Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Baba pyta ministra

IP: *.mgsp.pl 29.04.09, 13:21
    Durna ta wiceminister.
    Obserwuj wątek
      • wtes2 Problematyką rynku pracy zajmuję się od ponad 20 29.04.09, 14:48
        lat ". Uwielbiam ludzi z dziwnymi pasjami. Wspaniałe życie, polecam wszystkim feministkom-miłośniczkom karier. A ile anegdot zapewne zna Pani Minister, a to o ślusarzu co szukał 3 lata kogoś z imadłem, a to fryzjerze który uparł się i nie chciał przyjąć całego rocznika miejscowej szkoły rzemieślniczej.
        Dzięki Bogu,że nie jestem kobietą i mam ciekawsze zainteresowania.
      • Gość: Sakul Baba pyta ministra IP: *.sileman.net.pl 29.04.09, 16:08
        "Na początku lat 90. tworzyliśmy urzędy pracy i cały system aktywizacji zawodowej bezrobotnych w Polsce. To były zupełnie nowatorskie przedsięwzięcia(...)Pomagali w tym nasi koledzy z krajów europejskich i USA oraz Międzynarodowej Organizacji Pracy. Szkolili nas, pokazywali najlepsze, sprawdzone rozwiązania" - a system nie działa do dziś...
        "Ważne jest jednak to, aby niwelować różnice. W urzędach pracy będą wyodrębnione Centra Aktywizacji Zawodowej(...)Urzędy pracy maja dwa lata na wyodrębnienie CAZ." - czyli za dwa lata może będzie się tam po co oprócz ubezpieczenia, lub przysługującego zasiłku zgłosić...
        "UP nie wolno wzywać bezrobotnego, by jedynie potwierdził gotowość podjęcia pracy" - jestem zarejestrowany 3 raz, nigdy nie dostałem żadnej oferty pracy z urzędu, kolejna wizyta za 2 tygodnie, zapewne tylko potwierdze gotowość podjęcia pracy...
        "Czy bezrobotni przestaną być zmuszani do wypisywania po kilka razy tych samych kart rejestracyjnych? I wystawania w kolejkach do rejestracji, i jeszcze będą kontaktować się z jednym doradcą? - Tak ma być. Ale wielu rzeczy nie da się zmienić błyskawicznie" - póki co to nawet kopii przyniesionych dokumentów tam nie można zrobić, albo zależy to od humoru przyjmującego urzędnika...
        Z innego artykułu - "Ministerstwo Pracy w ramach próby aktywizacji bezrobotnych w tym roku skróciło czas wypłacania zasiłków. - Zasiłek powinien być przyznawany bezrobotnym na krótki czas, bo inaczej przestanie mieć funkcję motywującą do poszukiwania pracy, a może stać się sposobem na życie - mówiła Czesława Ostrowska" - to akurat można było zrobić błyskawicznie. Trudno mi również pojąć logikę tego posunięcia, wszak podobno mamy kryzys, bezrobocie rośnie, prawo do zasiłku ma tylko ok. 13% bezrobotnych , pozostali mimo braku zasiłku ciągle są zarejestrowani...
        W UP nie ma możliwości skorzystania z netu, by przejrzeć portale z ofertami pracy, nie można wydrukować sobie CV, nie ma telefonów z których można zadzwonić w sprawie oferty, informacje o ofertach są bardzo ogólnikowe, szkolenia są, ale czekanie do marca aż powstanie lista szkoleń (trzeba zaplanować budżet, podpisać umowy) by dowiadzieć się iż interesujący mnie kurs odbędzie się w październiku, to przesada...
      • Gość: fit Baba pyta ministra IP: 83.2.224.* 07.05.09, 17:24
        To jest nic. Urzędy Pracy w małych miejscowościach manipulują dotacjami z
        funduszu Kapitał Ludzki - dają ile chcą w/g własnego " widzimisie" a
        potencjalny bezrobotny czyta w gazetach, ze na otwarcie działalności
        gospodarczej Unia daje 18.600 zł, a Urząd powie damy 9 tyś. i co?Nadal jak za
        komuny, urzędasy dyktują ludziom z inicjatywami jak Im się podoba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka