Dodaj do ulubionych

wybory samorzadowe

04.11.06, 11:10
Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnął w piątek,
że ordynacja przerobiona przez rządzących
na chybcika i na siłę zgodna jest jednak z ustawą zasadniczą.
Możemy więc w przyszłą niedzielę bez obaw pójść do urn
i spełnić obywatelski obowiązeksmile
Jednak nowej ordynacji między wierszami doczytać
się można starej prawdy,
że nieważne kto głosuje, ważne kto i jak liczy głosy.
Blokowanie list może sprawić, że będzie nami rządził nie ten,
na kogo zagłosujemy.
No i nie wiem jak z tym obowiazkiem obywatelskim, chcialabym
aby opcja rzadzaca moim miastem sie zmienila,
a moze wogole nie glosowac?
Obserwuj wątek
    • regine Re: wybory samorzadowe 04.11.06, 12:15
      Nie glosowac, tez niedobrze. Bo wybory moga wygrac ci, ktorych nie chcemy.
      Tez sie zastanawiam, czy w swoim Ozarowie, gdy oczywiscie dojade na czas
      wyborow, na kogo glosowac. Ale jednak zostawila bym te osoby, ktore byly
      diotychczas. Duzo na lepsze zmienilo sie, od ostatnich wyborow. Zadbane jest
      miasteczko, ciagle sie cos dziej, wszedzie lad i sklad jest. Wiec czy jak
      przyjda nowi, czy tez im sie tak uda ? Nuie wiem, nie znam dokladnie naszych
      rzadzacych. Zostawila bym burmistrza na dalsza kadencje. Bo naprawde dba o
      miasto. Pozyjemy, zobaczymy...
      Ale obowiazek pomimo wszystkiego trzeba spelnic. Takie jest moje zdanie. Nie
      mozemy byc tylko bierni. Chc czasami mam watpliwosci. Chyba jak kazdy.
      • malwina52 Re: wybory samorzadowe 07.11.06, 07:12
        "Musimy wygrać te wybory"
        tymi słowami premier Jarosław Kaczyński
        zwrócił się do uczestników konwencji samorządowej PiS.
        Dlaczego jego zdaniem warto głosować na PiS?
        Bo ponad roczne rządy tej partii w kraju
        przyniosły Polsce „wiele sukcesów”.
        • malwina52 to zenujace:) 09.11.06, 11:50
          www.smog.pl/wideo/5400/krzysztof_kononowicz_kandydujacy_na_prezydenta_bialegostoku_z_ramienia_partii_podlasie_xxi_wieku/
          • natla Re: to zenujace:) 09.11.06, 15:21
            Mam tak mięszane uczucia, ze nie wiem co powiedzieć wink)))))
            Zamarzyło mi sie, zeby wielu takich kandydatów było, wtedy wiedziałabym na mur
            na kogo nie głosować.
            Przygotowuje sie od tygodnia do tych wyborów czyli czytam wszystkie ulotki
            walające się po ziemi i muszę powiedzieć, że rzadko sie zdarza ulotka sensowna
            i bez błędów. To też moze świadczyc o kandydacie.
            • e-baba Re: to zenujace:) 10.11.06, 10:38
              malwina52 napisała:
              > a moze wogole nie glosowac?

              Głosować, oczywiście, że głosować. Człowiek chociazby tylko dobrze wychowany,
              chocby innych zalet nie posiadał - odpowiada, kiedy go o coś pytają. A ze
              pytania "Kogo wybierasz?" zadwane są w temacie tak bezpośrednio dotyczącym nas
              i naszego najbliższego otoczenia - odpowiedzi nalezy udzielić. Lezy to w
              interesie każdego z nas.
              Pewno, że nasz jeden glos wpływu na wyniki wyborów miec nie bedzie, ale jeżeli
              nie weźmiesz w wyborach udziału - to oczywiście wygrają ci, których zwolennikom
              chciało sie wziąć udzial w wyborach.
              Natla, masz rację. Też czytam wszystkie ulotki i gdyby wybierac kandydatów
              według treści zawartych w ich materialach wyborczych (a raczej na jakim są one
              żenującym poziomie) - należaloby nie wybrac żadnego z kandydatów.
              A co za bzdury w ulotkach są wypisywane? A jakie obietnice zawarte? Wiekszość z
              kandydatów nawet nie zadała sobie trudu (choc gdzie były ich komitety
              wyborcze?), aby ustalic, że pewnych rzeczy nie nalezy obiecywac, bo po prostu
              nie są one mozliwe do spełnienia chociazby z powodu ograniczeń prawnych. I ci
              ludzie mają po wyborach stanowic dla nas lokalne prawa? Podejmować decyzje o
              budżecie? Itd. itd.
              • mania1119 Re: to zenujace:) 10.11.06, 11:03
                A ja z zalem stwierdzam-,ze mam ,w tej kwestii ,w glowie totalny chaos.-
                __________________________________________
                Ciesz się chwilą.Ta chwila to Twoje życie.
                • sagittarius954 Re: to zenujace:) 10.11.06, 11:44
                  Jestem za tym facetem , z przekory. Drogi ludzi strasznie rozeszły się przez te
                  16 - 17 lat transformacji dla wybranych . Żadna solidarność już nie zespoli
                  społeczeństwa . To przykre ,ale prawdziwe . Gdyby trafił sie człowiek, który
                  będzie brał nie tylko swoje racje, ale i innych grup społeczeństwa,chętnie
                  zagłosowałbym na niego , głosowanie na samorządowców poprzez partie polityczne
                  nie przystaje do rzeczywistości . Jest anachronizmem , ale władza wie lepiej co
                  potrzeba jest maluczkim . Jak włądza maluczkim tak maluczcy władzy .
              • natla Re: to zenujace:) 10.11.06, 19:54
                Takich Kononowiczów (czy jak mu tam) startuje gros, tylko lepiej potrafią swoją
                indolencję ukryć.
                Faktem jest, że kandydaci często nie dostają swoich ulotek do autoryzacji, stad
                moze błędy ortograficzne, czy drukarskie. Jednak na treść ma każdy z nich wpływ.

                Sagi, przekora ma też swoje granice wink)
                • tofika Re: to ciekawe.. 12.11.06, 23:58
                  ogladam na zywo, zraz beda pierwsze wyniki..
                  dogrywka na burmistrza sie szykuje.. no i tak jest zawsze cos ,,niz mialoby byc
                  nic.. zawze to cos dzieje... w moim miasteczku,,
          • malwina52 Śmiesznie, że aż strach... 14.11.06, 07:35
            Jego kilka sentencji z telewizyjnego spotu przejdzie zapewne do annałów
            kampanii wyborczej. „Zmienił miejsce zamieszkania i jest w niebie”, „Żeby nie
            było niczego” lub „Dla młodzieży i dla ludzi” - to kultowe cytaty.

            Na aukcji internetowej można było już wczoraj kupić sweterek we wzorki - wypisz
            wymaluj taki sam, w jakim wystąpił białostocki idol. Tylko w internecie
            prezentację kandydata obejrzało już 2,3 mln ludzi. Na szczęście nikt nie
            posłuchał postulatów jednego z internautów namawiających do przetłumaczenia
            wystąpienia pana kandydata na język angielski, aby cudzoziemcy wiedzieli, że
            Polacy nie gęsi i swój język - polityczny - mają.

            To kandydat Podlasia XXI wieku. Polski XXI wieku?

            P.S. Według szacunkowych wyników mój nowy idol zdobył 3,3 proc. głosów.
            Śmiesznie, że aż strach.
            Każde wybory mają swojego bohatera.

    • malwina52 a tak naprawde.... 14.11.06, 08:05
      to najbardziej się cieszę z tego, że wyborcy zmietli z samorządowej,
      polskiej sceny LPR i Samoobronę.
      Mam nadzieję, że to początek ich końca.
      • natla Re: a tak naprawde.... 14.11.06, 10:10
        Ponieważ "idola" pokazywałam wielokrotnie znajomym, to juz na pamieć znam wiele
        fragmentów jego spotu. Kurcze, nawet mnie to wkurza, ze takie bzdury tak łatwo
        wchodzą do głowy.
        A te 3,3% mnie złamały....to sie nie da sie smile
        • tyrtyr Re: a tak naprawde.... 14.11.06, 10:20
          ...a mnie sie zdaje ,że głosowanie na tego kandydata pokazuje nostalgie wyborców
          za prostotą słów . Chociaż, gdyby przeprowadzić wśród kandydatów sondaż jak
          gospodaruja swoim własnym budżetem domowym , wiele mogłoby sie wyjaśnic . Sposób
          jest prosty ,ciekawe tylko kto chciałby otworzyć się w ten sposób.
          • malwina52 Re: a tak naprawde.... 14.11.06, 10:30
            to "lud zadecydowal"
            a jak sie nie zdecydowal jeszcze
            to druga tura przed nimsmile
            • natla Re: a tak naprawde.... 14.11.06, 10:48
              Nie Sagi, to wydaje sie niemożliwe, to po prostu ludzie o tym samym poziomie
              intelektualnym, a do tego bardzo biedni, kopani przez życie. On jest swój! On
              mówi ich językiem, on prosto obiecuje i przyrzeka, że to wszystko "sie
              zrobisie", bo on wie jak.
              Mniej wiecej tak wyglądają wybory do rad uczniowskich w szkołach. Kandydaci
              bardzo podobnie chcą zrealizować takie postulaty uczniów jak : zlikwidowanie
              oceny niedostatecznej, co drugi dzień dyskoteka, walka o gołe brzuchy itp, itd.
              Zupełnie nie biorą pod uwagę, bo ich po prostu nie znają, wszelkich dokumentów
              szkolnych typu Kodeks Ucznia itp. Nie mysla, jak to zrobią, uczą sie juz pisać
              na "ulotkach" bzdury i myślę, że właśnie w szkołach się powinno na to zwracać
              uwagę. Bo uczenie demokrakcji nie polega na udziale w "kampanii wyborczej"
              przecież, a tak to od 89 roku wygląda.
              I nie daj Boże, żeby ta ulotka była kiedykolwiek przetłumaczona na angielski,
              bo spaliłabym się ze wstydu. Zreszta tego chyba nie da się przetłumaczyć. wink)
              • sagittarius954 Re: a tak naprawde.... 14.11.06, 11:20
                Bo wiara prostego człowieka ( ja nim jestem ) sprowadza sie do wywodu- on nas
                nie oszuka szukając w zawiłościach ekonomicznych sposobów wyciagniecia z nas
                pieniędzy.Jak się nie zna, może będzie próbował tak zarządzać pieniędzmi ,aby
                starczyło na najpotrzebniejsze cele . A co zrobiło PiS? Nie wiem jak jest w
                waszych miejscowościach ,ale u mnie na osiedlu nagle przed wyborami, zaczęto
                budować rondo , poprawiać jezdnię , remontować parkingi . Jakby nikt sie nie
                zastanowił ,że na waskich drogach osiedlowych i tak powstanie bałgan powodujący
                w innych miejscach korki niż na tej trasie z rondem . Czyli co zrobiono ?
                Pokazano - dbamy o was, od czasu lat sześćdziesiątych nikt nie myslał o waszych
                drogach , popatrz my potrafimy to zmienić . Na ile jest to prawdziwe okaże sie
                już w przyszłym roku , niedokończenie zaczętych remontów będzie tego najlepszym
                przykładem . I tak jest z wyborcą , głosowanie na światłych nie wypaliło to może
                toporny pomoże .
                Czy uczniowie mogą być za zaostrzeniem rygorów w szkole , zdziwiłbym się gdyby
                było inaczej . Nikt nie położy swoich przywilejów dobrowolnie . A było ich
                ostatnio w szkole dużo ,o wiele za duzo . Tylko sama władza do tego
                doprowadzała, konfrontując ucznia z nauczycielem przy byle skardze . A przecież
                powinno być tak jak na boisku piłkarskim , nawet prawidłowo strzzelona bramka
                może być nie uznana , później rozpatruje sie ewentualne skargi, zażalenia .
                Tylko na miłość Boską nie przy uczniu ! Cóż warty jest wtedy autorytet
                nauczyciela , który "przegrywa" z uczniem . Nic . A cóż warty jest autorytet
                władzy , która po wyborach rozpoczyna chocholi taniec ekonomiczny . I tak kółko
                się zamyka.
                • natla Re: a tak naprawde.... 14.11.06, 11:30
                  Sagi, mniewłaśnie chodzi o realność obietnic i o realnosć wywiązania się z
                  nich. Dziecko o tym nie myśli, idol też.
                  A co do remontów przedwyborczych, to masz rację....chyba w całek Polsce się tak
                  dzieje. Dobrze, ze są wybory wink)
                  Ja jestem całkowicie otoczona remontami.....blok, ulica, rondo 50 m ode mnie,
                  dzie hadę, tam jakiś remoncik i nawet nadchordzaca zima nie przeszkadza w
                  rozpoczęciu działań na wielką skalę. Masz rację,zobaczymy kiedy sie pokończą. smile
                  • sioma1 Re: a tak naprawde.... 14.11.06, 20:20
                    Trochę mnie rozśmieszyły te wybory. Razem z żoną postawiliśmy na sąsiadkę / bo
                    wg. nas to dobra kobiecina / a tu masz, patrzę dziś na wyniki, dostała
                    raptem...... 3 głosy. I teraz biję się w piersi i myślę tak : dwa od nas, a
                    jeden od kogo, od męża ? A Ona co na siebie nie postawiła ? A dzieci w matkę
                    nie wierzą ? Oj dziwny jest ten nasz świat.
                    • b_ska56 Re: a tak naprawde.... 15.11.06, 21:16
                      A ja się cieszę, że wreszcie my, czyli LUDZIE (patrz Sagittarius!)
                      doceniamy możliwość wyboru.
                      Pewnie, że częściej jest to wybór "mniejszego zła" ,czyli "przeciw" a nie "za",
                      ale jednak wybór.
                      Wkurzają mnie osoby, którym nie chce się ruszyć pupy a potem na wszystko psioczą!
                      Uważam, że wybory powinny być OBOWIAZKOWE!!!.Nie ma "olewania".Tak jest w
                      najbogatszych krajach.
                      • natla Re: a tak naprawde.... 15.11.06, 21:26
                        A wiesz Bśka, ze to niegłupie? Polska inteligr=encja by wreszcie przestała
                        tylko narzekać i chociaż głosowała przeciw. Kiedy ktoś psioczy na obecne zoo,
                        to moim pierwszym pytaniem jest "a głosowałeś"? Jeśli nie, to milcz! smile
                        • kryzar czy ktoś oglądał program przedwyborczy na TVP3? 16.11.06, 13:59
                          miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3738698.html
    • malwina52 II tura... 26.11.06, 11:10
      u mnie w pierwszej popisali sie wyborcysmile
      ale z zainteresowaniem sledze co bedzie sie dzialo w stolicy,,
      • malwina52 Re: II tura... 27.11.06, 07:06
        Marcinkiewicz bezrobotny od rana trabia media,
        i speluluja co tez bedzie teraz robił smile
        • kryzar Re: II tura... 27.11.06, 08:18
          a niech wraca do Gorzowa i uczy dzieci fizyki, no i oczywiście naprawia polską szkołę. Podobno jest wiele do zrobienia
          • malwina52 Re: II tura... 27.11.06, 08:34
            Krysiu u nas juz wszystkie stołki zajetesmile
            niech sie z nim meczy Warszawa
            w radiu proponowali mu posade w sanepidzie
            poniewaz "przegral z gronkowcem"
            • maladanka Re: II tura... 27.11.06, 09:37
              w moim miasteczku po raz kolejny wybrany został były I sekretarz PZPR,to
              świadczy,że polityka swoje, a ocena konkretnego kandydata swoje
              • maladanka Re: II tura... 27.11.06, 09:39
                nie dodałam,że komitetu miejskiego PZPR, w budynku tegoz komitetu po
                przewrotach urządzono szkołę muzyczną i czasem gdy na koncercie w I rzędzie
                siedzi tow.burmistrz to tak sobie myślę,czy się cieszy czy się smuci
    • malwina52 pierwsze kwiatki... 11.12.06, 08:15
      Ledwie zostali wybrani i złożyli ślubowanie, a już żądają większych diet. W
      blisko stu gminach i miastach w Polsce nowi samorządowcy przyznali sobie
      podwyżki. W kilkudziesięciu kolejnych przygotowują stosowne uchwały.
      wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=305392
      i po to spelnialam obywatelski obowiazek??????

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka