Dodaj do ulubionych

sałatka z kurczakiem - przepis :)

04.04.07, 12:45
Dla zaiteresowanych:
1/2 kg filetu z piersi kurczaka (ugotować w kostce rosołowej)
50 dkg ananasów z puszki (ja daję całą)
10 dkg kukurydzy z puszki (ja daję całą)
25 dkg ugotowanego ryżu
3-5 kwaskowatych, dużych jabłek sałatkowych (daję zwykle 3 i jak trzeba to
dodaję 4)
1/2 szkl rodzynek (sparzyć i namoczyć wcześniej)
1/2 szkl orzechów włoskich rozdrobnionych
majonez sałatkowy duży (250 g minimum), he, he, he... kielecki ;-)
1 kostka rosołowa

Ugotowaną w bulionie pierś kurczęcią drobno pokroić i wymieszać z ugotowanym
na sypko, ochłodzonym ryżem, kukurydzą, sparzonymi wrzątkiem rodzynkami,
orzechami. Dodać pokrojone w kostkę (i obrane ze skórki) jabłka, pokrojone (i
odsączone) ananasy, Dodać majonez i wszystkie składniki wymieszać.
Gotową sałatkę posypać świeżym koperkiem.
W upalne dni sałatka doskonale zastąpi gorące drugie danie.

Smacznego!


Mysza

Ps. Ja nie daję żadnych przypraw, ani nie solę samej sałatki (ważne by
ugotować w osolonej wodzie ryż i kurczaka w kostce rosołowej. Pieprz ani ostra
papryka też tu nie pasują. Próbowałam. To tak na wypadek, gdyby kusiło kogoś...
Obserwuj wątek
    • mysza_33 Re: ale tu pucha... 04.04.07, 14:39
      ... i pewnie będzie tak przez cały świateczny czas...
      No nic to, napiszcie jak wam te sałatki powychodziły :-)

      ???

      Mysza
      • mad_die Re: ale tu pucha... 04.04.07, 14:55
        Dzięki za przepis :D Sałatka rewelacja! Dziś może jej nie zrobię, ale w przyszłości na pewno ;)

        A co do świąt - ja tu będę :D na straży ;)
        • aniatko2 dziekuje:) 04.04.07, 15:08
          i potwierdzam ze salatka jest przepyszna! ja juz za tydzien mam zamiar ja
          zrobic... mam nadzieje ze mi wyjdzie ;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka