13.02.05, 12:05
prosze o porade co lepiej zrobic:

mam 70 000 oszczednosci a chce kupic mieszkanie za 170 000

czy lepiej

1. wziasc kredyt na 170 000 a 70 000 wrzucic kase na lokate lub w fundusze i
z co miesiecznych przychodow splacac kawalek raty

2. wziasc kredyt 170 000 a za 70 000 kupic kawalerke np w Poznaniu, wynajac
ja za 800 i miec stały dochód miesieczny w wysokosci 550zł który mozna
przeznaczyc na splate czesci raty miesiecznej kredytu

3. zamiast brac 170 000 wziasc tylko brakujace 100 000 i tym samym splacac
mniejsze raty...
Obserwuj wątek
    • pawel.usielski Re: warianty 14.02.05, 10:07
      Dzień dobry.
      W opisywanych opcjach, sprawą oczywistą jest, że przy każdej z nich istnieje
      pewne ryzyko i prognozy mogą zawierać duży przedział błędu – np. zmienne
      oprocentowanie, zmiany kursu waluty, do której mógłby być indeksowany nasz
      kredyt.
      W opcji nr 1 należałoby rozważyć umiejętność inwestowania, czyli znajomość
      produktów oferowanych przez banki - które z nich mogłyby przynieś nam
      największe zyski.
      W opcji nr 2 pewną niewiadomą może być ciągłość przychodów uzyskiwanych z
      wynajmowania lokalu.
      Opcja nr 3 swe zalety odzwierciedla w niższych ratach miesięcznych – niższa
      część kapitałowa, niższe odsetki, bo mniejsze saldo zadłużenia. Tu
      najkorzystniej też wypada stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości, co
      przekłada się na niższe oprocentowanie, które zaproponuje nam bank.

      Przy wybraniu jednego z powyższych wariantów serdecznie zachęcam do kontaktu z
      Konsultantem DomBanku, sprawdzenia naszej oferty, porównaniu oprocentowania i
      miesięcznych obciążeń przy kwocie 100 000,00 oraz 170 000,00. Kontakt jest
      możliwy przez wysłanie zgłoszenia ze strony internetowej: www.dombank.pl oraz
      przez nr infolinii 0 801 30 50 90 lub 042 680 36 66.

      Z poważaniem,
      Paweł Usielski

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka