chlodny_
17.04.03, 16:36
wczoraj przez zupelny przypadek trafilem w tv na program o panstwach
stowarzyszonych w UE - odcinek byl poswiecony irlandii
przedstawiona przecietna rodzine irlandzka w tzw. nizszej klasy sredniej
ona - policjantka - 2400 Euro/mc
on - nauczyciel akademicki - 2000 Euro/mc
maja 2 malych dzieci - trzecie w drodze
mieszkaja pod dublinem w blizniaku ktory wzieli na kredyt - 30 lat
maja 2 samochody - kilku letniego golfa i 15 letnia mazde
w sumie zarabiaja 18 tys zl
a wydatki to m.in
splata domu - 1000 e/mc
media - 800 e/mc
jedzenie - 1000 e/mc (zadnych kompromisow - jedza to na co maja ochote)
ubezp. med. - 180 e/mc
inne wydatki, utrzymanie samochodow etc.
w sumie po zbilansowaniu - wyszlo ze wydaja 13 tys zl co w ostatecznym
rozrachunku oznacza ze zostaje im okolo 5 tys zl mc oszczednosci....
...niezle jak na nizsza klase srednia.... a dodam ze spedzaja 2 razy do roku
wakacje obowiazkowo za granica - np. na majorce - 5 osobowa rodzine (bo sie
powiekszy) kosztowac ta przyjemnosc bedzie 3000 euro za 2 tyg pobyt
dla przykladu polska rodzina "nauczycielsko/policyjna" zakladajac ze ona nie
dorabia udzielajac korepetycji a on nie bierze lapowek zamiast mandatow moze
sobie pozwolic na ...... nie, w zasadzie na nic sobie nie moze pozwolic....
.....ale nie martwcie sie - wejdziemy do UE, bezrobocie gwaltownie spadnie -
co prawda miejsc pracy nie przybedzie ba nawet moze ubyc, ale setki tysiecy
polakow wyemigruja...... ja wiedzialem ze tak bedzie, ja wiedzialem.... ;-)