27.10.10, 08:30
mam z nim problem puki było ciepło stał na polu( dworze ) a teraz jak go schowałam znowu zaczyna mi opadać psikam go codziennie już sama nie wiem co z nim zrobić stoi w pokoju gdzie nie grzeją kaloryfery co ten kwiatek taki uparty :(
Obserwuj wątek
    • wanda43 Re: asparagus 27.10.10, 17:58
      Mam to samo z paprocią. Jak juz mi za duzo wylysieje, to obcinam wszystko i wyjeżdza na klatke schodowa na parter, gdzie jest chlodno. Raz na miesiac dostaje wowczas troche wody. Wiosna sama odrasta i znow wyjazd na loggie, gdzie sie cudnie rozkrzewia. Sprobuj z nim podobnie.
    • maciekk123pl Re: asparagus 27.10.10, 18:33
      To, że nie grzeją kaloryfery nie oznacza, że powietrze jest wystarczajaco wilgotne. Dodatkowo jest ciemno o tej porze roku:( Widziałem gdzies w castoramie czy obi taki preparat do pryskania lisci utrzymujacy wilgotnosc powietrza....myslicie, ze mozna zastosowac go na paproć? Moim tez zimą schną liście (te starsze spod spodu). Z doświadczenia wiem, ze paprocie lepiej przechodza okres zimy, gdy stoją blisko siebie. Tworzą sobie wówczas swój wilgotny mikroklimat. Ustawiam moje trzy giganty na stojakach obok siebie przy samym oknie i zamykam grzejnik. To jedyne rozwiązanie...
    • yoma Re: asparagus 27.10.10, 21:32
      Jak falcatus, to na wiosnę nawet nie zauważysz, kiedy odrośnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka