Dodaj do ulubionych

Jeszcze jedna smutna rocznica -Zbyszek Cybulski

09.01.06, 00:25
film.onet.pl/0,0,1225720,wiadomosci.html
Mieszkalam wtedy w Wroclawiu i spotkalam Zbyszka Cybulskiego 2 dni przed jego
tragiczna śmiercia, kiedy z moją ówczesną sympatią bylam na filmie
produkcji wloskiej "Czerwona pustynia".
Zbyszek był ubrany w tak wtedy modny kożuch, identyczny kożuch miala moja
sympatia ... juz nie mówiac o okularach.
Obserwuj wątek
    • regine Re: Jeszcze jedna smutna rocznica -Zbyszek Cybul 09.01.06, 01:36
      Pamiętam jak sen ten tragiczny dla polskiego kina i filmowego świata wypadek.
      Zima, pośliznął się i wpadł pod koła jadącego pociągu...na dworcu Wrocław
      Główny. Chwila nieuwagi tylko...Zawsze ta rozwiana, czarna czupryna, ciemne
      okulary, przypominają mi jego.
      Smutny dzień, wspaniały aktor, odszedł, tak tragicznie, niespodziewanie...
      Jeszcze zawsze, jak grał Bogumił Kobiela, postać Zbyszka Cybulskiego, zawsze mi
      się gdzieś w tle zawsze majaczyła. Jakoś tak bardzo Ci dwaj aktorzy, utkwili mi
      w pamięci..
      W 1967 roku, chodziłam do 7 klasy szkoły podstawowej...
      Odległe lata....Ale pamiętam...
      .
      • emma50 Re: Zbigniew Cybulski 09.01.06, 11:01
        Tutaj jest przedstawiona droga artystyczna Cybulskiego:
        www.culture.pl/pl/culture/artykuly/os_cybulski_zbigniew
        a tutaj pamięć o nim w Katowicach:
        www.teatry.art.pl/portrety/cybulski_zb/
        Wyjeżdzając pociągiem z dworca wrocławskiego zwykle jestem na tym peronie z
        pamiatkową tablicą.
      • kesaira Re: Jeszcze jedna smutna rocznica -Zbyszek Cybul 17.01.06, 22:59
        ..a ja Regine myslałam o studniówce...smile)
        • annal74 Re: Jeszcze jedna smutna rocznica -Zbyszek Cybul 17.01.06, 23:51
          Również myślami przed stódniówką ale rzeczywiście Kobiela i Cybulski coś
          wspólnego mieli , bo w wyobraźni często widuje ich razem. Żal dobrych aktorów i
          szkoda ich nie zagranych ról.
          • kesaira Re: Jeszcze jedna smutna rocznica -Zbyszek Cybul 17.01.06, 23:54
            Tak, KObiela kojarzy sie z Cybulskim...
            Byli razem w Bim-Bom ???
            • pia.ed Re: Jeszcze jedna smutna rocznica -Zbyszek Cybul 18.01.06, 00:07
              Mnie sie cos kojarzy z ich studiami razem ... czy to mozliwe ze w Gdansku?
            • goskaa.l Re: Jeszcze jedna smutna rocznica -Zbyszek Cybul 19.01.06, 07:51
              Studiowali razem - obaj ukończyli PWST w Krakowie w roku 1953.
              Potem Cybulski był w Bim-Bomie, a Kobiela grał w teatrze Lidii Zamkow w Gdańsku.
              Ja się wyłamię - nie przepadam za Cybulskim.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka