁA, ŻE OSŁABIENIE ZŁOTÓWKI PRZYNOSI 6
    MILIARDÓW ZŁOTYCH STRAT, TYM KTÓRZY WZIĘLI KREDYTY W DEWIZACH, TERAZ JEST
    PŁACZ, ŻE ZŁOTÓWKA JEST ZA MOCNA - OCZYWIŚCIE DLA "NIEZALEŻNYCH" MEDIÓW WINNY
    JEST NASZ PREMIER.
    Obserwuj wątek
      • centrolew Re: Czy będzie dłuższy urlop macierzyński 09.01.06, 14:27
        Z becikowego mogą się cieszyć chyba tylko bezrobotne i kury domowe. Dla kobiety
        pracującej znacznie większą wartość ma dłuższy urlop macierzyński. Wiem, bo
        widziałem swoją żonę, jak z wielkim bólem i niechęcią wraca do pracy po trzech
        miesiącach opieki nad dzieciątkiem. Na dodatek matka siłą rzeczy odstawia
        dziecko od piersi... same szkody.

Ale prawica nigdy nie będzie traktowała kobiet podmiotowo... mają rodzić dzieci
        i siedzieć w domu, to ich dewiza. Stąd poparcie dla becikowego, a nie dla
        wydłużenia urlopów macierzyńskich.
        • Gość: Małgorzata Re: Czy będzie dłuższy urlop macierzyński IP: *.netburg.pl 14.01.06, 12:34
          Szanowny Panie! To jest moja druga odpowiedź. Pierwsza jest trochę poniżej. A piszę po raz drugi, ponieważ zajrzałam dopiero teraz na Pana blog centrolew.blox.pl/html. Jestem zszokowana, bo nie wyobrażałam sobie, że ktoś tak poważny odważył się na publiczne obrażanie kobiet. Chciałabym więc dopisać coś odnośnie fragmentu pana postu "(...) Ale prawica nigdy nie będzie (...)" itd. Zadam więc pytanie, czy LEWICA traktowała kobiety podmiotowo? OWSZEM, odpowiedzmy ironicznie, poczułam to na własnej skórze:
          1. ZMNIEJSZYŁA urlopy macierzyńskie z półrocznych do 3, potem 4-miesięcznych,
          2. ODEBRAŁA lub OBNIŻYŁA zasiłki rodzinne.
          Poza tym można wyliczyć mnóstwo spraw, których PT Lewica NIE zrobiła, a w tym zacytuję to, co Pan głosi w swoim blogu odnośnie prawicy, a mianowicie:
          " (...)Uważam, że polityka prorodzinna powinna raczej opierać się na wsparciu dla kobiet, bo to przecież na nie spada gro obowiązków związanych z ciążą i macierzyństwem.
          To powinny być postulaty lewicy, a nie ultra-katolickiej prawicy:
          - dłuższe urlopy macierzyńskie (do 26-30 tyg.)
          - 12-sto miesięczna odprawa dla zwalnianej kobiety, która ma dziecko poniżej 3 lat (przy założeniu, że pracuje cały czas u tego samego pracodawcy)
          - prawo do pracy na 1/2 etatu dla młodych matek
          - ulgi podatkowe na dzieci
          Becikowe to populizm i bezsensowne wydawanie pieniędzy podatników... No chyba, żeby zwiększyli je 10x, wtedy można powiedzieć, że faktycznie rozwiąże kilka problemów! Tylko że nie ma na to pieniędzy... Zresztą dotyczy to także powyższych postulatów. :-( (...)"
          Proszę Pana, nic nowego Pan nie wnosi, mówi tak każda partia, która w danej kadencji jest mniejszością w Sejmie, po co tu się tak wychwalać swoimi poglądami, chyba tylko, żeby w następnym głosowaniu móc się tymi poglądami poszczycić i wygrać???
          Przepraszam, może to jest zbyt ostre, ale taka jest prawda. TO NIE SĄ NOWE POGLĄDY, ALE SPRZECZNE Z GŁOSZONYMI WCZESNIEJ PRZEZ WASZĄ MATCZYNĄ PARTIĘ!
          Kończę życząc udanych lat agitacji, może mój list coś zmieni w Pana myślach i za kilka lat, kiedy wejdziecie do rządu, nie będę już mizerną "BEZROBOTNĄ KURĄ DOMOWĄ" z niepotrzebnym nikomu wyższym wykształceniem z kilkoma studiami podyplomowymi, certyfikatem językowym, które to teraz pracodawców nie interesują, gdy przeczytaja w CV "małe dzieci na utrzymaniu". Z całym szacunkiem
          Małgorzata vel 'Kura'
          • centrolew Re: Czy będzie dłuższy urlop macierzyński 14.01.06, 17:33
            > Jestem zszokowana, bo nie wyobrażałam
            sobie, że ktoś tak poważny odważył się na publiczne obrażanie kobiet.

Niech będzie jasne... Jeżeli Pani, albo którakolwiek z czytelniczek poczuła się
            obrażona - przepraszam, nie było to moim celem. Po prostu uważam, że to nie
            rozwiąże żadnego poważnego problemu napotykającego kobiety pracujące, które
            decydują się na dziecko.

> poczułam to na własnej skórze:
            > 1. ZMNIEJSZYŁA urlopy macierzyńskie z półrocznych do 3, potem 4-miesięcznych,

Nie ma na to usprawiedliwienia... nawet 90 mld dziura w budżecie zostawiona
            przez poprzedników z AWS nie jest wystarczającym powodem. Nigdy nie popierałem
            tej decyzji i uważam, że SLD sprawiedliwie straciło poparcie. Osobiście też na
            tym straciłem, bo moja żona musiała zostawić 5 miesięcznego synka, i dwa lata
            pózniej 5 miesięczną dziewczynkę w domu.

> 2. ODEBRAŁA lub OBNIŻYŁA zasiłki rodzinne.

Tego tematu nie znam... Trudno mi się wypowiadać.

> Proszę Pana, nic nowego Pan nie wnosi, mówi tak każda partia, która w danej kad
            > encji jest mniejszością w Sejmie, po co tu się tak wychwalać swoimi poglądami,
            > chyba tylko, żeby w następnym głosowaniu móc się tymi poglądami poszczycić i w
            > ygrać???

Ma Pani rację... Jeżeli coś uznaje się za priorytet, to trzeba to realizować,
            nawet jeśli wiąże się z cięciami w innych dziedzinach. Obecnym politykom brak
            odwagi w realizacji swoich postulatów.

> Przepraszam, może to jest zbyt ostre, ale taka jest prawda. TO NIE SĄ NOWE POGL
            > ĄDY, ALE SPRZECZNE Z GŁOSZONYMI WCZESNIEJ PRZEZ WASZĄ MATCZYNĄ PARTIĘ!

Nigdy nie byłem w SLD, więc argument jest nie na miejscu.

> Kończę życząc udanych lat agitacji, może mój list coś zmieni w Pana myślach i z
            > a kilka lat, kiedy wejdziecie do rządu, nie będę już mizerną "BEZROBOTNĄ KURĄ D
            > OMOWĄ" z niepotrzebnym nikomu wyższym wykształceniem z kilkoma studiami podypl
            > omowymi, certyfikatem językowym, które to teraz pracodawców nie interesują, gdy
            > przeczytaja w CV "małe dzieci na utrzymaniu". Z całym szacunkiem
            > Małgorzata vel 'Kura'

Niesprawiedliwie mnie Pani ocenia, uważam że należy stworzyć takie prawo, które
            pracodawców będzie zachęcać do zatrudniania kobiet z dziećmi. Proszę mi jednak
            wytłumaczyć, czy zaproponowane becikowe w wysokości 1000 PLN to jest to, co Pani
            zagwarantuje zatysfakcję, ułatwi zdobycie ciekwej pracy zgodnie z posiadanymi
            kwwalifikacjami? Czy może lepiej te pieniądze przeznaczyć na inny cel?
      • Gość: Małgorzata Re: Czy będzie dłuższy urlop macierzyński IP: *.netburg.pl 13.01.06, 09:27
        do 'centrolew' "Z becikowego mogą się cieszyć chyba tylko bezrobotne i kury domowe. Dla kobiety pracującej znacznie większą wartość ma..." itd itd
        Gratuluję Ci wybitnie inteligentnego podziału matek, już nie mówię 'kobiet', bo wynika, że tych pierwszych tak nie należy określać. Zabrzmiało to dość... hmmm, nie będę pisać, jak się poczułam, bo co to da? Zaraz pojawi się lista osób z gromami na mnie, więc nie ma sensu. Ja w każdym razie się przyznaję, że nie naleę do "kobiet", a jedynie do TYCH, pogardliwie zwanych "bezrobotnych" i "kur". Niestety, nie ze swojego wyboru... Nie mam zamiaru dalej się rozpisywać, ani przechwalać, więc gratuluję Ci w imieniu mojego męża, który nie natrafił na "kobietę" (coć gdy się pobieraliśmy to nią byłam, bo pracowałam, zanim urodziłam dzieci i też wracałam do pracy zaostawiając maleństwo).
        z poważaniem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka