Dodaj do ulubionych

Do rodziców

29.03.21, 19:07
Czy wyrazilibyście zgodę na porządkowanie środowiska ( zbieranie śmieci) przez wasze dzieci pod opieką wychowawcy w dobie koronawirusa? Co sądzicie o takim pomyśle wychowawcy? Będę wdzięczna za szczere wypowiedzi. Wiek dzieci- 13 lat.
Obserwuj wątek
    • sam_uni Re: Do rodziców 29.03.21, 19:33
      Pomijając fakt, że takie akcje nie mają dla mnie żadnego sensu - jeśli wychowawca jest w stanie dopilnować reżimu sanitarnego - to dlaczego nie? Niech się dzieciaki trochę poruszają.
      • x49xx Re: Do rodziców 29.03.21, 22:08
        Może dla Ciebie takie akcje nie mają sensu, ale mnie jest wstyd, że centrum rodzinnej wioski tonie w śmieciach. Zebrałyśmy kilka worków, może chociaż do świąt będzie czysto.
    • tuttifrutti1234 Re: Do rodziców 29.03.21, 19:36
      Jeżeli rodzice nie będą zaśmiecali środowiska, to dzieci nie będą musiały po nich sprzątać.
      Teraz zareagował wychowawca.
      Dzieci zareagowały kilka lat wcześniej, patrz: Fridays for future.
      Oczywiście zaraz wyskoczy jakiś baran z pretensjami, że u niego to nie do pomyślenia, w hameryce płaci się podatki i odpowiednie firmy sprzątają.
      • x49xx Re: Do rodziców 30.03.21, 18:08
        Wiesz, zanim był koronawirus, to dwa razy w roku robiliśmy sprzątanie świata, klasy 1-8+ przedszkole. Każda klasa miała wydzielony region, sama kilka razy pisałam plansmile Sprzątaliśmy dwa razy do roku, zazwyczaj w kwietniu i wrześniu. Czasami częściej po rożnych imprezach w plenerze. W dobie koronawirusa miałam pewne obawy, ale na razie nikt nie dzwonił z pretensjami. Powtórzę to z inną klasą po świętach. Ze swoją klasa byłam już też na spacerze w ramach godziny wychowawczej, polnymi drogami, gdzie nie ma ludzi. Dzieci tęsknią za sobą, ja za nimi też. Można też przedyskutować pewne problemy, choćby ze zdalnym nauczaniem, czy tzw. podrywaniemsmile Różnych rzeczy można się dowiedzieć na spacerzesmile Pozdrawiałam ostatnio córy ze spaceru, to mi odpisały, że nawet niezłą mam tę pracęsmile Pracują zdalnie w 4 ścianach. Brakuje im wioski w dużym mieściesmile
        • came_lia Re: Do rodziców 30.03.21, 20:49
          Brawo za odwagę .Może inni nauczyciele ,również z całej Polski ,pójdą w Twoje ślady?
          Nic nie stało na przeszkodzie aby to robić, czyli spotykać się z uczniami na powietrzu w bądź w razie złej pogody nadal zdalnie . Wystarczyłaby odrobina dobrej woli i dać nauczycielom pozwolenie.
          • x49xx Re: Do rodziców 30.03.21, 21:55
            Też tak uważam, w tym wieku dzieci potrzebują rozmowy. Online to nie to samo. Jestem odważnym człowiekiem, mam spore doświadczenie zawodowe i wiem, co dla dzieci jest najlepszesmile
        • uoia Re: Do rodziców 30.03.21, 23:57
          x49xx napisała:

> Wiesz, zanim był koronawirus, to dwa razy w roku robiliśmy sprzątanie świata, k
          > lasy 1-8+ przedszkole....

Zastanawiam sie, jak, jako organizatorka, zapewniasz bezpieczenstwo dzieci. Mam na mysli, rekawiczki ochronne, bo chyba nie pzwalasz, zeby maluszki w wieku przedszkolnym, niczego nieswiadome, golymi raczkam zbieraly nie wiadomo jakie swinstwa.
          • x49xx Re: Do rodziców 31.03.21, 08:52
            Oczywiście zasponsorowałam rękawiczki, worki i picie( to ostatnie tylko dla mojej klasy). Wszystkie szkoły tak robiły przed koronawirusem, przynajmniej w mojej okolicy. W ramach akcji' "SPRZĄTANIE ŚWIATA", " DZIEŃ ZIEMI". Każda klasa idzie pod opieka wychowawcy, lub osoby, która ma w tym czasie lekcje. To jest ujęte w programie wychowawczym szkoły, który zatwierdza dyrektor i rodzice. Niczego szczególnego nie robimy. Na początku roku, pod koniec września rodzice zapoznają się z programem zajęć godzin wychowawczych, uwzględniam uwagi rodziców. Zawsze można plan zmienić. Rodzice też uważają, że dzieci powinny sprzątać. Kto na wsi śmieci? Obcy? Rzadko, chyba, że jest zakład przemysłowy, to niestety kierowcy tirów zostawiają góry śmieci.
        • stasi1 Re: Do rodziców 04.04.21, 08:54
          Więc jednak da sie trochę na powietrzu nawet w dobie wirusa przebywać. Muszę swojemu synowi zaproponowac aby pani Monice powiedział o takim sprzątaniu. Może też wyrazi gotowość?
          • x49xx Re: Do rodziców 04.04.21, 17:41
            Wszystkie dzieci mają to w programie, nawet w przedszkolu. Ja pojechałam pół godziny wcześniej, pozbierałam stłuczone butelki, puszki po piwie, sprawdziłam teren, czy nie ma zagrożenia, dzieci zbierały resztę pod moją opieką i ze mną- plastikowe butelki po napojach, kartony po sokach, papierki. Sprawnie nam to poszło, ale to były tylko dwa parkingi. Jeszcze nas czeka dużo pracy, dzieci są chętne, rodzice nie mają nic przeciwko temu, by ich pociechy odeszły od komputera i przy okazji zrobiły coś pożytecznego dla swojego środowiska. Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka