Dodaj do ulubionych

trochę ogrodu w domu

19.02.09, 12:00
Witam, chciałabym przenieść trochę ogrodu do domu, stąd moje pytanie czy
niektóre kwiatki np. konwalie, tulipany, groszek pachnący można wyhodować i
trzymać na parapecie okiennym od strony mieszkania. Jeżeli są to inne kwiatki
niż wymieniłam, proszę o propozycje. Zależy mi, żeby było to coś niewielkiego,
kilka rodzajów tak aby mniej więcej od wiosny do późnego lata cieszyły swoją
obecnością.
bardzo dziękuje za pomoc - bardzo początkujący ogrodnik
Obserwuj wątek
    • gabula777 Re: trochę ogrodu w domu 19.02.09, 17:18
      No raczej nie, ogrodowe rośliny w domu źle się czują, nie będą rosły dobrze, bo
      jest tam dla nich za mało światła i to tego 'najważniejszego', bo padającego z
      góry( dlatego ogrody zimowe i szklarnie mają szklane dachy).Co innego
      przyniesione już rozwinięte do wazonów, czy cebulowe(odpowiednio podpędzone w
      specjalnych warunkach) na parapet i podczas kiedy cięte mogą stać w głębi
      pokoju, to cebulowe czy kłączowe powinny na jasnym parapecie, idealnie gdzie nie
      ma grzejnika pod spodem.
      • kirkea Re: trochę ogrodu w domu 19.02.09, 20:41
        gabula, dzięki za podpowiedź. Ale prawda jet taka, że nie lubię cietych kwatów mamwrażenie że im się skraca życie. Dlatego chce się nauczyć obchodzić z kwiatami cebulowymi więc proszę powiedz mi jak "odpowiednio się pędzi" te kwiatki
          • irenazu Re: trochę ogrodu w domu 20.02.09, 15:56
            A może mogłabyś zainstalować skrzynkę na parapecie zewnętrznym i wtedy co nieco
            mogłabyś hodować,ale na pewno nie groszek pachnący,za wysoko rośnie i potrzebuje
            podpór.A poza tymże w domu jest trochę za mało światła,to i temperatury w domu
            są trochę inne niż na dworze i rośliny trochę"głupieją"-niby bardzo ciepło a
            światła mało i dlatego w warunkach domowych(nie mówię o ogrodach zimowych i
            oranżeriach)rosną trochę dzikie i wybujałe.
    • wanda43 Re: trochę ogrodu w domu 20.02.09, 16:33
      A może Passiflofa czyli Marakuja? Moja pięknie rosnie w mieszkaniu na parapecie
      w okresie zimowym, a od maja do pażdziernika na balkonie. Może też rosnąć caly
      rok w mieszkaniu. Czepia sie podpór,pieknie kwitnie i na dodatek w spryjających
      warunkach daje owoce jadalne.
      • gabula777 Re: trochę ogrodu w domu 20.02.09, 18:37
        Z pędzeniem ogrodowych w warunkach domowych mogą być problemy, ważne jest wiele
        czynników(wpisz w gogle" pędzenie cebulowych", zobaczysz ile trzeba różnych
        zabiegów), mogą nie zakwitnąć tylko wyrosnąć częściowo i zżółknąć.Najlepiej
        kupić takie podpędzone w fazie pąka w odpowiednich warunkach, temperaturze i
        innymi 'szykanami'.Jeśli chcesz sama hodować coś z cebulek to możesz kupić
        frezje, gloriozę i inne tzw.rośliny szklarniowe, które udają się na b. jasnym
        parapecie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka