Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Podwyżki się nam należą!

    IP: *.acn.waw.pl 14.01.08, 22:51
    to jest gorsze niż propaganda gierkowska. Jakieś zaklinanie rzeczywistosci w
    której większość ludzi gryzie się o pracę za 1200zl. Kto wymyśla takie bzdury
    jak ten tekst? Tusk wam płaci za propagandę sukcesu? Ja chcę pracować. Proszę
    oto mój e-mail: Quark2512@yahoo.com
    Jestem magistrem politologiem z 6-letnim doswiadczeniem prasowym. Ponad 200
    moich CV przepadło w mrokach internetu. Może ktoś mi da pracę? Zobaczymy ile
    ofert dostanę z rynku pracownika!
    Obserwuj wątek
      • Gość: gość Re: Podwyżki się nam należą! IP: *.adsl.inetia.pl 14.01.08, 23:10
        Z tego co piszesz wynika tylko, że mamy dużo więcej magistrów
        politologii niż pracy dla nich (Ferdek Kiepski też nie mógł znaleźć
        pracy dla ludzi z "kwalifikacjami") może czas na zmianę zawodu?
        • Gość: manhu Re: Podwyżki się nam należą! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 14:06
          Zgadza się: praca jest, ale nie dla jakichś tam politologów, ale dla takich, których potrzebuje rynek, np. łopaciarzy itp. W budownictwie brakuje ludzi, a taki łopaciarz, co ma ochotę zasuwać na mrozie cały dzień znajdzie pracę za 5000 w trymiga.
      • Gość: mojka Re: Podwyżki się nam należą! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.08, 23:12
        no ja też szukam pracy i jakoś nikt nie jest zainteresowany mimo, iż moja branża
        należy do tych 'gorących' ale umyslowych - cóż duża konkurencja i na 70 Cv 4
        rozmowy, ale i tak spora konkurancja - zawsze znajdzie sie ktos z wiekszym
        doswiadczeniem niz moje
      • Gość: c-nik ^^ Obnizyc place dziennikarzom i analitykom... ^^ IP: 82.139.44.* 14.01.08, 23:17
        Ja proponuje, zeby na poczatek obnizyc place dziennikarzom i analitykom
        biznesowym, kazda obnizka pensji dla nich zmniejsza przeciez presje inflacyjna
        calego spoleczenstwa, ze zbawczym skutkiem dla calej gospodarki.

        Niech swiadomi zagrozenia, ratuja nasz kraj przed ruina.
        • Gość: dert Re: ^^ Obnizyc place dziennikarzom i analitykom.. IP: *.klc.vectranet.pl 15.01.08, 01:19
          Ja również chcę pracować za jakąś średnią krajową,mam 10 lat stażu zawodowego,po
          studiach. - monterek2@yahoo.com
          • Gość: obywatel Propaganda i manipulacja IP: *.staff.com.dtu.dk 15.01.08, 08:57
            Do mierzenia dochodow spoleczenstwa sluzy mediana a nie srednia arytmetyczna. Mediane zarobkow podaje tez GUS na swoich stronach. Cale to pitolenie o podwyzkach to tylko propaganda. No ale ciemny lud to kupuje.
            • mariuszdd Skalp dziennikarza 1 $ ,dziennikarki 2$ 15.01.08, 13:11
              • mariuszdd Re: Skalp dziennikarza 1 $ ,dziennikarki 2$ 15.01.08, 13:12
                Kiedyś 1dolar ,to ho ,a teraz, a masz jednego dolara
      • Gość: Yoko PIS zniszczy najbiedniejszych !!! IP: 195.205.230.* 15.01.08, 05:12
        Inflacja uderza w najbiedniejszych. Silne grupy społeczne (górnicy, lekarze,
        prokuratorzy) wywalczą podwyżki a słabi (emeryci, renciści, pielęgniarki) nie
        dostaną żadnych podwyżek. W kogo zatem uderzy najbardziej wzrost cen wywołany
        inflacją ? właśnie w tych słabych.
        Kto odpowiada za to że inflacja rośnie ? SKRZYPEK z NBP koleś prezydenta
        KACZYŃSKIEGO.
        Wniosek: kto niszczy najbiedniejszych w tym kraju: PIS i jego przydupasy !
        Jest inne wyjaśnienie ?
        • Gość: olo Re: PIS zniszczy najbiedniejszych !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.08, 07:51
          Tiiaaaa... Ciezki jest Twój przypadek.Jeden Skrzypek w ciagu 1,5 roku zniszczył
          polski rynek finansowy i gospodarkę.
          Nie sądziłem ,że media kreujace rzeczywista rzeczywistosć wykreuja w ludzkich
          mózgach cos czego przez 40 lat komuna nie dokonała.
          Mniej Hot-dogów,wiecej własnego myslenia proponuje.
      • achomiak Podwyżki się nam należą! 15.01.08, 06:31
        w jakim świecie ci ludzie żyją?
        najbardziej mi się podobał fragment, o: chcą podwyżek bo inni je dostają, a nie
        dlatego, że nie mają co włożyć do garnka (nawiasem mówiąc, wcześniej nie mająć
        żadnego pojęcia o fortis banku, już wiem, że w życiu mu nie zaufam, skoro
        zatrudnia takie odrealnione osoby);

        ta propaganda sukcesu chce zakryć rzeczywistość,
        ci ludzie nie mają nic wspólnego z rynkiem
        oburzający jest poziom tych artykułów, zwłaszcza że od długiego czasu
        prezentowana jest ciągle ta "linia sukcesu"
        w te bzdury może uwierzyć najwyżej ktoś, kto żyje pod jakimś kloszem
        szukających mnóstwo, pracy mało
        pozdrawiam
      • Gość: mors Podwyżki się nam należą! IP: *.wbs.ssh.gliwice.pl 15.01.08, 08:07
        Jak zwykle receptą na zwalczanie inflacji jest podnoszenie stóp procentowych.
        Tak jak ja wiele osób ma kredyt na mieszkanie. Pomimo, że przez rok wpłaciłem do
        banku kwotę X to moje zadłużenie spadło tylko o połowę X - właśnie przez
        genialne podniesienie tych stóp czterokrotnie w poprzednim roku. Złodziejstwo
        jak nic. Teraz nie wiem po co mi ten kredyt, ale gdzieś mieszkać muszę. Na
        grzyba mi te podwyżki skoro coraz więcej muszę oddawać na walkę z inflacją?
      • Gość: leon Re: Podwyżki się nam należą! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.08, 08:10
        Sytuacja zaczyna być już niebezpieczna dla gospodarki. Wydajność pracy rośnie
        znacznie wolniej niż płace.

        A do jasnej ciasnej wydajność pracy od czego zależy? Od organizacji pracy (czego
        nasi byznesmany nie wiedzą), od atmosfery w pracy (u nas im gorzej tym lepiej),
        od parku maszynowego (nie bede kupować nowych maszyn, niech gupole za...ją). To
        jest polska rzeczywistość.
        • Gość: gm Re: Podwyżki się nam należą! IP: 194.150.250.* 15.01.08, 09:03
          Mysle ,że nie chodzi tu o wydajnośc pracy pojedynczego pracownika ale o
          społeczna wydajnośc pracy. Problemem jest to ,że pracownik kosztuje duzo a
          zarabia mało. Zobacz na liscie płac ile dostajesz na rekę a jakie sa składki na
          ZUS( po stronie pracownika i firmy) FP, FGŚP, podatek dochodowy,składka
          zdrowotna.A nie sa to wszystkie koszty pozapłacowe.
          • 0tdr0 Re: Podwyżki się nam należą! 15.01.08, 10:52
            Radzilbym tez popatrzyc, ze wyplata pracownika wliczajac ZUS i koszty pracodawcy
            i tak jest 4-6 razy nizsza niz analogiczna placa+koszty w krajach Unii
            Europejskiej na podobnym stanowisku przy podobnych cenach . Przy tym nie
            ustepujemy specjalnie wydajnoscia pracownikom zachodnim, a bywa, ze znacznie ich
            przewyzszamy.
            • Gość: qronix Re: Podwyżki się nam należą! IP: *.informel.pl 15.01.08, 13:56
              Generalnie to mówienie o małym wzroście wydajności w stosunku do
              wymagań płacowych jest troche sztucznym gadaniem i mało precyzyjnym
              formułowaniem "problemu".
              Pierwsza rzecz na jaka trzeba zwrócic uwage, to ile
              pracownik "wytwarza" pieniędzy(pośrednio po przez to co co robi).
              A jaki procent tej kwoty stanowi jego pensja.
              I wtedy można porównywać, jak jest w Polsce a jak za granicą.
              • 0tdr0 Re: Podwyżki się nam należą! 15.01.08, 14:47
                Tylko to ile on pieniedzy wytworzy nie zalezy tylko od niego, ale tez od
                strategii firmy, organizacji pracy, tego co sie pozniej dzieje z klientem (czy
                firma zdobyla jego lojalnosc i wraca), czy produkty firmy wykopnane przez
                pracownika beda dobrze sprzedane przez dzial marketingu i handlowy czy pojda do
                smieci, jakie sa efekty nie tylko krotko- ale i dlugoterminowe itd. itp.

                Ponadto zauwaz, ze niebagatelny wplyw na wykonywanie zadan przez pracownika ma
                organizacja pracy. Jesli praca jest zle zorganizowana przez
                kierownika/dyrekcje/dzial techniczny to dlaczego on ma na tym tracic. Nie kazda
                prace da sie obliczyc tez przez pryzmat ilosci wykonanych elementow czy
                sprzedanego towaru- jakby w takim przypadku podliczyc zyski, ktore przynosi
                pracownica biurowa zajmujaca sie wysylka towaru/robieniem kawy/sprzataniem
                ubikacji i 10 innymi rzeczami. Jakbys np. wyliczyl wartosc pracy robotnika
                odsniezajacego chodniki przed np. centrum handlowym? Poprzez pryzmat uniknietych
                wypadkow i odszkodowan? A jak je obliczysz?

                Wszelkie proby obliczania wartosci pracownika tylko ze wzgledu na zysk sa
                skuteczne w niewielkim procencie zawodow.
          • eliksir Re: Podwyżki się nam należą! 15.01.08, 14:06
            cos w tym jest, w PL moglem dostawac 9tys brutto, w UK dali mi 12tys brutto,
            niby roznica neiwielka, a jak sie policzy ze w PL meiszkanie wynajme za 2tys, a
            w UK za 4tys to prawie zadna. Jednak wybralem UK, bo przy porownainiu plac netto
            juz jest spora roznica.
            Tak wiec moja ucieczka to nei wina pracodawcy, ktory malo placi, bo chcial
            placic calkiem sporo, to wina panstwa, ktore mnie okrada duzo bardizej niz inne
            panstwa.
            • Gość: gosc Re: Podwyżki się nam należą! IP: 195.42.249.* 16.01.08, 07:55
              W pełni popieram przedmówce, nie mówiąc już o tym o ile brutto z umowy jest niższe od prawdziwego brutto. Niech sobie każdy swoje brutto powiększy o 20% i od tej kwoty odejmie swoje netto to będzie wiedział ile państwo go grabi co miesiąc.

              Pozdrawiam.
        • szfindel Re: Podwyżki się nam należą! 15.01.08, 13:24
          Gość portalu: leon napisał(a):

          > Sytuacja zaczyna być już niebezpieczna dla gospodarki. Wydajność pracy rośnie
          > znacznie wolniej niż płace.
          >
          > A do jasnej ciasnej wydajność pracy od czego zależy? Od organizacji pracy (czeg
          > o
          > nasi byznesmany nie wiedzą), od atmosfery w pracy (u nas im gorzej tym lepiej),
          > od parku maszynowego (nie bede kupować nowych maszyn, niech gupole za...ją). To
          > jest polska rzeczywistość.

          No nie wiedziales, ze kierowcy od lat jezdza autobusami z ta sama predkoscia?
          Przeciez ich placa rosnie, a oni durnie jak jezdzili tak jezdza. W ogole
          wydajnosci chlopaki nie chca polepszyc. To samo cala reszta spoleczenstwa. Jak
          sie lat temu 15 nauczyli pracowac niewolniczo tak do dzis nie chca pracowac
          jeszcze bardziej niewolniczo. nie moga cwoki zrozumiec, ze zamiast 14 h/dobe
          powinni 18 godzin pracowac. Durne to spoleczenstwo takie. I jak tu z takimi
          durtniami zrobic porzadny wzrost. Jak nic znow z tego nie wyjdzie.
      • dkrytyk55 To ma być artykół,GW schodzi na psy. 15.01.08, 08:39
        Coraz głupsze tytuły.
      • Gość: Oczy Podwyżki się nam należą! IP: 81.15.226.* 15.01.08, 08:45
        ..."Ekonomiści prognozują, że jeśli firmy będą nadal tak szybko
        podnosić płace, to żeby zarobić na te podwyżki, będą też musiały
        podnieść ceny???"...
        Niech się tak strasznie nie martwią i ekonomisci i firmy.
        Wystarczy, aby firmy zmniejszyły swój horendalny zysk, a nie trzeba
        będzie wprowadzac żadnych podwyżek cen!!! Nooooo, ale im przecież
        mało, i mało, i mało....
      • Gość: @ Podwyżki się nam należą!Właśnie dlatego, że... IP: 81.15.226.* 15.01.08, 08:48
        że rosną ceny towarów, będziemy walczyć o podwyżki pensji. Bo wyżyć
        przecież z czegoś trzeba, no nie? Niech firmy nie podnoszą swoich
        cen, to i podwyżki pensji nie będą potrzebne. Proste???
        • Gość: kole Re: Podwyżki się nam należą!Właśnie dlatego, że.. IP: *.chello.pl 15.01.08, 09:08
          Polska zbliża się do momentu krytycznego. Do tej pory mielismy
          ciągły wzrost wydajności pracy przewyższający wzrost wynagrodzeń.
          Piewcy ekonomisci byli zadowolenii. Efekt rekordowe środki na
          kontach firm. Teraz jest presja na podwyższki płac i robi się
          tragedia. Fakt ze im wiecej pieniadza na rynku to inflacja rosnie.
          Szkoda tylko ze nie widzi sie czynnikow napedzajacych ta inflacje
          czyli wzrost cen zywnosci (kiepskie zbiory i duzy popyt zagraniczny
          vide np Chiny) oraz wzrost cen energii. Ponadto co z tego ze ktos
          dostanie 5% podwyzki mimo ze inflacja bedzie 4 % jak dla niego
          wzrost wydatkow osiagnal 10 %. Ten kto nie ma kasy nie cieszy sie ze
          laptopuy tanieja i tego typu dobra ( majace wpływ na ogólną
          inflacje) interesuje go raczej to ze na zakupy codzienne i rachunki
          płaci zdecydowanie więcej.
          • mariuszdd Re: Podwyżki się nam należą!Właśnie dlatego, że.. 15.01.08, 13:17
            Gość portalu: kole napisał(a):

            > Polska zbliża się do momentu krytycznego. Do tej pory mielismy
            > ciągły wzrost wydajności pracy przewyższający wzrost wynagrodzeń.
            > Piewcy ekonomisci byli zadowolenii. Efekt rekordowe środki na
            > kontach firm. Teraz jest presja na podwyższki płac i robi się
            > tragedia. Fakt ze im wiecej pieniadza na rynku to inflacja rosnie.
            > Szkoda tylko ze nie widzi sie czynnikow napedzajacych ta inflacje
            > czyli wzrost cen zywnosci (kiepskie zbiory i duzy popyt zagraniczny
            > vide np Chiny) oraz wzrost cen energii. Ponadto co z tego ze ktos
            > dostanie 5% podwyzki mimo ze inflacja bedzie 4 % jak dla niego
            > wzrost wydatkow osiagnal 10 %. Ten kto nie ma kasy nie cieszy sie ze
            > laptopuy tanieja i tego typu dobra ( majace wpływ na ogólną
            > inflacje) interesuje go raczej to ze na zakupy codzienne i rachunki
            > płaci zdecydowanie więcej.

            DVD staniały i komórki i żle !Polski malkontenctwo
      • Gość: Wkurzony Co to za piep....e?! IP: *.umwd.pl 15.01.08, 09:55
        "Firmy będą podnosić ceny, bo rosną płace..."
        A teraz to niby ceny są niskie? No żesz #@#@#!!!!
        Czy te jełopy są tak głupie czy tak cyniczne?
        Któryś wysilił się by porównać ceny w RP z "zachodem"?
        Wiela nam już nie brakuje, a często bijemy ich na głowę. Tylko
        pensje jakoś dziwnie daleko.

        "To nie jest tak, że ludzie nie mają co do garnka włożyć, tylko
        widzą, że inni wokół mają więcej"
        Czyli jak masz gnoju co jeść i na głowę nie pada to już jest super,
        siedź cicho i dziękuj władzy, że ci reszty nie zabrała.
        Trzymajcie mnie bo nie wytrzymam! Co za kretyn to pisał?
        • Gość: qwer Re: Co to za piep....e?! IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.01.08, 11:46
          nie no, po co Wyborcza takie bzdury piszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Non
          stop lansują tezę , że pracy jest w brud tylko się zchylić i
          brać???!! Gdybym nie zył w Polsce i czerpał wiadomości z Wyborczej
          to bym był przekonany że jest Eldorado. Rynek pracownika, podwyżki
          itd???

          Niech ten dziennikarzyna co to pisał pójdzie na ulice i z ludzmi
          porozmawia a nie pójdzie do jakiejś grubej ryby z banku i łyka
          frazesy. Ja pracę mam, pisałem o tym wiele razy ile mnie kosztowało
          znalezienie jej. Mimo wielu starać, kombinacji , wizyt w UP,
          czytania ogłoszeń...7 miesięcy!!! I teraz żaden pismak mi nie wmówi,
          że jest Polska jest rajem pracy.

          Czy już nie ma krytycznie nastawionych do rzeczywistości
          dziennikarzy!!!!!?????? Niech sprawdzi ten marny dziennikarz oferty
          dla młodych ludzi po studiach!!!! niech napisze reportaż w którym
          będzie śledził losy paru absolwentów po studiach i ich próby
          znalezienia pracy i jaką pracę znajdą. Ale to by wymagało ruszenia
          głową i pracę a on woli pójśc do jakiegoś gościa z banku i spijać mu
          bezkrytycznie słowa z ust i artykulik gotowy, trochę wstydu co
          prawda jest ale może już pobrać wierszówkę.

          Zawsze czytałem Gazetę Wyborczą bo jest świetnie redagowana ale
          dodatek praca to dno. Zamiast ciętych artykułów poblikują frazesy.
          Zeszli z lini patrzenia prostych ludzi a patrzą z pozycji elit.
          Rozważam na poważnie zmianę gazety ( kupuje 3 razy w tygodniu) na
          jakoś bardziej liczącą się z takim małym żuczkiem jak ja a nie z
          wielkimi bankami i korporacjami.

          I TEJ PROPGANDY SUKCESU RYNKU PRACY MAM JUŻ DOŚĆ TYCH ARTYKUŁÓW "CZY
          W POLSCE SKOŃCZYŁO SIĘ BEZROBOCIE" NIE MOGE TYCH BREDNI CZYTAĆ

          • Gość: gawron Proponuje ND - serio IP: *.fabricom.no 15.01.08, 13:29
            Proponuje Nasz Dziennik - serio
            Bylem w Polsce i przez tydzien kupowalem - tak dla jaj.
            I mi sie podoba.
            Wprawdzie dosc malo jest w srodku (nie ten rozmach) ale jest OK.
            A jak Ci nie pasuje (bo wiadomo Rydzyki, co jest troche nie tak) to kupuj Gazete
            Polska. Ta powinna sie podobac.
        • patriota21wieku Typowe myslenie komunistyczne 15.01.08, 13:41
          Polska to chyba jedyny kraj gdzie ludzie sie otwarcie chwala ile
          zarabiaja. Ja mieszkam od dawna w USA i nie mowie ile zarabiam nawet
          rodzinie, bo to jest moja osobista sprawa!

          Ale w Polsce zamiast dopingu, powoduje to zawisc! Znajdzcie sobie
          prace ktora wam placi gdziekolwiek ta jest, a nie biadolcie ze nie
          mozecie jej znalezc na sasiedniej ulicy!
          • t-mon Re: Typowe myslenie komunistyczne 15.01.08, 13:44
            tylko w polsce pensje nie pozwalaja na to zebym sie przeniosl na drugi koniec polski tak jak w usa z wybrzeza na wybrzeze koles...
            • lethargica Re: Typowe myslenie komunistyczne 15.01.08, 16:43
              W zeszłym roku skonczyłam studia w Toruniu. Przeniosłam się do Krakowa, zarabiając miesięcznie +/- 900 zł netto. nie jest lekko, bo 500 zł płacę za wynajem 2os pokoju w centrum miasta, ale wiążę koniec z końcem. Czyli się da.

              Z drugiej strony...nie tego oczekiwałam po skończeniu studiów, ani na kupno własnego lokum,ani na założenie rodziny mnie nie stać. No,ale szukam czegoś lepiej płatnego...

              Pozdrawiam
      • Gość: Krakus Podwyżki się nam należą! IP: *.pgd.pl 15.01.08, 13:07
        Ech, frustracje. Podwyzki i duze wymagania placowe sa faktem, pomimo tego co
        piszecie. Sadze, ze czesc z piszacych tutaj jest w kiepskiej sytuacji i
        przeklada to na calosc. Bo pensje owszem, rosna. Ale presja placowa zalezy od
        a) predyspozycji osobowych
        b) branzy
        c) sytuacji w firmie
        d) rejonu kraju

        etc. Jesli klocki tej ukladanki uloza sie po waszej mysli, macie podwyzke. Jesli
        sa przeciwko Wam - no coz... Sam nie wierzylem ile moge zarabiac w mojej branzy
        dopoki nie zmienilem firmy, mimo ze bylo to dosc trudne.
      • Gość: tomek Podwyżki się nam należą! IP: *.tktelekom.pl 15.01.08, 13:09
        Dziwne rzeczy tu ludzie piszą....

        Przecież rynek pracy się zmienił!!! Warto szukać pracy i zmienić ją właśnie teraz!
        Trzeba pracodawcy tylko oferować coś więcej niż hasło: "chcę pracować..." no
        szkoda żeby nie..... heh


        Mój przykład:
        2 x studia magisterskie (telekom na polibudzie i ekonomiczne na uczelni
        państwowej) + 2 języki + 2 lata doświadczenia + kursy, szkolenia, trochę
        działalności w wolontariacie.

        W listopadzie wysłane 4 CV, z tego 3 rozmowy a potem 2 oferty pracy.
        Podwyżka rzędu 60 %.

        Może więc warto się zastanowić jak piszę CV i co w nim zamieszczam, że za każdym
        razem ląduje ono w koszu na śmieci......

      • Gość: 999###EEE Podwyżki się nam należą! IP: 212.106.29.* 15.01.08, 13:19
        GDZIE TO TAK ZARABIAJĄ 3000 ZŁ???!!U NAS DOBRE CHA,CHA...TO CHYBA
        PISAŁ JAKIS TECHNOKRATA Z MINISTERSTWA BRAKU PRACY I TZW POLITYKI
        SOCJALNEJ!!!
      • Gość: Pan_Wladca Podwyżki się nam należą! IP: *.ip.adam.com.au 15.01.08, 14:00
        Ja czlonek grupy Bildenberg oswiadczam ze wiekszosc tych ludzi
        (dziennikarzy propagandzistow i analitykow z gazet wyborczej i nie
        tylko)pracuje dla nas aby siac zamet i propagande w jak najwiekszym
        stopniu,to jest nasze zadanie aby przygotowac was na najgorsze czyli
        totalne zniewolenie umyslu,wszystkiego co robicie w zyciu zawodowym
        i codziennym,niniejszy artykul jest jednym z wielu abyscie wiedzieli
        ze to my rzadzimy.Polska nigdy nie bedzie miala godnej placy za
        prace zawsze bedzie krajem niewolnikow,bo "my" tak chcemy!!!!!!!A
        naszy,zadaniem jest sianie jak najwiekszej propagandy w wasze umysly
        abyscie uwierzyli ze to prawda!!!!!!!!!!!!
      • Gość: pink 1126 to brutto czy netto ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.08, 16:05
        • Gość: 3k Re: 1126 to brutto czy netto ? IP: *.madcomputers.pl 15.01.08, 16:10
          B R U T T O !!!!!
          wlasnie sie zwinalem z policji gdzie pracowalem jako informatyk ostatnie 2 lata. niech sobie sami flaki wypruwaja za 750 NETTO.
          • Gość: dzekson2 Re: 1126 to brutto czy netto ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 16:26
            ja tam na papierze zarabiam 1126 brutto i nie narzekam bo 10X tyle
            mam boków miesięcznie a wypłatę to biorę co 3-4 mieś żeby było
            więcej s13.bitefight.onet.pl/c.php?uid=53376
      • Gość: pawlos Re: Podwyżki się nam należą! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 17:39
        kolego, po politologii to Ty co najwyżej możesz w Anglii na zmywaku
        się dorabiać. Trzeba było się zastanowić na jakie studia się idzie,
        a na nich ciężko zasuwać a nei teraz się wypłakiwać i adres
        zostawiać.

        Argumdenty komentatorów są moim zdainem trafne - nie wszystko jest
        tak różowe jak nam się wydaje. Zgodzę się, że wydajność zależy nie
        tylko od pracownika,ale także od maszyn i technologi, kultury
        organizacyjnej itp. O czym u nas większość specjalistów po MiZach
        czy MiŚiach niewie :/
      • Gość: wolny ptak Święte słowa IP: *.rc.kyushu-u.ac.jp 18.01.08, 09:12
        "Firmy muszą płacić więcej, żeby zatrzymać pracownika, podkupić go
        konkurencji czy zniechęcić do wyjazdu za granicę."

        ...ewentualnie zachęcić do powrotu z zagranicy...
      • Gość: marta Podwyżki się nam należą! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.08, 15:08
        bzdury od 01.01.2008 minimalna płaca 1126 ja nadal mam 970 zdrowy
        żołądek i takie same potrzeby jak inni a w pracy nie leże.
      • Gość: antek Podwyżki się nam należą! IP: *.cust.tele2.pl 19.05.09, 11:08
        co te ku... robia z podwyzkami tego sie nie da opowiedziec kiedys informowano o podwyzkach co prawda klamliwie ale cos bylo a teraz z dnia na dzien ceny rosna a nam sie wmawia ze jest coraz lepiej panowie poslowie nie chca wiedziec ze po uplywie kadencji sami beda drozej placic i wtedy beda mocno lamentowac

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka