szycha-ns
23.04.08, 22:55
Za RC.FM :"McDonald's jest zainteresowany kupem budynku starej
przepompowni w Ostrowie, gdzie miałaby powstać ich kolejna
restauracja. Firma złożyła już odpowiedni wniosek do prezydenta
Radosława Torzyńskiego. A ostateczna decyzja ma zapaść na
czwartkowej sesji rady miasta.
Stara Przepompownia to obiekt położony u zbiegu al. Słowackiego i
ul. Krotoszyńskiej. Po drugiej stronie jest stacja paliw, a za
budynkiem działka idealna na parking. Warunki znakomite dla
restauracji. Przepompownia to zabytkowy budynek, na którego
zagospodarowanie wielką ochotę miało Muzeum Miasta gnieżdżące się
jak dotąd w Ratuszu. Miasto nie chce jednak wydawać 10 milionów
złotych na konieczny remont i wolałoby tę kwotę przeznaczyć na
przykład na rozpoczęcie renowacji synagogi, bo to kolejny palący
temat. Stąd wniosek o sprzedaży przepompowni w trybie przetargu
nieograniczonego. Ostateczne decyzja ma zapaść we czwartek, na sesji
Rady Miasta. Już wiadomo, że pojawili się kolejni chętni do kupna
obiektu."