Gość: NW9
IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
02.02.07, 22:30
Witam,
Akurat mam urlop i przebywam w naszym pięknym kraju. Znalazłem troche czasu
na zapoznanie się z treścią nowej konwencji pomiędzy UK a RP z 2006 roku o
unikaniu podwójnego płacenia podatku. O dziwo dla mnie on nadal istnieje i
będzie istniał:(. Co z tego, że w UK będe przebywał cały rok ale w Polsce
mieszka moja rodzina, czyli żona i dziecko. Co według tej nowej ustawy już
obliguje mnie do płacenia podatku za 2007 rok. Wiem, że dopiero za rok będe
składał zeznanie (może:)) stąd mam parę pytań bo w prawie podatkowym i samych
podatkach nie siedze:
1. Czy istnieje coś takiego jak przedawnienie w prawie podatkowym? Jeżeli tak
to jaki okres?
2. Czy można zaniżyć kwotę dochodu tak aby zapłacić naszemu US mniejszy
podatek? (tonący się brzytwy chwyta:) ale takie są realia życiowe)
3. Może ktoś z was ma jakiś pomysł, oczywiście pomysł z rozwodem itp, nie
biorę pod uwage:)))?
Dziękuje serdecznie za pomoc