Dodaj do ulubionych

BPH PBK - nie mogę się dostać

08.06.03, 02:53
Mam taki problem - ponieważ rejestracja w serwisie webowym BPH PBK wymaga
wydrukowania czegoś tam i zaniesienia tego do oddziału banku, a drukarki w
domu chwilowo nie posiadam, zarejestrowałem się w systemie z kompa w biurze.
Wybrałem lokalne przechowywanie klucza prywatnego. Wszystko poszło ok,
rejestrację w oddziale banku też załatwiłem tego samego dnia. Teraz próbuję
się dostać do serwisu z domowego kompa, oczywiście skopiowałem plik z kluczem
prywatnym w to samo miejsce które podałem przy rejestracji, ale nic z tego -
wywala mi za każdym razem że zły użytkownik lub hasło. Jestem w 100% pewien
że nie jest to kwestia że nie umiem pisać i podaję zły login lub hasło,
obstawiam raczej że problem jest w tym że nie jest to ten sam komp i że coś
musi być dopisywane w rejestrze podczas rejestracji (albo jakiś plik
konfiguracyjny) by to działało. I że samo z siebie nie będzie to chciało
działać z innego kompa niż ten na którym odbyła sięrejestracja. Nie mam
niestety jak w tej chwili sprawdzić czy e-bank.bphpbk.pl działa z kompa
biurowego więc wszystko to to tylko podejrzenia. Macie może pomysł co zrobić?
Może ktoś z was miał już taki problem?

Wiem że mają infolinię, jak nie wymyśle do poniedziałku to do nich
zadzwonię ;-)
Dzięki z góry za pomoc
M.
Obserwuj wątek
    • bbastek13 Re: BPH PBK - nie mogę się dostać 09.06.03, 00:42
      Przyczyny problemu juz znasz - inny komputer. Rozwiazanie - powtorna
      certyfikacja ( wygenerowanie klucza ) na wlasciwym komputerze.
      • kilovolt Re: BPH PBK - nie mogę się dostać 13.06.03, 23:18
        Najlepiej, jak będziesz rejestrował kolejny klucz wybierz przechowywanie go w
        banku. Nie będziesz miał wtedy żadnych problemów i z każdego komputera
        bedziesz mógł wejść do systemu.
        • masstah Re: BPH PBK - nie mogę się dostać 16.06.03, 16:42
          Tak, ja się będę mógł dostać a wraz ze mną każdy chachier z kafejki
          internetowej. Dziękuję, postoję. Jak klucz ma być u nich to ja w ogóle nie chcę
          takiego serwisu. I tak jest zbyt gówniano chroniony moim zdaniem, jeszcze klucz
          będę oddawał...

          Póki co się okazało że coś się musiało skopać podczas rejestracji i nie tylko z
          domowego kompa się nie mogę dostać ale z każdego innego również. W tym z tego
          na którym się rejestrowałem. Support BPH póki co nie wie o co chodzi i czemu
          nie działa a ja powoli mam dosyć...
          • bbastek13 Re: BPH PBK - nie mogę się dostać 16.06.03, 18:42
            Przeciez wykasowac klucz publiczny to oni (BPH) moga, tak wiec pozostaje
            powtorne wygenerowanie pary kluczy (publiczny+prywatny), nie wiem w czym maja w
            takim razie problem...
          • j666 Re: BPH PBK - nie mogę się dostać 19.06.03, 21:29
            Może wybierz lokalne przechowywanie klucza, ale na dyskietce A:\ albo na takim
            keychain-dysku na USB ??
            Ale BPH PBK internetowe to rzeczywiście wielkie GGGGGGÓÓÓÓÓÓÓÓ.......... kolego
            Sobieraj :-(((
            Przed dokonaniem piwrwszego przelewu straciłem kilkanaście (słownie:
            kilkanaście !!!!!!) godzin :-(((
            A za takie niedoróbki jak microshitowe angielskojęzyczne okienko pytające o
            network name i password po wybraniu opcji 'Moja poczta' to powinno się
            informatyków na wcześniejszą emeryturę wywalać...
            JaC


            > Tak, ja się będę mógł dostać a wraz ze mną każdy chachier z kafejki
            internetowej.
            > Dziękuję, postoję.
            > Jak klucz ma być u nich to ja w ogóle nie chcę takiego serwisu.
            > I tak jest zbyt gówniano chroniony moim zdaniem, jeszcze klucz będę oddawał...
            > Póki co się okazało że coś się musiało skopać podczas rejestracji i nie tylko
            z domowego kompa się nie mogę dostać ale z każdego innego również.
            > W tym z tego na którym się rejestrowałem. Support BPH póki co nie wie o co
            chodzi i czemu nie działa a ja powoli mam dosyć...
            • kilovolt Re: BPH PBK - nie mogę się dostać 20.07.03, 23:40
              Przechowywanie klucza w banku wcale nie jest mniej bezpieczne niż
              przechowywanie go na twoim komputerze. Zresztą haker prędzej się dostanie do
              twojego komputera niż do banku.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka