Dodaj do ulubionych

Fotozagadki

02.03.11, 13:02
Witam...

Proponuję wszystkim tutaj udział w zabawie, polegającej na odgadywaniu "co to jest i gdzie" na pokazywanych kolejno zamieszczanych zdjęciach - fotozagadkach.
Podobna fotozabawa była już wymyślona i kontynuowana na innym forum ale podupadła, ponieważ tam najmilej widziane są wpisy antyklerykalne i antypisowskie oraz prokomusze i prokacapskie. Aby tak było dba tam o to założyciel, niejaki "profesjonalista" stosując cenzurę t.j. kasowanie wpisów inaczej myślących lub po prostu uniemożliwianie im pisania w ogóle. Pomaga mu w tym aktywnie spora grupa prymitywów mających tam pełną swobodę, stale tam dyżurujących a wywodzących się z PRL - owskiej komuny...Że są to prymitywy i że wywodzą się z komuny nie ulega żadnej wątpliwości po przeczytaniu tylko kilku nawet ich żałosnych wpisów...
No ale dość o tych miernotach, lepiej zająć się moim zdaniem czymś o wiele czystszym tj naszą przyrodą, która w naszym powiecie jest chyba największym naszym bogactwem.
Myślę, że proponowane FOTOZAGADKI, ich oglądanie, rozwiązywanie i zamieszczanie spodoba się Wam wszystkim i przyczyni się do lepszego poznania i rozpropagowania naszych pięknych okolic...

Na początek tuzin moich nowych fotozagadek:

fotoforum.gazeta.pl/u/jasfinks.html

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • mooreland Re: Fotozagadki 02.03.11, 14:09
      Witaj Jasfinks!
      Podjales meska decyzje? I dobrze chyba. Nie ma sensu sie prus z trolami. Ostatni nazabawniejszy wpis to " Gdzie sie podzial nasz Mikoj". Dlaczego Ich to nie wiem :)
      Wracajac do fotozagadek. Dla mnie bomba jest zdjecie pokazujace rowerzyste a moze rower i za nim rowerzyste. Dodatkowy pieprzyk to adrenalina, ktora wyzwala obraz. Gratuluje. I moze najwazniejsze. Z jakiego sprzetu korzystasz, bo ja do tej pory nie moge dobrac sobie cyfrowki, ktora by mnie usatysfakcjonowala. Nie r\probowalem co prawda tych w cenach powyzej 20 tys zlotych bo nie jestem nimi zainteresowany, Sa za "tanie" jak na moje okazjonalne pstrykanie :)
      Pozdrawiam
      PS. Mozemy sie wspolnie zastanowic na osobnym forum, bo korzystamy z goscinnosci olawian.
      Ich pozdrawiam takze.
      • fiat-stilo Re: Fotozagadki 02.03.11, 16:58
        Witam Cię, jasfinks. Zapewne wiesz, że domagałem się od profesjonalisty przywrócenia Ciebie i heymdalla. W wątku o cenzurze na forum Jelcza-Laskowic, założonym tutaj na oławskim forum, podałem link do swojego profilu na naszej-klasie. Wiem jednak, że część osób może nie mieć konta na tym portalu, w tym być może i Ty, więc zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ujawnię się:
        Jasiu Reszka (pewnie znane Ci nazwisko, nie mylę się?), student dzienny I roku budownictwa, mieszkam w Jelczu-Laskowicach. Podobnie jak Ty interesuję się ciekawymi miejscami, których nie brakuje na tym terenie.
        Pozdrawiam serdecznie :)
          • Gość: Karol Re: Fotozagadki IP: *.xdsl.centertel.pl 03.03.11, 21:42
            Przydałby się Jasfinksie taki temat na oławskim forum, mamy przecież wiele ciekawych miejsc wokół Oławy, ja bym jednak zaczął od starych zdjęć, przedstawiających Oławę, gdyż większość Oławian mało wie na temat historii swojego miasta.
            Kto dziś wie, gdzie np. mieściła się kantyna oficerska w Oławie, albo, że przy budynku koszar na 3 Maja były dwa duże wejścia, gdzie dziś są wstawione okna i zupełnie właściwie nie widać miejsc, w których znajdowały się owe miejsca.
            Jak na amatora, zdjęcia dobre, szczególnie zapadły mi w pamięć ważki, to szczególny mało spotykany widok, by uchwycić samca i samicę.
    • jasfinks Re: Fotozagadki 04.03.11, 21:09
      Przepraszam za zwłokę ale przez kilka dni byłem mocno zajęty...Teraz już mam nieco luzu w czasie, więc odpowiadam:

- Moorelandowi: Dotychczas pstrykałem kieszonkowym kompakcikiem za 100 zł.(z drugiej ręki)... Zrobiłem nim parę tysięcy zdjęć z czego około dwa tysiące było widocznych przez jakiś czas w wątku "Gaduj zgadula" na forum Jelcz - Laskowice. Wreszcie aparacik nie wytrzymał tego tempa i się rozsypał...:) Teraz męczę nowego kompakta, też Fuji(HS10), sprawdzając po kolei wszystkie jego kompaktowe możliwości. Jak i ten się rozleci lub mnie znudzi albo zdenerwuje, kupię chyba wreszcie lustrzankę, najpewniej jakiegoś Canona...

Co do nowego forum Jelcza-Laskowic jestem za. Jeśli ktoś stworzy takie, chętnie będę tam zaglądał i pisał jeśli będzie tylko powód i możliwość.
      Uważam bowiem, że zawłaszczenie sobie nazwy miejscowości przez jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji i niedopuszczanie tam innych inaczej myślących jest po prosto bezprawne i chamskie, szczególnie jeśli to robią jakieś prymitywne osobniki antypolskie.

- Jasiowi Reszce(fiat-stilo): Dzięki za poparcie i przykro mi, że przez to straciłeś możliwość pisania na zawłaszczonym przez czerwonych odszczepieńców forum...Ja zresztą i tak miałem stamtąd odejść(o czym wcześniej pisałem) a Ty pomyśl że może to i lepiej że nie musisz przebywać wirtualnie razem z tam "trzymającymi władzę"zaprzańcami i półgłówkami ...;)
      Jeśli to Twoja Mama jest lekarzem ginekologiem, to niniejszym korzystając z okazji chciałbym jej podziękować bardzo za uratowanie życia mojej córki, dzięki trafnej i życzliwej radzie w odpowiednim momencie...

Jeśli dużo jeździsz po okolicach to namawiam do robienia przy okazji, po drodze,zdjęć ciekawych miejsc i rzeczy.

- Karolowi: Jak najbardziej Karol masz rację, że warto i trzeba pokazywać ciekawe miejsca również i w samej Oławie...Oławę znam dosyć dobrze, bo m.in.. mieszkałem przez parę lat i tam i dlatego myślę, że teraz kiedy będę tam częściej niż dotychczas zaglądał w celach poznawczo-fotograficznych, to nie będę miał dużych trudności ze znalezieniem ciekawych tematów do uwiecznienia. Jeżeli Ty masz już w swoich zbiorach coś ciekawego, to namawiam do pokazywania tutaj, bo "Zdjęcia tylko wtedy żyją kiedy są pokazywane"...:)
      Co do tych ważek to zauważyłeś jak on ją" trzyma" z tyłu za głowę? ;) Czyżby ważki miały tam tzw "punkt G"? Trzeba coś o tym poczytać...A może ktoś z forumowiczów coś o tym wie?

Pozdrawiam wszystkich
      • mooreland Re: Fotozagadki 04.03.11, 23:50
        Dzieki Jasfinks za odpowiedz. Ciekawy tylko jestem czy ladowanie rowerzysty bylo miekkie? :)
        Przyzwyczailem sie chyba juz tak do swojej analogowki Yashiki 108 z obiktywem i teleoboektywem, ze chyba nigdy zadna cyfrowka mi nie dogodzi. Oczywiscie, ta wygoda ! To plus, ale przyzwyczajenia to drugie.
        sadze Jesfinks, ze po zakonczeniu wszystkich sadowych spraw bez watpienia bede mogl zajac sie forum Jelcza-Laskowic. Potrzebne mi sa tylko Wasze wymagania dotyczace funkcji forum. Planuje zrobic 2-3 adminow, aby nie bylo tego samego co u troli. Wstep oczywiscie wolny ale nie dla kilku osob produkujacych sie na forum aktualnym. Kretynskim pomyslom z cyklu KASTRACJA KSIEZY , mowie NIE! Za duzo czerowonego koloru jest szkodliwe dla oczu a przede wszystkim dla ludzkiej psychiki. Konformisci takze nie beda mile widziani, ale o tym zadecyduje wiekszosc a ja sie dostosuje.
        Opisz Jasfinks, jak widzisz funkcje forum, grafike i inne rzeczy. Aby nie zanudzac olawian podaje Ci moj posredni adres (journalist26@america.hm) Tam podam Ci adres docelowy tak aby dowcipnisie z jelcza zostaly calkowicie odciete od kontaktu, bo znowu bedzie ferment. A po co?
        Pozdrawim sedecznie
        mooreland, out of the lecz-laskowice mental hospital :)
        • jasfinks Re: Fotozagadki 05.03.11, 00:25
          Proszę wszystkich wpisujących się do tego wątku, w tym oczywiście także Ciebie Mooreland o pisanie tu tylko, w miarę możliwości, na temat zawarty w tytule, t.j. na temat fotozagadek i zagadnień z nimi bezpośrednio związanych...Na inne tematy piszmy w innych odpowiednich wątkach...:)
          Oczywiście to moja wina, bo TU na początku też napisałem nieco co myślę o esbeckich metodach, pożal się Boże,profesjonalisty, który zawłaszczył sobie wraz z grupką innych czerwonych nazwę naszej miejscowości. Ale o tym więcej to już ewentualnie będzie w innych miejscach.
          Pozdrawiam
          -
      • fiat-stilo Re: Fotozagadki 05.03.11, 16:05
        jasfinks napisał:

> Jeśli to Twoja Mama jest lekarzem ginekologiem, to niniejszym korzystając z oka
        > zji chciałbym jej podziękować bardzo za uratowanie życia mojej córki, dzięki tr
        > afnej i życzliwej radzie w odpowiednim momencie...

Tak, zgadza się, jest. Dziękuję serdecznie za miłe i ciepłe słowa:)
        Pozdrawiam:)
      • mooreland Re: Fotozagadki 05.03.11, 22:19
        Ciezkostrawny ten pierwszy! Nie wiem czy mam racje , ale to sromotnik smrodliwy. W zeszlym roku widzialem sporo sromotnikow fiolkowych. Ladny i smaczy okaz :)
        Te drugie to na 100% nie sa opienki. Jutro sie zastanowie i postaram sie dolozyc taka zagadke, ze z jednej strony zaszokuje a z drugiej bedzie choelrnie trudna, ale dajaca sporo do myslenia.
        Pozdrawiam
        • jasfinks Re: Fotozagadki 06.03.11, 01:29
          No patrz, a ja na 100% byłem pewny, że to SĄ opieńki i po zrobieniu zdjęć naciąłem ich wtedy całą torbę(potem jeszcze powtórzyłem tą akcję parę razy) i żona zapakowała je odpowiednio w kilkadziesiąt słoiczków jako uzupełnienie piwnicznych zapasów na zimę...Kilka takich ładnych słoiczków poleciało nawet do Anglii...Wszystkim grzybki bardzo smakowały i wszyscy żyją...:)

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2641342,2,1,fotozagadka-14a.html
        • jasfinks Re: Fotozagadki 06.03.11, 03:10
          Moorelandzie, za prawidłowe rozpoznanie sromotnika zwanego smrodliwym ale też i bezwstydnym - masz punkt! ;)
          Trzeba tu chyba dodać, że sromotniki w Polsce występujące{phallus impudicus i phallus hadriani) są pod ochroną i są niejadalne.Tak wynika m.in. z encyklopedii grzybów, którą mam w formie książkowej. Gdzie indziej natomiast znalazłem informację, że w niektórych krajach sromotnik bezwstydny jednak jest przysmakiem, jak piszesz, ale tylko jako "czarcie jajo", t.j. w pierwszej fazie jego rozwoju w postaci białych owalnych jaj o średnicy ok. 6 cm...
    • jasfinks Re: Fotozagadki 04.03.11, 22:37
      Dodałem trzy nowe fotozagadki(13, 14 i 15) zrobione jesienią 2010 już bliżej Oławy niż poprzednie...:)
      Link do moich fotozagadek: fotoforum.gazeta.pl/u/jasfinks.html
      • mooreland Re: Fotozagadki 06.03.11, 07:00
        Szanowny Jasfinksie,
        Pelne zaskoczenie z opienka miodowa! Ile ja tego w zyciu nacialem! I w lasach lisciastych (co jest prawie regula) i w lasach iglastych. Na terenach nizinnych i w gorach. Ten wydluzony ku gorze kapelusz jest dla mnie pelnym zaskoczeniem.Nie mozna bylo zaliczyc ich do hubowatych wiec wynik znacznie zostal zawezony. Spora grupa grzybow i to w sporej czesci jadalnych (raczej malo znanych) pozostala jako "kandydaci". Spora czesc, ale nigdy nie opienka miodowa.
        Znajomym w UK zycze smacznego. Ja osobiscie uwielbiam zupe z opieniek. Bardzo dobry i aromatyczny grzyb!
        Jako ciekawostke powiem Ci, iz w roku ubieglym w mediach byla spora nagonka na grzyby i grzybiarzy. Pisano, ze poza walorami smakowymi nic dobrego nie zawieraja, ze kazdy z nich zawiera trujace alkaloidy w mniejszych lub w wiekszych ilosciach. Odradzano calkowite skreslenie grzybow z diety. Pozostane jednak do konca samobojca i te opienki, kanie, gaski zielone, podgrzybki a od ubieglego roku SARNIAKI, dalej beda goscic na moim stole.
        Pozdrawiam
        • jasfinks Re: Fotozagadki 06.03.11, 10:46
          Wprowadził Cię w błąd kształt, bo rzeczywiście młodziutkie opieńki, takie jak na zdjęciu, znacznie różnią się pod tym względem od tych starszych...:) Ten kształt i wygląd zależy także od miejsca(podłoże, ilość światła...)w którym rosną. Ja, jeżeli już, to zbieram opieńki tylko takie właśnie młodziutkie, a jest w czym wybierać, bo jak się zna lub trafi na właściwe miejsce, to jest ich tam tyle, że można by je kosić kosą...
          Co do prasowych "wysypów" artykułów o szkodliwości czegoś lub o wyższości czegoś nad czymś, np. margaryny nad masłem, to ja te wszystkie sensacje traktuję z przymrużeniem oka, bo nieraz widziałem tzw pismaków opuszczających chwiejnym krokiem, z reklamówką gadżetów w ręku, bankiet u producenta zorganizowany w celu reklamy jakiegoś nowego wyrobu...:)
          Ostatnio czytałem, że okazało się iż u nas w Polsce również rosną najlepsze i najdroższe grzyby świata czyli trufle. Gdzieś w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej...Tylko trudno je będzie znaleźć, sfotografować i zebrać, gdyż rosną pod ziemią...:)

Dodałem do fotoforum dwa zdjęcia "czarcich jaj".
          --
          fotoforum.gazeta.pl/u/jasfinks.html
    • jasfinks Re: Fotozagadki 06.03.11, 15:09
      Czasami, aby ułatwić rozszyfrowanie niektórych fotozagadek, będę dodawał podpowiedź - tekstową lub/i fotograficzną. Dzisiaj podpowiedź do fotozagadki 1:

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2641725,2,1,podpowiedz-do-f1.html

Na to zwierzę natknąłem się w ubiegłym roku w grędzińskim lesie...

Powodzenia
              • jasfinks Re: Fotozagadki 13.03.11, 20:53
                Cindirella 70 napisała:

>Od niedawna można znów podziwiać zdjęcia jasfinksa, szkoda tylko, że już na innych forach. W ogóle trochę się rozproszyliśmy, ale ja, ponieważ od początku siedzę w tym wątku, więc tradycyjnie, może trochę przydługawo, odgadnę tutaj fotozagadkę nr 5 i 21...<

I dalej trafnie oczywiście rozpoznałaś Młynówkę Jelecką i dochodzący do niej nowy wał, na razie z worków z piaskiem...Brawo! :)
                W nagrodę dedykuję Ci kolejne moje zdjęcie zachodu słońca, tym razem za wałem z dębami za Jelczem...
                Jeśli chodzi o pisanie i zamieszczanie zdjęć na forach, to myślę, że każdy może przecież przeglądać/czytać jak na razie WSZYSTKIE fora związane z naszymi okolicami. Póki co "profesjonalista" wraz ze swoim "kolektywem" nie pozbawił jeszcze nikogo możliwości również i czytania zapisów na starym forum jak i na sąsiednich...:) Wobec tego mówiąc krótko każdy może czytać wszędzie a odpisywać gdzie może i chce...
                Ja np odpisuję Ci tutaj a dedykowane Ci zdjęcie zamieszczam na nowym forum J-L i na oczywiście, FOTOFORUM...

Pozdrawiam
    • makler4 Re: Fotozagadki 20.03.11, 09:37
      demotywatory.pl/2860533/Talent
      Jasfinks pooglądaj sobie dokładnie ww. link.
      Już, ktoś raz ci napisał, żebyś przeszedł na jakość a nie na ilość.
      Wybierz ze swojego chłamu kilka najlepszych zdjęć i takie zamieść na forach. Nie zaśmiecaj sieci.
      • jasfinks Re: Fotozagadki 20.03.11, 10:58
        Na waszym czerwonym forum już nic nie zamieszczam...Teraz w tamtejszej gaduj-zgaduli produkują się takie "talenty",Twoi koledzy, jak np petit7 czy j.laskowice... Gdzie mi tam do nich...;)
        Za to dbanie o wysoką jakość zdjęć i tekstów na forach, też należy Ci się i twoim kolegom nagroda, ale ponieważ nie cenisz moich zdjęć, to pozwolę sobie zadedykować Ci piosenkę artysty, który niedługo będzie w J-L występował. Posłuchaj uważnie...:

www.youtube.com/watch?v=p2oFJ_1ag40
        • fiat-stilo Re: Fotozagadki 20.03.11, 14:27
          To pochwal się w takim razie swoimi zdjęciami, makler4. Ja nie chcę się chwalić, ale z perspektywy osoby, która bardzo dobrze zna historię i ciekawe miejsca na tych terenach - wygrywałem zawsze konkursy wiedzy o ziemi jelczańsko-laskowickiej, a raz nawet vicedyrektor PG nr 2 powiedział, że z młodych osób jestem osobą , która ma jedną z największych, jeśli nie największą wiedzę o gminie, uważam że zdjęcia Jasfinksa są naprawdę bardzo dobrze zrobione i na pewno nie jest to żaden chłam.
        • poodzian Re: Fotozagadki 20.03.11, 20:53
          Nie rozumiem dlaczego tak bardzo atakujecie jasfinksa. Wielokrotnie z nim polemizowałem, jak mieszkałem w Laskowicach i udzielałem się na tamtejszym forum. Mam zupełnie inne poglądy ale nie maiłem nigdy nic przeciw jego pasji - fotografowaniu.
          Nie znam się na tej branży ale cenię ludzi, którzy mają hobby i wychodzą z domu i chcą coś zrobić innego niż gapienie się w telewizor z piwem w ręku.
      • mongrovia Re: Fotozagadki 20.03.11, 23:19
        A ty tumanie makler4 masz jakas pasje? Jestes krytykiem znajacym sie biegle na fotografii? Moze tobie wystarczy zdjecie golej du... zrobione w ciemni. To ze tobie wystarczy nie oznacza, ze pozostali reprezentuja twoj poziom umyslowy. Najwyzszy czas zdac sobie z tego sprawe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka