mysza_33
04.04.07, 12:45
Dla zaiteresowanych:
1/2 kg filetu z piersi kurczaka (ugotować w kostce rosołowej)
50 dkg ananasów z puszki (ja daję całą)
10 dkg kukurydzy z puszki (ja daję całą)
25 dkg ugotowanego ryżu
3-5 kwaskowatych, dużych jabłek sałatkowych (daję zwykle 3 i jak trzeba to
dodaję 4)
1/2 szkl rodzynek (sparzyć i namoczyć wcześniej)
1/2 szkl orzechów włoskich rozdrobnionych
majonez sałatkowy duży (250 g minimum), he, he, he... kielecki ;-)
1 kostka rosołowa
Ugotowaną w bulionie pierś kurczęcią drobno pokroić i wymieszać z ugotowanym
na sypko, ochłodzonym ryżem, kukurydzą, sparzonymi wrzątkiem rodzynkami,
orzechami. Dodać pokrojone w kostkę (i obrane ze skórki) jabłka, pokrojone (i
odsączone) ananasy, Dodać majonez i wszystkie składniki wymieszać.
Gotową sałatkę posypać świeżym koperkiem.
W upalne dni sałatka doskonale zastąpi gorące drugie danie.
Smacznego!
Mysza
Ps. Ja nie daję żadnych przypraw, ani nie solę samej sałatki (ważne by
ugotować w osolonej wodzie ryż i kurczaka w kostce rosołowej. Pieprz ani ostra
papryka też tu nie pasują. Próbowałam. To tak na wypadek, gdyby kusiło kogoś...