Dodaj do ulubionych

Stronka spod ogonka

02.10.04, 22:28
Szukałam ostatnio trochę informacji o Złotowie. Znalazłam je na stronie Urzędu Miasta. Skopiowałem, i dobrze, że przejrzałem. Tylu błędów ortograficznych, szczególnie w nazwach własnych, jeszcze nie widziałam... W ogóle strona jest adekwatna do naszego miasta. Jak to powiedział niedawno ktoś, za 10 lat Złotów będzie tylko punktem na mapie, ale na mapie sprzed dziesięciu lat. Zero przyszłości, wmawianie rozwoju turystycznego, itd., itp. Nepotyzm w urzędach, brak konkretnej wizji rozwoju, tylko gładzenie zewnętrznego blichtru, pływalnia dla starców i ich wnuczków... Dopóty Europa będzie szerzej otwarta tylko dla czerwonych paszportów, będzie dobrze, potem bedzie kraaaaach... Skansen im. Staszka Wełniaka...
Obserwuj wątek
    • elmek Re: Stronka spod ogonka 03.10.04, 00:44
      Też mi się tak wydaje. Ta resztka młodych ludzi, która jeszcze jest w Złotowie
      tylko czeka żeby się stąd wyrwać tak jak "szczęściarze" z czerwonymi
      paszportami. Będzie jak mówisz - skansen... Chyba, że coś się szybko zmieni.
      • trix-trax Re: Stronka spod ogonka 07.10.04, 14:37
        Rewelacją ostatnich dni jest na pewno rezygnacja M. Chołodowskiej z dyrektorki Muzeum. To wielki sukces obecnej elity rządzącej Złotowa. Teraz to dopiero biblioteka pójdzie w górę!!!
        Pani Gosi, która niegdyś bardzo mi pomogła w pisaniu pewnej pracy, serdecznie dziękuję!
        M.
      • elmek Re: Stronka spod ogonka 08.10.04, 12:52
        Hehehe Bawelniaku to teraz się pewnie gromy na Ciebie posypią za tę
        kandydaturę ;-) Swoją drogą nie wiem czy sama zmiana na stanowisku burmistrza
        cokolwiek by pomogła... Bo co to da, jeśli reszta włodarzy miasta nadal będzie
        myślami w poprzedniej epoce.
        • zlotowiak Re: Stronka spod ogonka 09.10.04, 16:25
          Nie wiem, czy ta zmiana coś by dała, ale ja nie uważam ekipy St. W. za ekipę sukcesu. Jak to miasto będzie wyglądało za dwa lata, piorun to wie?! Jestem raczej przypadkowym obserwatorem zycia w Złotowie, ale wydaje, mi się, że rada jest słabiutka. Jej członkowie już tyle razy dali dowód, że nie znają się na wielu rzeczach, a podejmują się radykalnych działań. Niedawno ktoś powiedział, że jeśli w radzie nie będziesz trzymał z burmistrzem, to niczego nie załatwisz - vide przykład W. F. czy ś.p. J.S. Nie pojedziesz na wycieczkę, nie dostaniesz darmowych biletów na EEM, a twojej żonie czy konkubinie bedą kazali zapłacić za poczęstunek na otwarciu basenu... Dajmy młodym szansę, niech będzie Leszczyński, może St. Wojtuń....
          • jaga30 Re: Stronka spod ogonka 09.10.04, 21:18
            Czy wyście poszaleli! Bawełniak, ty chyba się dobrze nie rozbudziłeś, zanim
            zacząłeś pisać te bzdety o Leszczyńskim, jako kandydacie na burmistrza. A
            Złotowiak drugi mądry! Trochę rozsądku, ludzie! Przecież Leszczyński, to stary
            kumpel Wełniaka, a różni się od niego tylko tym, że jest młodszy. Pozdrawiam i
            życzę dużo... rozsądku.
              • elmek Re: Stronka spod ogonka 10.10.04, 22:12
                A wracając do tej strony www, to nic się na niej od dawna nie zmieniło.
                Widocznie w UM uważają, że jest świetna. Hehe, nawet słynna "mapka Polski"
                została zdjęta, ale już nie powróciła poprawiona. Ech, tylko ręce załamać...
                • scapular Re: Stronka spod ogonka 12.10.04, 20:32
                  Ciekawe, co jeszcze burmistrz przytnie. Tak sobie liczę, że wciąż mu zabraknie do budżetu basenu. A swoją drogą, to mówią, że Wełniak chce tym basenem odstraszyć swych konkurentów. Albo jeśli przegra w wyborach, to zostawić komuś kukułcze jajo.
          • galicjanka1 Re: Stronka spod ogonka 12.10.04, 22:46
            złotowiak napisał:
            ...Jak to miasto będzie wyglądało za dwa lata, piorun to wie?...
            Lepiej jak dzisiaj, zmiany widać gołym okiem szczególnie te po 1994 roku,mówią
            to wszyscy przyjezdni, gorzej z tymi ze Złotowa, którzy nie wychodzą poza ulicę
            na której mieszkają!
            ...Dajmy młodym szansę, niech będzie Leszczyński, może St. Wojtuń....
            Leszczyński już wiem co za jeden, a St. Wojtuń to kto? Czy to nie jest czasem
            nauczyciel, może kogoś uczył?
    • bawelniak Re: Stronka spod ogonka 12.10.04, 23:32
      Nie wiem, jakim człowiekiem jest młody Wojtuń. Na pewno mężczyzną
      przystojniejszym jest Mariusz Leszczyński: wyższy, bardziej postawny, ma ładne
      oczy. I wcale nie jest taki drapieżny, za jakiego go uważają. Potrafi być wobec
      kobiet bardzo szarmancki i uwodzicielski jak nasz prezydent. Moim zdaniem
      idealnie nadaje się na burmistrza (co najmniej). Wiem, że niektóre panie w
      Urzędzie Miejskim ucieszyłoby objęcie stanowiska burmistrza przez Pana
      Mariusza. Podobno może to nastąpić już po najbliższych wyborach samorządowych,
      czyli za jakieś dwa lata. Panie Mariuszu, powodzenia!
      • nowa13 Re: Stronka spod ogonka 13.10.04, 16:00
        Bawełno/Bawełniaku, mam nadzieję, że nie spełnią się twoje marzenia i pan M.L.
        nie zostanie ani burmistrzem, ani "co najmniej" (cokolwiek się za tym kryje). A
        co do wypowiedzi elmeka: "Jaka "komuna" kobieto? Rzucasz sloganami nie
        rozumiejąc chyba ich znaczenia...", to przypominam, że SLD niegdy nie odcięło
        się od PZPR, a PZPR to KOMUNA! I to komuna rządzi właśnie w powiecie. Zgadzam
        się tylko co do tego, że obecna "opozycja" na dzień dzisiejszy z opozycją nie
        ma nic wspólnego.
        • elmek Re: Stronka spod ogonka 13.10.04, 18:42
          nowa13 napisała:

> Bawełno/Bawełniaku, mam nadzieję, że nie spełnią się twoje marzenia i panM.L.
          > nie zostanie ani burmistrzem, ani "co najmniej" (cokolwiek się za tym kryje).
          > A co do wypowiedzi elmeka: "Jaka "komuna" kobieto? Rzucasz sloganami nie
          > rozumiejąc chyba ich znaczenia...", to przypominam, że SLD niegdy nie odcięło
          > się od PZPR, a PZPR to KOMUNA! I to komuna rządzi właśnie w powiecie. Zgadzam
          > się tylko co do tego, że obecna "opozycja" na dzień dzisiejszy z opozycją nie
          > ma nic wspólnego.

Buahahahahahah <rotfl> Chciałbym przypomnieć, że systemu komunistycznego jako
          takiego w Polsce nigdy nie było, był tylko socjalizm. PZPR było partią
          socjalistyczną. Mylisz pojęcia i tak jak mówiłem szafujesz sloganami nie
          rozumiejąc ich zapewne.
          • nowa13 Re: Stronka spod ogonka 13.10.04, 21:43
            No tak, a elmek wie i rozumie wszystko. Tak się przynajmniej jemu wydaje. Po
            pierwsze, pomyliłeś mnie z nową 12. Po drugie, co się tak irytujesz, czyżbym
            elmeka-socjalistę zrównała z elmekiem-komunistą? A po trzecie, czwarte i po
            piątem mało jednak wiesz, bo słowa to nie tylko pojęcia i niczego nie mylę.
            Komunizm w Polsce był! I jeśli wiedziałbyś co wydarzyło się w 1989 roku w
            Polsce, to nie pisałbyś takich bzdur. Pewnie tęsknisz i szlochasz po nocach, że
            masz paszport w szufladzie, że jeździsz dobrym samochodem, że wiesz jak wygląda
            polskie wydanie Newsweek'a itd., itd. Człowieku jeśli tęsknisz za KOMUNĄ i
            denerwuje cię, że ktoś "szafuje sloganami", to wyprowadź się na Białoruś, do
            Chin lub na Kubę. Tam na pewno będziesz spędzał tyle czasu w internecie i
            będziesz mógł spokojnie napisać , to co myślisz. Szkoda mi ciebie, pewnie dasz
            mi znowu czadu. Ja wiem jednak że KOMUNA w Polsce była, a jej wielbiciele
            nadal rządzą, właśnie m.in. w naszym powiecie. Poczytaj Kisielewskiego i
            poszerz swoje horyzonty.
            • elmek Re: Stronka spod ogonka 14.10.04, 00:54
              No cóż, "ludowi pracującemu miast i wsi" pewnie było wszystko jedno i
              utożsamiał komunizm z socjalizmem. Mimo wszystko inteligentny człowiek widzi tę
              subtelną, acz znaczącą różnicę. Tylko ignorant, lub populista wrzuca do jednego
              worka komunistów, socjalistów, narodowych socjalistów, socjaldemokratów, i co
              mu tylko do głowy przyjdzie.
              • nowa13 Re: Stronka spod ogonka 14.10.04, 09:48
                OK, niech ci będzie. Napiszę w takim razie, że to socjaliści są odpowiedzialni
                za prześladowania, nękania i "przypadkowe" mordowanie ludzi w peerelowskiej
                Polsce. Bo dzisiaj można już głośno o tym powiedzieć, że ci socjaliści jeździli
                na Kreml po dyrektywy. I nie kto inny, jak ci socjaliści zamordowali
                Popiełuszkę. Teraz chyba wszystko ci się zgadza, może tak być? A swoją drogą
                dziwię się, że takiemu inteligentnemu człowiekowi jak ty, tyle trzeba
                tłumaczyć. Wejdź na stronę www.komunizm.px.pl/komunizm_def.htm i uzupełnij
                swoją wiedzę. Przytoczę tylko krótki fragment: ...Twórcami komunizmu byli K.
                Marks i F. Engels, twórcy nauk komunistycznych, którzy przekształcili komunizm
                z utopijnego ideału w naukową i rewolucyjną teorię...Socjalizm miał
                zapoczątkować praktyczną realizację marksistowskiej wizji ustroju
                sprawiedliwości społecznej i być okresem przejściowym (niższym stadium) do
                komunizmu ...
                Socjalizm człowieku, to masz w Szwecji a peerelu był komunizm.
                • elmek Re: Stronka spod ogonka 14.10.04, 10:06
                  Hohoho wiarygodne źródło wiedzy wybrałaś ;-P Szkoda, że brak Ci konsekwencji w
                  cytowaniu! Nawet tam jest jak byk napisane: "W okresie międzywojennym państwem
                  socjalistycznym stała się także Mongolia, a po II wojnie światowej jeszcze
                  kilkanaście państw Europy Środkowej (w tym Polska) i Azji Południowo-Wschodniej
                  oraz Kuba." A co do Szwecji, to mają tam monarchię konstytucyjną, mylisz
                  państwo socjalistyczne z państwem opiekuńczym.
                  • nowa13 Re: Stronka spod ogonka 14.10.04, 10:22
                    Elmek, a może to ty wszystko mylisz? Miałeś wszystko dokładnie przeczytać na
                    tej stronie, którą ci podałam . Nie zrobiłeś tego, bo znowu piszesz bzdury.
                    Trudno. Dodam tylko, że komuny nie lubię, bo ogranicza. Dla mnie i dla tysięcy
                    innych ludzi komunizm w Polsce był. Mam nadzieję, że nie ignoranci umieścili w
                    Konstytucji ten zapis:
                    Art. 13.
                    Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących
                    się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu,
                    faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub
                    dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu
                    zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie
                    struktur lub członkostwa.

• elmek Re: Stronka spod ogonka 14.10.04, 11:30
                      Przeczytałem "wszystko" (o kurcze ale tego jest!) dokładnie i to Ty niestety
                      wyciągasz mylne wnioski. Odnoszę wrażenie, że nie rozumiesz tego co czytasz i
                      cytujesz. Czy dla Ciebie taki zapis w Konstytucji jest potwierdzeniem, że w
                      Polsce mieliśmy komunizm? Genialny wniosek, idąc tym tropem równie dobrze
                      mogliśmy mieć nazizm i faszyzm.
                      A co do źródeł to radzę poczytać ambitniejsze pozycje, niż amatorską stronkę na
                      necie.
                      Pozdrawiam!
                      • stary-ale-jary Re: Stronka spod ogonka 14.10.04, 17:30
                        Elmek, zdaje się, że Twoja polemika z Nową na temat tego, czy peerel był
                        państwem komunistycznym, wynika z różnego pojmowania słowa komunizm i odmiennej
                        oceny peerelu. Nowa tamtej zsowietyzowanej Polski wyraźnie nie znosi, natomiast
                        Ty - wyczuwam - z jakichś powodów masz do PRL-u sympatię. Co do pojmowania
                        słowa komunizm to Ty chciałbyś, zdaje się, ograniczyć jego zakres znaczeniowy
                        do definicji teoretycznej, tymczasem Nowa komunizm pojmuje chyba tak jak go
                        doświadczała na własnej skórze, to jest jako system realnej władzy istniejącej
                        w Polsce przez kilkadziesiąt lat (warto w tym miejscu przywołać słowa Stefana
                        Kisielewskiego, który w broszurze "Na czym polega socjalizm?" już w latach
                        siedemdziesiątych pisał: "Co to jest socjalizm? Dla mnie zrealizowany socjalizm
                        marksistowski równa się (=) komunizm rosyjski. Komunizm rosyjski to marksizm,
                        który wytrzymał próbę historii - innego na świecie nie ma. Wprowadzony został
                        konsekwentnie, przy tym w warunkach na swój sposób laboratoryjnych, bo poprzez
                        rewolucję, która krwawym, leninowskim, a potem stalinowskim terrorem zniszczyła
                        wszystkie niewygodne klasy społeczne w Rosji. (...) W krajach Europy Wschodniej
                        też wprowadzono socjalizm w sposób nietypowy, w swego rodzaju sztucznej próżni
                        społecznej, powstałej na skutek morderstw i zniszczeń II wojny światowej. W
                        zrównanej z ziemią Polsce mało było fabrykantów, rzemieślników, dziedziców czy
                        bogatych chłopów, mimo to walkę z ich resztką uznano za najważniejszą, za nakaz
                        chwili. Bo tego żądała doktryna, czyli - wprowadzenie socjalizmu. I innego,
                        zrealizowanego, marksistowskiego socjalizmu na świecie nie ma (nie mieszać z
                        socjaldemokracją - to jedynie pokrewieństwo słowne), jest tylko ten, który
                        wytrzymał próbę historii. Jeśli nam się coś nie podoba, to nie podoba nam się
                        socjalizm. Nie żadne "wykonanie" socjalizmu, lecz sama zasada: wykonanie
                        okazuje się wszędzie podobne, a więc przestańmy się czarować - błąd tkwi w
                        samej zasadzie.").
                        Takich opinii jak Kisielewskiego jest mnóstwo i dziwię się, że kwestionujesz
                        ten typ myślenia. No chyba że nie znosisz antykomunizmu i sprzyjasz
                        totalitarnym utopiom. Byłoby to przykre zważywszy, że młody jeszcze jesteś i o
                        PRL ledwie się zaczepiłeś.
                        Co do Szwecji do dobrze wiesz, że monarchia w tym i w niektórych innych krajach
                        europejskich jest elementem rytuału ustrojowego a nie praktyki realnej władzy.
                        Król jest dzisiaj symbolem państwa i tradycji, nie realnym władcą. Socjalizm
                        (niemarksistowski) w Szwecji jest, chociaż na szczęście zaczęto się z tej
                        koncepcji wszechobecnego państwa socjalnego w ostatnich latach wycofywać (z
                        powodów ekonomicznych oczywiście, bo jak zwykle okazało się, że poddanie
                        państwu wszystkiego, a szczególnie naszych pieniędzy za pomocą horrendalnych
                        podatków na przykład, nie służy gospodarce.).
                        Pozdrawiam.
        • nowa13 Re: Stronka spod ogonka 14.10.04, 19:19
          Elmeku, jeszcze kilka słów ode mnie. Odpisałeś mi m.in. "No cóż, "ludowi
          pracującemu miast i wsi" pewnie było wszystko jedno i utożsamiał komunizm z
          socjalizmem. Mimo wszystko inteligentny człowiek widzi tę subtelną, acz
          znaczącą różnicę. Tylko ignorant, lub populista wrzuca do jednego
          worka komunistów, socjalistów, narodowych socjalistów, socjaldemokratów, i co
          mu tylko do głowy przyjdzie." I jescze jedno:"Buahahahahahah <rotfl> Chciałbym
          przypomnieć, że systemu komunistycznego jako takiego w Polsce nigdy nie było,
          był tylko socjalizm. PZPR było partią socjalistyczną. Mylisz pojęcia i tak jak
          mówiłem szafujesz sloganami nie
          rozumiejąc ich zapewne."
          Odpowiadam ci zatem, że ignorantami są ludzie, którzy myślą tak jak ty. Jest
          coś takiego, jak Statut PZPR. Przeczytać go możesz na stronie
          polskaludowa.com/dokumenty/pzpr/statut_PZPR_1.htm. Zacytuję jednak na forum
          krótki urywek:
          "...Polska Zjednoczona Partia Robotnicza jest partią polskich komunistów,
          walczącą o interesy klasy robotniczej i ogółu ludzi pracy, o zbudowanie w
          Polsce ustroju socjalistycznego.
          Partia - wierna idei komunizmu, której zwycięstwo przyniesie ludzkości trwały
          pokój, uwolni ludzi pracy od wyzysku klasowego, niesprawiedliwości i
          niepewności jutra, od wojen, nędzy i poniżenia – traktuje budowę socjalizmu w
          Polsce jako swe historyczne zadanie. Tylko ustrój socjalistyczny może zapewnić
          rozwój sił wytwórczych kraju, dobrobyt i kulturę dla wszystkich, rozkwit praw
          obywatelskich, głęboko humanistyczne stosunki między ludźmi..."
          Tak więc zanim zaczniesz komuś zarzucać brak wiedzy i nieznajomość znaczenia
          pojęć, to upewnij się czy do końca masz rację. Mam wrażenie, że pozjadałeś
          wszystkie rozumy i zbyt łatwo przychodzi ci obrażanie innych ludzi. Jeszcze raz
          dobrze się zastanów zanim zaczniesz szafować sloganami.
          Pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka