Dodaj do ulubionych

McDonald's w zabytkowym budynku przepompowni?

23.04.08, 22:55
Za RC.FM :"McDonald's jest zainteresowany kupem budynku starej
przepompowni w Ostrowie, gdzie miałaby powstać ich kolejna
restauracja. Firma złożyła już odpowiedni wniosek do prezydenta
Radosława Torzyńskiego. A ostateczna decyzja ma zapaść na
czwartkowej sesji rady miasta.
Stara Przepompownia to obiekt położony u zbiegu al. Słowackiego i
ul. Krotoszyńskiej. Po drugiej stronie jest stacja paliw, a za
budynkiem działka idealna na parking. Warunki znakomite dla
restauracji. Przepompownia to zabytkowy budynek, na którego
zagospodarowanie wielką ochotę miało Muzeum Miasta gnieżdżące się
jak dotąd w Ratuszu. Miasto nie chce jednak wydawać 10 milionów
złotych na konieczny remont i wolałoby tę kwotę przeznaczyć na
przykład na rozpoczęcie renowacji synagogi, bo to kolejny palący
temat. Stąd wniosek o sprzedaży przepompowni w trybie przetargu
nieograniczonego. Ostateczne decyzja ma zapaść we czwartek, na sesji
Rady Miasta. Już wiadomo, że pojawili się kolejni chętni do kupna
obiektu."
Obserwuj wątek
    • szycha-ns Re: McDonald's w zabytkowym budynku przepompowni? 23.04.08, 23:01
      Już sobie wyobrażam dzieciaki jedzące hamburgera z frytkami i
      patrzące się w zabytkowe witraże przedstawiające stary Ostrów... po
      prostu paranoja! Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie!
      Wiadomo, że budynek trzeba zagospodarować, ale na Boga nie w taki
      sposób! To może urządzimy tam sklep z używaną odzieżą? Będą się one
      świetnie prezentowały na tle secesyjnej stolarki stropowej...
      • borekt Re: McDonald's w zabytkowym budynku przepompowni? 24.04.08, 10:46
        szycha-ns napisał:

        > Już sobie wyobrażam dzieciaki jedzące hamburgera z frytkami i
        > patrzące się w zabytkowe witraże przedstawiające stary Ostrów... po
        > prostu paranoja! Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie!
        > Wiadomo, że budynek trzeba zagospodarować, ale na Boga nie w taki
        > sposób! To może urządzimy tam sklep z używaną odzieżą? Będą się one
        > świetnie prezentowały na tle secesyjnej stolarki stropowej...

        Najlepiej niech nic tam nie powstanie, budynek rozpadnie się do końca i wtedy
        wszyscy będą zadowoleni. Taka nasza polska mentalność.
        Jak stoi i się rozwala, jest OK. Jak tylko ktoś coś chce zagospodarować to
        zawsze znajdzie się jakaś osoba, której to nie na rękę.
        • wielkopolskawschodnia Re: McDonald's w zabytkowym budynku przepompowni? 24.04.08, 14:00
          No cóż Szycha, myślę że przeczytawszy post Borekta poczyłeś się tak,
          jak ja czuję się zawsze...
          • cynamonn1 Re: McDonald's w zabytkowym budynku przepompowni? 24.04.08, 15:14
            niech gospodarują póki się do końca nie rozpadnie :)
          • szycha-ns Re: McDonald's w zabytkowym budynku przepompowni? 24.04.08, 18:33
            Oj chyba tak... czasami sobie myślę, że my mówimy o tym samym, tylko
            w trochę inny sposób. Ja głupi wierzyłem, że można tam urządzić
            muzeum i pokazać Ostrów od innej strony. Chyba faktycznie to miasto
            jest taką prowincją jak mówią... W takim razie cieszmy się z
            kolejnej inwestycji, szyld McDonalda będzie się genialnie komponował
            z witrażami, dzięki temu miasto stanie się na wskroś nowoczesne.
            Podczas posiłku będzie można spojrzeć w witraże... chociaż po co nam
            one?! Przecież nie będą pasowały do wystroju tej wykwintnej
            restauracji! Postawi się klauna przy wejściu i służył za pomnik. W
            synagodze zrobić hipermarket i każdy będzie szczęśliwy... Widocznie
            to nasza polska mentalność, że mamy głęboko w poważaniu naszą
            historię, tradycję i kulturę. Bo przecież kto by wpadł aby
            wykorzystać na takie cele fundusze unijne? Kto chodzi do muzeów? Oj
            szkoda gadać... A gdańszczanie wyrzucili z Arsenału Biedronkę, co za
            dziwaki!
    • szycha-ns McWitraż? 30.04.08, 22:26
      Zapraszam do przeczytania artykułu GO poświęconego tematowi
      przepompowni. Zbyt wiele z niego nie wynika, ale pozwolę sobie
      zacytować kilka zdań:

      "Dla nikogo w Ostrowie nie jest tajemnicą, że samorząd deklarował
      dotąd przeznaczenie go na cele muzealne. Z miejskiej kasy wydano
      dotąd łącznie na ten cel około 280 tys. zł . (...) Jest gotowy nawet
      projekt techniczny przebudowy, a miasto zarezerwowało w tegorocznym
      budżecie na ruszenie remontu gmachu przepompowni 400 tys. zł."

      "Ostatnie wydarzenia zdają się jednak wskazywać, że budynek starej
      przepompowni ścieków stanie się nie tyle świątynią sztuki, co
      miejscem, w którym pałaszować się będzie hamburgery z frytkami i
      popijać to colą. (...) Zrobił to pośrednio prezydent Radosław
      Torzyński, który przyznał, że to on wyszedł z propozycją do
      koncernu. "

      Inna możliwość:

      "Star City gotowe jest wyremontować obiekt po przepompowni,
      przekazać go miastu na cele muzealne oraz partycypować w kosztach
      jego późniejszego utrzymania. "

      Zobaczymy jaki wybór podejmą radni... ale jest się czego obawiać! Co
      do prezydenta miasta, stracił wiele w moich oczach :-(

      www.gazeta.ostrow-wielkopolski.pl/cache/20/2079/_2008/04/30_/16794.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka