Dodaj do ulubionych

Singapur Bali

17.10.04, 23:36
witam wszystkich

za trzy tygodnie wybieram sie do singapuru i na bali prosze wszystkich o
uwagi opinie rady wrazenia z waszych podrozy

z gory dzikuje i pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • daimona Re: Singapur Bali 18.10.04, 00:49
      Odezwij się do hki, wątek "w ramach wstępu". Ja tam jeszcze nie byłam, zatem nie pomogę. :)
    • hki Re: Singapur Bali 18.10.04, 09:56
      Witaj
      WSingapurze spedziłem 3 dni i uważam, że mozna sobie ten czas całkiem miło
      zapełnic. spałem w hostelu "Fern Loft", świeżootwarte miejsce w lipcu. Przemiła
      obsługa, warunki dobre-dormitoria, czyste łazienki, kuchnia,15 min Internetu za
      darmo. Adres www.fernloft.com, na miejscu 693A East Coast Rd. Położonypomiedzy
      Chani a centrum w miłej,cichej okolicy.
      Trzeba uważać na nazyw ulic-potrafią być takie same, jedynie z innym
      okresleniem typu str.,ave.,rd...
      Ceny oczywiście wyższe niż w Malezji bądz Tajlandii, jednakże da sie przeżyć.
      Bardzo miłe, tanie i z przepysznym jedzeniem knajpki znalezlismy na East Road,
      jednakże blizej centrum.
      Co do zobaczenia?Centrum-robi wrażenie stopniem
      poukładania,zaplanowaniem...Ciekawe jest muzeum cywilizacji azjatyckiej. Warto
      przejechać się okręzna linia metra np. z Raffles Place-po paru stacjach
      wyjezdza na powierzchnie i przejeżdza przez sypialnie Singapuru- mozna zobaczyc
      zwykły kawał miasta.
      Rozczarowało mnie Little India-poukładanie,sterylne,takie...nieindyjskie.
      Jezeli lubisz tłum i feerie barw to idz na Orchard Rd.-wielka ulica z
      hotelami,sklepami i tłumami mieszkańców i turystów.
      pzdr.
    • regi21 Re: Singapur Bali 19.10.04, 21:34
      Ale super!
      Bylismy w Singapurze przez tydzień, w 94 roku. Z powodu dziecka zwiedzilismy
      ZOO, ciekawe, półwolnościowe, wyspę Famosa z wieloma atrakcjami na kilka
      godzin, miasteczko chińskie. O reszcie pisał ktoś przede mną.
      Czysto, dyscyplina. Rzucenie papierka, żucie gumy, palenie, śmiecenie w metrze
      grozi karą 200 dol. Zakaz żucia gumy ustalono na posiedzeniu parlamentu.
      Ostatnio coś poluzowali, wolno żuć zdaje się zdrowotną. Palic na ulicy wolno
      tylko przy popielniczkach, czyli nieczęsto. Wszędzie błysk. Swietne metro,
      nawet przy wsiadaniu jest porzadek, wsiada się z oznaczonych miejsc na peronie.
      No i bezpiecznie tutaj. Oczywiscie drogo, tak pamiętam
      Miejscowy przysmak czyli ryba z jakimś ciemnym sosem jest dla nas nie do
      zjedzenia, tak ostry, że odrobina wywołuje płacz
      Ciekawych wrażeń życzę
    • alicja2204 Re: Singapur Bali 20.10.04, 09:33
      Witaj !
      Miałam możliwość być kilkakrotnie w Singapurze i na Bali. Co Ciebie
      interesuje ?
      Pozdrawiam
      Alicja
      • maspalomas1 Re: Singapur Bali 20.10.04, 23:53
        witam

wlasciwie wszystko na bali gdzie pojechac co zobaczyc czy jest bezpiecznie
        jakie sa ceny czy mozna pojechac na wycieczke na inna wyspegdzoe sie rozerwac w
        nocy itd.
        w singaurze nie mam zybt duzo czasu tylko 2 dni moze wiesz jak daleko jest z
        lotniska do centrum

dzieki i pozdrawiam
        • alicja2204 Re: Singapur Bali 21.10.04, 12:17
          jutro postaram się przesłać trochę praktycznych informacj
          pozdrawiam
          • maspalomas1 Re: Singapur Bali 21.10.04, 15:51
            dzieki i czekam z niecierpilwoscia do jutra

pozdrawiam
            • hki Re: Singapur Bali 21.10.04, 17:11
              Z Changi do Centrum możesz dojechać metrem.Stacja koncowa jest umieszczona pod
              terminalem, przejeżdzasz dwie stacje,przesiadasz się do drugiego pociągu i po
              jakis 25 minutach jesteś w centrum.
              • maspalomas1 Re: Singapur Bali 22.10.04, 12:47
                wielkie dzieki z info
            • alicja2204 Re: Singapur Bali 23.10.04, 23:51
              Witam !
              Polecam nz Bali turystycznie :
              1. Besakich - najwazniejsza świątynia na Bali
              2. Tanah Lot - swiatynia nad brzegiem oceanu
              3. jezioro i wulkan Batur (w okolicy tarasowe pola ryżowe)
              4. warto samej wybrać mniej popularną świątynię
              Noclegi :
              1. Legian - miejscowość obok Kuty ( są tam najlepsza plaża i prywatne domki do
              wynajęcia - trzeba się targować - ja za luksusowy płaciłam 12$ za noc
              2. na całej wyspie są losmeny - trzeba szukając porównywać - jest ich naprawdę
              sporo
              Samochód :
              najlepiej wynająć z kierowcą ( ruch lewostronny ) - szukać i szukać bo różnice
              cen szkujące
              Zakupy :
              najwiecej sklepów w Kucie - fajne maski i rzeźby w Ubud i Mas - ale trzeba
              zboczyć z głównych uliczek
              Druga strona wyspy - Lovina Beach - plaże z czarnym piaskiem wulkanicznym
              Folklor : trzeba wybrać się na kremację - tylko niekomercyjną
              Rozrywka : najwięcej klubów i dyskotek w Kucie
              Inne wyspy : praktycznie tylko Lombok (jest to już wyspa muzułmańska ) - jak ma
              się więcej czasu , pieniędzy i zacięcia turystycznego to polecam wycieczkę na
              Jawę i Borobudur
              Owoce : są wspaniałe (sprobuj salaki i rambutany)
              Bali ma swoją religię i kobiety z Europy mogą czuć się swobodnie.
              Wycieczki po wyspie organzuj sobie sama ! Warto !
              W Singapurze polecam ogród botaniczni i Orchard Road - wszędzie jest metro.
              Wspaniałych wrażeń!
              Pozdrawiam Alicja
              • cassandrafr do Alicji i innych 25.02.05, 15:32
                Dzien Dobry Alicjo i forumowicze,

Czy moglabys mi napisac, czy szukajac domki do wynajecia, jechalas tam w ciemo
                czy mialas adresy? Slyszalam tez, ze w sumie domki sa tanie do wynajecia, tylko
                szkopul jest w tym, ze ja wyjezdzajac z Francji, jesli jade przez agencje to
                place za dwa tygodnie w 4 gwiazdkowym hotelu ok 90 euro/dzien ze sniadaniem za
                pokoj dwuosobowy, plus bilet lotniczy Cathay Pacific via Honk Kong-ok 800
                euro. Gdy probowalam robic rezerwacje w tym samym hotelu (Novotel Benoa Bali
                Resort****)bezposrednio to chcieli 250 Euro za dobe.
                Czy te domki maja obsluge typu sprzatanie, sniadanie i czy jest jakis basen?
                Czy sa daleko od plazy?
                Dziekuje Ci z gory za info.

Pozdrowienia
                Cassandra

P.s Jak robicie dluzszy stop w Singapurze, bo ja przez Cathay Pacific moge
                zrobic tylko stop 24 godzinny w Honk Kongu, przy cenie biletu jak wyzej? Ile
                placicie za bilet na Bali przez Singapour Airlines z Europy?
    • andreville Re: Singapur Bali 24.10.04, 13:01
      a orientujesz sie moze w cenach sprzetu elektronicznego w singapurze ?
      aparaty i takie inne historie
      • alicja2204 Re: Singapur Bali 25.10.04, 07:56
        Ceny sprzętu niższe około 30-50% niż w Polsce . Uwaga : zawsze jest dużo
        nowości - sprzęt, który jest w Europie dopiero za kilka miesięcy. Niestety
        trzeba pochodzić bo eszędzie co innego ma dobrą cenę. Ostatnio korzystne ceny
        były u Hindusów.
        • kiwigirl Re: Singapur 19.01.05, 16:51
          A czy to prawda ze tam nIe ma cen w sklepach i trzeba się targować? jak wygląda
          kwestia zakupów tax free?
          czy na lotnisku są sklepy tylko na wylocie czy na przylocie też? czy może to
          wszystko jedno czy się zrobi zakupy "sprzetowe" na duty free czy w sklepie i
          odzyska tax?
          czy znasz jakies linki do jakiś ichnich dużych sklepów ze sprzętem zeby sobie
          popatrzeć co można i za ile znaleźć?
    • patris77 Re: Singapur Bali 10.11.04, 20:58
      A jak z pogodą na Bali w styczniu i lutym? Ja przeglądałam katalogi, z których
      wynika,że w styczniu i lutym jest 14 dni deszczewych, a w lipcu, sierpniu tylko
      3.
    • cassandrafr Honkong/Bali 25.02.05, 15:03
      No rzeczywiscie w styczniu, lutym jest pora desczowa. Na pocieszenie powiem Ci,
      ze bylam w czerwcu i w lipcu na
      • cassandrafr Re: Honkong/Bali 25.02.05, 15:06

No rzeczywiscie w styczniu, lutym jest pora desczowa. Na pocieszenie powiem Ci,
        ze bylam w czerwcu i w lipcu na Bali i pogoda tez byla zmienna. Moze przesun
        twoj wyjazd na poczatek pory suchej, gdyz z plazy w tym sezonie to chyba nici.
        • plascyzna Re: Honkong/Bali 02.03.05, 11:21
          a jak z pogoda w listopadzie?
          planuje leciec do singu, pozniej pojezdzic po wyspach i pobyczyc sie ok
          tygodnia na bali
          czy to dobry pomysl?
          • cassandrafr Re: Honkong/Bali 02.03.05, 22:36
            Nalepsze warunki klimatyczne na Bali od kwietnia do wrzesnia, grudzien szczyt
            pory deszczowej, w listopadzie poziom opadow taki jak w lutym(200mm).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka